Seizoen-OPRUIMING VKB OPRUIMING Versprille's Kleding, Breskens Q&ULeltiq.dZeeuws wikkelbedrijf BLEU's Kledingmagazijn BLUM's confectiebedrijf Breskens Wei Cadzand-Retranctiement verkeert in slechte toestand Groenewoud 80, ielef. 767, VLISSINGEN Nog ioi Zaterdag 26 Juli a.s. 20 pGt. korting op Cheviot Sport- en Plusfourcoituums 15 pCt. korting op lotse Pantaloni enige meisjes in opleiding jonge man als leerling perser Verder op alle goederen 10 pCt. korting Westwal 1944 water- af, nog die van ersoon- water- i. Van leren, die Kon. nvrage als if met d nam. C, mnoije het Hij f te ld, de ke en )h. de ce alle verden euring in de stof estuur rmede ndeld. e eer- slor- meer ongen de ngen n het :hten. older, wor- Degen ggen De e be aizen, door nden, :euw, het 'estie doch wat rsch- gen- aan 3ad- een •lder sluis van ach- itge- werd chil- jaar r het heb- oten een uit- cent erkt De i de van arin ver- eeds ake, het ver- de iver- and zen. ■gen ipa- Schoolreis. Onder leiding van het hoofd der school, de heer A. W. Gossije, maakte de Openbare Ulo te Oostburg een uitstapje naar België. Allereerst werden in Zellik de zandtapijten be keken, waarna het naar Waterloo ging, tevens het einddoel van de tocht. Hier werd een bezoek gebracht aan het panorama en werden de 246 trappen van het monument beklommen. Van Waterloo ging het naar Tervuren, waar het Congo-museum werd bezocht. Ten laatste werden in Brussel nog de voor naamste bezienswaardigheden bekeken, waarna het huiswaarts ging. Breskens Feestavond. De voetbalvereniging „Breskens" heeft, ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap door het 3e, 4e en junioren-elftal, een feestavond gegeven in het gemeentelijk ontspanningsgebouw. Medewerking aan deze avond verleende de accordeonvereniging „Mirian", be nevens enige leden van de toneelver eniging „Thalia". Nadat de heer C. Erasmus, voorzitter der voetbalvereni ging, een welkomstwoord had gespro ken, waarbij hij bovengenoemde elf tallen complimenteerde, volgde een afwisselend programma, bestaande uit muziek, zang en schetsjes, hetwelk bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. De heer Erasmus was dan ook zeer zeker de tolk van allen, toen hij bij het einde dank bracht voor het gebo- dene. In de pauze had een mooie ver loting plaats. De avond werd besloten met een dansje. Geslaagd. Bij het gisteren te Breda gehouden examen voor hoofdacte onderwijzer, slaagde voor deel B onze vroegere dorpsgenoot, de heer G. de Meijer, thans te Sas van Gent. Geslaagd. 1 De volgende leerlingen van de M. T. S. te Vlissingen slaagden voor het eindexamen: P. Burgers, W. Kuijpers en B. van Hooteghem te Breskens. Geslaagd voor het overgangsexamen van klasse 11 naar het practische jaar: F. C. Koster, eveneens te Breskens. Uitstapje. De leerlingen van de laagste klas sen der O.L. School te Breskens maken vandaag, onder leiding van het onder wijzend personeel, een uitstapje naar Cadzand. Overplaatsing. Met ingang van 1 Aug. a.s. wordt de Wachtmeester der Rijkspolitie, P. A. van Remortel, van de Groep Breskens overge plaatst naar de Groep Hulst, Post St. Jansteen. De Wachtmeester der Rijkspolitie J. Klaas- sen van de Groep Sas van Gent, wordt met ingang van die datum overgeplaatst naar de Groep Breskens, Post Breskens. Partij van de Arbeid. In het Duinpaviljoen te Breskens vergaderde de plaatselijke afdeling van de P. v. d. A., om de klinkende ver kiezingsoverwinning feestelijk te her denken. De vergadering was druk be zocht. De heer J. Hogesteger sprak namens het bestuur een hartelijk woord van dank voor het vertrouwen dat de bevolking in de partij gesteld heeft. Ruim 51 van het stemmen-aantal werd in Breskens behaald. De heer W. van der Hooft zette het doel van de avond uiteen, waarna mevr. Van den Broecke-de Man, ge westelijk voorzitster, een korte rede uitsprak over de verantwoordelijkheid, die een dergelijke verkiezingsuitslag voor de afdeling met zich brengt. Speciaal de gemeenteraadsverkiezin gen voor het volgend jaar werden uit voerig besproken. Vooral de positie van de vrouw als gemeenteraadslid werd behandeld. Hierop volgde een gezellige pauze met verloting. Nadat allen van verversingen waren voorzien, liet de heer van der Hooft de verkiezings-activiteit nog eens de revue passeren. Het geheel heeft prima gelopen, dank zij de activiteit van de fakkeldragers, die hiervoor hartelijk dank werden gebracht. Vervolgens werd (iets geheel nieuws voor Zeeuws-Vlaanderen) een forum gevormd, dat bestond uit mevr. van den Broecke, voorzitster, mevr. Dijk, de heren W. Altena, W. van der Hooft en T. van der Velde als leden. Hierop vuurde de vergadering een massa vra gen af, waarop het geven van een goed antwoord vaak niet gemakkelijk was. Ook Wim van Wieringen's teke ningen moesten tot groot vermaak van de vergadering door het forum ver klaard worden. De heer van der Hooft dankte de gasten uit de omliggende dorpen voor hun aanwezigheid, waarna met de socialisten-mars werd besloten. Waterpolo. Scheldestroom I speelde Donderdag 17 Juli haar uitwedstrijd voor de competitie tegen Schelde II te Terneuzen. Na een goede wed strijd wist Schelde II te winnen met 1o, echter onder protest van Scheldestroom. De aanleiding van dit protest was het te late aanvangsuur, zodat de wedstrijd voor drie kwart in het donker moest worden gespeeld Vrijdag 18 Juli speelde Scheldestroom II haar eerste competitie-wedstrijd tegen Lutor III te Middelburg. Na een zeer slechte wedstrijd moest Scheldestroom II met 3o het onder spit delven. Hedenavond speelt Scheldestroom I tegen Scheldestroom II voor de competitie te Breskens om 19.30 u. Enorme drukte bij de veerdienst. Deze week zijn bij de veerdienst van Breskens naar Vlissingen wel alle records gebroken. Maandag j.l. werden van hier naar Vlissingen zeer veel auto's overgezet. Er werd met drie boten gevaren, nl. de Prins Bernhard, de Koningin Juliana en de Konin gin Wilhelmina. Donderdag echter was de stroom van auto's zo groot, dat ook de drie boten niet alles konden verwerken. Bij tijden stonden de wagens op het veerplein 6 rijen dik en verder achter elkaar tot buiten de kom der gemeente tot aan de z.gn. „Witte heul". Het duurde tot ongeveer half drie in de namiddag voor dat alle auto's de over kant hadden bereikt. Sluis Schoolreis. De hoogste klassen van de Chr. school hebben een uitstapje naar Rotter dam gemaakt. Er werd door de havens gevaren en een bezoek gebracht aan de dierentuin en Maastunnel. Vergadering „F.C. Sluis41 In de gehouden jaarvergadering van de voetbalvereniging te Sluis bleek uit het financieel verslag dat er een niet te versmaden batig saldo was van f 735*22. Gesproken werd over het bezwaar van deelname aan de competitie van de Z. V. B. in verband met de geïso leerde ligging van Sluis en opperde de mogelijkheid om deel te nemen aan de Belgische competitie. Sint Anna ter Muiden Geslaagd. Voor costumière slaagde mej. R. Witte alhier. Retranchement Muziekuitvoering. Zaterdag j.l. concerteerden op de kiosk de muziekverenigingen van Retranchement, Cad zand en Zuidzande. De belangstelling hiervoor was groot, mede dank zij de prachtige zomer avond. 9 Aardenburg Brand weer wedstrijden. Onder leiding van de plaatselijke brandweercommandant, de heer Beun, werden op de markt onderlinge brand- weerwedstrijden gehouden. O.a. waren hierbij aanwezig burgemeester J. van Dongen, wethouder C. Sturtewagen en de inspecteur van het brandweerwezen, de heer Kortes. De uitslag was I. St. Kruis, 7 min. 34 sec. 2. Aardenburg I, 10 min. 48 sec. 3. Draaibrug, 11 min. 12 sec. 4. Aardenburg II, 12 min. 46 sec. Na afloop reikte burgemeester van Dongen in café Centraal de door het gemeentebestuur beschikbaar ge stelde wisselbeker uit aan de winnaar St. Kruis. IJzendijke Geslaagd. Aan de R.K. Nijverheidsschool te Roosendaal behaalden M. P. Kopmels en Th. Steenkiste het diploma jong gezel zetter en jonggezel drukker. Beiden zijn werkzaam ter drukkerij van de firma Bevin Zn. Biervliet Kon. Harmonie. De Koninkl. Harmonie heeft van het gemeentebestuur te Dour (B.) een uit nodiging ontvangen om op 3 Aug. a.s. een concert te komen geven. Men heeft deze uitnodiging aanvaard. A.N.W.B. vraagt Ged. Staten te bemiddelen Het streekverkeer - en het toeristisch ver keer niet minder - ondervindt zeer veel moei lijkheden door de slechte toestand waarin de weg Cadzand—Retranchement in Z.-Vlaande- ren verkeert. De N.V. Stoomtram Mij. Breskens-Maldeghem overweegt zelfs haar busdienst op deze route op te heffen, aange zien de bussen bij het berijden van deze weg dikwijls aanzienlijke averij oplopen, aldus de Toeristenbond A.N.W.B. De weg is in beheer bij het Waterschap Het Vrije van Sluis," dat echter financieel niet bij machte is tot herstel van het weg dek over te gaan. De A.N.W.B. heeft zich thans echter tot het College van Ged. Staten van Zeeland gewend met het verzoek zijn bemiddeling in deze te verlenen. Reparaties aan Electromotoren, Transformatoren, Dynamo's, Stofzuigers, enz. 25 BOCt knrtina °P Kamgaren Costuums (uitgezonderd confectie naar maat) Gabardine- en Tweedjasien Voor koopjes speciale opruimingsprijzen (zonder korting) Zie étalage! BRESKENS GROEDE Dorpsstraat 48 Tel. 200 kan per half Augustus nog plaatsen. Tevens gevraagd een Speciaal meisjes, welke een vak willen leren, waarvan ook later veel gemak, gelleven zich, bij voorkeur vóór 1 Augustus, te melden aan het bedrijf. WIJ gaan voort met onze NU KUNT U NOG KOOPJES HALENZie étalage Oranjeplein Telefoon 130 Luxor Theater te BRESKENS brengt verhaal van een tankdivisie U ZONDAG 27 Juli a.s. het Een verhaal van de land 11 g In Normandlë tot de atrljd bij de brug van Arnhem. Toegang 14 jaar. Mulo-examen Voor het Mulo-diploma A slaagden te Goes, H. v. d. Heuvel te Breskens en E. de Smidt te Cadzand. Duivenver. „Strijd in Vrede44 te Groede. Uitslag prijsvlucht uit Arras op Zondag j 1., jonge duiven. Los 8.30 u. Aankomst ie duif 10 u. 13 min. 29 sec., snelh. 1281 m. p. min. 5» ró, 37 J. Frelier. 2, 15 Joh. v.d. Wege. 3, 17, 18, 35, 46 J. v. d. Wege. 4 A. Hen driks. 6, 11, 12, 13 W. Fenijn. 7, 22, 40, 43 Joh. de Krijger. 8, 19, 20 Morel Zn. 9 Jac. Ras. 10, 24, 31 J. van Haneghem. 14 H v. Hemel. 21 C. Ekkebus. 23, 29, 44 J. v. Driel. 25> 26» 33» 45» 47» 4^ G. Dusarduijn. 27 Ras- Minnaart. 28, 30 Jac. Robijn. 32 I. Schippers. 34 en ie overduif J. P. Risseeuw. 36 F. v.d. Wege. 38 Vinjé-Elfrink. 39 J. Vermeulen. 41 I. Vermeulen. 42 de Caluwé. 49 I. Quaars. Idem oude duiven. Aankomst ie duif 10 u. 13 min. 16 sec., snelh. 1275 m. p. min. 1, 18 H. v. d. Hemel. 2, 13 G. Dusarduijn. 3 J. Frelier. 4, 7, 10 Jac, Ras. 5, 17 J. van Haneghem. 6 Joh. v. d. Wege. 8, 27 Jac. Robijn. 9 en ie overduif J. P. Risseeuw. 11, 28 I. Schippers. 12 A. Hendriks. 14 A. Weeda. 15, 16 J. Vermeulen. 19, 26 C. Brakman. 20 Vinjé-Elfrink. 21 C. de Poorter. 22, 29 J. de Vlieger. 23 J. Stokkerman. 24 Joh. de Krij ger. 25 J. van Acker. Schoondijkse Conc.- Verzendingsbond. Uitslag prijsvlucht Libourne op Zater dag j 1 Los 6 u. Aank. Ie duif 18 u. 34 min. 40 sec., snelh. 1025 m. per min. 1 Jac- Risseeuw, Br. 2, 3, 4, 9, 25 G Dusarduijn, Gr. 5, 19, 21 30 A. van Gijs, Gr. 6, 24 G. de Wever, Sch. 7 G. Ver- straete, H. 8, 10, 28 D. Luteijn, O. 11, 12, 16 P. de Smit, SI. 13 W. de Zwart, Sch. 14 A. den Hamer, Bv. 15 Gebr. Huijgh, Sch. 17 P. Cornelis, H. 18 W. v. d. Slikke, ITz. 20 C. de Jonge, Sp. 22 Geb- v. d- Ameele, H- 23 Ch. de Poorter, Sip. 26 A- J. Risseeuw, O. 27 A. Daansen, O- 29 Gebr. Martens, H. 31 A- Klaaijsen, A. Ie overduif A. de Coninck, Sch. Gevonden voorwerpen. Portemonnaie met inhoud. Inlichtingen bij de Postcommandant der Rijkspolitie te Groede. PREDIKBEURTEN Zondag 27 Juli Aardenbarg, 10,30 uur, Ds. Blom Collecte P. C. V. H. St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Biervliet, 9,30 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. v. d. Graaff Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Bed. H. Doop. Coll. alg. chr. doeleinden Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte Prot. Int. Thuisfront Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 9 uur, Ds. Kuijlman 7 uur (in de Noodkerk) genezingsd Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Schoondiike, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagsavond 7 uur, avondgebed St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Sluis, 9,30 uur,_Ds. Groenveld Bediening H. Doop. Waterhndkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. Plomaard Zuidzande, 10,30 uur, Ds. Kuilman Bediening H. Doop Collecte „Hedenesse" Doopsgez. Gem. Aardenburg Geen opgave Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. van Petegem Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadzand, 6,30 uur, Ds. van Petegem Gevef. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Thielen, Maasland Bed. H. Avondmaal en Dankzegging

De Schakel | 1952 | | pagina 3