BLEU's Kledingmagazijn We WINTERKLEDING A.V.R.O.-RADIOBODE Auio-Monleur, BRESKENS UW ADRES voor Kon. Nederlandse Schouwburg Ie Gent. net meisje DE WEERDT, SclwenliaiÉI Een goede Damesfiets Vulkachel BEURTDIENST „CADZANDRIA" Heren- en Jongens Ulsters Geklede Jassen Jekkers Tweedjassen Loden Jassen en Jekkertjes Regenkleding, enz. Shawls Nappa Handschoenen Zelfbinders Vesten Gekleurde „Deno" Overhemden f 11,90 Uitgebreide collectie SWAN-zakdoeken verpakt in doosjes, ook per stuk verkrijgbaar in prijzen van f 0,50 tot f 1,35 per stuk. Waterlandkerkje en Hoofdplaat werd een aandenken aangeboden. Hierna sprak kapitein Stoorvogel namens het district Middelburg harte lijke woorden van afscheid en wenste de scheidende politiechef nog vele jaren van welverdiende rust toe. Een wacht meester van de post IJzendijke bood geschenken aan. Als oudste groeps commandant sprak de heer J. Wage naar uit Breskens namens de collega's en overhandigde eveneens een aan denken. Nadat de opperwachtmeester der Kon. Marechaussee Bos de Adju dant nog had toegesproken, dankte de heer Franckevijlle voor alle goede woorden en blijken van waardering. 50 jaar muzikant. Zaterdag a.s. zal de heer G. Oerlemans de dag herdenken dat hij 50 jaar geleden als 13-jarige jongen lid werd van een muziekvereniging. Eerst trad hij op als trommelslager bij de Harmonie „De Volharding" te Steenbergen. In 1914 werd hij gemo biliseerd en kwam als tamboer in het leger en in 1917 trad hij toe tot „Ge duld Overwint", In de afgelopen 35 jaar speelde de jubilaris op vele con coursen, waar hij grote successen oogstte. Dikwijls werd hem in de critische ver slagen veel lof toegezwaaid. Als Zater dag de muziekvereniging „Geduld Overwint" op de Markt concerteert, zal het de jubilaris niet aan belang stelling ontbreken. Volktkosrssn. Zondag werd door de winkeliers vereniging „Ons Belang" te IJzendijke een koers gehouden voor gewone fietsen en bromfietsen, waarvoor veel belangstelling bestond. Er werd in verschillende leeftijdsgroepen gestart. De uitslag is als volgt Jongens tot 15 jaarI C. Rouw, Biervliet; 2 H. Rozemeyer, IJzendijke; 3 R. de Smit, IJzendijke; 4 J. van Hout, Biervliet; 5 P. de Jonge, IJzen dijke. Jongens van 15 tot 17 jaar P. van der Slikke, IJzendijke; 2 Ad. Hendrikse, IJzendijke; 3 J. Boeije, Biervliet; 4 F. Robijn, IJzendijke; 5 A. v. d. Wijnckel, IJzendijke. Jongens van 17 jaar en ouder1 Th. Verdeghem; 2 F. Wieme; 3 G. Boute; 4 J. Ekkebus; 5 M. de Rocker; 6 W. Wieme. Allen te IJzendijke. Bromfietsen 1 R. Calon, IJzendijke; 2 P. van Damme, Hoofdplaat; 3 P. van Pamelen, IJzendijke; 4 G. Baute, IJzendijke. Wislarkoers. Ter gelegenheid van de winkel week werd te IJzendijke een wieler koers gehouden over 63 km. (12 ronden) voor nieuwelingen. Er verschenen 35 deelnemers aan de start. De uitslag was als volgt 1. C. M. Keepers, Roosendaal, 1 uur 58 minuten. 2. C. Hamelink, Den Haag. 3. P. Batselaere, IJzendijke. 4. A. de Bruijn, Etten. 5. C. Schrauwen, Ossen- drecht. 6. A. J. de Boet, Oude Tonge. 7. A. Gietman, Roosendaal. 8. P. Breugelmans, Zegge. 9. D. Heling, Hoogerheide. 10. J. Westdorp, 'sHeeren- hoek. II. P. Rijnvos, Standdaarbuiten. 12. M. Termont, IJzendijke. Raadsvergadering. De heer A. Dellaert stelde voor om het molen-skelet, dat de omgeving van de Molenberg beheerst en niet weinig ontsierd, met eventuele ge meente-subsidie te herstellen en zo de gemeente attractiever te maken. B. en W. voelden er wel wat voor. Zelfs werd er al gesproken over een molen comité. De molen staat reeds op de lijst van monumentenzorg. In ieder ge val bleek de raad er wel voor te voelen om alles in het werk te stellen de molen te behouden. De heer Dellaert informeerde voorts nog naar de stand van zaken aangaande de speeltuin plannen. Ook betreurde hij het ten zeerste, dat het gemeentebestuur het noodzakelijk achtte de meubelen voor het gerestaureerde raadhuis in een andere gemeente te kopen. B. en W. stelden voor om de exploi tatievergoeding voor de R.K. scholen te brengen op f 27,50 per leerling per jaar. Het sluitingsuur voor vergunnings- en verlofzaken werd belangrijk gewij zigd. De aanbesteding van de wegver- betering IJzendijke-Waterlandkerkje is belangrijk tegen gevallen. Daar Water landkerkje dit bedrag niet alleen kan opbrengen, verzochten G. S IJzendijke bij te dragen in de kosten, die de ra ming te boven gaan. Reeds voteerde IJzendijke vuor deze weg een bedrag van f 17000,Nog een bedrag van f 5860,hierbij te voegen zou wel heel erg zwaar drukken op de gemeente- financién. Toch werd besloten het be drag beschikbaar te stellen met de stemmen van de heren P. Taelman en C. van Kerckvoorde tegen. In principe werd aan de heer A. J. Zonnevijlle te Biervliet grond toege wezen in erfpacht aan de Boulevard, nabij de veste. Tijdens de rondvraag werd nog de aandacht gevraagd voor het verbeteren van de weg Biervliet-IJzendijke, de Boulevard en de Nieuwstraat. Nieuwvliet Collecte. De collecte voor de t.b.c.-bestrijding heeft f 95,opgebracht. Groede Geslaagd. Te Rotterdam is voor het propae- deutisch examen in de economische wetenschappen geslaagd de heer J. D. Aarnoutse, alhier. Aardenburg Nieuwe autobussen voor de S.B M. Deze maand worden bij de S.B.M. twee nieuwe autobussen in gebruik ge nomen. De chassis zijn geleverd door de D.A.F. te Eindhoven met 80 pk. Perkins-Diessels; de carrosserie's zijn gebouwd bij de Carrosseriefabriek „Dom burg" te Montfoort. Deze nieuwe bus sen bieden plaats aan 44 personen en zijn voor het reizend publiek in West Z.-Vlaanderen dan ook zeer zeker weer een grote aanwinst te noemen. Sluis Paard op hol. Een voor een wagen gespannen paard sloeg op hol en rende van de Beestenmarkt door de Oude Kerkstraat de Kade op. Voor hotel „De Stad Sluis" stond een bromfiets, die omver werd geworpen en ernstig beschadigd. Tenslotte kwam het dier in een afge sloten gedeelte van de Hoogstraat tot stilstand. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Breakens Overplaatsing. Met ingang van 1 October j.l. is de Opperwachtmeester A. J. Punt, Postcommandant der Rijkspolitie te Oost-Souburg, overgeplaatst als Post commandant naar de Groep Breskens. Nog steeds projectielen. Nog steeds komen er in de ge meente projectielen aan de oppervlakte. Dezer dagen werd een zware granaat boven geploegd op het land van de landbouwer de F. aan de Breskense dijk. De hulpverleningsdienst zorgde voor de opruiming. Tractor kwam in sloot terecht. Een landbouwtractor van de heer T. uit Hoofdplaat, bestuurd door de heer B., kwam onder de gemeente Breskens, waarschijnlijk door een defect aan de stuurinrichting, in de sloot terecht. De bestuurder kwam met de schrik vrij, doch de tractor werd beschadigd en moest met een kraanwagen op de weg worden teruggebracht. De nieuwe toren. De bouw van de toren der nieuwe Ned. Herv. Kerk te Breskens is reeds zover gevorderd, dat de klok van 600 kg. is geplaatst; men heeft zijn bronzen stem reeds enige malen over het dorp kunnen horen. Ook is men reeds begonnen met het aanbrengen van het uurwerk. De wijzer platen zullen door schijnwerpers wor den verlicht. Naar men ons mededeelde zal heden, behoudens onvoorziene omstandigheden, het haantje op de toren worden ge plaatst, waarna de stellingen rond de toren geleidelijk aan verwijderd zullen worden. Bazar Ned. Herv. Kerk te Breskens. zae verantwoording ingekomen giften Fototoestel met étui, 6 fotolijsten, 6 knotten wol, 10 kg. bloem; 6 flacons eau de cologne, gehaakte kraag met manchetten, damesjumper, 5 kinder boekjes, 4 pakjes tabak, doos snoep, gift van f 2,2 flessen wijn, 10 pakjes pudding,' 4 knotten wol, stuk vitrage; vaas van Delfts blauw, wand tegeltje, dressoirloper. Toegezegd: een vette gans, aardappels en melk, een plant, tulband. Oostburg Einde winkelweek. Zaterdag is de goed geslaagde win kelweek op feestelijke wijze besloten. Des middags werden door de school kinderen op het Ledelplein balonnen opgelaten, waaraan ook werd deelge nomen door vele jongens en meisjes uit andere gemeenten. Een tweetal Belgische muziekkorpsen, nl. uit Beer- nem en Brugge verhoogden de vreugd door het spelen van pittige marsen. Jammer dat de regen zo nu en dan voor een ongewenste afwisseling zorgde. Men liet zich hierdoor echter niet deprimeren. Met het spelen van het Nederlandse en Belgische volkslied werd besloten. Toneel. Vrijdagavond had in het Ledel- theater te Oostburg door het Neder lands Volkstoneel de opvoering plaats van het machtig, mooie, wonderlijke fijne toneelspel „Het Woord," geschre ven door de Deen Kay Munk. Ds. Fournier opende de bijeenkomst en sprak er zijn grote vreugde over uit, dat de opvoering ook in Oostburg mogelijk bleek te zijn. In het vervolg zullen dergelijke gebeurtenissen Oost burg niet aarzelend behoeven over te slaan, daar uit de overbezette zaal bleek, dat men ook in Westelijk Z. Vlaanderen dergelijke toneelspelen kan waarderen. Prima georganiseerd extra vervoer met bussen zorgden er voor dat ieder, ondanks het late uur, veilig thuis kon komen. Nisuw succes. Op een zgn. zangcrochet te Maldeghem (B.), waaraan door de aller beste artisten van radio Kortrijk werd deelgenomen, heeft de heer Pierre Leen- houts te Oostburg de 8e prijs behaald. Eerste steenlegging. Voor het nieuwe gebouw van de Coöperatieve Boerenleenbank te Oost- burg is door de voorzitter, de heer J. Verhage te Groede, de eerste steen gelegd. Hierbij waren aanwezig het bestuur van de bank, de raad van toe zicht, het personeel, de architect, de heer I. J. de Groote te Zuidzande en de aannemers A. van Laere te Zuid zande en Anth. Leenhouts te Breskens. Gevonden voorwerpen. Een gummi-regenjas. InlichtingenRijkspolitie Nieuwvliet. Zondagsdienst doktoren. Zondag 5 October 1952 Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Jongsma, Groede, tel. 2. Oostburg, Aardenburg, Eede Dr. Buskop, Oostburg, tel. 60. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr Beek, Zuidzande, tel. 8. Zondagsdienst Centrttm Kraamzorg West Z.-VI. Zondag 5 October 1952 Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65. Zondag 5 en Donderdag 9 Oct. a.s „DE STORM" Shakespeare's laatste werk. Vertaling Martinus Nyhofl. RegieBen Royaards. De voorstellingen hebben plaats de Zondagnamiddag om 3 uur en Zondag en Donderdagavond om 7.30 uur. Elke Zaterdag alhier verkrijgbaar losse nummers a 25 cent van de Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens. Biedt zich aan N.H. voor dag en nacht, In Breskens. Brie ven onder nr. 402, bureau van dit blad. GEVRAAGD: een prima geheel zelfstandig kunnende werken. Garage John. DE DOBBELAERE, Oranje straat 3-5, IJzendijke, Telef. 49. Ph. van Kleefstraat 41 BRESKENS te koop bij Gez. LEENHOUTS, Voor straat A 171, Groede. Te koop: 3-pl. ELECTR.FORNUIS (220 V.) I. g. it. f190,—. Event, met pannen. Vllsi. straat 88, Koudekerke. Te koop l. g. st. z. (getn emmerkachel). Vogelenzang 26, Breskena. VERZENDT UWE GOEDEREN PER BRESKENS - Telefoon 78 Tweemaal wekelijkse dienst Breskens - Dordrecht - Rotterdam Afvaart Breskens Woensdag- en Zaterdagmiddag 12 uur Afvaart Rotterdam: Woensdag- en Vrijdagmiddag 12 uur Afvaart Dordrecht: Woensdag- en Vrijdagmiddag 5 uur Eigen AUTO-AFHAAL- BESTELDIENST PREDIKBEURTEN Zondag 5 Oct. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte voor Israël 6,30 uur, Ds. van Beusekom Groede, 10 uur, Ds. Boere Aanvang catechisatieDinsdag a.s. 6,30 uur in de consistorie. 7,30 u. belijdeniscatechisatie Woensdag 6,30 uur, jongens Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte Kerkherstel Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. v. d. Vlugt, Terneuzen Collecte gezinszorg Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Bed. H. Doop Collecte noodl. kerken en personen Zaterdagavond 7 uur, avondgebed St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Collecte Zuiderzeefonds Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur> Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, de heer van Wijck Retranchement, 2,30 uur, de heer van Wijck Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Ringnalda, Aardenburg Bed. H. Avondmaal en dankzegging

De Schakel | 1952 | | pagina 3