Plaatselijk Nieuws. Sluis Voetbal. De voetbalweditrijd die F. C. Sluis in Watervliet (B.) speelde, werd door hen met 6o verloren. Concert. In de Ned. Herv. Kerk van Sint Anna ter Muiden is door de Amsterdamse Studentenkring weer een prachtig concert aangeboden aan de bewoners en vele genodigden. Medewerking werd verleend door studenten van het Amsterdams Conser vatorium. Uitgevoerd werden werken van Goldberg, Corelli, Purcelli, Handel, Bach, Telemann en Mozart. Rozenoord kreeg bezoek. Donderdagmiddag heerste er te Sluis een gezellige drukte. Het was voornamelijk damesbezoek en*dat gold de Stichting voor de ouden van dagen „Rozenoord," waar de plattelands vrouwenvereniging Ceres een bezoek bracht. In de gezellige eetzaal werd het gezelschap van ruim honderd dames door de voorzitter der stichting, de heer C. M. van den Broecke, hartelijk ontvangen. De heer van den Broecke gaf een kort overzicht van de totstand koming van de nieuwe vleugel voor „Rozenoord", waar ruim 66 oudjes in kunnen worden ondergebracht. De nieuwe vleugel bevat een keurig ingerichte ziekenzaal, een prachtige keuken, een isolatiekamer en verschil lende logeerkamers. Daar W. Z. Vlaanderen thans ruim 2800 inwoners telt boven de 65, achtte de voorzitter een nieuwe vleugel, die ruim 60 personen kan bevatten, zeer verantwoord. De voorzitter gaf daarna de gelegen heid tot het stellen van vragen, waar een druk gebruik van werd gemaakt. Mevrouw Bruggeman, een inwoonster van het tehuis gaf gelegenheid tot een vraaggesprek, waaruit bleek, dat zij zich in het tehuis volkomen op haar gemak voelt, evenals in haar vroegere woning te Amsterdam. Door gedienstige handen werden verversingen rondgediend, waarna ieder gelegenheid kreeg het gebouw te be zichtigen. Na de pauze declameerde mevr. E. van de Broecke-de Man ver schillende aardige schetsjes. Mevr. M. van Cruijningen-Erasmus, de presidente van de plattelandsvrouwen sprak ten slotte een dankwoord aan het bestuur van de Stichting Protestants Tehuis voor ouden van dagen voor de zeer hartelijke ontvangst. Hoofdplaat Bevolkingsonderzoek. Thans zijn de resultaten bekend ge worden van het bevolkingsonderzoek op t.b.c. In geen enkel geval werd actieve t.b.c. noch in open, noch in gesloten vorm geconstateerd. Plotseling overleden. De heer P. Rijckaert te Hoofd plaat, werd op zijn werk te IJzendijke onwel. Hij moest per auto naar huis worden gebracht en is nog dezelfde mantel voor Miep en gaf opdracht, dat deze 's avonds aan haar woning be zorgd moest worden. Vervolgens kocht hij nog enkele snuisterijen voor zijn moeder en mevrouw Nieland. 's Middags om half vier liet hij het personeel naar huis gaan en wenste hen een plezierige Sinterklaasavond. Miep bleef echter zitten, aangezien ze bezig was met het corrigeren van en kele drukproeven. „Laat maar liggen tot morgen," ad viseerde hij „en smeer 'm tot morgen". „Nee," antwoordde ze- beslist, „mor gen moeten we al draaien en ik heb Kees beloofd, dat hij de proeven met een morgenvroeg gecorrigeerd krijgt. 0, het is maar een uurtje". Opnieuw werd Wijnandse getroffen door de toewijding van het meisje. Even moest hij aan de waarschuwing van Willem de Rooy denken. Hij moest eens weten, hoeveel hart Miep voor zijn zaak had. „Geef mij dan de helft, dan is het nog een half uurtje," zei hij, een deel der bedrukte stroken naar zich toeha- lend. Hij schroefde zijn vulpen af, maar mopperde, toen het ding weigerde. „Ik zal aan een nieuwe moeten," sputterde hij, „totaal versleten". Het meisje keek even naar hem, maar werkte meteen weer door. In- dag overleden. De heer Rijckaert was jaren lid van de gemeenteraad en be reikte de leeftijd van 58 jaar. Maandag j.l. is het stoffelijk overschot onder grote belangstelling ter aarde besteld. Opruiming vestingwerken. De Duitse vestingwerken in de zeedijk te Hoofdplaat worden thans opgeruimd. De bunkers zullen intact worden gelaten. Nieuw postkantoor. De bouw van het postkantoor te Hoofdplaat is thans zover gevorderd, dat men hoopt het nog deze maand gereed te kunnen hebben. Waterlandkerkje Herv. Kerk. In de Zondag j.l. gehouden dank dienst voor de oogst is de zang der gemeente gedeeltelijk begeleid door de plaatselijke muziekvereniging. Biervliet Aanrijding. Het is gewoonte geworden, dat de bussen die vanaf Breskens komen over Hoofdplaat aan de Driesprong hun doorgaande passagiers gelegenheid ge ven om over te stappen op de bus, die aan de Driesprong gereed staat naar Terneuzen. Ook Dinsdagmiddag gebeurde zulks en de bus bestuurd door chauffeur G. C. wilde de draai nemen, die voor de bus daar wel wat erg onhandig ligt. G. C. draaide achter de voor Terneuzen bestemde bus, om zijn weg naar Biervliet te vervolgen, waarbij hij echter niet lette op het verkeer, dat van de richting Philippine kwam naar Biervliet toe. Het gevolg was, dat hij de aanstui vende vrachtauto, bestuurd door J. van E. uit Biervliet, niet bemerkte. Ondanks dat de vrachtauto op de berm van de weg ging rijden en zeer krachtig remde, kon een aanrijding niet meer voorko men worden. Van E., die de dienstbus plotseling dwars over de weg zag ko men, heeft met grote tegenwoordigheid van geest geremd en zijn stuur omge gooid. Hierdoor werd erger voorkomen. Nu ramde de vrachtauto nog net de bus bij het portier, dat afgerukt werd. Zowel de buspassagiers als van v. E. kwamen met de schrik vrij. De politie onderzoekt de schuldvraag. T.B.C.-fonds. De te Biervliet gehouden actie met t.b.c.-busjes voor „Zonnestraal" heeft f 41.61 opgebracht. IJzendijke E.H.B.O.-cursus. Teneinde te komen tot het geven van een cursus E.H.B.O., hield de afd. Waterlandkerkje-IJzendijke van het Groene Kruis een vergadering. Er gaven zich 16 deelnemers op. Dr. Brouwer zal doceren. N.V.V.-vrouwen vergaderden. In café Martens te IJzendijke ver gaderden de vrouwen die aangesloten zijn bij de N.V.V.-vrouwengroepen in W. Z.-Vlaanderen. De vice-voorzitster, mevr. M. S. Dijk uit Biervliet, opende de bijeenkomst, er haar leedwezen over uit sprekend dat de voorzitster ver- wendig had ze schik, want de vorige avond had ze, even voordat ze haar patroon in de boekwinkel ontmoette, een der nieuwste en modernste vul pennen voor hem gekocht. Nadat het werk gereed gekomen was, verlieten beiden het kantoor. Het was vinnig koud buiten en Miep sloeg haar mantel hoog dicht. Zo, dacht Wij nandse, morgen heb je iets warmers aan, kind. Het bontmanteltje zal je wel aanstaan. Hij ging naar huis, verkleedde zich en zijn huisgenoten een plezierige avond toewensend, verliet hij Willemspoort, twee actetassen vol met pakjes bij zich. De avond werd voor hem gedeeltelijk een teleurstelling. Mevrouw Nieland had laten weten, dat ze zich onwel voelde en maar liever in bed bleef. Zodoende zat Wijnandse die avond met zijn moeder en de oude dienst maagd in het grote herenhuis aan de Maliebaan. Hoewel hij het aanvanke lijk erg jammer vond, dat de weduwe niet aanwezig was, moest hij, toen hij 's avonds laat in het ouderlijk huis zich ter ruste begaf - hij had geen zin om nog naar Willemspoort terug te gaan - toch erkennen, dat hij in lange tijd niet zo'n prettige, rustige avond gehad had. (Wordt vervolgd). hinderd was. Gezamenlijk werd het vrouwenlied gezongen, waarna de heer v. d. Spiegel een inleiding hield over de arbeiderspers. De volgende Fede ratievergadering werd vastgesteld op I r Dec. a.s. te Schoondijke. Met ge zamenlijke zang werd de bijeenkomst besloten. Veetentoonstelling. Op 22 November a.s. zal te IJzen dijke het vernieuwde marktplein in ge bruik worden genomen. Die dag zal er tevens een vet- en fokveetentoon- stelling worden gehouden. Sint Anna ter Muiden Hervormd» vrouwenvereniging. Nadat er vele jaren geen enkele kerkelijke vereniging is geweest, is er nu weer een Hervormde vrouwenver eniging opgericht. Oostburg Vergadering bestuurdersbond. In hotel de Vuijst vergaderde de Bestuurdersbond van het N.V.V., afd. West Z.-Vl. Besloten werd 4 cursussen te geven te Breskens, waarop het wel vaartsplan van het N.V.V. zal bespro ken worden. Het is ook de bedoeling studiekringen te vormen om de behan delde stof nader te bespreken. Verder zullen er nog weekends wor den georganiseerd waar een hoofd bestuurslid van de Landarbeidersbond en van de Algemene Bedrijfsgroepcen trale inleidingen zullen houden. Een voorstel om een centraal Sint Nicolaasfeest te organiseren, werd af gewezen, daar men het beter achtte dit plaatselijk te vieren. 50-jarig huwelijk. Het echtpaar A. Temmerman de Windt te Oostburg, vierde gisteren onder grote belangstelling hun 50-jarig huwelijksfeest. Als bijzonderheid dient gemeld dat Temmerman ruim 37 jaar als land arbeider werkzaam is geweest bij de familie Nortier. Breskens Collecte. De collecte ten bate van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cul tureel werk heeft alhier opgebracht f 107, Voetbalwedstrijd ten bate van oud-verpleegsters. Voor de ten bate van het fonds voor oud-verpleegsters op Zaterdag a.s. te spelen wedstrijd te Breskens blijkt grote belangstelling te bestaan, ook onder de niet-voetballiefhebbers en de dames. Of deze komen voor het te vertonen spel of voor de capriolen van de niet geroutineerde spelers is ons niet bekend. Hoofdzaak is dat op Zater dag a.s. honderden mensen het terrein omzomen en het elftal van Breskens verwacht luide aanmoedigingen van de supporters, vooral op ogenblikken dat verschillende spelers adem tekort komen Ten gerieve van hen die de opstel ling van beide elftallen nog niet moch ten kennen, laten wij deze hieronder volgen Doelarchitect Jansen. Achter de Lijzer, (commandant Kon. Marechaus see) en burgemeester Eekhout. Midden notaris van den Hoek, C. Erasmus en mr. M. Somers. VoorP. Woittiez, gemeente-secretaris, Eckhardt (Schelde), de Boer (Centraal Bureau), J. Brittijn (Rijkswaterstaat en de Kok (cand. notaris). Doeldr. de Jong, chirurg, Oostburg. Achterdr. Ossewaarde, Breskens en dr. Beek, Zuidzande. Midden dr. Rozemeijer, IJzendijke, dr. deBruijckere, Oostburg en van de Vijver, dierenarts, Biervliet. VoorStreefkerk, tandarts, Breskens, dr. Schulte, internist, Oost burg, dr. Rijk, Aardenburg, dr. Brou wer, IJzendijke en dr. Hage, Biervliet. De spelers van ons elftal hebben gedurende de laatste dagen een zware training gehad, die het beste doet ver wachten. Het publiek wordt verzocht tijdig aanwezig te willen zijn opdat ook de kaartjesverkoopsters de gehele wed strijd zullen kunnen volgen. De wed strijd zal worden opgeluisterd met een stukje muziek. Rectificatie. Tengevolge van ziekte van de heer Eckhardt, zal als rechtsbinnen worden opgesteld de heer K. Maas, aannemer. Nieuw winkelpand. Het Spuiplein te Breskens is weer een nieuwe winkel rijker gewor den n.l. van de heer Brevet, met electrische artikelen. Het geheel is naar de eisen des tijds ingericht en ziet er dan ook keurig uit. Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft, slaagde voor het candidaats- examen ie deel Waterbouwkundig Ingenieur, onze dorgsgenoot de heer A. de Smit. Benoeming Mijnmeester. De benoeming van een Mijn- meester te Breskens zal Maandagavond a.s. in de te houden raadsvergadering plaats hebben. De aanboveling van B. en W. aan de raad in alphabetische volgorde is als volgt: onze vroegere dorpsgenoot J. Bron te Gorinchem, J. P. Jacobs Pz. te Breskens, M. A. de Roo te Cadzand, P. Verhagen te Vlissingen en H. P. Waling te 's-Gravenhage. Uitvoering „Mirian" Heden- en morgenavond geeft de accordeonclub „Mirian" alhier een uitvoering. Tevens zal het blijspel „do Engel in de kist" worden opgevoerd. Zie adv. in ons vorig nummer. Propaganda-avond E.H.B.O. Donderdagavond 30 October werd in het Verenigingsgebouw te Breskens een propaganda-avond gehouden van de Ned. Ver. voor E. H. B. O. De burgemeester opende de bijeen komst. Daarna werden een drietal films vertoond waarvan één speciaal het E.H.B.O.-werk uiteenzette. Aanwezig waren o.m. dhr. C. Vader, voorzitter van het district Zeeland en lid van het hoofdbestuur der Nederl. Ver. voor E.H.B.O. en de beide plaatselijke artsen, Dr. v. d. Maas en Dr. Osse waarde. Voor de avond, die onder leiding stond van de heer v. Roon, directeur der vereniging, bestond veel belang stelling. Ruim 60 leden gaven zich op om deze winter de cursussen, die zul len worden gegeven door Dr. v. d. Maas en Dr. Ossewaarde, te volgen. Naar aanleiding van deze bijeenkomst werd Maandagavond de eerste vergade ring gehouden in het clubgebouw van „De Schelde". Deze vergadering stond onder leiding van dhr. C. Vader, voor zitter van het district Zeeland, hierbij geassisteerd door de secretaris van de afd. Vlissingen der Ned. Ver. voor E.H.B.O. Na een korte bespreking met het voorlopig bestuur en de beide attsen werd besloten om 2 cursussen te geven en wel één op Maandag- en één op Dinsdagavond. Daarna werd een vergadering gehouden met de nieuwe leden welke nog hun bestuur moesten kiezen. In het bestuur werden gekozen de volgende dames en herenvoorzitter dhr. A. v. d. Ster; 2e voorzitter dhr. G. de Weerdt; secretaresse mej. J. L. Meijer; 2e secretaresse mevr. Bouterse- Hellendoorn; penningmeester dhr. M. Barendse; 2e penningmeesteres mej. M. Gillissen; algemeen commissaris dhr. J. de Die. Tot ere-voorzitter werd gekozen bur gemeester Eekhout. Voorts werd medegedeeld door de districts-voorzitter, dat het gemeente bestuur had besloten de nieuwe afde ling te helpen met een gift a f 150,-. Nadat de gebruikelijke punten als statuten, reglementen enz. waren be handeld, sloot dhr. Vader de vergade ring. Groede Gunning. Namens de Hooggeboren Heer Graaf! C. de Hemptinne is door het archi tectenbureau Loonen te Breskens ge gund het bouwen van een landbouw- schuur alhier, aan de firma C. de Ruijsscher, voor een bedrag van f 35.000,—. Sluis. Bazar voor Apollo. De muziekvereniging „Apollo" alhier zal een bazar inrichten om de finan ciële positie van de vereniging wat te verbeteren. De bazar wordt gehouden op 8 en 9 November in het R.K. parochiehuis. Aardenburg Geslaagd. Voor bet diploma chauffeur ie klas slaagden dezer dagen de herenP. de Geeter, Oostburg; A. van Belois, J. Kijser, J. Musson, A. E. Wille en A. J. Wille, allen te Aardenburg en in dienst bij de S. B. M.

De Schakel | 1952 | | pagina 2