eigen woning Wollen dekens B L E U 's Kledingmagazijn Met de winter warm gekleed uit Oe Rat Toegang 18 Jaar. 20 jaar op wacht AVRO-KALENDER voorhanden. KRUIJTER, Dfanjeplein Breskens, Iel. 134 Woningzoekenden Breiwol en Sajet Fa Wed.H.BondeweL Breskens Naaister DIENSTMEISJE 7 POELJES Kon. Nederlandse Schouwburg te Genl. „Heelt geleden onder Pontius Pilaius". avond in te stellen. De kappers krijgen een aparte regeling. Zij zijn open des Maandags van 8 tot i uur, overige dagen tot 7 uur en Zaterdags tot 6 uur. Over het openstellen op Zondag ont stond een uitvoerige discussie. B. en W. steldt n voor bij wijze van over gangsmaatregel de winkels voorlopig des Zondags van 8 tot 12 uur v.m. open te doen zijn. De voorzitter zei dat dit voorstel in geen geval een er kenning van de noodzaak tot open stelling op Zondag inhoudt. Zo lang in de naburige gemeente op Zondag morgen de winkels open zijn, kunnen wij de winkeliers van Groede niet ver plichten hun winkels te sluiten. Zondags- sluitir.g is slechts mogelijk, als geheel West Z.-Vlaanderen hieraan mee doet. De heer Vinjé (P. v. d. A.) stemde tegen Zondagsverkoop. Als laatste kwam de interpelatie over het gemeente-metselwerk van de heer Casteleijn (P. v. d. A.) in behandeling. De voorzitter zegt dat voor het tegel werk een speciale tegelzetter nodig was. B. en W. zijn in deze kwestie, aldus de voorzitter, tekort geschoten. Collecte. Zaterdag 8 November a.s. zal alhier een huis aan huis collecte ge houden worden voor Prot. Militaire Tehuizen in Nederland. Oostburg Geslaagd Te Utrecht slaagde voor het S.V.O.- getuigschrift slachten, de heer J. I. van Strien, alhier. Vrije van Sluis In een spoedeisende algemene vergadering van het waterschap „Het Vrije van Sluis" werd besloten een onderhandse geldlening aan te gaan van 1,7 millioen gulden. Dit ter con solidering van de vlottende schuld, die ontstaan is door de uitvoering van een aantal buitengewone werken. Cadzand Tafeltennis De tafeltennisclub „De Schorrebloem" heeft voor dames en heren uit Z.-Vl. tafcltenniswedstrijdcn gehouden. In hotel „Zeebad". Het ging om het kampioenschap 1952. De strijd tussen de dames-finalisten, mej. Raes van „Animo" uit Sas van Gent tegen mej. Kools van „Atac" uit Axel, werd door de laatste gewonnen met 3-1. In de finale ie klasse heren won de heer J. Vasseur van „Schorre bloem" van P. Faas Jr. van dezelfde club met 3-0. In de finale 2e klasse heren werd de heer de Rooij van de „C.N.A." uit Sluiskil kampioen door een 3-2 overwinning op de heer Buijze var. „De Schorrebloem". De finale wedstrijd 3e klasse heren werd een overwinning voor de heer de Smit uit Sas van Gent, die de heer De Beleir Westdorpe klopte met 3-2. In de finale 4e klasse heren won de heer De Beleir van de heer De Smet uit IJzendijke met 3-0. Sint Anna ter Muiden Restauratie kerk. De kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk heeft in overleg met het gemeente bestuur van Sluis aan de architect W. Messer te Vlissingen opdracht verstrekt tot het maken van een plan voor de restauratie van kerk en toren, alhier. IJzendijke Schilderijententoonstelling. Een aantal notabelen uit Belgische grensgemeenten brachten een bezoek aan de schilderijententoonstelling. Het gezelschap werd verwelkomd door de burgemeester, jhr. von Bönninghausen, die ook de Belgische pers dank bracht voor de betoonde medewerking. De heer J. Cornell's hield een causerie over de romantische periode in de schilder kunst, waarna men de tentoonstelling bezichtigde. De burgemeester van Eec- loo, M. Goethals, sprak een dankwoord. Ook werd nog een bezoek gebracht aan de Ned. Herv. Kerk. Schoondijke Nieuw uurwerk. Vóór de verwoesting had de toren van de Ned. Herv. Kerk te Schoondijke een uurwerk, dat eigen dom was van en in beheer bij de bur gerlijke gemeente. Daar de herbouwde toren nog geen uurwerk heeft, heeft de kerkvoogdij thans het initiatief ge nomen om gelden in te zamelen voor een uurwerk op de nieuwe toren. Winterjassen Tweedjassen Jekkers Jongens Tweedjassen en Ulsters Loden Kinderjasjes en Ratlné Jekkertjes Leuke Klnder-tralnlngspakjes Nappa en gebreide Handschoenen Overhemden Sokken Shawls Zelfblnders Schippers truien Truien Prachtige sortering „Swan" zakdoeken Dameszakdoek vanaf 50 cent, voor heren 95 cent Jaeger Ondergoed merk „Merinos", krlmpvrlj. BRESKENS Telefoon 151 Luxor Theater te BRESKENS brengt U Zaterdag 1 November a.s. het verhaal van een eenzame moordenaar Zondag 2 November STAN LAUREL en OLIVER HARDY In Een dolle comedle, vol avonturen. Alle leeftijden. Des middags om 4 uur, KINDERVOORSTELLING Staten Generaal, Koninklijk bezoek Amerika en nog enkele leuke filmpjes Sluis Demonstratie. Zaterdag hield de plaatselijke afdeling voor E.H.B.O. een oefening in samen werking met de vrijwillige brandweer. De sirenes loeiden en men veronder stelde dat het stadhuis in lichte laaie stond en dat daarbij slachtoffers waren gevallen. De brandweer sleepte hen uit de vlammenzee en de E.H.B.O.-ers verleenden de eerste hulp. Het was een goed geslaagde demonstratie, waar bij duidelijk uitkwam, hoe dergelijke diensten van groot nut kunnen zijn. Waterlandkerkje Nieuwe weg. De werkzaamheden voor de aanleg van de nieuwe weg Waterlandkerkje IJzendijke zijn aangevangen. Indien het weer meewerkt, kan een groot deel van het grondwerk voor het invallen van de winter gereed zijn. Breskens Opbrengst collecte. De netto opbrengt van de oliebollendag, ten bate van hulp aan oud-verpleegsters heeft te Breskens opgebracht f 255,32. Ruim 2500 oliebollen werden verkocht. De verkoop overtrof verre de verwachting die het dames-comité er van had. Dit is de re den dat er helaas zovelen teleurgesteld moesten worden. Nieuwe winkel. Morgen wordt door de heer Jac. de Kok in de Dorpsstraat te Breskens, zijn woning textielbedrijf geopend. Aan de woning zijn twee étalages aangebracht, zodat men thans over een ruime en fraaie winkelruimte be schikt. Solisten-concours. Naar ons van bevoegde zijde werd medegedeeld, zal eind Januari- begin Februari in Breskens het solisten- concours 1953 worden gehouden, uit gaande van de Bond van Muziekver enigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Na oliebollendag - voetbaldag. Ten bate van het fonds voor Oud- Verpleegsters is in onze gemeente reeds een oliebollendag georganiseerd, die uit stekend geslaagd mag worden genoemd, Hiervoor zijn de dames in touw ge weest en thans is het de beurt aan de heren, die een voetbalmatch van de bovenste plank gaan spelen op Zater dag 8 November a.s. des namiddags om 3.3*0 uur op het terrein van de ,,v.v. Breskens". Het elftal is samengesteld uit diverse Breskense ingezetenen aan gevuld met een enkele Groe'naar die gaan opereren tegen de artsen uit West Zeeuwsch-Vlaanderen, aangevuld met een enkele tandarts en dierenarts. Voor de juiste opstelling zie de aanplakbil jetten. Gerekend wordt op een grote belangstelling De toegangsprijs is laag gehouden, n.l. 35 ct. voor volwassenen en 10 ct- voor kinderen. Meer geven mag, minder niet Bazar Ned. Herv. Kerk te Breskens. 26e verantwoording ingekomen giften. Gift f 25,gift f 25,enkele giften tezamen f 32,85. Gratis permanent Wave, 2 fl. eau de cologne, zeep met zeepdoosje, fles .hampon, kussen, babyjurkje, ontbijt- laken, 10 jongensslipovers, dcos grab beltonartikelen, koffiemolen, sola-cou- vert, sola-slacouvert, grabbeltonartike len, roomklopper, rasp, 4 meiklepels, 4 schuimspanen, gehaakt kleedje, thee pot, karaf, 2 theemutsovertrekken, nachtzak, vaas, zakdoekje in cachet, vilt corsage, kleedjes, meisjesjurkje, babyvestje, mutsje cn 2 paar sokjes, wollen camisole, sloop, doos zeep, fles sla-olie, etui met jarolepel en vlees- vorkje, gebakstel, kussen, 2 gestikte dekens, een kussen, wandkleed, gehaakt garnituur, div. kleedjes, jongensbroekje, kindertruitje, pakjes pudding, zeep poeder, shawl, stropdas, haarstrik, 10 rollen behang en 2 banden, sprookjes boek, 20 st. chocolade, 29 rollen zuurtjes, zak pepernootjes, vestje, 2 washandjes, pannelappen, knikkerzakje, bedsokken, luierbroekje, overgooiertje, div. stukken zeep, pakjes pudding, cacao, blokkendoos, poezie-albums, knot katoen, pak koffie, babyschortje, theepot, damessokjes, ketting, 2 kinder schortjes, een corsage, meisjesblouse, overgooier, jampot, bloemenvaas, schaaltje, 8 dozen boenwas, 2 knotten gele wol, llh knot groene wol, 2 kruikzakken, bretelbroekje, schuur poeder, poeder, tandpasta, 3 directoirs, 2 herenslippers, 1 paar herenschoenen, fles wijn, toegezegd2 jonge hanen, vette gans, 2 cakes, 2 cakes, een big, 1 pond boter, 10 worsten, I kg. ge hakt, een worst, een kip, een taart, een worst. Damcompetitie Stand damcompetitie te Breskens. gesp. gew. verl. gel. p. Luteijn n 10 I o 20 De Munck 14 7 5 2 16 Baden 8 7 1 O 14 Wisse 7 6 o 1 13 Steijaert 12 5 7 o 10 Hoogstad 63306 Verduijn 11 2 9 o 4 De Looze 11 1 9 1 3 Neuféglise 60600 Gevonden voorwerpen. Een lekbak van een gasstel. Inlichtingen Rijkspolitie Nieuwvliet. Een bankbiljet en een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen Rijkspolitie te Groede. Reservewiel van een auto. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Breskens. F1LMN1EUWS Luxor Theater te Breskens brengt U Zater dag a.s. een zeer spannende film. Dit is het verhaal van een moordenaar die dood of le vend gevangen moet worden. Hij terroriseerde een hele stad maar toch was hij eenzaam. Een politieagent wordt neer geschoten door een verdacht individu. Lege hulzen worden gevonden en het onderzoek begint. Dat het niet gemakkelijk gaat de moordenaar op te sporen, dat kunt U komen zien. Deze gevaar lijke misdadiger is zo glad als een aal. gere geld glipt hij door de mazen heen, totdat de achtervolging begint en hij in een riool ver dwijnt en hierin zijn dood vindt. Zondag a.s., twee bekende op het witte doek zullen U weer volkomen amuseren. Zoals altijd begint het met veel verwarring en ver keerde begrippen. Wilt U eens echt smakelijk lachen? Komt U dan naar ons Theater. Stan en Olivier op wacht en hoelang? Slechts 20 jaar. 's Middags speciale kindervoorstelling, o a.Opening Staten Generaal, reis van het Koninklijk paar door Amerika, aangevuld met verschillende leuke films. Voor men kost en inwoning - verstrekt aan KEES BRUIN- ZEELS vraagt men eerst inlichtingen Blankenstraat 15, Breskens. GOED EN GOEDKOOP Komt U eens kijken en U zult tevreden zun. Paradijsappel Zure Bellefleur Pracht Sterappel A Goudreineiten Handperen (zoel) 8 kg. f l.— 8 kg. f l.— 5 kg. f 1 5 kg. f 1.— 5 kg. f l.— Fa. SMOOR DE HULSTER. Breskens Tomaten, Druiven, Bananen, Citroenen, Sinaasappels, enz- T Ot nnl Vrijdagavond goedkoope JjCI UJU! BLOEMKOOL (extra mooi). Zaterdag 1 November a.s. zullen wij van 16 tot 18 uur zitting houden in Hotel VALK, Grote Kade te Bres kens om U alle gewenste kosteloze inlichtingen te geven over de onmiddel lijke bouw van een met een bouwkapitaal van slechts f 350,- Adviesbureau voor de Woning bouw „HET ZUIDEN" te Nijmegen. koopt U goed en voordelig bij BIEDT ZICH AAN voor verstelwerk en ander naaiwerk. Brieven onder no. 406, aan het bureau van dit blad. gevraagd te Breskens. Inlichtingen a/h burtau van dit blad. TE KOOP met nachthok en ren. Noodplan A 15, Breskens. Zondag 2 en Donderdag 6 Nov. a.s. Edward Deleu (Judas) in Toneelspel van Paul Raynal Vertaling: V. de Ruijter Regie: Edward Deleu De voorstellingen hebben plaats de Zondagnamiddag om 3 uur en Zondag en Donderdagavond om 7.30 uur. PRSDIKBEURTEN. Vrijdag 31 October HERVORMINGSDAG Breskens, 7 uur, Ds. van Beusekom Oostburg, 7,30 uur, Ds. Fournier IJzendijke, 7 uur, Ds. Blomaard Zondag 2 Nov. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Bed. H. Doop Collecte Gustaaf Adolf vereniging St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Herd. Kerkhervorming Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte wederopbouw 6,30 uur, geen dienst Cadzand, 10 uur, Ds. Kuijlman Groede, 10 uur, Ds. Boere Herd. Kerkhervorming Collecte Gustaaf Adolf vereniging Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte Kerkrestauratie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Bed. H. Doop Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Collecte „Noodfonds" Schoondijke, 10 uur, Ds Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Dankdienst v/h gewas IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Ds. ten Cate Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uu*", Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Enter Sr. Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadzand, 6,30 uur, Ds. Ds. Enter Sr. Geref. Kerk Breskens 10 en 3 .uur, de heer Vingerling, Goes

De Schakel | 1952 | | pagina 3