ino ie Uil de kou Ook Sini MUZIEK - TONEEL Aanbesteding BRILLEN LEO HELDER Wegverhardings materialen. wollen of gestikte deken flanellen lakens Fa Wed.H.Bondewel, Breskens Verloren: f 8,95 f 8,75 f 14,95 f 3,95 f 10,95 - f 13,50 bate van de met aardse goederen het minst gezegenden. We doen met gepaste vrijmoedig heid een beroep op uw christenplicht. Bijbelteksten en zedenleer hoef ik daar niet bij aan te halen. Dat ligt niet op mijn weg, maar u weet dat zonder nadere aanduiding zelf wel. U hoeft slechts uw hart open te stellen voor onze oproep en dan gaat uw porte monnaie vanzelf open voor hen, wier levenszon onder gaat. Hen zoveel mo gelijk liefde en bijstand te bieden zul len velen met ons gaarne doen. Wij rekenen op U Namens het bestuur, M. Maas, Biervliet. Giro 84634. Voetbal 3e klasse D. OdioVlissingen i3; Nw. Borgvliet Biervliet o2; RCSClinge afgel.; De ZeeuwenBreskens 2ij RKFCMeto 44; ZeelandiaCorn Boys 11. De stand is hier: Vlissingen 7700 262 14 RCS 6501 ai9 De Zeeuwen 750a ao13 10 RKFC 7411 20—14 10 Nw. Borgvliet 9405 1620 8 Odio 7 3 13 19—17 7 Biervliet 7 3*3 157 Corn. Boys 7314 16—20 5 Meto 7314 15—22 5 Zeelandia 6123 1014 4 Breskens 7106 ia24 2 Clinge 7106 823 2 Programma voor Zondag a.s.: BreskensMeto; Corn Boysde Zeeuwen; Clinge—Zeelandia; BiervlietR.C.S.; Vlis singenNw. Borgvliet; Odio—R.K.F.C. Breskens kan maar niet op dreef komen en heeft een lange rij nederlagen te slikken gekregen. Dat Meto zich Zondag een gewillig slachtoffer zal tonen, geloven we niet. Een volgende nederlaag ligt dan ook weer in 't verschiet. De Zeeuwen kunnen een overwinning op Corn Boys boeken, maar ze zullen de Sas- senaren niet mogen onderschatten. Clinge zal alles in het werk stellen om de laatste plaats over te laten aan Breskens, maar zover is het nog niet. Ondanks de goede prestatie van Biervliet van vorige week, mogen ze nu niet op winst rekenen. Ook voor Nw. Borgvliet zit er in deze wedstrijd weinig perspectief. OdioRKFC is een open strijd. Wie er met de winst zal gaan strijken blijft voorlo pig een vraagteken. ie klasse B KNVB, afdeling Zeeland. HoofdplaatDomburg 3—1; Schoondijke Lewed. Boys 34. Schoondijke werd iets van de kop ver drongen door I.ewed. Boys, die in deze klasse hoge aspiraties schijnt te koesteren. Hoofdplaat deed goed werk en wees Dom burg - die geen rol van betekenis meer speelt - een plaats terug. De stand is nu: Noormannen I 6 3 3 o 2913 9 Lewed. Boys I 4400 188 8 Schoondijke I 6321 1911 8 Hoofdplaat I 5212 1910 5 Groede I 5122 12—15 4 Domburg I 4 1 1 2 14—11 3 Walcheren I 4013 719 1 Retranchement I 4 o o 4 233 o Abe. Plaatselijk Nieuws. Breskens Zeldzaamheid. Bij de heer E. de L. te Breskens is een konijn geboren dat geen oren heeft en bovendien is er ook maar aan één kant een gehooringang. Het diertje is nu reeds vier weken oud en volkomen levenslustig. Oroede. Benoeming De heer R. Visser, jachtopziener te Groede, is met ingang van 1 Jan. 1953 benoemd in gelijke functie bij be Staats domeinen in de nieuw bedijkte Braak manpolder. Gunning. Door het architectenbureau J. C. P. Loonen B. N. A. te Breskens werd aanbe steed het verbouwen van een woonhuis aan de Molenstraat, in opdracht van de heer A. Minderhoud. Het werk is gegund aan de volgende Zo lang daar geen orde en rust heerst Hij wuifde met zijn hand en de vrouw knikte stom. Lange tijd werd er niet gesproken en klonk alleen het tikken van de ouderwetse pendule op de schoorsteenmantel, met daar tussen door het zachte geknap van de kolen in de haard. Af en toe reed iemand voorbij het raam. Maar alles was stil en vredig, scherpe tegenstelling van wat wat daar ginds, veertienduizend kilometer ver gebeurde „Blijft U vanavond eten, mijnheer Wijnandse?" Haar stem, die hem zo lief was, bracht hem weer volkomen tot de werkelijkheid terug. „Graag," antwoordde hij, nog steeds op zachte toon, „het is al zo lang ge leden, dat ik u bezocht heb (Wordt vervolgd). laagste inschrijvers: A. Bentschap Knook, Gebr. Risseeuw, Fa Schippers Nauta en J. Duininck. Oostburg Vergadering Mij Ziekenfonds De Afdeling West Zeeuwsch-Vlaan- deren van de Mij. „Ziekenfonds voor Zeeuwsch-Vlaanderen" kwam Zater dagmiddag in Hotel de Vuijst te Oost burg in algemene vergadering bijeen, onder voorzitterschap van dhr. D. Geuze. Overgegaan werd tot de verkiezing van I verzekerde-vertegenwoordiger voor de kring Sluis en i verzekerde- vertegenwoordiger voor de kring Bier vliet. In de eerste vacature werd be noemd dhr. J. D. Leijdekkers, thans nog wonende te Oostburg en dhr. Th. de Boevere te Biervliet. De voorzitter deed mededeling van het feit, dat de Mij. Ziekenfonds zich thans losgemaakt heeft van de banden die er bestonden met de Kon. Mij. ter bevordering der geneeskunde in Neder land. In feite verandert er niets, alleen de rechtspersoonlijkheid en het eigen domsrecht zijn nu bepaald. Over de sanatoriumverpleging gaf de algemeen secretaris, dhr. J. Kruijsse, een duidelijk overzicht. Hieruit bleek, dat het bestuur diligent is de daguitkering voor sanatoriumverpleging gelijk te doen zijn aan de door de sanatoria ge vraagde verpleegprijs. De uitkering ia dus steeds primair. Over het bestuursbeleid werd geen cri- tiek naar voren gebracht. Voorts werden nog vragen gesteld, over de opname-mogelijkheid van het Ned. sanatorium te Davos (Zwitserland), het veelvuldige misbruik wat van de ziekenfondsen gemaakt wordt en de positie der boden. Met betrekking tot de boden, kon de voorzitter mededelen, dat er niets dan lof over de boden te vertellen is. Alle boden hebben een cursus gevolgd, waardoor zij in staat zijn, nu zelt vele gerezen moeilijkheden bij de verzeker den, uit de weg te ruimen. Een zeer klein percentage .der klachten, die de boden niet aankunnen, komen in Oost burg of Terneuzen terecht, voorwaar een zeer gunstige ontwikkeling. De bo den staan regelmatig onder controle van een hoofdbode, die er met de bo den op uittrekken op weg langs de ver zekerden. De zitting hebbende verzekerden-ver tegenwoordigers zijn thans de heren: D. Geuze en A. W. Risseeuw, Oost- burg; J. van Cadzand, IJzendijke; J. J. Dierx, Zuidzande; J. J. de Meijer, Re tranchement; K. C. Hamelinck, Oost burg; J. D. Leijdekkers, (toekomstige woonplaats Sluis); Th. de Boevere, Bier vliet. Toneeluitvoering. Maandag j.l. gaf de Rederijkers kamer „Oefening en Vermaak" een uitvoering in hotel „de Eenhoorn". Opgevoerd werd het toneelstuk in drie bedrijven „Rauwe grond" van A. v. d. Lugt. Deze avond werd in het kader van het toneelconcours op getreden en als jurylid was aanwezig Mevr. E. J. v. d. Broecke-de Man uit Aarden burg. Dit stuk bleek een zware opgave te zijn. Er waren vele goede momenten, maar ook enkele zwakke. De rol van de dagloner viel bij het publiek bij zonder in de smaak, de marskramer had o. i. sterker uitgebeeld kunnen worden omdat zulke personen meestal niet op hun mondje gevallen zijn. Het was een toneelavond waarop Oostburg met voldoening mag terugzien. De voorzitter dhr. Bruggeman, sprak in zijn slotwoord een woord van dank, in het bijzonder aan Mevr. v. d. Broecke- de Man, en hoopte het a.s. voorjaar nogmaals voor de donateurs te kunnen optreden. Concert R. K. O. gaat niet door. Het concert dat hedenavond alhier door het Rotterdams kamerorkest zou worden ge geven, kan door ziekte van de dirigent niet doorgaan. Gunning. Door het architectenbureau J. C. P. Loonen B.N.A, te Breskens is, in opdracht, gegund aan de Fa de Bliek te Schoondijke, het bouwen van een woonhuis aan de Mr, Risseeuwstraat. Cadzand Toneeluitvoering. Zaterdag j.l. gaf de toneelvereniging „Cad- zandria" alhiei voor een talrijk publiek een zeer geslaagde uitvoering in de zaal van de heer H. Allaart. De heer S. Masclee sprak het openingswoord, waarna opgevoerd werd: „De Ruwe Bolster," toneelspel in 4 bedrijven. Het stuk was goed ingestudeerd en werd dan ook vlot vertolkt. Na afloop volgde nog een gezellig bal. Groede Landbouwschuur afgebrand. Gisteravond omstreeks 7 uur, is door onbekende oorzaak, de landbouwschuur van de heer Luteijn-D'Hont onder deze gemeente door brand verwoest. Een tractor, enige landbouwgereedschap pen, benevens een varken en een aan tal kippen, werden een prooi der vlam men. De politie, brandweer, alsmede burgemeester Everaars uit Groede wa ren spoedig ter plaatse. IJzendijke. Zanguitvoering. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen staat het thans vast dat de Caecilia Zangvereniging van Sint Jansteen op Vrijdag 12 December a.s. alhier een uitvoering zal geven. Dit zal de eerste keer zijn dat het koor in het land van Cadzand optreedt. Breskens Varkearsfilm. Het Verbond voor Veilig Verkeer zal op Dinsdag 1 Dec. des middags in het Vereni gingsgebouw de verkeersfilm: „Twee jongens en een auto" vertonen, voor de leerlingen der lagere scholen. s Avonds om 8 uur wordt voor de ouderen een lezing met lichtbeelden ge houden, waarbij tevens een verkeersfilm en een culturele film zullen worden vertoond. De zeer vele verkeersongevallen bewijzen wel, hoe belangrijk het streven van het Verbond naar een grotere veiligheid op de weg is. Deze voor lichtingsavond zal daarom gratis toegankelijk zijn. Sint Nicoiaasfoost- Vrijdag 5 Dec. arriveert St. Nicolaas met de boot van 9.30 uur in onze ge meente, waarna hij de ie, 2e en 3e klas van de lagere scholen zal bezoeken. Ondertussen hebben de hoogste klassen een filmvoorstelling en een tractatie in het Verenigingslokaal. Na de middag bezoekt de Sint de kleuters. 's Avonds zal de Sint een rondgang door de gemeente maken. De in de gemeente Breskens gehou den Sint Nicolaascollecte heeft de som van fl. 560.20 opgebracht. Jubileum. De heer L. Bruijnooge te Breskens, thans disticts-monteur bij de P.Z.E.M., zal op I Dec. a.s. de dag herdenken dat hij 25 jaar bij de P.Z.E.M. in dienst if. FILMNIEUWS Luxor Theater te Breskens brengt U Zon dag a.s. een spannende film in prachtige kleu ren. Iemand die van sensatie houdt, bezoekt deze uitverkoren film. Het verhaal van deze film speelt zich af in 1763 in het tijdperk dat aan de revolutie vooraf gaat. De mach tigste en meest meedogenloze strijd tussen kolonisten en Indianen. Het Fort Pitt wordt bestormd en het gaat een lange lijdensweg tegemoet, want het duurde negentig dagen voordat de werkelijke bevrijding kwam. Een film om van te genieten. Gevonden voorwerpen. Nummerplaat (NF - 86 - 15). Dubbele fietstas. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoon dijke. PREDIKBEURTEN. Zondag 30 Nov. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Dankdienst voor 't gewas Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Bed. H. Doop Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Bed. H. Doop 6,30 uur, Ds. v. d. Graaff Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Bed. H. Avondmaal Groede, 10 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Collecte Class, studiefonds Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork 11,15 uur, kinderkerk Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Dankdienst voor 't gewas Oogstcollecte Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Bed. H. Avondmaal IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Bed. H. Avondmaal Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens. 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie. Cadzand. 6,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10,30 en 3 uur, Ds. Veldhuijzen, Arnemuiden n.m. Dankdienst voor 't gewas Denkt U aan onze uitvoering van heden- en Zaterdagavond Hedenavond voor donateuri. Zaterdagavond tegen entrée van f1, Aanvang belde avonden 7,30 uur. Zaal open 7 uur. Namens zijn opdrachtgever, de heer J. ADRIAANSE te Breskens, zal onder getekende op VRIJDAG 12 DECEMBER 1952, in het openbaar trachten aan te be steden het bouwen van een WOONHUIS aan het Molenwater no. 19 te Breskens. De besteding zal geschieden in per celen. comb, van percelen of massa, op een nader, in de nota van inlich tingen te omschrijven plaats en uur. Bestek en tekening zijn - zolang de voorraad strekt - verkrijgbaar ten kan tore van de Architect, Dorpsstraat 14 te Breskens a f 5,per stel vanaf heden. Restitutie f 2,50 binnen 8 dagen na de besteding. Inschrijvers moeten bestekhouders zijn- De Architect: J. JANSEN, Dorpsstr. 14, Tel. 64, Breskens Komt U naar Middelburg Bezoekt dan onze zaak eens Ruime sortering BRILMONTUREN en -GLAZEN Billijke prijzen Vakwerk U bent welkom Optiek- en Fotohandel Middelburg Vlissingen Langedelft t.o. V. D. Bellamypark 38 Wegenpuin, grove en fijne sintels, in elke gewenste hoeveelheid beschik baar. Levering franco bestemming, af gehaald ter plaatse of franco spoor wagon. Adres: P. BLOMMAERT, Absdailsche- weg, Sint Jansteen, Post Hulst, Tel. 79, Hulst. bent U met een .n ©en Beige Boodschaptas met inhoud, tussen Mosseldijk en Breskens. Terug te bezorgen aan 't Bureau v/d blad koopt graag In «tn speciaalzaak REISNECESSAIRES vanaf BOODSCHAPTAS Boxni TUIGLEDEREN CANADIAN BAG Dames- en Heren- PORTEMONNAIES ACTE-TAS REISTAS Een speciaalzaak is een ideale zaak speciaalzaak in Koffers en '-rederwaren Walstraat 84, Vlissingr De zaak met vakkennis

De Schakel | 1952 | | pagina 2