DE SCHAKEL Kon. Nedeflandse sTiToüwburo 1c Genl. No. 410 Vrijdag 28 November 1952 TWEEDE BLAD. Schoondijke Geslaagde Kerstbeurs In het dienstgebouw van de Herv. Kerk alhier werd Zaterdag 22 Nov. een zeer geslaagde „Kerstbeurs" ge houden door de Ned. Zondagsschool vereniging te Amsterdam. Op deze Kerstbeurs werd het modernste Zon dagsschoolmateriaal in fleurige stand tentoongesteld. Dc directeur, de heer A. Kroeze en zijn medewerker uit Am sterdam, daarbij geassisteerd door de Schoondijkse Zondagsschoolkrachten, gaven deskundige toelichting bij het geëxposeerde. Vooral de nieuwste zang methode met het z.g. blokjesschrift op flanelbord trok veel belangstelling. Een groepje kinderen van de Schoondijkse Zondagsschool liet met overgave de mo gelijkheden uitkomen van een eenvoudig Kerstspel. Mevr. Blomaard uit IJzendij- ke, voor haar huwelijk één van de lan delijke „trainsters" der N.Z.V., thans bij alle Zondagsschoolkinderen bekend als tante Kitty, boeide de aanwezigen met een nieuwe Kerstvertelling uit Lap land. De N.Z.V. kan op een geslaagde Kerst beurs in West Zeeuwsch-Vlaanderen te rugzien. Alle Zondagsschoolkrachten die aan de uitnodiging gevolg gaven zijn verrijkt naar huis gekeerd. Er wa ren er zelfs uit Zuid-Beveland! Film. A.s. Zaterdag 29 Nov., eveneens in het dienstgebouw van de Herv. Kerk, organiseert de filmdienst van de N.Z.V. twee voorstellingen. Ditmaal niet voor een besloten kring, maar voor ieder toegankelijk: 's middags om 3.30 uur voor kinderen; 's avonds om 7.30 uur voor volwassenen. Naast één van de nieuwste kinderspeelfilms zal vertoond worden de bijbelse film: „In onze plaats". De onkosten worden gedekt door een deurcollecte. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Schoondijke kwam Dinsdagavond in voltallige zitting bijeen. Burgemeester van Rosevelt deelde mede, dat, nu de P.Z.E.M. er toe overgaat de Tragel te electrificeren, er spoedig een lichtpunt aan de Tragel West, ter hoogte van de standplaats voor woonwagens, zal komen. Even eens zullen 7 woningen aan de Noze- mansweg op het electriciteitsnet worden aangesloten. Voorts deelde hij nog mede, zich in verbinding te hebben gesteld met de Waterleiding-Mij. om te komen tot aansluiting van de Molen straat op het buizennet. De Mij. zal deze mogelijkheid nader bezien. De Classis IJzendijke der Ned. Herv. Kerk heeft zich met een adres tot H.M. de Koningin gewend, teneinde te verzoeken geen enkele ontheffing te verlenen op de verplichte Zondags sluiting voor winkels. Gedeputeerde Staten hebben geen vrijheid kunnen vinden het principe besluit van de raad over de aan bakker Goethals te verlenen uitweg over de lijnbaan van de heer I. P. Clarisse, goed te keuren. De heer Clarisse was tegen dit raadsbesluit bij G S. in be roep gegaan. Aan het Centrum Kraamzorg van het Groene Kruis zal op de desbetref fende aanvrage een subsidie worden verleend. De commissie vroeg 5 cent per inwoner per jaar. B. en W. was van mening alleen subsidie te verlenen voor de in Schoondijke door de com missie uitgeoefende kraamzorg en wel f 5,per geval. De raad ging hier mee accoord. Op voorstel van B. en W. werd besloten voor 1953 het sportterrein weer aan de plaatselijke voetbalvereni ging in huur te geven voor f 100, Na zich eerst te hebben beraad in gesloten zitting werd besloten de on langs aanbesteedde bestratingswerk zaamheden, enz., in de Pr. Beatrix- straat, Dorpsplein, Achterweg, enz., niet aan de laagste inschrijver te gun nen, maar aan de opvolgende inschrij ver Fa. Vergouwe en Plekkenpol te Breskens, voor de som van f 32000, Dit bedrag is f 4000,hoger dan de laagste inschrijver. Naar aanleiding van een ingekomen klacht met betrekking tct de zeer deplorabele toestand van het straatje, uitkomende op de Nieuwe Haven, deelde de Voorzitter mede, dat ver betering werkelijk noodzakelijk is. Be sloten werd na te gaan wat er ter verbetering moet gebeuren en zo mo gelijk tot uitvoering hiervan over te gaan. De termijn, waarvoor de coöperatie de voormalige centrale winkel in huur heeft, zal met 5 maanden tot I Juni 1953 verlengd worden. Biervliet. Prachtigs dankstondcollecte. De Zondag j.l. in de Ned. Herv. Kerk gehouden dankstondcollecte bracht bijna f 600,op. Voorts werd een gave van f 100,gecollecteerd voor de Kerk en een gift van f 100, voor de Kerk, armen en jeugdbouw. Tijdens huisbezoek werd Ds. H. C. P. M. Wiebosch een gift overhandigd van f too,voor de Kerkrestauratie schuld. Oliabollendag. Zaterdag werd ten behoeve van het fonds Oud-Verpleegsters te Bier vliet een oliebollendag georganiseerd. De bollen werden door een 15-tal dames gebakken. In totaal werd 79 kg. bloem verbakken. De padvinderij van Biervliet ging van huis tot huis en leurde de bollen uit. Voor bezoek van de in de polder wonende inge zetenen hadden enkele autobezitters hun auto belangeloos ter beschikking gesteld voor het vervoer van de bollen en de padvindsters-verkoopsters. Na aftrek van de kosten bleef er ruim f 240,over. Een prachtig resultaat. Collects. De collecte welke ten bate van het Nederlands Oorlogsgraven-comité te Biervliet gehouden werd bracht f 31,62 op. ATHLETIEK Zondag j.l. werd te Brussel de Cross du „Soir" gehouden. Aan de Cross populaire namen deel 2912 deelnemers, w.o. 73 Nederlanders. De uitslag was als volgt: 1 Dillien, Belg.; 2 Deweer, Belg.; 11 Bobeldijk, le Ned.; 49 v. d. Burg, 2e Ned.; 54 Staf Dobbelaere, 3e Ned.; 58 W. Bravenboer, 4e Ned. Aan de Cross voor junioren namen 540 lopers deel. Winnaar werd de Belg Jeoret. 23 Keesom, le Ned.; 25 D. Haak, 2e Ned. De uitslag van het „Criterium des As" was als volgt: 1 Pirie, Eng 2 Sando, Eng.; 3 v. d. Watteijne. Belg.; 4 Theys, Belg.; 17 v. d. Veerdonck, Ned.; 20 Adriaansen, Ned 28 Besters, Ned. Slijkhuis staakte na 3V2 km. de strijd. Hij lag toen in 3e positie. Zondag 30 Nov. en Donderdag 4 Dec. „HET DORP DER MIRAKELEN" Vrolijk mirakelspel van Gaston Martens RegieGaston Vandermeulen Zondag 7 en Donderdag 11 Dec. a.s. „GLAZEN SPEELGOED" Een spel van herinneringen door Tennessee Williams Regie en ontwerp decors Fred Engelen De voorstellingen hebben plaats de Zondagnamiddag om 3 uur en Zondag en Donderdagavond om 7.30 uur. Zondagsdienst doktoren. Zondag 30 November 1952 Breskens. Groede, Schoondijke Dr. Jongsma, Groede, tel. 2. Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. Kesteloo, Aardenburg, tel. 52. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Zondag 30 November 1952 Zr. de Graag, Groede, tel. 52.

De Schakel | 1952 | | pagina 5