Gemeente BRESKENS over de maand Augustus 1952. GEBOREN: 1, Adriaan Nico, z. van Johan J, Verduijn en van Zantina J. Overbeeke, wonende te Breskens. 2, Elizabeth Suzanna, d. van Levinus van de Wege en van Maria P. Boogaard, wonende te Breskens. 7, Jacobus Adr., z. van Izaak J. Ekkenbus en van Janna J. de Munck, wonende te Breskens. 6, Georgine Albertine, d. van Arie Streeft kerk en van Gerda C. Kieffer. wonende te Breskens 7, Johannes Eliza, z. van Johannes W. Carels en van Neeltje A. Jansen, wonende te Breskens. 10, Simon, z. van Hendrik de Haan en van Adriana van Eek, wonende te Breskens. ll,Cor' nelia Wilhelmina Johanna, d. van Jo hannes de Lijzer en van Johanna E de Lege, wonende te Breskens. 12, Ma- rinus Abraham, z. van Abraham T. A. Brugge en van Dina H. Wandel, WO' nende te Breskens. 17, «Machteld Jan- neke, d. van Thomas P. Cambier en van Alida M Streefkerk, wonende te Breskens. 25, Pieternella Anna Adriana, d. van Francois P. Verduijn en van Pieternella Verduijn, wonende te Bres kens. 23, Leendert Willem, z. van Abraham v. Utrecht en van Maatje H. van der Sluijs, wonende te Dordrecht. HUWELIJKEN: 14, Cornelis Mook- hoek, oud 23 j. en Francina Verduijn, oud 19 j., beiden wonende te Breskens. 14, Pieter D. Tack, oud 25 j., wonende te Middelburg en Suzanna J. Lecnhouts, oud 26 j wonende te Breskens. 14, Jacob J. van de Velde, oud 24 j. en Wilhelmina de Visser, oud 19 j, bei den wonende te Breskens. 28, Quinten van de Vrie, oud 27 j., wonende te Groede en Neeltje Verduijn, oud 25 j wonende te Breskens. OVERLEDEN: 11. Anna F. Oosterling, oud 51 j., zonder beroep, wonende te Breskens (overleden te Oostburg). 14, Jacobus Oosterling, oud 67 j., zonder beroep, wonende te Breskens, echtgen. van Tannetje Behage (overleden te Vlissingen). INGEKOMEN 9, Willem I. Verduijn van Amsterdam naar Ph. van Kleefstr 5. 8, Jacobus Klaassen en gezin, van Sas van Gent naar Boulevard 45. 14. Pieter van den Broeke en gezin, van Grijpskerke naar Havenstraat 15; II, Sidonia N. Groothaert-de Moor en doch ter, van Groede naar Dorpsstr. 143. 14, Petrus A. W. Graven, van Den Helder naar de Hullustr. 18. 20, Clasina D. Compeer, van Vlissingen naar Burgem. Gerritsenstr. 4. 26, Abraham J. Ekke- bus en gezin, van Groede naar W 89. 26, Leijn Provoost, van Borssele naar Visserijstraat 17. 26, Frans Provoost en gezin, van Borssele naar Visserijstr. 17. VERTROKKEN6, Jan van Vliet en echtgenote, van Noodplan D 5 naar Groede. 6, Jacobus J. Lucieer en gezin, van Havenstr. 15 naar Ouddorp. 7, Petrus A. van Remortel en gezin, van Boulevard 45 naar St. J^nsteen. II, Abraham A. Brevet, van W 50 naar Vlissingen. 15, Sonja W. H. van Bij- nen, van Dorpsstr. 48 naar Schiedam. 14, Hendrik Jansen en zoon, van Scheep vaartstraat 21 naar 's-Gravenhage. 18, Eliza W. Carels, van v. Zuijenstr 8 naar Oostburg. 21, Josina P. Klaassen, van Boulevard 65 naar Vlissingen. 23, Pieter D. van der Werf, van v. Zuijen- straat 9 naar Oosterland. 23, Sietje van der Werf, van v. Zuijenstraat 9 naar Bruinisse. 28, Janna A. Oosterling, van waarts. Ook nu sprak Willem, de an deren luisterden. Een enkele maal lichtte hij zijn hoed, als een voorbij ganger hem passeerde en groette, hoe wel in de meeste gevallen deze groet eigenlijk alleen Wijnandse gold. Maar Willem de Rooy deed, alsof het van zelfsprekend was, dat men hem, de toekomstige advocaat, groette. Dicht bij huis gekomen, nam Willem de Rooy Wijnandse's arm en zei tot de anderen: „Ga jullie al vast maar naar huis, ik heb nog wat te bepra ten met Wijnandse". Gelijktijdig sloeg hij met de drukker een dwarsstraat in. Wijnandse was nieuwsgierig naar hetgeen er komen zou. „Ik wou even een paar woorden met je onder vier ogen spreken," be gon de Rooy. „Kijk eens, ik ken de Willemspoorters een beetje beter dan jij, omdat ik tenslotte in dit nest ge boren en getogen ben. Voor zover ik heb kunnen nagaan, ben je hier in korte tijd al aardig populair geworden, want je zaak gaat goed en je bent al een beetje ingeburgerd doordat je lid van de soos werd. Maar dat neemt Vogelenzang 23 naar Haarlem. 29, Charles C. Gevaert, van Noodplan E 21 naar Helmond. Voetbal 3e klasse D. Zondag 21 September 1952 MetoR.C.S.; De ZeeuwenVlissingen. In verband met de internationale voetbalwedstrijd Denemarken Neder land is het voetbalprogramma voor Zondag a.s. maar klein. Ondanks de goede prestatie van R.C S. j.l. Zondag, geven we ze deze keer weinig hoop op een overwinning, nu ze naar Brabant trekken om Meto te bezoeken. Wie Zondag in Vlissingen zal win nen, blijft een open vraag. Vooral bij een plaatselijke ontmoeting wint nog niet altijd de sterkste club, daar hierbij nog andere factoren een rol spelen. We geven de Zeeuwen, die zeker weer een ernstige candidaat is voor het kampioenschap, een goede kans ook deze wedstrijd in winst om te zetten. Abe. DUIVENSPORT. Duivenver. „Strijd in Vreda" te Groede. Uitslag prijsvlucht Arras op 14 Sept. j.l. Los 7.15 u. Aank. ie duif 9 u. 28 min. 53 sec., snelh. $99 m. per min. 1 en ie overduif I. Vermeulen. 2, 3, 6 G. Dusarduijn. 4 J. Robijn. 5 J. de Roecks. 7 A. Faas. 8 P. de Visser. 9 J. van Haneghem. Duiven-Mij. „Nog Sneller" te Breskens. Uitslag prijsvlucht Arras op Zondag j.l. Los 7.15 u. Aank. ie duif 9 u. 26 min. 35 sec., snelheid 1029 m. per min. 1, 12, 13 J. Jacobs. 2, 5 Jn. van Gijs. 3, 14 Verm.-Verd. 4 P. v. d. Walle. 6 A. Boek hout. 7, 18 G. Pleijte. 8, 22, 24 H. Ooster ling. 9 A. Hoogstad. 10, 16 M. Quaars. n, 21, 26 L. v. d. Wege. 15 Ir Ritico. 17 J. Maas. 19 P. Vermeulen. 20 J. Risseeuw. 23 M. de Visser. 25 J. Carels. 27 A. Post. ie overduif P. d. Dekker. Eindstand Kampioenschap 1952. 2 aangewezen duiven 1 J. Carels, 932 p.; 2 P* Buize, 842 p.; 3 P. v. d. Walle 839 p.; 4 A. Bondewel, 613 p.; 5 Verm.-Verd. 603 p. I duif I Jn. v. Gijs, 633 p.; 2 Iz. Porreij, 627 p.; 3 L. v. d. W ege, 591 p.; 4 P. v. d. Walle, 532 p.; 5a P. Carels, 508 p.; 5b. P Buize, 508 p. BOEKBESPREKING. Wij ontvingen van de N.V. G. Kolft Co., Prinsengracht 691, Amsterdam de eerste Nederlandse sigarenbandjes album. Het is een mooi stukje werk, verlucht met foto's van de sigaren fabricage in de Willem II fabrieken te Valkenswaard. Verder zijn er vele bladen met afbeeldingen van sigaren bandjes, zodat het verzamelen en orde nen der verschillende merken zeer wordt vergemakkelijkt. Voor verzame laars ongetwijfeld een begerenswaardig bezit. De prijs is zeer laag gesteld, n.l. f 1,50. FILMNIEUWS Het Luxor Theater te Breskens brengt U Zaterdag a.s. een wilde strijd in Niemandsland tussen blanken en roodhuiden. Uit de hoog ten, stralend van heldendom en uit de vlakten, brandend van avontuur, stamt dit verhaal van een der roemrijkste daden in de geschie denis. Errol geeft deze film pit en tempo en maakt hem onvergetelijk. Een drama, geladen met onstuimige actie en avontuur. Zondag a.s. is er een adembenemende thriller. Een film, welke de liefhebber enkele uren van intense spanning te genieten geeft. Spanningen, die schreeuwen om een oplos- niet weg, dat ik Willemspoort beter ken en daarom wil ik je een goede raad geven. Dat meisje van Jacobs, dat je bij je op kantoor hebt en blij kens een bericht in de krant benoemd is als je plaatsvervangster, is niet be paald de juiste voor jouw zaak. Ze staat niet gunstig aangeschreven en is een beetje een losbol. Ik ken haar door en door. Wees verstandig en ontslaat haar. Dat zal voor je zaak beter zijn". Wijnandse voelde eensklaps een hete driftgolf in zich opkomen en een on derdeel van een seconde had hij de neiging om de ander tegen de straat te slaan. Maar hij balde de vuisten in de zakken van zijn winterjas en be heerste zich, zij het ook met moeite. „Mijnheer de Rooy," antwoordde Wijnandse met nauw bedwongen woede, „laat ik U dan ook eens een goede raad geven. En wel deze: bemoeit U zich niet met mijn zaken". De ander deed net, alsof hij zich van deze woorden niets aantrok. (Wordt vervolgd). sing. Zelden zal een verhaal U zo geboeid hebben. Zelden zult U zo hebben meegeleefd met de hoofdpersonen. Zelden zal een film U zo in spanning houden van de eerste tot de laatste meter. Plaatselijk Nieuws. Groede Geslaagd druivenfeest. Zaterdag j.l. te pl.m. drie uur arri veerde in deze gemeente de Westlandse druivenkoningin, mej. Jo Steenks, met haar beide hofdames G. Zwinkels en R. Kuyvenhoven, alsmede de burge meester van Naaldwijk, de heer S. Hoogenboom en diens echtgenote. Bij het gemeentehuis stond een tal rijk publiek te wachten op de aankomst van de hoge gasten. Hier werd door Liesje van Damme aan de druiven- koningin een bloemruiker aangeboden. In de raadzaal van het gemeentehuis had de officiële ontvangst plaats, waar bij wederzijds woorden van waardering werden gesproken. Burgemeester Ever aars sprak namens de gemeente Groede en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de koningin, wien de gehele bevolking ten zeerste erkentelijk is voor dit bezoek. Verder richtte spreker enige woorden tot de burgemeester van Naaldwijk en werden aan mevrouw Hoogenboom bloemen aangeboden. Burgemeester Everaars zei verder dat dit feest tevens gehouden werd uit propaganda oogpunt voor het West landse product, alsmede ter bevorde ring van het vreemdelingenverkeer. Ook memoreerde hij nog wat het West- land gedaan heeft om de nood in West Zeeuwsch-Vlaanderen te lenigen. Verder bracht hij dank aan het bestuur van de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer te Groede voor het genomen initiatief. De burgemeester van Naaldwijk ant woordde hierop, dat het hem aange naam was hier tegenwoordig te mogen zijn en zeide de medewerking toe om Groede in het middelpunt der belang stelling te plaatsen. Na deze officiële begroeting werd door de druivenkoningin en haar hof dames, benevens een vijftal dames, in een speciaal voor het onlangs te Naaldwijk gehouden druivenfeest ont worpen costuum, aan pl.m. 250 school kinderen, voor het gemeentehuis ver zameld, een pakje druiven uitgereikt. In een open landauer en voorafge gaan door de muziekvereniging „E. M. M.", maakte het Westlandse gezel schap een rijtoer door de gemeente. In de stoet waren o.a. ook enige ruiters van de rijvereniging „In Galop", het bestuur van V. V. V., de schoolkinderen en enige auto's met genodigden. Bij deze rondrit werden aan de 93- jarige heer P. van Petegem door de koningin druiven uitgereikt. Na het beëindigen van deze rit werd op het Marijkeplein door de voorzitter van V. V. V., de heer P. Hoste, de koningin in hartelijke bewoordingen toegesproken. De hoge gaste beant woordde deze toespraak en zeide o.m. dat haar vurigste wens, het meer be kendheid geven aan de druif hier in Groede, in vervulling was gegaan, waarna zij het druivenfeest officieel voor geopend verklaarde. Daarna werd het publiek de gele- legenheid gegeven om via het op de muziektent opgestelde rad van avontuur in het bezit te komen van een kistje heerlijke druiven. Verder werd in het hotel Beun het druivenfeest voortgezet met medewerking van de band „Amuse- mento". Dej avonds was het gemeentehuis en het Prinses Marijkeplein schitterend verlicht. Eede. Wielerwedstrijd. Zondag had in deze gemeente een wielerwedstrijd voor beroepsrenners plaats, die duizenden bezoekers trok. Van heinde en ver was men naar dit sportevenement gekomen. Burgemeester van Dongen lostte om omstreek 2.30 uur het startschot, waarop 28 renners vertrokken voor het afleggen van de 135 km. De uitslag was als volgt 1 H. Smits, 2.56 u.; 2 P. v. As; 3 F. v. d. Sande; 4 A. Rijckaert (B); 5 P. de Vries; 6 C. Bakker; 7 R. Adriaansens (B); 8 R. de Bal (B); 9 G. Speekaert (B); 10 J. Huvaere (B); 11 D. Ricketts (Eng.); 12 O. Huwel (B); 13 G. Lameire (B); 14 Meyvaert (B); 15 H. Vinken; 16 A. Lambert (B); 17 E. Allemeersch (B). Hoofdplaat Raadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam Vrij dagavond j.l. in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burge meester J. F. C. Temmerman. De notulen werden ongewijzigd vast gesteld. Op een verzoek van het R.K. Schoolbestuur van de St. Josephschool besloot de raad gelden beschikbaar te stellen ex art. 72 der l.o.-wet voor de aanschaffing van 2 stoelen en tafels en 2 nieuwe kachels. In totaal is een be drag van f 376,20 met deze aanschaf fing gemoeid. De heren Th. Wieleman, Cyr. de Smit en F. J. Dekker werden benoemd tot leden van de Commissie belast met het onderzoek van de gemeentereke ning 1951. Tot leden van de advies commissie woonruimtewet werden de zitting hebbende leden herbenoemd, n.l. F. J. Dekker, voorz.; Ch. Hame- lijnck, secr. Leden J. F. Blaakman- Steijaert, J. de Kraker en A. J. van Zeele. Als reserve-lid Ch. L. Rijckaert. Ten behoeve van de lichamelijke oefeningen aan de R.K. Bijz. school St. Aloysius te Slijkplaat werd op een desbetreffende aanvrage van het be stuur dier school, een bedrag van f 774,- beschikbaar gesteld. Over de aanschaf van vier Zweedse banken ad f 520,- ontstond een uitvoerige discus sie, aangezien men in het duister tastte wat dit voor gymnastiekwerktuigen waren. Uiteindelijk werd B. en W. ge machtigd naar bevinding van zaken er twee of vier aan te schaden. De woning B 3, in eigendom toebe horend aan Wed. Ch. L. Bogaerd, werd z. h. st. onbewoonbaar verklaard. Besloten werd mee te werken aan de subsidieregeling woningverbetering, be kend als het z.g. Terlingenfonds. De helft van de bouwkosten tot een maxi mum van f 2800,- wordt als subsidie verleend, dus f 1400,- maximaal. Van deze subsidie moet de gemeente zelf 'h deel voor haar rekening nemen of f 466,-. B. en W. werd gemachtigd het gemeentelijk aandeel te verstrek ken op voorwaarde, dat het Terlingen fonds mededeling heeft gedaan, dat voor het betrokken geval haar subsi die verleend zal worden. Tijdens de rondvraag informeert de heer Wieleman naar de maatregelen, die genomen zijn om de stank in de spuikom, veroorzaakt door het lozen van de riolering in deze spuikom, tot een minimum te beperken. De voor zitter deelt mee, met de heren Philipse en Hamelinck van G.S. en het polder bestuur een bespreking te hebben ge had waarop uiteindelijk besloten is, bij wijze van proef, een jaar lang veelvul dig water te steken in de spuikom. De Hoofdplaatpolder is met deze werk zaamheid belast. Over de brandweer, waarnaar de heer Wieleman informeerde, kon de voorzitter niet zulke enthousiaste ge luiden laten horen. De opkomst bij oefeningen en de bediening is mini maal. De voorzitter deelde mede, hier tegen reeds maatregelen te hebben ge nomen. Op het gemeentehuis staan thans nog 8 woningzoekenden ingeschreven, aldus het antwoord van de voorzitter op een desbetreffende vraag. IJzendijke Ongeval met tractor. Toen Maandagmorgen de loondorser A. H. met zijn chauffeur de J. met een tractor, waarachter combine, op weg waren naar de hofstede van de gebr. H. in de Ameliapolder, geraakte de tractor bij een afrit in een grint- hoop en zo ia de sloot. Door toege schoten hulp kon de J. spoedig uit de ingedrukte cabine worden bevrijd. Met de heer H. vlotte dit niet zo best, daar deze met de borstkas bekneld zat. Dokter Rozemeijer, die spoedig ter plaatse was, kon gelukkig constateren dat beiden er tamelijk goed waren af gekomen en zij niet in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Schoondijke. 10-jarig bestaan R.L.W.S. Het Bestuur van de Vereniging van Oud-leerlingen aan de Rijkslandbouw Winterschool te Schoondijke stelde dezer dagen het winterprogramma vast. Midden December zal een inleiding met filmvertoning worden gehouden betreffende het rationeel gebruik van de motortrekker in middelgrote en kleine bedrijven. In de eerste week van Februari '53 wordt een bodemkundig onderwerp be-

De Schakel | 1952 | | pagina 2