Oliebollen-dag BOERBOOMS Gezelschapsspelen Verhuisd J. DE KOK, Meubelmaker, Breskeus De blauwe lamp Stad der verschrikking „De Zeeuwse Bazar", M. DE KRAKER, Breskens - Tel. 38 Speciale aanbieding BRESKENS Kon. Emmasiraai DE ZEEUWSE REISGIDS voorheen b,j Mevr. Huisman-Griep besprak hierna op een meesterlijke en boeiende wijze uitvoerig het boek „Robert" van Nijnatten-Dofïfegnies. Hoewel dit het vorig jaar pas uitgegeven is, heeft de «chrijfster alweer een nieuw boek doen uitkomen. Mevr. van Cruijningen deelde nog verschillende dingen mee betreffende de cursussen, die de vrouwenbond momenteel organiseerd. Tot slot sprak mevr. Huisman een opwekkingswoord om lid te worden van de Plattelands Vrouwenbond. West Z.-Vl. heeft in deze een uitzonderings positie, daar de vereniging Ceres reeds 40 jaar bestaat en de meeste leden van Ceres geen lid zijn van de Platte lands Vrouwenbond. Zeeland heeft echter maar ruim 1000 Plattelands vrouwen, terwijl Drente er ruim 5000 heeft. Het jaarlijkse congres van de wereld federatie wordt dit jaar te Toronto gehouden. Ook Nederland zou hierheen graag enkele afgevaardigden sturen, doch de reiskosten zijn te hoog. Een zegeltjes-actie tracht hierin te voorzien. De zegeltjes werden druk verkocht. Mevr. van Cruijningen sprak tenslotte een hartelijk dankwoord tot mevr. Huisman voor het gebodene, waarna zij deze leerzame vergadering sloot. N.V.V.-Vrouwenbond. De vrouwenbond van het N.V.V., organiseerde vorige week te Oostburg in hotel de Vuijst een tweedaagse streekvergadering. Uit de zeer goede opkomst kan men vaststellen, dat het N.V.V. vrouwen- bondswerk in Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen zich regelmatig uitbreidt. Onder leiding van de landelijke voor zitster, Nel Kranenburg, vergaderde Dondermiddag de gezamenlijke afde lingen uit de diverse W. Z.-Vlaamse gemeenten, Vlissingen en Middelburg. De vergadering werd begonnen met het lied van de vrouwenbond. Nel van Kranenburg sprak hierna de vergade ring toe. Spreekster wees er op, dat het vrouwenbondswerk ten plattelande veel meer moeilijkheden oplevert, dan in de steden. In de stad is de werk- mans-vrouw makkelijker te bereiken, dan op het Platteland. Daarom had spreekster grote waardering voor de wijze waarop in West Z.-Vlaandcren het vrouwenbondswerk wordt aange pakt. Het hoofdbestuur beseft de moei lijkheden volkomen, daarom tracht zij door het organiseren van streekverga- deringen het contact tussen Bestuurders en de leden der afdelingen nauwer aan te halen. Hierna werd door de dames Nel Kranenburg en mevr. Ko Dikker uit Arnhem, al het verkrijgbare materi aal getoond, wat de afdelingen voor een luttel bedrag kunnen aanschaffen, o.a. ter vergemakkelijking van het werk der secretaresse en penning- meesteresse, terwijl voorts nog gewe zen werd op de mogelijkheid bij het centraal bestuur documentatiemateriaal aan te vragen voor het houden van le zingen in eigen kring. Teneinde aan de behoefte tot leesmateriaal tegemoet te komen, is een hoofdbestuurslid aan gewezen, die dit regelt en alle belang rijke artikelen of berichten verzamelt, die van belang zijn om in de vrouwen bonden te worden behandeld. Mevr Ko Dikker sprak na de thee zeer uit voerig over het door het N.V.V. opge richte solidariteitsplan. 's Avonds werd door een aantal West Z.-Vl. vrouwen een toneelspel van J. H. de Groot, „Der vrouwen strijd", opgevoerd. Het stuk werd zeer goed gespeeld. Mevr. Scheen, die de regie had, heeft eer van haar werk. Mevr. Nel van Kranenburg voerde hierna een propagandistisch woord. Als laatste trad de arbeiders-toneelvereni ging uit Middelburg op. Deze toneel groep bracht het komische stuk „Een raar stelletje mensen". De zaal genoot veel van de verwikkelingen welke rond de Kaasboer geweven waren. Met extra bussen werden de feestgangers naar hun woonplaatsen gebracht. Vrijdagmorgen kwamen de afdelings bestuurders weer bijeen. Als eerste bracht mevr. Slichting-Schreuder enkele stukjes declamatie. Hierna hield mevr Nel Kranenburg een inleiding over het door het N.V.V. gepubliceerde wel vaartsplan, wat ook voor het platte land van groot belang is. In het kort gezegd beoogt het welvaartsplan een zo hoog mogelijk welvaartspeil met daarnaast een zo ruim mogelijke werk gelegenheid. Na de koffietafel hield de heer Op den Acker van het gewestelijk ADVERTENTIES Voor de vele blijken van belang stelling, ontvangen op mijn 80e ver jaardag, op 20 October -j.l., betuig ik mijn hartelijke dank. J. EKKEBUS-Louret. Voorstraat, Groede. van Boulevard 36 naar Dorpsstraat 61 N.B. Opening winkel volgende week. Zaterdag 25 October 1952 Steunt de actie voor hulp aan oud- verpleegsters 1 De oliebollen worden huls-aan-huls te koop aangeboden <1 10 cent per «tuk. Het Dames-Comité te Breskens. arbeidsbureau een inleiding over de beroepskeuze-voorlichting, getiteld De schooldeur sluit, wat nu?" Het gesproken woord werd toegelicht door een film en waar nodig sprak de heer Op de Acker een verduidelijkend woord. Gezien het grote belang, wat de ge meenschap heeeft bij het zeer actuele beroepskeuze probleem, waar vooral de vrouwen mee te maken hebben is het een gelukkige gedachte geweest van het centraal bestuur, de West Z. Vlaamse vrouwen op dit probleem te wijzen en te laten voorlichten door een terzake deskundige. Tot slot gaf mevr. Nel van Kranenburg een kort resumé over de gebeurtenissen tijdens de twee daagse streekvergadering. Doordrongen van het grote nut der vergadering gingen de vrouwen voldaan en met nieuwe indrukken weer uiteen. Biervliet. Ringvan Zondagsscholen West Zeeuwsch-Vlaan deren. Zaterdagmiddag kwam de Ring van Zondagsscholen in het Ned. Herv. jeugd- gebouw te Biervliet bijeen. De Ring bestaat uit de Zondagsscholen der Ned. Herv. Gemeenten, de Vrij Evangelische Gemeenten en de Vergadering der Ge lovigen. In deze tijd gaat het om de eenheid of de waarheid. De ring staat voor eenheid rondom de waarheid en is zich bewust, dat eenheid nooit ten koste van de waarheid mag gaan. Na de opening met gebed door Ds. H. C. P. M. Wiebosch, voorzitter der ring, werden de notulen, nadat de secretaris J. de Jonge uit Groede die voorgelezen had, ongewijzigd vastge steld. Mej. A. de Munck uit Breskens deed een vertelling over de kleine koning Joas, die in de tempel verborgen werd en later tot koning gekroond. (2 ko ningen li.) Dhr. M. P. Meeusen uit Breskens hield een inleiding over de moeilijk heden en mogelijkheden in het Zon dagsschoolwerk. Als moeilijkheden stipte de heer Meeusen aan teleurstelling in leerlingen, moeilijkheid goede vertel lingen te vinden, het handhaven van orde. Vaak blijft vrucht uit, de zegen komt dikwijls eerst op latere leeftijd Toch moet de Zondagsschool onder wijzeres of onderwijzer doorzetten, ge hoorzamend aan Gods gebod om de kinderen het Evangelie te brengen. Een grondige bijbelstudie wordt ver eist, terwijl de leer der vaderen vast gehouden moet worden en gewaakt moet worden tegen invloeden, die de leer verwateren. De waarheid moet nummer één zijn. Naar aanleiding der inleiding ontstond een uitvoerige dis cussie. De middag werd voorts gevuld met zang. Als laatste werd gezongen Ge zang I„Hoe zal ik U ontvangen". Ds. C. B. Boere uit Groede sloot de bijeenkomst met dankgebed. Aardenburg Huldiging A. I. Catsman Ter gelegenheid van het feit, dat de heer A. I. Catsman dertig jaar be stuurslid van de A. R. kiesvereniging was, waarvan vijf en twintig jaar voor zitter, is in het Gereformeerd vereni gingsgebouw een huldigingsbijeenkomst gehouden. De kiesvereniging bestond ook dertig jaar, terwijl de heer Cats man tevens vijl en twintig jaar raads lid was. Luxor Theater te BRESKENS brengt U Zaterdag 25 Oct. a.8. een zeer spannende polltle-film Deze film Is vervaardigd met medewerking van Scotland Yard. Toegang 18 jaar Zondag 26 October een spannende Wild West film in kleuren Een stad als een vat buskruit. Toegang 14 jaar. Aanvang balde voorstellingen half acht. waar Uw kinderen stil mee zijn PRACHT SORTERING Speelkaarten, Kleur-en Prentenboeken, Legpuzzles, Verfdozen, Kleurpotloden, Bord uur-Nealdozen.enz. Voor al Uw SPEELGOED slaagt U beter in Breng Uw lange Winteravonden gezellig door met mooi Handwerk WIJ hebben hierin een ruime aorterlng I JAEGERWOL, mooie kwaliteit, 2 knot f 2,75 SOKKENSAJET met Nylon f 1,60 Namens het provinciaal comité van A.R. kiesverenigingen sprak de heer A. Schout uit Vlissingen en dankte de heer Catsman voor het vele werk, dat hij in het belang van de A.R. begin selen heeft gedaan. Nog verschillende andere sprekers voerden het woord en er werden enige geschenken aangeboden. De heer Catsman sprak een dank woord. Breskens Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en cultureel werk. Deze Stichting doet een beroep op alle Zeeuwen en Zeeuwsen om haar werk te steunen onder het devies Octobermaand - Zeeuwse maand. De opbrengsten van deze inzameling, die in de gehele provincie wordt gehouden, zal worden aangewend voor ie. Zeeuws maatschappelijk en cultureel werk. 2e. Zeeuws kleuteronderwijs. 3e. Zeeuws steunfonds voor muziek. 4e. Zeeuwse jeugdzorg. Het comité in Breskens was in ver band met pas gehouden collectes en nog te houden bazar etc. gedwongen zijn dag te verschuiven naar Zaterdag I November. Het hoopt, dat dit voor U geen beletsel zal zijn om allen iets te offeren voor deze specifiek Zeeuwse zaak. Bressianers, Iaat U niet onbetuigd. Vele kleintjes maken één grote. In het comité hebben zitting: J. A. Kant, mej. J. Verschoor, C. C. J. de Pree, J. C. Spoor, J. P. de Bruijne, mevr. W. M. Daansen-Stokebrand, mevr. J. Bouterse-Hellendoorn, mevr. de Boer, P. Verduijn. Pro pagan da-avond. Dinsdagavond had in het Gem. Ontspanningsgebouw te Breskens een propaganda-avond plaats, uitgaande van de Nat. Chr. Geheelonthouders Vereni ging. De zaal was geheel bezet met belangstellenden. Na een korte propaganda-rede door de heer D. B. v. Veen uit Utrecht, werd na een kleurenfilm, de onthulling van het geheim van „het verdwenen testament" in de geluidsfilm „De witte Majesteit" vertoond. Het talrijke publiek heeft met grote aandacht deze film gevolgd. Na afloop gaven verschillende aan wezigen zich op als lid der vereniging. Groede Ned. Herv. Kerk. Met ingang van Zondag a.s. zal de verwarming in de Herv. Kerk in gebruik worden gesteld. Bazar Ned. Herv. Kerk te Breskens. a5c verantwoording ingekomen giften. 2 paar wollen wanten, doosje zeep en eau de cologne, sigarenkoker, kruip- pakje met sokjes, kleedje, kop en scho tel met toffees, vaas, theeblaadje, taart- schep, damesschortje, 2 gehaakte kleedje, enige grabbelton artikelen, 7 stuks zeep, 2 pannelappen, gehaakt kleedje, jongenstruitje en camisole, 2 knotten wol, 2 zakdoekjes, knot katoen, grabbeltonaitikelen, wandplaatje en 2 platen, fruitschaal, herensokken, jon- gensslipover, 2 paar sportkousen, doos zeep, kinderschortje, bakblik, 2 paar sokjes, kinderjurkje, damesvest, 2 paar wantjes, overgooier, 2 keukenhanddoe ken, 2 wollen shawls, doos zeep, 3 flessen wijn, damescamisole, hand schoenen, gehaakte kleedjes, kinder truitje, theepot, theelichtje, 12 zak doekjes, doos zeep, theezeefje, zakkam, naaldkoker, 4 tuben tandpasta, 2 zonnebrillen, zijden bedsprei, kussen, 2 paar herensokken, boeken, thee stoofje, doos inh.16 pakjes cacao, 7 doosjes snoep, grote fles zuurtjes, toe gezegd I kg. rollade, 5 kg. gesmolten rundvet, een taart, een taart, suiker werk. Ontvangen uit Transvaal van v. d. P. linnen tafelkleed en sprei. Gevonden voorwerpen. Blauwe alpino. Dameswant. Nummer plaat auto (K 18813). Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Dames-polshorloge, kop van electr. rijwiellantaarn, dames-hoofddoek, kop- pelingsstang var. aanhangwagen. Inlichtingen groepsbureau Rijkspolitie te Breskens. Voetbal 3e klasse D. BreskensNw. Borgvliet; De ZeeuwenZee- landia; Corn BoysOdio; ClingeVlissingen; Biervliet—R.K.F.C. Breskens dat Nw. Borgvliet op bezoek krijgt, zal alle zeilen moeten bijzetten om een puntje te bemachtigen. Er moeten doelpunten ge maakt worden om te winnen; daar het pro bleem van de voorhoede maar niet opgelost kan worden, geven we Breskens daarom weer weinig kans. De Zeeuwen zullen zich ditmaal niet laten verrassen, terwijl Corn Boys tegen Odio aan het kortste eindje zal trekken. Voor Vlissingen ligt er weer een overwinning in 't verschiet, wat van Biervliet niet gezegd kan worden. We geven ze dan ook tegen R.K.F.C. niet veel kans. ie klasse B KNVB, afd. Zeeland. GroedeDomburg; R'mentNoormannen; SchoondijkeW alcheren. Groede zal het tegen Domburg niet te licht moeten opnemen, want Domburg heeft een stevig ploegje. De Noormannen kunnen het Zondag wat kalm aan doen tegen het zwakke Retranchement. Ook Schoondijke kan Zondag haar plaats op de ranglijst wat verstevigen. Abe. Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskea

De Schakel | 1952 | | pagina 3