Was machines kaas-aanbieding Kastpapier. TONEELAVOND BLUM's confectiebedrijf Breskens Firma Schippers Nauia Molensir. A 10 - GROEDE 1000 Kg. HS (Klasse M Maison Moderne, Wed. I. VAN DE VIJVER-Donze, Dorpsstr., Breskens nieuwe Hoed w.«. leuke kleine kopjes Handschoenen In Nappa en Zijde Sjaals, Kousen in N/Ion, Enkalon, enz. ENIGE MEISJES Erres Hoover L'Avenir White wash S. A. M. NUTSSPAARBANK - MIDDELBURG Bijkantoor OOSTBURG Eiland der Pigmeeën Gemeente Breskens P. HOOFTMAN, Tel. 132, Breskens Kinderwagen, Cocos-karpetten Holtap-karpetten Cocos-loper Kon. Nederlandse Schouwburg 1c Benl. Koninklijke Opera te Gent. Verkaersexamen. Op de O. L. School werd het ichrif- telijk gedeelte van het verkeersexamen afgenomen. Slechts twee leerlingen werden afgewezen. IJzendijke Gameenteraad. De gemeenteraad kwam Vrijdag avond j.l. in openbare vergadering bij een. Afwezig waren de heren C. Rie- mens en A. Dellaert. De notulen werden goedgekeurd, waarna alle ingekomen stukken vlot onder de hamer door gingen. Ingevolge art. 103 der L. O.-wet werd besloten voor de R. K. lagere jongens- en meisjesschool voor 1952 een vergoeding vast te stellen van f 27,50 per kind, hetgeen neerkwam op f 2849,17 en f 2612,50. Op voorstel van B. en W. werd besloten het raadsbesluit van 9 Nov. 1951, betreffende het in erfpacht geven van gronden aan de firma Christiaan- sen te Oostburg voor 6 cent per c.A., in te trekken. Bedoeld besluit had geen genade kunnen vinden in de ogen van G. S., daar dit college de erfpachtsprijs ver beneden de werkelijke waarde achtte, daar aan de grond reeds ver schillende werkzaamheden zijn gedaan, waarvan de kostprijs doorberekend moet worden in de erfpachtsprijs. G. S. zouden genoegen kunnen nemen met de prijs van 14 cent per ca. Dit nu achtte het college van B. en W. wel wat veel, zodat zij voorstelden 12 cent per ca. vast te stellen en tevens door een bedrijfseconoom de kosten van de grondprijzen in de gemeente eens nauw keurig te laten berekenen. Het is de bedoeling eventueel straat belasting te heffen om gelden te vinden als de gewone dienst op de begroting voor deze werken geen ruimte meer mocht bieden. Met het voorgestelde kon de raad accoord gaan, doch men was er tegen om straatbelasting te gaan heffen, ten einde bouwgronden goedkoper te kun nen geven. Tijdens de rondvraag informeerde de heer van Kerckvoorde waarom niet, zoals overal elders, de bussen op de markt stoppen. In IJzendijke acht men het noodzakelijk, dat dit naast de markt gebeurd, vlak voor de ramen van de huishoudschool, waar een onge lukkig stoepje de talrijke reizigers uit nodigend aankijkt om er eens een stel benen over te breken. De burgemeester was van mening, dat de plaats hele maal niet ongelukkig was en zette uit een, dat om aesthetische redenen het niet wenselijk werd geacht de bussen midden op het marktplein te hebben, waarop de heer Taelman repliceerde, dat de burgemeester bang is, dat het zicht op zijn mooie gemeentehuisje wordt weggenomen. Groede Wielrennen. Zondag j.l. werd te Zomergem in België, de Ronde van Zomergem voor amateurs over een afstand van 114 km. verreden. Onze dorpsgenoot, P. v. d. Lijke, die daar als enige Nederlander aan deelnam, wist op de zesde plaats te eindigen. Dat het er hard naar toe ging blijkt wel uit het feit, dat be kende renners als de gebroeders Saelens uit de wielen gereden werden. Volgens welingelichte kringen zou Zaterdag 28 Maart te Groede het clubkampioenschap van de wielerclub „Scheldemond" verreden worden. Biervliet Wika van Vliet sprak voor Nieuwe Koers. Nieuwe Koers-afdeling Biervliet ver gaderde in zaal v. d. Sande. De voor zitter opende de vergadering, waarna Wika M. van Vliet, de directeur van Hedenesse, een lezing hield over 2000 jaar wonen. Aan de hand van een ver toonde filmstrook konden de jongelui zich een voorstelling maken hoe men 2000 jaar geleden woonde en zij volg den aan de hand der platen de ont wikkeling der woningen en hun in richting met zeer grote belangstelling. Het was een prettige leerzame lezing, die zeer in de smaak van de jongelui viel. Onder leiding van Wika van Vliet gaven een jongen en een meisje hun mening weer over de moderne inrich ting van woningen en zij werden daarbij duchtig becritiseerd door de vergade ring. Na een korte pauze werden en kele spelen gedaan, waarna de avond met het nieuwe Koerslied besloten werd, TONEELCONCOURS 1952-1953 te geven door de toneelclub van de personeelsvereniging der N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Breskens, op ZATERDAG 28 MAART a.S., In het Gemeentelijk Ontspanningsgebouw te BRESKENS. Opgevoerd wordt „HET WITTE LEGIOEN", toneelspel In 3 bedrijven door Maarten van Vught. Aanvang 8 uur. Zaal open 7,30 uur. Entréefl,-Beneden 13 jaar geen toegang. Voorverkoop kaarten Donderdag 26 Maart a.s., 's avonds 78 uur, aan de zaal. S),afnei Wilt U met PASEN nog een N.B. Zie volgende week de advertentie van de demonstratie der Camp- Corsetten. Vraagt nu reeds bij ons een toegangsbewijs. Dorpsstraat 48 kan nog Telefoon 200 plaatsen voor haar atelier. Leerlingen en gevorderden. Aanmelding dagelijks. Wij demonstreren U gaarne de volgende merken Wij vestigen Uw aandacht op de White Wash wasmachine tegen de zeer lage prijs van 197,50. Komt U eens even kijken? Het verplicht U tot niets! Rentevergoeding tot f 10.000,-—: 2,40% Inleggers-kapitaal per i Maart 1953: f 8.769.823,89 Zitdag te BRESKENS Woensdagavond van 7-9 uur, bij de heer Iz. DIRKX, Van Zuljenstraat 5 Luxor Theater te BRESKENS brengt U ZONDAG 22 MAART a.s. JOHNNY WEISMULLER In een ongelooflijk tropenavontuur Jungle Jlm redt de zaak der Geallieerden. Toegang 14 Jaar. Schoondljke Uitvoering O.K.K In de zaal van de heer Rosevelt gaf de muziekvereniging „Oefening Kweekt Kunst" haar winteruitvoering. De belangstelling hier voor was zeer groot, waarover de voorzitter in zijn openingswoord zijn vreugde uitsprak en meende dat de medewerking van Schoon- dijke's gemengd koor hieraan ook zeker niet vreemd was. alsmede de vertoning van de dorpsfilm. De door beide verenigingen uitgevoerde nummers werden door de aanwezigen ten zeerste gewaardeerd, evenals de vertoning van de vorig jaar Augustus opgenomen dorps- filtn. Burgemeester Van Rosevelt wekte aan het einde nog op tot steun aan de muziekvereni ging- PREDIKBEURTEN Werkzaamheden aan de Toren" klok zijn de redenen, dat a.s. Zaterdagmorgen enige malen de klok geluid zal worden. EXTRA Volvette Goudse kaas, 250 gr. 65 cent 100 gram Paaseitjes 20 cent 100 gram gevulde Paaseitjes 22 cent 200 gram Vanille toffee's 39 cent 100 gram Drop, alle soorten 30 cent Allerhande koekjes, 250 gram 59 cent Een juweeltje van een trommeltje, ge vuld met 500 gram eerste soort Koffie, slechts 408 cent. Zie étalage z. g. a. n. te koop. Te bevragen Dorps straat 114, Breskens. 180 x 140 f 17,75 200 x 250 f 29,75 200 x 300 f 36,80 300x200: f 22,— f 25,90; f 39,75; f 49,75 1 f 55.75 alle maten, vanaf f 1,98 COCOS DEURMATJES f 1,50 SrTënngën^aoaSrs^bëtëiirijzerschaar en knipmachine, een tweetal keten, alsmede voor afbraak een te Bres kens aan Vogelenzang no. 29 staande noodwoning en daarbij staande werkplaats. Zondag 22 en Donderdag 26 Maart '53 „DE KINDEREN VAN EDWARD" Comedie van F. Jackson en R. Bottomley Vertaling: Elsa den Hertog Regie: Jan Cammans Zondag 29 Mrt. en Donderdag 2 April „DE MISANTHROOP" Comedie van Molière VertalingFirmin Mortier RegieEdward Deleu De voorstellingen hebben plaats de Zondagnamiddag om 3 uur en Zondag en Donderdagavond om 7.30 uur. Zondag 22 Maart Aardwaburg, 10,30 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch 4 uur, Ds. Kuijlman, jeugddienst Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Groede, 10 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. ten Cate Oostburg, 10 uur, Ds. Westerhof, Nieuwerkerk Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, n uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Collecte fonds noodl. kerken en personen Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Bediening H. Doop Doopsgec. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadzand, 6,15 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, de heer Vingerling, Goes (10 uur: biduur voor het gewas en arbeid; 3 uurvoorbereiding H. Avondmaal) Gevonden voorwerpen. 2 gewichten; 1 klomp. Inl. gemeente-secretarie te Schoondijke. te koop, bij A. BECUVerhage, Rijksweg, Groede. Fa. Smoor 81 de Hulster, Breskens Zondagsdienst doktoren. 22 Maart 1953 Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 91. Aardenburg, Oostburg: Dr. de Rijk, Aardenburg, tel. 24. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. 22 Maart 1953 Zr. de Graag, Groede, tel. 52. Zondag 22 Maart 14.30 u. La Boheme pl. ballet. 19.30 u. L'Africaine. 25 Maart 19.30 u. L'Africaine. 27 Maart 19.30 u. Wereldcreatie van Amahland the Night Visitors van Gian-Carlo Menotti. 29 Maart 14.30 u. La Traviata. 19.30 u. Rose-Marie

De Schakel | 1953 | | pagina 3