BRILLEN Leo Helder, Extra attractie bij ZEEP Philips radio Firma Schippers Nauia Hei regenseizoen nadert V. K. B. Versprille's óxMuiUarvteti U ziet, Uw adres voor goede kwaliteit en lage prijzen is: HOOFTMAN's Levensmiddelenbedrijf ïïlenq. Uw- tiqeri ktanJkkte-uA met een Kleermakerij SCHRIER BRESKENS zoekt bovenwoning Nijverheidsavondschool met werkplaatspraktijk te Oostburg nieuwe cursussen Bond Ouden van dagen PIJNLOZE VOETBEHANDELING in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. net MEISJE LUIEIJN'S Suikerwerkenfabriek, Breskens. Middelburg, Vlissingen LnngedelfttiUD. Bellamypark 38 WERK EN BEDRUPS KLEDING - >2 _r - Kledingmagazij n GeëmailleerdeDeurplaatjes vorige maand door de mazelen moest worden uitgesteld. Om half een vertrok de bus, met de luid zingende kinderen in de rich ting van de Belgische kust. Aan het strand konden de kinderen naar hartelust stoeien en ravotten. De stemming bereikte wel het hoogte punt, toen de speeltuin van Siska werd opgezocht, waar de auto's en ezeltjes druk bezoek kregen te verwerken. Eede Aanbesteding. Door de architect D. Solinger te Aardenburg werd in het openbaar aan besteed het bouwen van een woning met schuur, varkenshok en bijbehorende werken ten behoeve van de heer Cl. Rammelaere alhier. Ingeschreven werd als volgt Vict. Verstraete, Hoofdplaat f 48.950 J. Daansen, Aardenburg - 46.850 A. Standaert, Eede - 45.112 T. Standaert, Eede - 45.112 A. H. Gijsel, Eede - 44.570 A. J. Maas, Aardenburg - 43.772 De raming was f 46.864. Het werk is gegund aan A. H. Gijsel te Eede. Retranchement Nieuwe grenspaal. Door de burgemeester is het plaatsen van grenspaal 369 nabij het Zwin ge gund aan de aannemers Gebr. P. en M. van Dale, alhier. Op verzoek van de internationale grenscommissie wordt tevens een betonnen hulppaal geplaatst voor een nauwkeuriger afbakening der grens. Aardenburg. Benoeming. Tot leraar in landbouwwerk- tuigkunde en motorenkennis aan de landbouwschool te Aardenburg en tevens ook als leraar aan de vlassers- school te Eede, is benoemd de heer L. Schieman uit Axel. Breskens Geslaagde feestelijkheden. Ter gelegenheid van de opening van het Oranjeplein en de jaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina, werden Zaterdag in onze gemeente feestelijk heden gehouden, die georganiseerd werden door de Oranje-, Turn-, Korfbal- Voetbal- en Muziekvereniging. 's Morgens werd aan alle kinderen t/m 14 jaar namens het Gemeente bestuur een consumptiebon uitgereikt, waarop 's middags een ijsco verstrekt werd. Om 2 uur marcheerden de deel- mende verenigingen met muziek voor op door de gemeente naar het Oranje plein, waar Burgemeester Eekhout het openingswoord sprak. Hij zei o m. zeer verheugd te zijn, dat de wederopbouw van Breskens zulke goede vorderingen maakte alsmede ook het culturele leven, getuige de samenwerking var. boven genoemde verenigingen. Hierna namen de feestelijkheden een aanvang. Door de leden van de voet balvereniging werd een gecostumeerde voetbalwedstrijd gespeeld, die aan vele toeschouwers menige lachsalvo be zorgde. Na afloop werd aan de aan voerder van de overwinnende partij een bouquet bloemen overhandigd. In de pauze traden de kleuters van de Turnvereniging op en gaven enige vlaggetjesoefeningen ten beste. Zij mochten een welverdiend applaus in ontvangst nemen. Daarna volgde de korfbalwedstrijd Breskens-Aardenburg. I11 een sportief gespeelde wedstrijd won Breskens met 41 en kwam daarmee in het bezit van de door de feestcom missie beschikbaar gestelde medaille. De aanvoerder van Aardenburg ont ving een bouquet bloemen. In de pauze van deze wedstrijd had een estafette loop over 2000 m. plaats. Winnaars werden J. Erasmus en H. Fenijn, die beiden een mooie prijs in ontvangst mochten nemen. Grote belangstelling ging uit naar de hierna gehouden wie lerwedstrijd voor jongens van 12 t/m 13 jaar, over 6 km. Door de vele pre mies werd het een aantrekkelijke wed strijd, die door Bertus Vilijn met één ronde voorsprong werd gewonnen. Sa men met Machiel Versprille, die tweede werd, reed hij, met bloemen getooid, zijn ere-ronde, wat veel hilariteit van de toeschouwers ontlokte. De verdere uitslag was: 3 Ger. Rommers; 4 Wilfr. de Smet; 5 Ronnie Verschoor; 6 Rem. van Zeele; 7 Fr. de Lange; 8 Don. Bouwens. Na de pauze traden alle leden van de turnvereniging op, o.l.v. van hun trainer, de heer Dingemanse en de Bij 1 emmer zachte zeep, 10 kg., f 9,40, emmer gratis Bij 1 emmer zachte zeep, 5 kg., f 5,50, emmer inbegrepen Bij 4 stukken witte seringen toiletzeep f 1,05, een fraai washandje gratis Bij 2 pakken 1-2-3 zelfwerkend wasmiddel, 46 ct. p. pak, 1 dames-zakdoek gratis Bij 4 staven huishoudzeep Condor, 32 ct. p. staaf, 1 heren-zakdoek gratis Bij 1 grote pak Omo, 1 stuk Astra toiletzeep gratis Telefoon 132 BRESKENS Stel ons eens In staat deze voortreffelijke toestellen bij U thuis te demonstreren 1 Breskens Telefoon 165 Oostburg Telefoon 58 Gabardine Dames- en Herenregenjassen tegen de zeer voordelige prijs van f 77,50. Prima Popellne regenjassen voor f 34,35 en f 37,50. Regenmantels, 2 kanten te dragen f 39,75. Voor Uw maatkleding ruime sortering stoffen tegen billijke prijzen. Ook voor stomen en verven Uw adres Agentschap PALTHE Ph. van Kleefsiraat 68 Telefoon 224 voorzitter, de heer v. d. Kreeke. Alle oefeningen werden keurig uitgevoerd en door dit optreden bewees deze ver eniging dat ze flinke vooruitgang heeft geboekt. Vele toeschouwers stonden er versteld van, wat zij presteerden. Na afloop werd de heer Dingemanse een bouquet bloemen aangeboden, terwijl de heer Claeys, de Belgische gast, die ook zijn medewerking verleende, als aandenken een zilveren dasspeld in ontvangst mocht nemen. De plaatse lijke muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" besloot deze zeer ge slaagde feestdag met een populair con cert. Ook de waarnemend directeur, de heer Mosselman, alsmede ook de voorzitter van de feestcommissie wer den bloemen aangeboden. In zijn slotwoord dankte de voor zitter allen die aan het slagen van dit feest hebben meegewerkt. Het merendeel van de uitgereikte prijzen, waaronder ook de bloemen, werden geschonken door de in de buurt woonachtige winkeliers. De fa. Verstraete uit IJzendijke had voor deze middag versnaperingen beschik baar gesteld. Nieuwe graansilo. De Coöp. Aankoopvereniging „Landbouwbelang van West Z.-Vl.", gevestigd te Breskens, heeft besloten op de midden havendam een graansilo te bouwen. Het z.gn. voorhuis, waarin de droog- en schoningsmachines ge plaatst zullen worden, zal een hoogte krijgen van ruim 33 meter, terwijl de silo een inhoud zal hebben van 2500 ton. Reeds de volgende maand hoopt men het bouwwerk aan te besteden, terwijl de voltooiing ervan omstreeks Augustus 1953 zal plaats hebben. Repatriëring. Vermoedelijk op 11 September a.s. zal met het motorschip „Hersilia," na een verblijf van pl.m. 2 jaar in de Nederlandse Antillen, repatriëren onze dorpsgenoot J. Vermeulen, sergeant- telegrafist bij de Kon. Marine. Bezoek van het Westland. De Accordeonvereniging en Boe- renkapel uit Maasdijk - onze Westlandse vrienden - zullen op 11 October a.s. in het Gem. ontspanningsgebouw te Breskens een uitvoering geven. Bazar Ned. Herv. Kerk te Breskens. 18e verantwoording ingekomen giften Een sloop, een nachtzak (geborduurd), thee- en suikerpotje, 2 paar schoenen, kruipbroekje, 5 theedoeken, 6 pak was- poeder, 4 stukken zeep, schilderijtje, een paar klompen, baby-overgooiertje, f 6,75 aan giften, babysokjes. „Suara Maluku". De Ambonnezenband „Suara Ma luku," die morgenavond op het Oranje plein een uitvoering zal geven, wordt aan de boot van 7.15 uur door de plaatselijke muziekvereniging opgewacht PREDIKBEURTEN. Zondag 7 Sept. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, n uur, Ds. Groenveld Voorber. H. Avondmaal Collecte Class. Studiefonds Biervliet, 9,30 uur, Ds. v. d. Vlugt, Terneuzen Collecte Kerk en ziekenzorg Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Bed. H. Doop Collecte wederopbouw 6,30 uur, Ds. van Beusekom Croede, 9,30 uur, Ds. van Vliet Cadiand, 10 uur, Ds. ten Cate Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Boere Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Bed. H. Doop Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Bed. H. Doop Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Collecte Zuiderzeefonds Zaterdagsavond 7 uur, avondgebed St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Coll. Kerkvoogdij IJzendijke, 11 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gsm. Aardenburg Geen opgave Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, de heer de Bruijne Retranchement, 2,30 uur, de heer de Bruijne Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. van Mechelen, Oostburg Zondagsdienst doktoren. Zondag 7 September 1952 Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Jongsma, Groede, tel. 2. Oostburg, Aardenburg. Eede Dr. Kesteloo, Aardenburg, tel. 52. Sluis, Cadzand, Zuidzande: Dr. Timmer, Cadzand, tel. 25. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Zondag 7 September 1952 Zr. de Jong, Cadzand, tel. 25. Gevonden voorwerpen. Een sleuteltje (no. 2) Een portemonnaie met inhoud. Een ball-point (bruin). Een snoer kralen. Inlichtingen ter Gemeente-Secretarie Schoondijke. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Breskens en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand Juli ingelegd f 100831,11, terugbetaald f 130958,32. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 17583. ADVERTENTIES JONG ECHTPAAR, zonder kinderen of eventueel inwoning te Breskens. Brieven onder no. 398 Bureau v/d blad Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Zoon JACOB PIETER JAC. C. RISSEEUW. M. C. RIS3EEUW-Faas. Cadzand, 5 September 1952. Haven W 90 c TijdelijkSint Antonius ziekenhuis, Oostburg Aanvang der op 2 October a s. Aangifte ven leer lingen en Inlichtingen, dagelijks tijdens de dagschooluren, vóór 16 September, bij de directeur der school. Lessen In Bouw- en Werktuigbouwkun dig tekenen. Opleiding Bovag - V. A. M. leerling monteur en hulpmonteurs diploma. Praktische lessen In timmeren, lassen en mechanische metaalbewerking. Het Bestuur. afd. Breskens, houdt Woensdag 10 September, om 2,30 uur, haar Jaar vergadering in het Ontspanningslokaal Aller opkomst gewenst. Het Bestuur. Groene Kiuisgebouw te BRESKENS iedere Woensdag Mevrouw A. SIBBES, pédicure. De Commissie van Beheer van de Schoolartsendienst Zeeuwsch-Vlaanderen roept op voor de I October 1952 vrij komende betrekking van Jaarwedde volgens rijksregeling. Sollicitaties op gezegeld papier vóór 17 September in te zenden bij de ad ministrateur van de Schoolartsendienst Z.-Vl. Burgemeester te Vogelwaarde. GEVRAAGD: voor werkzaamheden op de fabriek. Komt U naar Middelburg bezoekt onze zaak eens. Ruime sortering BRILMONTUREN en GLAZEN. Billijke prijzen Vakwerk. U bent welkom. OPTIEK- en FOTOHANDEL Oranjeplein Telef. 130 BRESKENS Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens.

De Schakel | 1952 | | pagina 3