i CORSETTEN Geslaagd Solisienconcours le Breskens DE ZWARTE VLEK Oproep aan alle Franse transportondernemers E SCHAKE ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR Drukkers-UitgeverijFirma SMOOR DE HULSTER - Dorpsstraat 10 WEST ZEEUWSCH-VLAAMDEREN 8e Jaargang Nummer 423 Vrijdag 27 FEBR. 1953 BRESKENS - Telefoon 27 - Giro 358296 Versehijnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs f 1,per kwartaal; franco per post f 1,15 Prijs der advertentiën 10 cent per m.m. bij abonnement korting Advertenties met „brieven onder nr. of bij ons te bevragen", 10 cent extra Het solistenconcours, uitgaande van de Bond van Muziekverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen, dat vanwege de nationale ramp inplaats van 7 Februari, j.l. Zaterdag in het Gemeentelijk Ont spanningsgebouw te Breskens plaats had, is een groot succes geworden. De deelname van de zijde der so listen uit de verschillende muziekver enigingen in Oost en West Zeeuwsch- Vlaanderen was zeer groot, terwijl de geleverde prestaties zeer goed te noe men zijn. Ook de publieke belangstel ling was bevredigend. Als jurylid trad op de heer M. Ogier uit 's-Hertogenbosch, terwijl als bondspianist fungeerde de heer Jasper Anthonisse te Biervliet. 's Morgens pl.m. io uur nam het concours een aanvang, waarbij nog weinig belangstellenden aanwezig wa ren, doch na de middagpauze begon de publieke belangstelling steeds toe te nemen, zodat tijdens de avonduren alle beschikbare plaatsen bezet waren. Burgemeester Eekhout sprak 's mid dags het officiële openingswoord waar bij hij o.m. zeide verheugd te zijn, dat de muziekvereniging uit zijn ge meente de eer te beurt gevallen was dit concours te mogen organiseren. Verder sprak hij woorden van waar dering tot het be3tuur van de muziek- bond. Bij het einde gaf het jurylid zijri in drukken over het concours weer. Hij was getroffen door de prestaties in de diverse afdelingen; het was in stij gende lijn. Alleen kon de begelei ding van sommige pianisten heel wat beter zijn. Hij hoopte dat, afgezien van de prijzen, dit concours stimulerend zou werken. Voorts dankte hij voor de hartelijke ontvangst en wenste de deelnemers veel succes voor de toe komst. De voorzitter, de heer P. A. Ocké, sprak namens de Bond een dankwoord. In de allereerste plaats richtte hij zich tot de burgemeester en dankte hem voor de verleende medewerking en voor het beschikbaar stellen van een beker, voorts de heer Ogier voor de uitstekende wijze waarop hij zich als jurylid van zijn taak gekweten heeft, alsmede de heer Anthonisse, de bonds pianist, benevens de andere begeleiders. Ook dankte hij het bestuur van de Breskense muziekvereniging en allen, die een medaille beschikbaar hadden gesteld. In het bijzonder dankte hij de Gebr. Visser, die voor het plankier FEUILLETON 46. door NIEK VAN DER ZWAAN. „Mijnheer Barendsma," mengde me vrouw Wijnandse zich nu in het ge sprek, „daarin ben ik het niet met U eens. Dit meisje heeft net zoveel recht om mooie kleren te dragen als ieder ander. Dat zij financieel niet in staat is ze te kopen, is haar schuld niet. Mooi kan ook netjes zijn en mooi kan zelfs degelijk zijn. U sprak zoeven van opzichtige kleding. Ik draag nimmer opzichtige kleren en ik zou ze ook niet aan mijn dienstmeisje willen geven. Wat ik draag is niet alleen degelijk, maar ook zedelijk verantwoord. Als U die mening niet bent toegedaan, mijn heer Barendsma, zal ik het graag van U horen". „Nee, nee, integendeel. Mijn vrouw zei laatst ook al: mevrouw Wijnandse heeft werkelijk smaak om zich te kle den. En ik zou dit niet graag willen hadden gezorgd, de heren Plekkenpol en Cruson voor het beschikbaar stel len van hun piano en allen, die op enigerlei wijze hadden medegewerkt om dit concours te doen slagen. Hij eindigde met een „Leve Breskens, leve de Bond". Hierna werden de prijzen bekend gemaakt, die door de burgemeester werden overhandigd. De uitslag is als volgt 2e afdelingM. de Pooter, Zaam- slag, es-bas, „Priester Aria" v. Mozart, ie prijs en 13e extra-prijs, 50 p. J. Anthonisse Jz. Jr., Biervliet, bugel, „Serenade" v. L. de Morée, ie pr., 48 p.; K. Pladdet, Biervliet, bugel, „Buy and Broom" v. H. Round, iepr., 48 p. R. v. Stralen, Terneuzen, clarinet si.b, „Menuet de l'Arlesienne" v. Bizet, ie pr., 48 p. A. J. Versprille, Breskens, bariton, „Serenade" v. L. de Morée, ie pr. 48 p. W. de Zeeuw, Terneuzen, clarinet si.b, „Menuet de l'Arlesienne" v. Bizet, ie pr., 48 p. A. Veraart, Aardenburg, trombone, „Dans der Teddyberen" v. F. Jakmans Sr., 2e pr., 47 p. P. Eekman, Terneuzen, alto, „Cava- tine de Tancrède," 2e pr., 45 p. D. J. Steijns, Kloosterzande, clarinet si.b, „Evelyne" v. A. A. Pellegrin, 2e pr., 45 p. L. Willemsen, Zaamslag, clarinet si.b, „Menuet de l'Arlesienne" v. Bizet, 2e pr., 45 p. C. I.aurens, Terneuzen, bariton, „Cavatine de Tancrède," 2e pr., 44 p. A. Leenhouts, Aardenburg, piston, „Carmen," arr. F. Ligner, 2e pr., 42 p. Ie afdeling: Joh. Hol, Aardenburg, b.bas, „Dans der Teddyberen" v. F. Jakmans Sr., ie pr. en 10e extra-prijs, 51 P- P. Houg, Zaamslag, tuba, „My skiff is on the shore" v. W. Seddon, ie pr. 51 P- L. J. Verberkmoes, Breskens, bari ton, „Wiederkehr" v. John. Hartmann, ie pr. en 12e extr.-pr., 50 p. C. de Krijger, Biervliet, kl. trom, „Prins Bernhardmars" v. Tesink, ie pr., 48 p. W. H. Leenhouts, Zaamslag, clari net bes, „Louisa di Montfort," Ie pr., 48 p. ontkennen. Maar, ziet U, de omgeving waar Aagje woont, is in dit opzicht nogal bekrompen en „Deze mensen gunnen dit meisje haar kleren niet, die ze van mijn vrouw krijgt," vulde de gastheer aan. „Maar vindt U ook niet, dat wij ons daarvan niets moeten aantrekken?" Wethouder Barendsma, redenaar op de raadsvergaderingen, wist nu het rechte woord niet te vinden en nam maar gauw afscheid met de belofte, dat hij nog eens een avondje met zijn vrouw zou komen. Toen hij weggegaan was, keken Wijnandse en zijn vrouw elkander aan en beiden schoten in een lach. „Ik zou zo zeggen, Tini," stelde hij ondeugend voor, „dat je het grijze mantelpakje, dat je toch niet meer draagt, maar aan Aagje moest geven. En die bijpassende grijze hoed ook. En heb je nog niet een paar aardige schoentjes voor haar over? Apropos, morgen moet ik naar Utrecht. Rijdt je mee, om wat te winkelen? Ik geloof dat ze aardige zomerstoffen hebben, er is vast wel wat voor jou bij". t g MEDISCHE •5" c- ,<b Langestraat 38 a OOSTBURG Duet. W. H. Leenhouts en R. van de Veke, Zaamslag, beiden bes clarinet, „Fantasie-duo" v. Delbecque, ie pr. 48 p. G. Veraart, Aardenburg, bugel, „Le Barbier de Seville" v. H. Painparé, 2e pr., 47 p. H. de Groote, Zaamslag, bugel, „The Return" v. John. Hartmann, 2e pr., 46 p. W. Houtzager, Zaamslag, piston, „My skiff is on the shore" v. W. Seddon, 2e pr., 45 p. Duet. C. Wisse en W. de Zeeuw, Terneuzen, beiden si.b clarinetten, „Fan tasie-duo" v. Delbecque, 2e pr., 45 p. P. Laurens, Terneuzen, trombone, „Souvenir de Valence," 2e pr. 44 p. G. Herrebout, Terneuzen, tuba, „Pa rade der Olifanten," 2e pr., 42 p. E. Jonkheijm, Kloosterzande, trompet, „Annie Laurie" v. H. Round, 3e pr., 38 P- Afdeling Uitmuntendheid: C. Wisse, Terneuzen, clarinet si.b, „Solo de Concert" van E. Avon, ie pr. en 7e extr.-pr.53 p. Saxophon Quartet, Biervliet, A. Ter- mont, sax.-alt, J. Anthonisse Sr., sax.- bar., mej. S. Faas, sax.-sopr., mevr. Versluijs-Faas, sax.-tenor, „Menuet" v. Mozart, ie pr. en 9e extr.-pr., 52 p. J. Willemsen, Zaamslag, alt-sax, „Carnaval de Venice" v. Arban, re pr. en 11e extr.-pr., 50 p. W. v. d. Walle, Breskens, tuba, „Pièce Concertante" v. F. Rogister, ie pr. en 14e extr.-pr., 49 p. H. v. d. Berge, Axel, tuba, „Pièce Concertante" v. F. Rogister, 2e pr. 45 P- J. S. Laurens, Terneuzen, Gr. fluit, „Introduction Atheme Varié" v. J. de Lanoy, 2e pr., 45 P- A. J. Roctus, Kloosterzande, alt-sax., „Souvenir de Milano" v. A. M. van Leest, 2e pr., 43 p. H. Houg, Zaamslag, es-clarinet, „Divertissement" v. Lucas, 3e pr., 38 p. Ere-Afdeling F. van Luijk, Axel, tuba, „ne Air Varié" v. J. Christophe, ie pr. met lof en 2e extr.-pr., 57 p. R. de Meijer, Biervliet, trompet, „Introduction et scherzo" v. A. Goeijens, ie pr. en 4e extr.-pr., 55 p. A. v. d. Bussche, Sluis, tuba, „15e Air Varié" v. J. Christophe, ie pr. en 8e extr.-pr., 52 p. Toen schoten ze opnieuw in een lach. Tini stond op en kwam op de rand van zijn crapaud zitten, „je bent een stokebrand en een schat," zei ze liefdevol. „Morgen krijgt ze dat mantel pakje en die hoed en ik heb ook nog een paar blauwe schoenen, die me iets te krap zijn. Is het zo goed, heer gemaal?" Als antwoord trok hij haar op zijn schoot en overdekte haar gelaat en hals met kussen. Het geroddel hield echter niet op en men ging zelfs zover, dat men er openlijk schande van ging spreken, dat het meisje zich zo kleedde. Ze droeg de eerste Zondag, die volgde, het ge schonken mantelpakje, hoed en schoe nen en de buren werden groen en geel van nijd. Het werd zo erg, dat het meisje er bedrukt onder werd. Toen hakte Wijnandse kort en bon dig de knoop door en haalde Aagje voor dag en nacht in zijn woning. „Als je eens zin hebt om naar huis te gaan zeg je het maar en kun je je gang gaan. Doch wees verstandig en bemoei je niet met de omwonende Jac. Bakker, Axel, trombone, „Old Folks at Home" v. John. Hartmann, 2e pr., 45 p. Vaandel-AfdelingC. de Smit, IJzendijke, sax.-sopr., „Hobo-concert" v. Jos. Haydn, Ie pr. met lof en ie extr.-pr. (beker), 57 p. P. A. v. d. Walle, Schoondijke, clarinet, „Ier Concerto" v. C. M. von Weber, ie pr. en 3e extr.-pr., 55 p. A. van Meurs Jr., Axel, trombone, „Morceau de Concours" v. Barat, ie pr. en 5e extr.-pr., 54 p. A. P. v. d. Walle, Schoondijke, tuba, „My old Kentucky Home" v. John. Hartmann, ie pr. en 6e extr.- pr., 54 p. Als laatste solist was buiten mede dinging opgetreden in de Super-klasse de heer Joh. J. Meijers uit Terneuzen, sax.-sopr., met „Morceau de Salon" van Painparré. Na de prijsuitreiking sloot Burge meester Eekhout deze in alle opzichten geslaagde muziekdag. Een tijdens dit concours gehouden collecte voor het Nationaal Rampen fonds bracht de som op van f 80,- en 102 francs. De heer Edmond Renaud, president van de „Fédération Nationale desTrans- ports Routiers", heeft een dringend beroep gedaan op alle Franse weg transportondernemers, zich te belasten met het kosteloze vervoer van alle kledingpaketten, die door het Franse volk worden aangeboden, om de slacht offers van alle door de storm verwoeste landen, in het bijzonder die in Neder land, de zwaarst beproefden, te helpen. Hij heeft alle voorzitters der depar tementale wegtransportondernemers- bonden verzocht, zich met de plaatse lijke Rode Kruis-organisaties in ver binding te stellen, teneinde de verschil lende hulpacties te coördineren. In alle gevallen, waarin deze werkwijze doelmatig zou blijken, kunnen de pakketten in de kantoren der verschil lende bonden verzameld en onverwijld langs de weg vervoerd worden naar de federatie, die de goederen aan de K.L.M. zal doen toekomen. De steun der weg transportondernemers, wier voertuigen tot ver op het platteland doordringen, mensen. Trek je overigens niets van hen aan: ze zijn niet wijzer en het is alleen maar haat en afgunst". Wijnandse stelde zich, kort na deze gebeurtenissen, in verbinding met de eigenaar van het boerderijtje van Blom en hoewel de laatste maanden zijn banksaldo bedenkelijk gedaald was, kocht hij het huis en de grond tegen een zeer redelijke bedrag, zodat hij eigenaar was geworden. Aan Blom deelde hij dit mede en verlaagde te vens de pachtsom, zodat de man wat ruimer kon ademhalen. Maar het ge roddel hield niet op. Het leven ging rustig verder, on danks de dreigingen, die zich lang zamerhand aan de internationale poli tieke hemel begonnen af te tekenen. Er was steeds volop werk bij Uitgeverij Wijnandse en dagelijks reed de nieuwe, kleine bestelauto uit, volgeladen met bestellingen. Wijnandse en zijn vrouw leefden eenvoudig. Men ging zelden uit. Met de familie de Rooy onderhielden bei den steeds contact. Een enkele maai gingen ze eens een avond naar de

De Schakel | 1953 | | pagina 1