Jacobs-v. Dixhoorn, Breskens Inpaksters gevraagd Tweedjassen Gabardine jassen 142 Swaggers Mantels, met en zonder bont O Japonnen, enz. I (thuiswerk) Bandieten meisje Mabok de wilde olifant M. Frelier, Breskens 65 Cl. 25 Cl. 42 cl. 38 cl. 50 ct. 49 cl. 48 cl. 49 cl. 70 cl. 45 cl. 92 cl. 78 cl. 58 cl. 55 cl. 70 cl. 50 cl. 38 cl. Wed. P. J. Nolebaarl Breskens. Ongelukkig* val. Zondagmorgen is de postduivenhou- der G. v. G. alhier van zijn duivenplat gevallen, waarbij hij zo ongelukkig terecht kwam, dat doktershulp nood zakelijk was. Ongeval. Maandag j.l. is de heer A. F., een der employé s, die aan een der lieren van de Prov. Boot werkzaam is, bij het vertrekken van de boot door de slinger van een lier getroffen. Het slachtoffer werd na medisch onderzoek met een knie-blessure naar het St. Antonius-ziekenhuis "te Oostburg ver voerd. Overplaatsing Met ingang van t October a.s. is de wachtmeester i klasse en post- commandant van de Rijkspolite te Breskens, de heer v. d. Laan, overge plaatst naar Leiderdorp. Aanrijding. Woensdagmiddag had op de hoek van de Burg. Gerritsenstraat en Molenwater een aanrijding plaats tus sen een personenauto K 23335 en een bestelauto K 21562, dat met enkele materiele schade afliep. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Door de Rijkspolitie die spoedig ter plaatse was, werd een onderzoek ingesteld naar de schuldvraag. Ongeval. Toen Maandag j.l. de voerman A. S. uit het gehucht No. Eén, nabij Breskens, met een span paarden voor een met mest beladen wagen door Breskens reed, geraakte één de wielen van de wagen in een kuil, waardoor deze omsloeg en de man onder de wagen terecht kwam. Met een ont wrichte schouder moest het slachtoffer naar huis worden vervoerd. Veetentoonstellingte Oostburg De 15e jaarlijkse veetentoonstelling te Oost burg is een groot succes geworden. Er wer den Woensdag pl.m. vierhonderd stuks vee aangevoerd en het was voor de jury en de keurmeesters dan ook geen gemakkelijke taak om een keuze te doen uit deze zo rijk van prachtig vee voorziene tentoonstelling. De wisselbeker voor de beste keurstam- boekkoe was voor dhr. R. de Rijcke uit Aar denburg voor zijn koe „Lea," tevens de hoog ste productiekoe. De wisselbeker voor de kampioengeit ging naar de heer J. Sonnevijlle uit Groede, voor „Diana". Dhr. Bertou ont ving voor zijn os met vier brede tanden de kampioensbeker voor vetvee en de beker voor het kampioenschap handelsvee ging tenslotte naar J. v. Gijs Zonen te Breskens. Bij de stieren werd de volbloed „Nanno" van de stierenvereniging „Excelsior" uit Aarden- burg kampioen. De volledige uitslagen luiden als volgt: Fokvee. Volbloedstieren, geb. voor 1950: 1 en kam pioen Nanno van stierenver. Excelsior, Aar denburg. Volbloedstieren, geb. i-i-'5o: 1 Jan van P. de Milliano, Oostburg. Volbloedstieren, geb. van i-i-'s 1 tot i-7-'5i: ia en res. kam pioen Dijken Jantjes Adema van P. M. van Iwaarden, Cadzand; ib Roland van P. M. v. Iwaarden, Cadzand. Volbloedstieren van 1-7- '51 tot w'52: ia Maarten Van J. A. Poisson- nier, R'ment; ib Gonda's Nanno van C. F. Vercraeye, Aardenburg. Volbloedstieren, geb. van i-i-'52 tot i-6-'52: 1 a Johanna's Frits van L. de Regt, R.'ment; lb Gretha's Adema van Iz. Basting, R'ment; ic Anna's Adema van P. Kools, Zuidzande. Kalfvaarzen, geb. van i-i-'5o tot i-7-'5o tenm. 7 mnd. drachtig: ia Aaltje van A. M. van Gijs, Biervliet; ib Baarnster Nijlander van A. de Meij, R'ment; ic Jeltje van A. J. Salomé-Verhage, Groede, Kalfvaarzen, geb. van i-i-'5o tot 1-7-^0: ia Agatha van P. v. Cruijningen-de Bruijne, Zuidzande; ib Aaltje van E. J. de Milliano, IJzendijke. Kalfvaarzen, geb. van i-7-'50 tot 1-f'51: ia Engha's Fokje van Z. Risseeuw, R'ment; ib Sophie's Grietje van Gebr. Basting, R'ment; ic Nanni van R. de Rijcke, Aardenburg; id Dirkje van Z. Risseeuw, R'ment; ie Klaske van A. Buijck, Waterlandkerkje; if Nanna van R. de Rijcke, Aardenburg. Vaarzen, geb. van 1-1-'51 tot i-7-'5i: ia Jettie van H. Cijsouw, Cadzand; ib Hilda van P. J. Vercauteren, R'ment; ic Juliana van J. A. Poissonnier, R'ment. Vaarzen, geb. van 20-2-'5i tot en met i-7-'5i: ia Dora van C. B. Tas, Waterlandkerkje; ib Sjirkje II van C. A. Mabesoone, Aardenburg. Vaarzen, geb. van i-7-'51 tot i-i-'52: ia Netty van Wel menendheid van J. F. Dekker, Biervliet; ib Corry van A. J. Salomé-Verhage, Groede; ic Zijlster Aukje van L. Salome, Zuidzande. Volbloed vaarskalveren, geb. van i-i-'52 tot i-7-'5ï: Ia Zwartkop Hiltje van Iz. Risseeuw, Cadzand; ib Lea van Berkenhoeve van P. Kools, Zuidzande; ic Bloemhof van J. C. Ris seeuw, Zuidzande. Melkgevende koeien geb. van i-7-'49 tot i-i-'5o: ia Carla van Zuidzande van A. P. Kools-Luteijn, Zuidzande. Melkgevende koeien geb. van i-i-'49 tot i-7-'49: ia Buma Zwart- hak van A. J. Salomé-Verhage, Groede; ib Mia van J. A. Basting, Zuidzande. Droogstaande koeien, geb. van i-i-'49 tot i-7-'49: 1 a Lidie van R. de Rijcke, Aarden burg; ib Betsie van J. C. Risseeuw-Aarnoutse, Zuidzande. Melkgevende koeien, geb. in 1948: ia Ju liana 36 van J. A. Poissonnier, R'ment. ib Ada van J. Dekker, R'ment. Droogstaande koeien, geb. in '48: ie Wikje Vo-O-h, de. üeA^At hebben wij een uitgebreide collectie Alles met bijpassende Hoeden, Sjaals, Handschoenen In MEISJES-, JONGENS- en SPORTKLEDING ruime keuze. VERDUIJN'S Suikerwerkenfabriek, Breskens. Luxor Theater te BRESKENS brengt U Zaterdag 27 September JOHNNY WAYNE in de spannende Wild West Zijn revolver sprak duidelijke taal. Toegang 14 jaar. Zondag 28 September, DOROTHY LAMOUR In de prachtige kleuren film Een monster van waanzin verplettert het oerwoud. Aanvang 8 uur. Toegang 14 jaar. van Iz. Basting, R'ment. Melkgevende koeien, geb. in '47: ia Vera van J. de Rijcke, Sluis; ib Doortje van P. J. Vercouteren, R'ment; ic Renate van P. Kools, Zuidzande. Droog staande koeien, geb. in '47: ia Lucie van 't Paviljoen van G. F. Modde, Oostburg. Droogstaande koeien, geb. in '46: ia Anna van Cam. Dierickx, Schoondijke; ib Gretha van J. A. Basting, Zuidzande; ic Johanna 10 van L. de Regt, R'ment. Keurstamboekkoeien melkg.: ia en res. kampioen Reintje 7 K.S. van P. v. Cruij ningen-de Bruijne, Zuidzande; ib Rika 8 van P. J. Boerjan, Biervliet; ic Irene van Zuid zande van A. P. Kools-Luteijn, Zuidzande; id Jette van R. de Rijcke, Aardenburg; ie Antje 42 van A. P. Kools-Luteijn, Zuidzande. Keurstamboekkoeien droogst.ia en kam pioen Lea van R. de Rijcke, Aardenburg; ib Elsje van J. F. Dekker, Biervliet; ic Rika van M. de Rijcke-de Badts, Aardenburg. Verenigingsstieren met minstens 3 koeien der vereniging: ia Nanno van stierenver. Aardenburg; ib Witzij's Adema van K. I. Ver. W. Z.-Vl. Volbloedafstammelingen met of zonder nog ter dekking staande stier: ie Lena's Eduard II van stierenver. Cadzand. Groepen van minstens 3 st. vee boven 1 jaar van 1 eig.: 1 gr. A. J. de Rijcke, Sluis. Groe pen van minstens 3 st. vee boven een jaar van 1 eig. ia Rich, de Rijcke, Eede-Aarden burg; ib gr. A. Kools-Luteijn, Zuidzande. Koeien met minstens 3 volbl. afst. groep Th. Dierikx, Schoondijke. Vetvee. Ossen met 4 brede tanden: kampioen os van J. A. Bertou, Oostburg. Ossen zonder br. tanden: ie Os van C. J. Pijfferoen, Eede, Koeien, onverschillig welke leeftijd: ie koe van J. v. Gijs Zn., Breskens; schotten en vaarzen met 6 brede tanden: vaars van J. A. Bertou, Oostburg. Vaarzen m«t 4 brede tan den: vaars van A. van Overbeeke, Oostburg (res. kampioen). Vaarzen zonder brede tan den: vaars van J. A. Bertou, Oostburg. Dik- billen gewisseld: ie dikbil van C. J. Pijffe roen, Eede. Dikbillen niet gewisseld: ie dik bil van J. van Gijs Zn., Breskens. Dik billen, kalveren: ie vanj. van Gijs, Breskens. Slachtvarkens van 100 t.m. 150 kg. ie van J. A. Bertou, Oostburg. Handelsvea. Kalfvaarzen, zichtbaar drachtig met 4 br. tanden: ia Vaars van C. J. Pyfferoen, Eede; ib vaars van A. E. de Milliano, Waterland kerkje; ic vaars van J. van Gijs Zn., Breskens. Kalfvaarzen zichtbaar drachtig met 2 brede tanden: ia en kampioen van J. van Gijs Zn., Breskens; ib vaars van P. van Ooteghem, Breskens. Groepen kalfvaarzen van minstens 4 stuks: 1 groep van J. van Gijs, Breskens. Pink- vaarzen ia en ib vaarzen van P. van Ooteg hem, Breskens. Graskalveren: zware ia, ib. ic, id van R. van Daele en Zn., Oostburg; jongere: ia en id kalveren van J, van Gijs, Breskens, ib en ic kalveren van P. van Ooteghem, Breskens. Ned. Landvarken: volbloed beren 7 tot 12 maanden: 1 beer van Th. v. d. Abeele, Eede; ingeschreven beren boven 1 jaar: beer van R. C. Jansen, Oostburg. Geiten In prov. stamboek geb. voor 1948 Mina 1220 van G. v. Hoeve, Nieuwvliet. Eenjarige melkgeiten: ia Annie v. C. Schou ten, Oostburg; ib Koba v. J. de Bruijne, Re- tranchement; ic Mona v. J. Sonnevijlle, Groede. Tweejarige melkgeiten 1 en kampioen Diana v. J, Sonnevijlle, Groede. Melkgeiten, drie-en meerderjarig1 Corrie v. D. v. Houte, Zuid zande. Lammeren (volbloed): ia Clara v. J. Sonnevijlle, Groede. (Niet volbloed)1 lam v. D. Ocké, Cadzand. Fokschapen: Ooien geb. in 1930: ooi v. B. A. v. d. Slikke, Sluis, ooien geb. voor 1950 ia ooi v. mej. E. v. Iwaarden, Cadzand. Lam meren twee st. of meer: ia lammeren v. mej. E. v. Iwaarden, Cadzand; ib lammeren v. B. v. d. Slikke, Sluis. Rammen geb. voor 1950: ram van B. v. d. Slikke, Sluis. Kampioene ooi F 2261 van B. A. v. d. Slikke, Sluis. Aardenburg 50 jaar in dienst van de Ned. Spoorwegen. De heer Chr. Grauw, thans directeur van de Stoomtram-Mij'. BreskensMaldeghem, her dacht gisteren de dag, waarop hij voor 50 jaar in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. In verband met dit feit werd hem bij monde van Burgemeester van Dongen mede gedeeld, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Oostburg Groot succes. De bekende amateur Pierre Leenhouts uit deze gemeente heeft weer van zich doen spreken. In Eede behaalde hij de 3e prijs in een zangwedstrijd en in Maldeghem (B.) trad hij op in een zangcrochet bij dhr. Ernest Danneels. Als enige Nederlander wist hij na spannende strijd de ie prijs te behalen en beslag te leggen op een prachtige beker. Hij werd uitbundig toegejuicht na de overwinning. Bazar Ned. Herv. Kerk te Breskens. 21e verantwoording ingekomen giften: Groot pak interlock, f 24,50 aan giften, 8 overhemden, 2 paar bretels, 3 dassen, 40 pak ken peekoffie, 2 blikjes melk, gehaakt kleedje, doos chocolade, crocuspot met crocusbollen, 24 pakjes pudding, pak koffie, 1 pakje thee, babysokjes, 2 gehaakte kleedjes, grabbelton artikelen, doos toiletzeep, 2 ceintuurs, 2 kinder boeken, 3 damestruitjes, 1 paar wollen hand schoenen, 1 paar leren handschoenen 3 nacht hemdjes, glaswerk. Gevonden voorwerpen. 1 blauw kindertasje, portemonnaie met inhoud. Inlichtingen Rijkspolitie, Breskens. Breisel (wol en priemen). Terug te bekomen bij A. W. Salomé, Voorstr. A 151 te Groede. Een duo-zadeldek van motorrijwiel. Terug te bekomen bij W. v. Haneghem, Prov. Straatweg, Groede. INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Reclasserings-collecte. Alweer een collecte, zult U zeggen! Ja, maar een heel bijzondere en een heel belang rijke. Er worden een dezer dagen een groot aantal enveloppen bezorgd met een opwek king om te offeren. Elk offer, hoe gering ook, is welkom. De enveloppen worden weer afge haald. De vlagjes-collecte vindt ook plaats. Burgers van Breskens, geeft allen wat voor Uw medemensen! Wij rekenen op U. De collecteleider C. C. J. de Pree. Comité van aanbeveling: Burgemeester Eekhout Ds. van Beusekom Pastoor Wolters C. C. J. de Pree Op WOENSDAG 1 OCTOBER 1952 is er te Groede weer St. Bavo kermis of wel PAPTAARTENDAG Uw adres voor Groese ™ERGST>Pciptaarten Brood-en Banketbakkerij - tel. 20 Ter voorkoming van teleurstelling, gelieve men tijdig te bestellen a. u. b. Spaart nu weer punten extra! Levensmlddelenbadrljf Kon. Emmastr. 1 - Tel. 37 - BRESKENS 250 gram Victoriawafels met io punten extra 5 pakjes Vanillesuiker met 8 punten extra 1 pakje Ruijler gesl. Muisjes met 5 punten extra 2 pakjes Pudding met 5 punten extra 200 gram Hoeslloffee's met io punten extra 1 grote Ontbijtkoek met 5 punten extra 1 pol gemarin. Duyvis Haring met 4 punten extra 25C gram bruin Speculaas met io punten extra 200 gram Nougal Hopjes met io punten extra 1 pakje Liebig Kippensoep met 5 punten extra 2 pakjes Succes Margarine met 20 punten extra 1 busje Peper met 5 punten extra 2 rol Beschuit met 5 punten extra 1 pol Keukensiroop met 5 punten extra 250 gram Chocoladehagel met io punten extra 100 gram Cacao met 20 punten extra 1 fles vloeibaar Wasmiddel met 5 punten extra Zo juist ontvangen mooie sortering mooie tinten en de nieuwste modellen. In verschillende kleuren. Prijzen vin f 89,— tot f 109,— Huls voor Engelse Herenkleding „Windóo-'i" Walstraat63 -VLISSINGEN Telefoon 2536 PREDIKBEURT fiN. Zondagsdienst doktoren. Zondag 28 September 1952 Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 91. Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. Kesteloo, Aardenburg, tel. 52. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Timmer, Cadzand, tel. 25. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Zondag 28 September 1952 Zr. de Graag, Groede, tel. 52. Zondag 28 Sept. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Extra collecte N. K. en P. St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Extra collecte „Rozenoord". Biervliet, 10 uur, Ds. Boere 6 uur, Ds. Wiebosch, zangdienst Breskens, 10 uur, Ds. Beusekom Bizondere dienst i.v.m. het jeugdwerk 6,30 uur, Ds. van de Graaf Groede, 9,30 uur, Ds. Wiebosch Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Bed. H. Avondmaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schspenhauer 7 uur, Viering H. Avondmaal Zaterdagavond 7 uur, avondgebed St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Bev. v. Jeugdouderling en Diakenen Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte Zuiderzeefcnds IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. v. d. Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadzand, 6,30 uur, Ds. v. d. Vrie Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Nijhuis, Gouda n.m. voorb. H. Avondmaal

De Schakel | 1952 | | pagina 3