t Jacobs-v. Dixhoorn, Breskens I VoorSi.Nicolaas Biljartconcours Boerbooms B L E U 's Kleinpiazijn Si. Nicolaasfeesl Zie onze éialages I I f MULDER'S tal- en prentenboeken Prijskamp ui de Jaskaart Koninklijke Opera te Gent. Een kleine greep uii onze Stoommachines Meccano naar de Zeeuwse Bazar Mobaco Moderne poppenwagens 2 meisjes als leerling of gevorderd naaister Dames-, Heren- en Kinderondergoed eren. In D.W. Corseiien en Bustehouders Kon. Nederlandse Schouwburg te Gent. Ned. Herv. Kerk KERKDIENST Nel dagmeisje nieuwe bieiennellen P. AALBREGTSE - Breskens. bruine damesmantel Kinderwagen met bedje DE WEERDT, Nu is het tijd om te breien l PRACHT SORTERING WOL Speciale aanbieding °,LIEkTfN 3,25 Woonhuis AVRO-KALENDER voorhanden. meer te doen op het gebied van jeugdvor- ming, terwijl het kringbestuur verzocht werd de mogelijkheden te onderzoeken tot het stichten van een Studie Voorlichtingscentrum annex beroepskeuze. Deze suggestie deed de heer A. Gosseije aan de hand. Dhr. H. P. Everwijn te Zuidzande was van mening, dat het blad „Volksonderwijs" niet gelezen wordt, maar dadelijk in de prulle- mand verdwijnt, althans dit is in Zuidzande zo; daarom vindt spr. het onjuist het blad in zijn huidige omvang en vorm uit te blijven geven. Hierin zouden dus grote bezuinigings mogelijkheden schuilen. Stemmen gingen op een enquête over het blad „Volksonderwijs" te houden. Dhr. P. Vermeulen sloot met een kort woord de vergadering. Groede 40-jarig jubileum Onze vroegere dorpsgenoot, de heer P. J. Rosendaal, hoofdcontroleur bij de R. E. T. te Rotterdam, vierde gisteren zijn 40'jarig dienstverband bij de tram. Schoondijke. Rijkslandbouwwinterschool. Gezien het grote succes van het vorige jaar is ook ditmaal een vervolg cursus georganiseerd voor de oud leerlingen der R.L.W.S. te Schoondijke. Een 8-tal onderwerpen zal door ver schillende specialisten worden be handeld. De toestroom van deelnemers is zo groot, dat deze in 2 groepen van 25 worden gesplitst. Zuidzande. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente, die Vrijdagmiddag in openbare vergadering bijeenkwam, besloot zonder hoofdelijke stemming ook dit jaar voor het stookseizoen 1 Dec. 1952-1 Maart'53 een kolentoeslagregeling voor ouden van da gen en minvermogenden in te stellen k f 2,50 per week. Mocht het een strenge winter wor den dan zal gevraagd worden, dit bedrag te verhogen. Op het desbetreffende voorstel van B. en W. besloot de raad de benodigde gelden voor woningverbetering bij te dragen. Het Terlin genfonds geeft een subsidie van maximaal f 1400,— op voorwaarde dat de gemeente hiervan een derde deel voor haar rekening neemt. Naast deze subsidie verstrekt het D.U.W.-fonds een premie van een zesde deel der totale verbeteringskosten op voorwaarde, dat de verbeteringswerkzaamheden op 1 April 1953 voor minstens 90 pCt. gevorderd zijn. De afdeling van „Volksonderwijs" heeft thans de beschikking over een bibliotheek van meer dan 1000 boeken. De Provincie geeft een subsidie van 5 cent per boek als de gemeente eveneens een dergelijk bedrag beschikbaar stelt. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten het vereiste bedrag beschikbaar te stellen. Ook werd nog besloten aan „Volks onderwijs" een renteloos crediet van maximaal f 300,te verstrekken, af te lossen in drie jaar ter financiering van de ruim 700 boeken die onlangs aangekocht werden. B. en W stellen voor het Centrum Kraam zorg van de West Z.-Vlaamse Groene Kruis verenigingen een subsidie van 5 cent per in woner per jaar te geven. De raad ging hier mee accoord. De Koninkl. Muziekvereniging „Veronica" heeft ook geen sluitende begro ting, redenen, waarom het bestuur aan de gemeente verzocht de subsidie, welke thans f 200,- bedraagt, op f 300,- te willen brengen. De raad verhoogde de subsidie overeen komstig het gedane verzoek met ingang van '52. De adviescommissie woonruimtewet ^1947, bestaande uit de 5 raadsleden, niet wethou ders, werd in zijn geheel herbenoemd. Na een uitvoerige discussie ging de raad accoord met het door het Staatsbosbeheer opgemaakte beplantingsplan der gemeente Zuidzande. Het plan zal in totaal f 2190, kosten, waarin het Staatsbosbeheer de helft als subsidie zal verstrekken. De begroting 1953 werd eveneens aange boden. De Gewone Dienst sluit aan inkomsten en uitgaven met f 201.024,en heeft een post voor onvoorziene uitgaven van f 1582, De Kapitaal Dienst sluit met een nadelig slot van f 54.187,86. De inkomsten bedragen op deze dienst f 412.257,14. Zondagsdienst doktoren. Zondag 16 November 1952 Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6. Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. Buskop, Oostburg, tel. 60. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Beek, Zuidzande, tel. 8. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI. Zondag 16 November 1952 Zr de ,Jong, Cadzand, tel. 65. Zondag 16 November 14.30 u.Romeo Juliette. Fr. 19.30 u.: De zang der Woestijn. Fr. Woensdag 19 November 19.30 u.Romeo Juliette. Fr. Vrijdag 21 November 19.30 u.: Mireille. Ned. Zondag 23 November 14.30 u.Gravin Maritza. Ned. 19.30 u.: Mireille. Fr. Wollen shawls Swan zakdoeken Zelfbinders Handschoenen 9 Overhemden 0 Manchetknopen 0 Riemen 0 Enz., enz. nu allen Wij brengen U een enorme sortering SPEELGOEDEREN op elk gebied en voor Iedere beurs. M. DE KRAKER Dorpsstraat BRESKENS Telef. 38 BLUM's Confectiebedrijf, Breskens, Dorpsstraat 48, telef. 200 kan nog plaatsen Tevens zoeken wij in of onder Breskens passende woongelegen heid voor onze chef (gezin met twee kinderen). Aanbiedingen aan het bedrijf. HET ADRES voor Uw steeds ruime sortering. h«bb*n wij In voorraad de geheel nieuwe serie reeds vanaf 10 cent LEGPUZZLE's voor jong en oud Vlooienspel Mens erger je niet Domino- en Kwartet spelen, enz. Foto-albums Foto-etui's Poëzie albums Luxe post Pracht papier-snippermanden School-etui's Verfdozen Vulpotloden Vulpennen in alle prijzen. Kantoorboekhandel Fa Smoor de Hulster, Breskens Bazar Ned. Herv. Kerk te Breskens. 28e verantwoording ingekomen giften. Luierbroek, 5 shampoo, 3 scheerzeep, 6 st. toiletzeep, fl. eau de cologne, camisole, shawl (gebreid), opknooprok (wol), damesvest (wol), meisjesvest (wol), 4 bl. leverpastei, wiegje met kapje, 2 speldenkussens met pop, 2 strijk ijzers, kinderbroekje, jongensslipover, 2 kinder truien, 2 kinderpyama's, 2 geborduurde ont- bijtlakens, bretelbroekje, molton herenborstrok, trappelzak, wollen kinderjurk met sokjes, lapje voor onderjurkje, kindercamisole, heren sokken, kindervestje, damesshawl, kinderjurk, camisoie, handdoek, jongensblouse, 3 was- doekjes, kinderjurk, 2 theedoeken, 2 kleedjes, 3 albums, 4 kussens, 1 bedjasje, kindervestje, spencer, bruidspop, kindertruitje, 1 paar zwarte sokken, 1 paar grijze sokken. Zondag 16 en Donderdag 20 Nov. a.s. DE BRUILOFT VAN KAMACHO". Blijspel van Pieter Langendijk. RegieBen Royaards. De voorstellingen hebben plaats de Zondagnamiddag om 3 uur en Zondag en Donderdagavond om 7.30 uur. Gevonden voorwerpen. Een boodschappentas, een lederen tas met brood, een meisjesmuts. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Groede. PREDIKBEURTEN. Zondag 16 Nov. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Zendingscollecte Breskens, i'0,30 uur, Ds. van Beusekom (in het Gem. Verenigingsgebouw) 6,30 uur, geen dienst Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Bed. H. Avondmaal Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Jeugddienst Niouwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Dankdag voor het gewas Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Voorber. H. Avondmaal Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Zendingscollecte Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zendingscollecte Zaterdagavond 7 uur, avondgebed St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Voorber. H. Avondmaal Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Zendingscollecte IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Bed. H. Doop Bevestiging ouderling 4 uur, Ds. Wiebosch Jeugddienst Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gom. Aardenburg 10,15 uur> Ds- Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, de heer de Bruijne Retranchement, 2,30 uur, de heer van Wijck Cadzand, 6,30 uur, Ds. Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10,30 en 3 uur, Ds. van Til, Middelburg BRESKENS Zondagmorgen om 10,30 uur, In het Gemeentelijk Verenigingsgebouw. Er zal geen Zondagsschool zijn. gevraagd. Mevr. VROONMaarle- veld, Grote Kade 28, Breskens. op Zaterdag 22 November Prijzen naar hel aantal deelnemers. Aanvang half acht. Paviljoen „Duinoord" L. VERSTRAATEN- Dubois, Breskens. bij A. BERCKMOES, café, Groede op Zaterdag 15, Zondag 16 en Maandag 17 November 1952 Verkrijgbaar vanaf f 45,Repareren en tanen van alle soorten netten. Aan hetzelfde adres aanmaakhout verkrijgbaar. Werk plaats tegenover garage Fa. du Bols, Molen wate r. TE KOOP nieuwe maat 42. Te bevragen Blekestraat 204, Groede. Te koop I. g. st. z. Te bevragen aan het bureau v. d. blad. Ph. van Kleefstraat 41 BRESKENS Pullover wol f 1,85 Sokkenwol met Nylon f 1,60 2 knot prima Jaeger f 2,75 Zojuist ontvangen TRAININGSBROEKEN water afstotend. Reeds vanaf f 2,90 prima kwaliteit Emmastraat Breskens Bij inschrijving te koop het met bijbehoren, erf en tuin O 216 te Groede (nabij Breskens) aan de Lente- dijk, groot ongeveer 5.53 aren (bewoond geweest door A. J. OOSTERLING), waaronder mede is begrepen de rijks bijdrage voor een verwoeste schuur, groot f 1008,en de lopende rente hiervan. Vrij te aanvaarden na betaling koop som. Meerdere inlichtingen ten kantore van Notaris A. H. M. VAN DEN HOEK te Groede. Inachrijvingsbriefjes in te leveren ten kantore van genoemde Notaris, uiterlijk 29 November 1952. Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens

De Schakel | 1952 | | pagina 3