DE SCHAKEL No. 409 Vrijdag 21 November 1952 TWEEDE BLAD. FILMNIEUWS „Aasgieren der woestijn" Luxor Theater te Breskens brengt U Zaterdag a.s. een spannende wild west film. Dit is het verhaal van een tocht door de woestijn onder de meest hachelijke omstandigheden. Een wan hopige strijd van een groepje verlo renen tegen de dodelijke greep van de woestijn. 's Middags voor de jeugd het welbe kende sprookje van Hans en Grietje. Ouders laat Uw kinderen genieten. „Door dik en dun" Zondag vertonen wij een dolkomische film. Stan en Oliver zijn in Parijs, ter wijl Oliver verliefd wordt op de doch ter van de hotelhouder, maar zij wijst hem echter af. Samen gaan zij bij het Vreemdelingenlegioen en daar beginnen hun avonturen. Een film om te scha teren. BURGERLIJKE STAND. Gemeente GROEDE over de maand September 1952. GEBOORTEN 10, Elodie Adriana, d. van O. P de Zutter en M Bouwens. HUWELIJKEN: 11. Hendrik P. Buist, 25 j kantoorbediende te Rotterdam' en Maria S. Snoep, 22 j zonder beroep te Groede; 11, Adriaan Luteijn, 24 j landbouwer te Groede en Elizabeth Anna de Hullu, 21 j,, zonder beroep te Groede; 25, Laurent A. M. Rootsaert, 23 vlasser te Maldeghem en Antho' nette Suzanna Pleljte, 21 j., zonder be^ roep te Groede; 25, Dominggus Tuhehay, 28 j., zonder beroep te Groede en Marthina Tupanwael, 18 j., zonder be^ >.p te Groede. /ERL1JDENS: Geen. NGEKOMEN 3, Izaak L. Becu, van Breskens naar A 179; 12. Jan 't Gilde, van Breskens naar W 40; 12, Pachier Ridderhof, van Ierseke naar O 90; 24, \driana J Dreve, van IJzendijke naar O 106; 29, Aart L. van Ooijen en ge zin, van Dordrecht naar A 220; 30, Wilhelmina van de Walle, van Cad- zand naar W 49; 30, Izaak A. Haart- sen, van Schoondijke naar W 10. VERTROKKEN 2, Gerardus H. Buysse, naar Hulst, Carmelweg 2; 2, Quinten van de Vrie, van Brouwerijstr naar Cadzand, M 17; 12, Hendrik I Klaaij- sen en gezin van O 106 naar Breskens, Haven Westzijde; 16, Izaak Louret en echtgen. van W 10 naar Sluis, Zuid- dijkstr. 16; 16. Derk J. Rosendaal en gezin van A 220 naar Nieuw Helvoet, C 95; 24, Jannis Bouwens en gezin naar Nieuwvliet, Dorpsstr. 16; 25, Henri M. Govaert, naar Jutphaas, Julianaweg 36; 25, Anthonetta S. Pleijte, van Pr. Marijkeplein naar Aardenburg, NieuW' straat 35. Plaatselijk Nieuws. Hoofdplaat Raadsvergadering. De gemeenteraad kwam Maandag avond bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Temmerman, die enige waarderende woorden wijdde aan de nagedachtenis van het raadslid P. F. Rijckaert, die zo plotseling uit het leven is weggerukt. Staande werden enige ogenblikken stilte in acht genomen. De geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, de heer A. J. Cammaert werden onderzocht en in orde bevonden, waarna de voorzitter hem beëdigde en hoopte op een pret tige samenwerking. De notulen werden ongewijzigd vast gesteld. Zonder hoofdelijke stemming werd het uitbreidingsplan vastgesteld. De heer Wieleman vond het jammer, dat enkele kleine landbouwers door het sportter rein grond verliezen. De subsidieaanvragen van het comité inzake voorlichting bij beroepskeuze en van de Stichting Lager Nijverheids onderwijs in de Bisdommen Breda en Den Bosch, werden op grond van het geringe belang voor de gemeente en gelet op de financiële positie, op voor stel van B. en W. afgewezen. Naar aanleiding van een subsidie aanvrage van de Stichting Kraamzorg van de gezamenlijke Groene Kruis verenigingen in W. Z.-Vl. werd beslo ten, daar de Commissie voor kinder- hygiëne van de Provinciale Bond „Het Zeeuws Wit Gele Kruis" te St. Jansteen, berekend over de nol R K. inwoners een subsidie van f 0,02514 per in woner krijgt, aan de Stichting Kraam zorg over de 218 protestantse inwoners dezelfde subsidie te geven of 5,50 per jaar, tot wederopzeggens. Tot op heden was het sluitingsuur der café's op 22 uur bepaald. Gezien de vele verzoeken om verlenging van sluitingsuur door diverse clubs, die ge bruik maken van de café's, stelde B. en W. voor het sluitingsuur op 23 uur te bepalen en geen verlenging meer te geven voor gewone clubbijeenkomsten. Aan het hoofd der R.K. bijzondere lagere school te Slijkplaat werd op diens verzoek een bedrag van f 260,50 aan verplaatsingskosten toegekend. De heer Th. van de Velde was de enige inschrijver voor het ophalen van straat- en huisvuil voor f 14,per keer, gedurende 5 jaar. Besloten werd het aan hem te gunnen. De verordening op de heffing van rioolbelasting, welke op 1 Januari 1953 haar geldigheid verliest, werd opnieuw ongewijzigd vastgesteld. Op verzoek van de minister van binnenlandse zaken werd de verordening op de reinigings rechten redactioneel gewijzigd. Over de verzoeken om ontheffing van de honden belasting voor J. F. Rijckaert en R. A. Versaevel werd op voorstel van B. en W., na een uitvoerige discussie, afwijzend beschikt. De fraude-risico verzekering ten bedrage van f 5000, werd verlengd tot 1 Januari 1956. Tijdens de rondvraag wijst de heer Th. Wieleman op de onvoldoende ver warming van de raadszaal. Spreker zag liever een flinke, minder luxe kachel, die meer aan het doel beantwoord. Voorts wenste spreker ten gerieve van de publieke tribune en de pers een korte toelichting op elk agenda punt, zodat het een buitenstaander ook duidelijk is, waarover het gaat. De heer Wieleman wijst nog op de slechte toestand van het voetpad in de Zuid-Langeweg en de slechte afvoer van hemelwater aldaar. Verbetering door riolering-aanleg zal worden onder zocht. De heer Steijaert vraagt of de huren der woningwetwoningen al definitief is vastgesteld. Hierop werd ontkennend geantwoord. Schoondijke. Toneeluitvoering. Vrijdag 14 en Zaterdag 15 Novem ber j.l. gaf de Rederijkerskamer „Nut en Genoegen" alhier een uitvoering in de zaal van de heer A. van Rosevelt. Daar de voorzitter, de heer Jac. Tel lier, actief aan het spel deelnam, werd beide avonden het openings- en slot woord gesproken door de regisseur, de heer A. P. de Roo. Opgevoerd werd het toneelspel in 3 bedrijven „Loods aan boord" van J. Fabricius. Het stuk bleek goed ingestudeerd te zijn, zodat de talrijke bezoekers, vooral des Zater dags was de zaal overvol, volop heb ben genoten van het spel. De spe- lers(sters) kregen dan ook beide avonden bij het einde een spontaan applaus in ontvangst te nemen. Vrijdag werd het stuk beoordeeld door de jury, in het kader van het toneelconcours 1952-53. Zondagsdienst doktoren. Zondag 23 November 1952 Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Osiewaarde, Breskens, tel. 91. Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. de Rijk, Aardenburg, tel. 24- Zondagsdienst Centrnm Kraamzorg West Z.-Vl. Zondag 23 November 1952 Zr. Catsman, Groede, tel. 52.

De Schakel | 1952 | | pagina 5