JACOBS-v. Dixhoom, Breskens Was machines Toneeluitvoering ie Breskens BLUM's confectiebedrijf Breskens Firma Schippers Nauia Molenstr. A 10 - GROEDE Voor het voorjaar: Kinderwagen „De dood van een handelsreiziger'. PASEN 1953! Nog 3 weken V. VAN HOUTE Zn., Breskens ENIGE MEISJES QameA.Wenlt U iw-oi. het uootyaaA. ieti. ap.aA.ii in pMma hmatite.it? Ulij, hefafreti laeeA. tüeume maaiA-aad 1 „WINDSOR", Wolstraat 63, VLISSINGEN MEDEDELING LIPS' Brandkasten- en Slotenfabrieken N.V. Erres Hoover L' A venir White wash S. A. M. Kon. Nederlandse Schouwburg te Bent. Koninklijke Opera te Gent. slechts matig bezocht was. Nadat door de voorzitter, dhr. C. v. d. Kreeke, de vergadering geopend was, werden door de secretaresse de notulen voorgelezen, waarna volgden de verslagen van de secretaresse en de penningmeester. Uit het verslag van de secretaresse bleek, hoe snel de ver eniging in het afgelopen jaar gegroeid is. Het ledental, dat bij de aanvang van 1952 ongeveer 125 bedroeg, is momenteel gestegen tot ca. 170 leden, wat voor een plaats als Breskens een zeer groot aantal te noemen is. Dank zij enkele zeer geslaagde uitvoeringen is men tevens in staat geweest nieuwe toestellen aan te kopen. Het jaarver slag van de penningmeester wees een klein batig saldo aan. Vervolgens kwam de bestuursverkie zing aan de orde. Periodiek aftredend waren mevr. M. van Luijk, secretaresse en de heer J. H. v. d. Sande, penning meester, welke beiden herkozen werden. Als kascommissie werden benoemd de dames C. klaassen en C. Fieret. Besloten werd nog, om bij voldoende deelname, deze zomer per touringcar een reisje te maken naar Rotterdam, teneinde de aldaar van 15-19 Juli te houden Gymnaestrada te bezoeken. Tijdens de rondvraag kwam verder niets bijzonders meer ter sprake, waarna de vergadering door de voor zitter werd gesloten. Fflsst- en propaganda-avond Volksonderwijs. Gisteravond had in het Gem. ontspanningsgebouw een feest- en propaganda-avond plaats, uitgaande van de afd. Breskens van de Vereniging voor Volksonderwijs. De zaal was ge heel gevuld met belangstellenden, toen de voorzitter, de heer F. Koster, het openingswoord sprak, waarbij hij nog eens speciaal de niet-leden aanspoorde om lid van de afdeling te worden. Vervolgens werd overgegaan tot op voering door de kinderen van „De gouden kroon." Dit zeer mooie toneel stukje met zang in vier bedrijven werd heel aardig vertolkt en waarbij ook opviel de mooie costumering, die door een aantal ijverige dames was vervaardigd. Het stukje werd afgewis seld met het draaien van een 2-tal filmpjes, getiteld: „Oerwoudverkenning in Suriname" en „Wijnbouw," waarbij een duidelijke toelichting werd gegeven. In de pauze had een zeer geslaagde en van vele prijzen voorziene verloting plaats. Al met al was het een mooie en gezellige avond, waarbij de voor zitter in zijn slotwoord allen dankte die hadden medegewerkt tot het doen slagen hiervan. Autobotsing. Hedenmorgen heeft in de Dorps straat te Breskens een aanrijding plaats gehad tussen een vrachtauto uit Zaam- slag en een auto van de A.T.O., welke laatste ernstig werd beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De Rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Diefstal Door de Rijkspolitie te Breskens is procesverbaal opgemaakt tegen een paar personen uit de gemeente, wegens het wegnemen van oud ijzer uit de duinen. Groede Mooi succes voor P. v. d. Lijke. Onder grote belangstelling werd Zondag j.l. te Gent de 9e Omloop van het Volk betwist, waaraan door onge veer 150 van de beste Belgische en buitenlandse amateurs werd deel genomen. Hierin startte ook onze plaatselijke favoriet, Piet v. d. Lijke, voor de eerste maal als amateur in een klassieker. Ondanks het feit, dat hij een paar kilometer na de start zijn achterwiel krom reed, wist hij zich in gezelschap van de Belgische kampioen en winnaar van de Omloop, Rik van Looi, van wie hij nog een premiespurt won, na een verwoede strijd in de voorste ge lederen nog als eerste Nederlander op de 8e plaats te klasseren, met ander halve minuut voorsprong op de grote groep van ongeveer 40 renners, waarin de Nederlanders v. d. Kloot 15e, Oomens 19e en Verhelst 28e werden De 130 km. werd afgelegd met een snelheid van ongeveer 40 km. per uur. Het is te hopen dat Piet de 3e Paas dag in Groede ook zo in vorm zit, dan zullen ze wel terdege rekening met hem moeten houden. Ruime sortering Mantel-, Japon-, Blouses- en Rokstoffen met bijpassende garnering te koop. Adres: Burg. Gerritsen- straat 17, Breskens. Oostburg Vergadering. In hotel de Vuijst alhier vergaderde de Federatie van Vrouwenverenigingen in W. Zeeuwsch-Vlaanderen, onder voorzitterschap van mevr. M. J. van Cruijningen-Erasmus. Verheugend was het, dat thans alle verenigingen aanwezig waren. Nu de Bescherming Bevolking ook in dit deel van de provincie haar be slag krijgt, is het zaak ook de vrou wen bij dit proces in te schakelen. Bij een goede Bescherming Bevolking kan de vrouw niet gemist worden. De jongste ramp heeft ons dit bewezen. Ook toen was er wel voldoende hulp, doch deze was vooral in het begin niet doelmatig. Ook in oorlogstijd is de B.B. een harde noodzaak. Vooral ook de vrouwenhulp zal daarin een onmisbare schakel zijn. Om de vrou wen in verschillende dorpen voorlich ting te geven werd besloten in 4 dorpen vergaderingen te houden, waar o.m. het kringhoofd in Westelijk Z. Vlaanderen, de heer A. I. Catsman, een inleiding zal houden. De vergade ringen worden gehouden te Aarden burg of Sluis voor: Aardenburg, St. Kruis, Heille, Eede en Sluis. Te Zuid- zande voor: Zuidzande, Retranchement, Cadzand en Nieuwvliet. Te Schoondijke voor: Schoondijke, Oostburg, Groede en Breskens. Te IJzendijke voor: IJzen- dijke, Biervliet, Hoofdplaat en Water landkerkje. Vervolgens werd een be stuur gekozen, dat als volgt gevormd werdMevr. M. J. van Cruijningen- Erasmus te Oostburg, mevr. M. S. Dijk- Langstraat te Biervliet en mevr. van der Graaf! te Nieuwvliet. Retranchement Uitvoering. De toneelvereniging uit Sluis gaf ten bate van de plaatselijke muziekvereni ging een goed geslaagde uitvoering, die druk bezocht was. Na afloop was er een gezellig dansje in café De Voldere met de band „The Zwin Boys" van Pierre Leenhouts uit Oostburg. PREDIKBEURTEN ZondRg 15 Maart A&rdenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Biddag voor het gewas Collecte Chr. kleuterschool Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Bediening H. Doop Collecte Zuiderzeefonds 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Collecte fonds noodl. kerken en personen Groede, 10 uur, Ds. Boere Biddienst voor het gewas Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Biddag voor het gewas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Collecte voor het Zuiderzeefonds Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Collecte Gustaaf Adolf-vereniging Schoondijke, 10 uur, Ds Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Biddag voor het gewas St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Biddag voor het gewas Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Biddag voor het gewas Doopsges. Gem. Aardenburg 10,15 uur, prop. A. Zwartendijk Ev. Luth. G«me«nt« Groede Grcede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. G*r "«üe Breskens, 9,30 uur, Ds. v. d. Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Prar.s Retranchement, 2,30 uur, Ds Pr aas Cadzand, 6,15 uur, Ds. v. d. Vrij Geref. Kerk Bresxens 10,30 en 3 uur, Ds. v. d. Schaaf, Vlissingen Toneelconcours West Zeeuwsch-Vlaanderen door de Toneelvereniging „THALIA" op VRIJDAG 20 en ZATERDAG 21 MAART 1953, In het Gemeentelijk Onttpsnnlngsgebouw. Opgevoerd wordt Een aantai intieme gesprekken en een Requiem In 2 bedr,, door ARTH. MILLER- Aanvang 7,30 uur. Zaal open 7 uur. Entrée f 1,25. Toegang 14 Jaar. Voorverkoop programma's Dinsdag 17 Maart a s., van 7 tot 8 uur aan de xaal. Wilt U ONZE BEKENDE PERMANENT? Bespreek dan tijdig a. u. b. We hebben nog een plaatsje voor U. Tevens ontvangen de nieuwste plastic haarkruller, zeer solide en r soepel. TIEN VOOR EEN GULDEN Beleefd aanbevelend, De kappers naast de kerk Telefoon 73 Dorpsstraat 48 Telefoon 200 kan nog plaatsen voor haar atelier. Leerlingen en gevorderden. Aanmelding dagelijks Swaggers, Voorjaars- en Zomermantels, Jersey deux Pièces, Geklede en sportieve Mantelcostuums, Japonnen, Blouses, Rokken, Toppers, Hoeden, enz. Ruime sortering in alle prijsklassen Kamgaren costuums, moderne dessins vanaf f 85, Sportcolberts met bijpassende pantalons Gabardine jassen vanaf f 89, Huls voor Engelse Herenkleding Het Is hoogst noodzakelijk om I BRANDKASTEN en KLUISDEUREN die geheel of gedeeltelijk In het water hebben gestaan, GRONDIG te doen behandelen om de ZEER NADELIGE Invloeden van het I water ongedaan te maken. WIJ verstrekken gaarne vrijblijvend alle I gewenste Inlichtingen. DORDRECHT Gevonden voorwerpen. Blauwe wollen want; beige lederen dames handschoen; muntbiljet; huissleutel; zwarte wollen want; grote lederen motortas; aantal i oude dames- en kinderschoenen, i Inlichtingen Rijkspolitie te Breskens. Wij demonstreren U gaarne de volgende merken Wij vestigen Uw aandacht op de White Wash wasmachine tegen de zeer lage prijs van f 197,50. Komt U eens even kijken Het verplicht U tot niets Zondag 15 en Donderdag 19 Maart'53 „DE KINDEREN VAN EDWARD" Comedie van F. Jackson en R. Bottomley VertalingElaa den Hertog Regie: Jan Cammans De voorstellingen hebben plaats de Zondagnamiddag om 3 uur en Zondag en Donderdagavond om 7.30 uur. Zondag 15 Maart 14.30 u. Rose-Marie 19.30 u. Cavalleria Rusticana Paillasse 18 Maart 19.30 u. La Traviata. 20 Maart 19.30 u. L'Africaine.

De Schakel | 1953 | | pagina 3