Kapitein Klakkebos op leeuwenjacht Ds. Fournier als praeses van de classis IJzendijke der Ned. Herv. Kerk, de heren Kloos uit Haarlem, architect, en Korteweg Jr., Breda, aannemer. De burgemeester van Sluis, de heer P. F. van Hooteghem, sprak namens de Vereniging van Burgemeesters, Sec retarissen en Ontvangers in West Z. Vlaanderen. Deze bijeenkomst werd door Ds. Fournier met dankgebed gesloten, waarna men zich naar „Rozenoord" begaf om de opening van het nieuwe gedeelte bij te wonen. Aan de ingang va* de nieuwe vleu gel stonden enige dames met de zusjes Gerda en Emmy Wage, resp. zeven en drie jaar oud, dochtertjes van de directeur van het tehuis, die op een zwartfluwelen kussen, versierd met oranjelinten, de sleutel droegen, waar mede de Commissaris het gebouw officieel opende. Hierna werd door velen van de ge legenheid gebruik gemaakt om dit fraaie gebouw, hetwelk een zeer goede indruk maakt, te bezichtigen. Ook werd nog efcn kopje thee met gebak geser veerd. Door een ruim tachtigjarige vrouw, afkomstig uit IJzendijke, werden een drietal bezoekers verzocht even haar kamertje binnen te komen en eens een kijkje te nemen. Op hun vraag hoe het haar zo in „Rozenoord" wel beviel, antwoordde ze„Heren, ik heb hier een mooi kamertje, het eten is best en van de mensen krijg ik goede taal en antwoord, wat wil je nog meer FILMNIEUWS Luxor Theater te Breskens brengt Zaterdag a.s. de spannende Wild West film met een zeer bekende acteur. Johnny neemt u mee naar het roekeloze Westen, waar ook vrouwe lijke bandieten hun slag slaan. Een tikje op een schouder, een scherpe blik, een laatste waarschuwing en hij moest voor zichtig zijn. Zondag is er een ander genre. Onder de blakerende zon komt de wildernis in opstand. De wilde olifant verplettert het oerwoud, een vlucht op leven en dood, dwars door het hart van de jungle. Ziet deze prachtige kleurenfilm en de jungle gaat voor u open. Voetbal 3e klasse D. Zondag 28 September 1952. BiervlietBreskens; ClingeCorn Boys; VlissingenMeto; Odiode Zeeuwen; Nw. BorgvlietZeelandia; R.K.F.C. R.C.S. De derby in Biervliet kan weer een Breskense zege worden, maar dan zul len ze zeker hun tegenstanders niet moeten onderschatten. Hetzelfde geldt voor Clinge, dat thuis een geduchte tegenstander is en het slecht gestarte Corn Boys geen kans op de overwin ning zal geven. Vlissingen, dat de competitie goed inzette, zal zich niet door Meto laten verrassen, maar de Zeeuwen zijn nog lang niet gewonnen in Ossendrecht en zij zullen danig op hun tellen moeten passen. Zeelandia, dat Nw. Borgvliet gaat bezoeken, kan misschien een puntje in de wacht slepen. Van de wedstrijd R.K.F.C.R.C.S. verwachten wij een spannende strijd. Het terrein-voordeel kon hier wel eens de doorslag geven. Abe. „Ik ben Uw lieve kind niet!" repli ceerde ze, terwijl ze met fonkelende ogen tegenover hem stond. „En U weet drommels goed, dat ik het over Willem de Rooy heb. Die kwal!" Wijnandse lachte geamuseerd. Maar opeens trok hij een kwasi-ernstig ge zicht en vervolgde op droge toon: „Als ik het dus goed begrepen heb, is Wil lem de Rooy U niet bepaald sympathiek". „Niet sympathiek?" Ze snoof van verontwaardiging. „Ik durf gerust te zeggen, dat er weinig mensen in Wil lemspoort zijn waaraan ik zo'n hekel heb als aan die aterling. Bah „Maar meisje, meisje, wind je niet zo op," suste Wijnandse, die nu wel begreep dat hij enigszins te ver ge gaan was. „En U wist heel goed, dat ik een hekel aan hem heb. En U eveneens. 0, U behoeft me niets te vertellen. Ik heb het dadelijk aan Uw gezicht gezien, toen ik Uw oordeel over hem vroeg. En dan is het heel onaardig van U om mij met hem op te sche pen, zodat ik met hem de drukkerij moest doorlopen". Plaatselijk Nieuws. Oostburg Vergadering toneeibond W. Z -VI. Maandag j.l. hield de toneeibond West Z.-Vlaanderen haar jaarvergade ring in hotel Mabesoone. De voorzitter, de heer J. Schippers uit Groede, opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom, waarna de notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het zeer uitgebreide jaarverslag van de secretaris, de heer Jansen uit Bres kens, bleek, dat het afgelopen toneel concours, dank zij het vele werk door mevr. van den Broecke-de Man als jurylid verricht, weer uitstekend ge slaagd is. Verder bleek dat momenteel 9 toneelverenigingen zijn aangesloten bij de toneeibond. Het verslag van de penningmeester, de heer J. de Hullu uit Schoondijke, gaf een batig saldo te zien van f 248,73. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Aftredend waren de heren J. Schippers (niet herkiesbaar), E. van Hulle, Oostburg (niet herkies baar) en J. de Hullu (herkiesbaar). Na een breedvoerige discussie werd be sloten het bestuur uit te breiden tot 9 personen, zodat iedere afgevaardigde van een vereniging tevens bestuurslid van de bond wordt. Dit had tot gevolg, dat het bestuur na de onderlinge ver deling der functies, er thans als volgt uitzietW. Hoffmann, Breskens, voor zitter J. Jansen, Breskens, secretaris J. de Hullu, Schoondijke, penning meester Adr. de Koene, Cadzand, vice-voorzitterJ. Datthijn, Sluis, L. Masclee, Oostburg, Th. van Kouteren, Aardenburg, G. Boerdam, Groede en R. de Paauw, IJzendijke, leden. Beslo ten werd verder nog de contributie evenals vorig jaar op f 15,per ver eniging te houden. Ook volgde nog een uitvoerige bespreking over het a.s. toneelconcours. Na de rondvraag, die niets bijzonders aan de orde bracht, werd de heer Schippers door de vice- voorzitter hartelijk dank gebracht voor het vele werk, dat hij in het belang van de Toneeibond heeft verricht. Voordrachtavond. Vrijdag j.l. had in hotel Mabe soone te Oostburg een contactavond plaats, uitgaande van de Toneeibond West Z.-Vlaanderen, waarbij als voor naamste punt op de agenda stond voordracht, door mevr. van den Broecke- de Man. De voorzitter van de Toneel- bond, de heer J. Schippers, opende de avond met een welkomstwoord tot de aanwezigen, waarbij hij zijn leed wezen uitsprak over de matige opkomst. Vervolgens werden door mevr. van den Broecke, als jurylid van de Bond, de diploma's van het afgelopen seizoen uitgereikt,' waarna het hoogtepunt van de avond volgde, de voordracht over „Holland's Glorie", naar het boek van Jan de Hartog. Met grote spanning en onder doodse stilte werd deze zeer mooie voordracht over de zeesleepvaart door de aanwezigen gevolgd. Het dave rend applaus voor mevr. van den Broecke bij het einde was dan ook zeer zeker op zijn plaats. De voorzitter vertolkte dan ook in zijn slotwoord de mening van alle aanwezigen, toen hij zeide dat de thuisblijvers veel gemist hebben. In de pauze had een verloting plaats, terwijl de avond werd besloten met een gezellig bal, verzorgd door de band „Mirian" uit Breskens. „Tja" - de spotlust kreeg weer de overhand - „als plaatsvervangster van de baas moet je wel eens minder aangename plichten vervullen". „Ik begrijp niet, waarom U hem uit genodigd hebt," zei ze, zijn laatste woorden negerend. Nu was het de beurt van Wijnandse om verbaasd te zijn. „Ik? Hoe kom je daarbij? Hij heeft zichzelf uitgeno digd. En ik wou in ieder geval be leefd blijven toen hij kwam. Ik kon toch moeilijk zeggenWaarde mijnheer de Rooy, mijn adjuncte en ik zijn niet bepaald gesteld op Uw komst. Wilt U alstublieft weer benen maken?" „Natuurlijk niet. Maar U had ook aan Oosterhout kunnen vragen hem het bedrijf rond te leiden". „Dat geef ik toe. Maar ik wilde wel eens jouw reactie zien, als ik je met deze taak belastte en „U hebt er natuurlijk schik van ge had," viel ze hem venijnig in de rede. „Eerlijk gezegd: ja. Weet je wel, dat je een heel aantrekkelijk meisje bent als je boos wordt?" (Wordt vervolgd). 65. Met zoniondergang ging het apen- gebroed naar kooi en papa tegen de boom zitten dutten. Daar hadden de jongens, die hun oom nagerend waren en alles gezien hadden, op gewacht. Zij haalden uit de vliegmachine een fles chloroform en een grote zak, waar op Koosje's zakdoek flink met chloro form besprenkeld werd. Huib Vinken winnaar. Het j.l. Zaterdag, ter gelegenheid van de Winkelweek, gehouden 3e Criterium voor beroepsrenners te Oost' burg is één van de mooiste wielerwed- strijden in ons gewest geworden van het seizoen. Reeds dadelijk na de start gingen 31 renners in een hoog tempo weg, met gevolg, dat na betrekkelijk korte tijd zich een kopgroep vormde waarin we zagen Peters, Vinken, v. Oers, Smits, Bakker en de Belg Rijckaert. Later voegden zich nog 6 renners bij deze groep, w.o. de Vries en Lakeman, terwijl Dielissen, Mangelaars, Verwijme- ren en Roks eveneens uit het grote peloton ontsnapten en de kopgroep wisten te bereiken. Zo kregen we dus te zien dat de grote groep, behalve v. Sambeek en de Engelsman Rickets, die zich ook hadden losgemaakt, werd ge dubbeld. Jammer voor Lakeman was, dat hij door pech uit de kopgroep moest lossen. Kort voor het einde wisten, on danks het hoge tempo, Vinken, Mange laars, Verwijmeren en Bakker nog te demarreren, waarbij zij zich met een kleine voorsprong konden handhaven tot het einde en waarbij Vinken zich meester toonde in de eindsprint. De uitslag luidt: 1 H. Vinken, Ned.; 2 C. Bakker, Ned.; 3 J Mangelaars, Ned.; 4 P. Ver wijmeren, Ned.: 5 A. van Oers, Ned.; 6 G. Peeters, Ned.; 7 H. Smits, Ned.; 8 A. Rijckaert, Belg.; 9 P. Evers, Ned.; 10 A. Steenbakkers, Ned.; 11 P. de Vries, Ned.; 12 P. van As, Ned.; 13 W. Dielissen, Ned.; 14 Th. Roks, Ned.; 15 J. HulshofF. Ned.; 16 P. Eekelmans, Ned.; 17 F. van Sambeek, Ned.; 18 L. Jackson, Eng; 19 B. Reeves, Eng; 20 O. Meijvaert, Belg. Vergadering. Op 16 en 17 October a.s. zal de vrouwenbond van het N.V.V. in hotel De Vuijst te Oostburg, een ver gadering voor het gewest Zeeland houden, waarbij tevens op deze verga dering het hoofdbestuur aanwezig zal zijn, om de verschillende problemen betreffende Zeeland te bespreken. Uitvoarlng. De afdeling Oostburg van de V.A.R.A., zal op 30 September a.s. een uitvoering geven in het Ledel- theater alhier. Aan deze uitvoering werken o.a. mee Max van Praag en Jan Gorissen met „Accordeola". Groede Wielerwedstrijd. Zaterdag 4 October zal, ter gelegen heid van de St. Bavo-kermis, door de plaatselijke Wielerclub en V.V.V. da ie Ronde van het Pr. Marijkeplein worden georganiseerd, over een af stand van pl. 20 km. Verschillende bekende jonge renners zullen aan de wedstrijd deelnemen, o.a. de soepel draaiende Bertus Vilijn en de oersterke Belg Wilfried de Smet, resp. winnaars van de Ie en 2e Ronde van het Oranjeplein te Breskens. Deze knapen zullen de strijd aanbinden tegen o.a. de plaatselijke favoriet Peter Tournois, terwijl ook nog getracht zal worden de comingman Frans de Lange, o.m. winnaar van de Ronde van de Platte- weg, aan de start te krijgen, die, als hij de gevolgen van een te zwaar sei zoen te boven is, wel eens gevaarlijk door G. Th. ROTMAN. 66. Koos duwde nu de aap de zak doek onder z'n neus en Kees gooide hem heel handig de zak over de kop. Met stevige touwen, die zij evenmin vergeten hadden, werd hij nu zo stevig geboeid, dat hij, als hij bijkwam, zeker geen vin zou verroeren. Daarop werd kapitein Klakkebos, niet zonder veel moeite, weer op de begane grond ge holpen. zou kunnen worden. Het belooft een spannende strijd te worden. Alle jongens die inschrijven vcor deze wedstrijd moeten een vergunning van hun ouders overleggen. Nieuwvliet. Collecte. De collecte voor de kankerbestrijding bracht te Nieuwvliet circa f 95,— op. Aardenburg. Uitstapje. De ouden van dagen uit deze ge meente, maakten Donderdag 1.1. een uitstapje naar Brugge, Oostende, Blankenberghe, Zeebrugge en Knocke. IJzendijke Aanbesteding. Dinsdagmiddag j.l. werd alhier aan besteed, door het architectenbureau v. Zandbeek Schoones te Sas van Gent, het bouwen van een woonhuis voor rekening van de Verkoopcentrale N.V., gevestigd te Amsterdam. Ingeschreven werd als volgt Soulimans, Hoofdplaat f 23.740, Fa. Gebr. Maas, Breskens - 23.490, V. Verstraeten, Hoofdplaat - 23.375, Gebr. v. Steenbergen, Oostb. - 22.800, Gebr. Haars, Philippine - 22.600, Fa. Gebr. Visser, Breskens - 22.337, Collect*. De te IJzendijke gehouden col lecte voor de kankerbestrijding heeft f 189,54 opgebracht. Biervliet. Ooft- en Tuinbouwcursus. In deze gemeente zal bij vol doende deelname een ooft- en tuinbouw cursus gegeven worden, dit op initiatief van de Maatschappij voor Ooft- en Tuinbouw in West Zeeuwsch-Vlaan deren. Daar de organiserende maat schappij het volgend jaar zijn 75-jarig bestaan viert, zal het einde der cursus waarschijnlijk met enige feestelijkheden gepaard gaan. Aanbesteding. Voor de heer J. Martens, is door architect Jac. Faas aanbesteed het bouwen van een woning met schuurtje aan de Havenstraat te Biervliet. Inge schreven werd als volgt Fa. P. F. v. Driessche Zn., Kuitaart f 23.950,— F. L. en R. Haers, Philippine f 23.793,— Bouwondern. „IJzendijke" f 23.450,- J. A. Faas, Biervliet f 21.218, P. J. Faas, Biervliet f 21.100, V. Verstraete, Hoofdplaat f 20.480, De begroting bedroeg f 20.258, Het werk is aan de laagste inschrijver gegund. Koe viel boer aan. Maandag werd de heer De B. te Biervliet, toen hij aan het melken was, aangevallen door een koe. De oorzaak hiervan is te wijten aan een kat, die op de rug van de heer De B. sprong. Daarvan schrok de koe zo, dat hij de heer De B. aanviel. Toen echter de koe voor de tweede maal hem op de horens wou nemen, kwam De B.'s echtgenote op zijn hulpgeroep aange sneld, zij slaagde erin de koe te ver- jagen. Na medische hulp moest het slacht offer met een gebroken schouder, een gebroken heup en inwendige kneuzingen naar het St. Antonius-ziekenhuis te Oostburg worden vervoerd.

De Schakel | 1952 | | pagina 2