BEDDEN Ledikanten heerlijke waiels JACOBS-vanDixhoom, Breskens I I I I I t P. Jacobs Co., Bouw, Breskens 25 pCt. korting Tijdens lel OPENLUCHTBflL BLEU#s Kledingmagazijn Attentie! Attentie! t Kapitein Klakkebos op de leeuwenjacht „Mondaccordeola" groot Openluchtbai Verloren: Boerderijtje, Kinderstoel. DAMES Sindbad de zeeman vanaf heden op al onze voorradige MEUBELEN EN STAALDRAADMATRASSEN. door G. Th. ROTMAN. De kapitein greep met de ene hand z'n dolk en met de andere z'n revolver. Maar hij kreeg geen kans, het logge beest ergens te treffen en werd in steeds sneller vaart meege sleept, hotsebots langs keien en kuilen, tot hij er uitzag als 'n gekneusde peer. 62. Maar het gepaf en gespartel daar achter hem begon de aap te vervelen. „Wacht, ik zal je mores leren", dacht hij en daar begon hij me de arme kapitein in het rond te draaien met ,n vaart, dat de man er zee- en luchtziek tegelijk van werd. bestuursleden, de heren C. Wesdorp, P. Daansen, P. Goethals en C. Manneke niet meer voor een herbenoeming in aanmerking wensten te komen. Alvorens tot stemming van een nieuw bestuur over te gaan, werd op voorstel van de voorzitter besloten, het nieuw te kiezen bestuur tot zeven personen terug te brengen. Hierna werd tot stemming overgegaan, waarbij de volgende heren wer den herkozen: E. Seuss, R. v. Quekelberghe, M. van Meenen, I. de Hulster. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren: B. Heijdens, E. Carels en H. Bondewewel. Allen namen hun benoeming aan. Verder werd nog besloten te trachten begin volgend jaar een fancy-fair te houden ten bate van de kas der vereniging. In de hierna volgende bestuursvergadering werden de functies als volgt verdeeld: E. Seuss, voorzitter; E. Carels, secretaris; R. v. Quekelberghe, penningmeester; M. van Mee nen, B. Heijdens,H. Bondewel, I.d. Hulster, leden Huldiging P. Notebaart. In een buitengewone vergadering v./h. bestuur van de afd. Breskens van de P. v. d. A., werd het raadslid/wethouder P. J. Notebaart, die op 6 September 25 jaar raadslid van Breskens was, hartelijk gehul digd. Op deze bijeenkomst waarop de raads- en oud-raadsleden aanwezig waren, werd het woord gevoerd door de afd. secretaris van de P. v. d A die in een kort overzicht het werk van de jubilaris schetste en hem na mens alle socialisten dank bracht voor zijn pioniersarbeid voor de socialistische beweging. Namens de P. v. d. A. werden aan de jubi laris de „Gedenkschriften van Troelstra" en aan mevr. Notebaart een bouquet rode anjers aangeboden. Dhr. Notebaart dankte voor de hulde die hem was gebracht en gaf de verzekering dat, waar hij kon, het socialistisch ideaal zou blij ven steunen. Van vele zijden mocht de jubilaris felicita ties in ontvangst nemen. Onder tractor terechtgekomen. Maandagmorgen had de landbouwer van H. aan de Nieuwe Sluis te Breskens het ongeluk om, bij het afrijden van het erf met zijn tractor in de sloot terecht te komen. Hij kwam onder het voertuig terecht en kon pas worden bevrijd nadat een kraanwagen was gerequireerd. Met zware verwondingen werd het slachtoffer zijn woning binnengedragen. De doktoren van der Maas en Ossewaarde uit Breskens verleenden de eerste hulp. De toestand was van zodanige aard, dat vervoer naar een ziekenhuis niet kon plaats vinden. Doordat de tractor was blijven doordraaien ontstond ook nog een brandje, dat echter spoedig kon worden geblust. Thans is de toestand van Van H. redelijk. Benoeming. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer H. Boidin, is na volbrachte studie aan de Aca demie van Kerk en Wereld te Driebergen benoemd tot Evangelist-jeugdwerkleider te Eindhoven. Hij zal belast worden met de dagelijkse leiding van het in aanbouw zijnde jeugdcentrum en de opzet van massa-jeugd werk, terwijl hij tevens de opdracht heeft de leiding van de training der jeugdleiders in het georganiseerd jeugdwerk. Vergadering v.v. „Breskens". De voetbalver. „Breskens" hield Vrijdag j.l. in hotel Valk een algemene ledenverga dering, teneinde een en ander te bespreken voor de 14 September aanvangende competitie. De vergadering was druk bezocht, wat bleek uit de vele vragen die werden gesteld en die door de voorzitter, de heer Erasmus, afdoende werden beantwoord. Besloten werd dat de leden in de naaste toekomst clubspeldjes zullen dragen. Ge tracht zal worden zoveel mogelijk de bus- kosten der elftallen tot een minimaal bedrag te beperken. In dit verband werd aan de spelers verzocht, indien mogelijk, per rijwiel naar uitwedstrijden te gaan. Ook werd be sloten weer een ontspanningsavond te geven met vrije toegang voor leden en donateurs. Een der leden merkte op, gehoord te heb ben, dat de heer Praat een clubblad wilde doen verschijnen, doch daar deze verhinderd was aanwezig te zijn, kon de voorzitter alleen mededelen dat dit blad er inderdaad in korte tijd zal komen. (Nader vernemen wij van de initiatiefnemer, dat hem nog enkele adverten ties ontbreken, doch dat in elk geval aan het einde van deze maand een clubblad zou verschijnen). De trainer der vereniging, de heer D. de Visser, hield een gloedvolle rede, waarin hij o.a. naar voren bracht, dat, wilde v.v. „Breskens" op een belangrijk hoger peil ko men, men meer aandacht zou moeten beste den aan de trainingsavonden. Na de rondvraag, welke nog enkele vra gen opleverde, sloot de voorzitter de verga dering onder dankzegging voor de opkomst en met het dringende beroep niet alleen aan zichzelf, doch in de eerste plaats aan de ver eniging te denkqn. Voetbal Nu het nieuwe voetbal-seizoen weer begon nen is, heeft onze sportmedewerker besloten, iedere week over de uitslag van de te spelen wedstrijden een voorspelling te doen. We hopen, dat deze nieuwe rubriek zich in een goede belangstelling mag verheugen. 3e klasse D. Zondag 14 September 1952. BreskensClinge; Corn BoysR.K. F. C.; MetoBiervliet; ZeelandiaOdio; R.C.S Nw. Borgvliet. Clinge is voor Breskens nog altijd een moeilijk te overwinnen club geweest. Om tegen deze tegenstander de competitie goed te beginnen, is zeker geen makkelijke taak. Toch kunnen zij, als er flink gewerkt wordt, de puntjes binnen halen. De Brabantse debutant, R.K.F.C., schijnt een gevaarlijke tegenstander te zijn. We ge loven dan ook niet, dat Corn Boys Zondag a.s. succes zal boeken, evenmin als Biervliet en Zeelandia, die ieder een Brabantse club als tegenstander ontmoeten. Na de nederlaag van j.l. Zondag zal R.C.S. alles in het werk stellen de punten in eigen huis te houden, maar Nw. Borgvliet zal zeker geen gemakkelijke prooi zijn. Over de uitslag valt weinig te voorspellen, vooral omdat we de sterkte van de verschil lende clubs nog niet kennen. Abe. Zondagsdienst doktoren. Zondag 14 September 1952 Breskens, Groede, Schoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 22. Oostburg, Aardenburg, Eede Dr. Buskop, Oostburg, tel. 60. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Beek, Zuidzande, tel 8. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-V1. Zondag 14 September 1952 Zr. de Graag, Groede, tel. 52. PREDIKBEURTEN. Zondag 14 Sept. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, u uur, Ds. Groenveld Bediening H. Avondmaal Biervliet, 9,30 uur, Ds. Vrijlandt, Borssele Breskens, 10 uur, Ds. Pichal, Gent Collecte voor Silo en Brugge 6,30 uur, Ds. Blomaard Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Collecte alg. Chr. doeleinden Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Bed. H. Doop Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10,30 uur, Ds. Fournier Collecte Valkenheide Retranchement, 7 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 9 uur, Ds. Fournier Zaterdagsavond 7 uur, avondgebed St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Bed. H. Doop Collecte noodl. kerken en personen Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Bed. H. Avondmaal IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Bed. H. Avondmaal Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur> Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Luteijn Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadzand, 6,30 uur, Ds. Luteijn Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, de heer Vingerling, Goes Morgen (Zaterdag 13 Sept.) optreden van het gezeltchap uit Axel (50 personen), met medewer king van de Mondaccordeola-zusjes,op het terras Badpaviljoen .Duinoord' te Breskens Na afloop Aanvang 7 uur Danier» f 1,Nlet-danseri f 0,50. Wolvulling Kapok en vering 39.75 55 78,8o 98,— 129,75 37,50 45,— 59,75 65,— 78,80 A. Bondewel, Breskens bij het Paviljoen „Duinoord" te BRESKENS verkrijgbaar i 40 cent. Compleet met koffie of thee 65 cent. Aanbevelend. L, VERSTRAATEN-du Bol», een paar zo goed als nieuwe bruine glacé HERENHANDSCHOENEN. Tegen beloning terug te bezorgen aan het Bureau van dit blad. Te koop: gelegen nabij Breskens. Inlichtingen Bureau „De Schakel" Dorpsstraat 10, Breskens. Asngebodan: z. g.a. n. Te bevragen bij J. DE KOK, Breskens, Boulevard 36. Voor het a.s. seizoen hebben wij nu reeds een ruime collectie Herfstmantels Hoeden Swaggers Japonnen Grote verscheidenheid in onze aparte modellen Co nf ectiemagazij n Luxor Theater te BRESKENS brengt U Zaterdag 13 September a.s. DOUGLAS FAIRBANKS Jr. en MAUREEN O' HARA In de prachtige Oosterse film Een film vol spanning en avontuur, een sprookje met Haremvrouwen en Oosterse pracht. Toegang 14 Jaar. Spuiplein BRESKENS biedt U een MARTINI product Wollen Gabardinejassen f92,50 Dubbel Poplin jassen f 57,50 Tweedjassen, waterafstotend EXCLUSIEVE HEREN-SHAWLS, ZELFBINDERS SPORTKOUSEN, SOKKEN, enz., enz. Zie étalage Cadzand. 1e Ronde van Cadzand. Zaterdag j.l. werd om 3 uur het startschot gelost door burgemeester J. Leenhouts voor de wielerwedstrijd voor nieuwelingen afstand pl.m 65 km. Er verschenen 37 renners aan de start, met een sterke bezetting, zodat een felle strijd te wachten stond. Reeds spoedig vormde zich dan ook een kopgroep welke el kaar geen duimbreed toegaven. Verschillende keren werd een uitlooppoging ondernomen maar telkens werden ze verijdeld. Een felle eindsprint zou dus de overwinnaar brengen zodat de nodige spanning niet ontbrak, de winnaar werd uiteindelijk Hultermans die het niet cadeau heeft gekregen. Er werden talrijke premies verreden welke meestal gewonnen zijn door de specialisten op dit gebied n.l. de Bruin en Damen. Cadzand geeft hiermede blijk gegeven ook niet achter te willen blijven met de wielersport. De uitslag was als volgt: 1. J. Hultermans, Wouw, 1 uur 47 min.; 2. C. Keepers, Roosen daal; 3. P. de Jongh, Made; 4. C. Schrauwen, Ossendrecht; 5. W. Damen, Oud-Gastel; 6. A. de Bruin, Etten; 7. O. van Quekelberghe, Groede; 8. P, Rijnvos, Standaardbuiten. Oostburg Collecte. De collecte voor het Koningin Wilhelmina- fonds (kankerbestrijding) heeft alhier opge bracht f 345,70 waarvan f 44,39 in de bios coop. IJzendijke Benoemd. Tot ambtenaar der Invoerrechten en Accijn zen alhier is benoemd de heer G. Voskuil uit Hilversum. Bazar Ned. Herv. Kerk te Breskens. 19e verantwoording ingekomen giften: Beschuittrommeltje, 10 doosjes schoensmeer, 2 paar herensokken, 4 dassen, theezeefje, zilveren taartschep, bloemenvaas, 3 doosjes zeep, rijwielslot, gehaakt kleedje, fles schilletje, een sola-lepelrek. Elke Zaterdag alhier verkrijgbaar losse nummers a 25 cent van de Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskene.

De Schakel | 1952 | | pagina 3