Kapitein Klakkebos op de leeuwenjacht Zeeland met een worp van 11 m. 68 cm., dit was 50 cm. meer dan de Belg Langbeen. Willy Cijsouw (Ma rathon) zorgde weer bij de andere wedstrijden voor de verrassing; zij ver beterde het Zeeuwse record op de 80 m. meisjes met Vio sec. en bracht dit op 10,5 sec. Zij kwam voor het eerst op dit nummer uit. De officiële uitslagen waren 100 yards: 1 J. Fonck, Vlierzele 10,1 sec. 2 Bossuijt, Vlierzele. 3 Duimslager, Brugge. 4 De Bart, Zeeland. 400 m.: 1 de Bock, Vlierzele 50,9 sec. 2 W. Rootsaert, Zeeland. 3 Spitaels, Vlierzele. 4 Ballegeer, Brugge. 5 Maertens, Brugge. 6 Walker, Zeeland. 1500 m.: 1 Staf Dobbelaere, Zeeland 4 min. 13,3 sec. 2 Huijlenröeck, Vlierzele. 3 Bi- lius, Zeeland. 4 Bontinck, Vlierzele. 5 Serruijs, Brugge. 800 m.: 1 Matthijs, Vlierzele 2 min. 7,5 sec. 3 de Bakker, Vlierzele. 3 Steijns, Zeeland. 4 Mallegiers, Brugge. 5 Kouwelier, Brugge. Hoogspringen1 v. d. Linde, Vlierzele 1 m. 74 cm. 2 A. Bové, Vlierzele. 3 Houtepen, Zeeland. 4 Vlaminck, Brugge. 5 van Nesten, Brugge. 6 de Pagter, Zeeland. 5000 m.: 1 Lankriet, Brugge 16 min. 7,8 sec. 2 v. d. Hoeven, Vlierzele. 3 v. Acker, Zeeland. 4 Boterberg, Vlierzele. 5 de Cloedt, Brugge. 6 Witte, Zeeland. Verspringen: 1 Baetens, Vlierzele 6 m. 28 cm. 2 Grootjans, Zeeland. 3 Bosch, Zeeland. 4 Fock, Vlierzele. 5 Vlaeminck, Brugge. 6 Maertens, Brugge. 4 x 100 m. estafette: 1 Vlierzele Sportief 4S,i sec. 2 Zeeland. 3 Brugge. Kogelstoten: 1 Grootjans, Zeeland 11 m. 68 cm. 2 Langbeen, Brugge. 3 Galle, Vlier zele. 4 Bosch, Zeeland. 5 Coussens, Vlierzele. 4 x 400 m. estafette: 1 Vlierzele 3 min. 50,1 sec. 4 x 1500 m. estafette: 1 Zeeland 18 min. J2,7 sec. 2 Vlierzele. 3 Brugge. Speerwerpen: 1 Wolters, Zeeland 43 m. 64 cm. 2 van Neste, Brugge. 3 Grootjans, Zeeland. 4 Bontinck, Vlierzele. 5 v. d. Paalt, Vlierzele. Polsstok-hoogspringen: 1 de Groot, Vlier zele 3 m. 2 Kornil, Vlierzele 3 m. De uitslag van de trialmeet was: 1. Vlierzele met 108 punten. 2. Zeeland met 71 punten. 3 Brugge met 46 punten. Buiten de trialmeet om werden nog enkele andere wedstrijden gehouden, waarvan de uitslagen als volgt waren: 100 yards junioren, finale: 1 Weijns, Vlier zele io,4 sec. 2 Rubrecht, Vlierzele. 3 Brack- man, Vlierzele. 4 v. d. Berg, de Zeeuwen. 5 Nieuwenhuijse, Marathon. 60 m. meisjes 1011 jaar: 1 S. Seen 9,2 sec. 2 B. Toussaint. 3 Tinie Kok. 60 m. meisjes 1214 jaar: 1 B. v. d. Weijde 8,5 sec. 2 R. Peters. 3 T. Rosseel. 80 m. meisjes: 1 W. Cijsouw, Marathon 10,5 sec. 2 A. Plompen, E.M.M. 3 E. Wijg- man, de Zeeuwen, Verspringen meisjes: 1 W. Cijsouw, Ma rathon 4 m 91 cm. 2 A. Plompen, E.M.M. FILMNIEUWS Luxor Theater te Breskens vertoont Zondag a.s. een zeer bijzondere oorlogs film. Deze film geeft ons een beeld uit de strijd van een tankdivisie. De moei lijke landing in Normandie met zijn glorievolle intocht. De blijde ontvangst in cje Belgische hoofdstad, het opruk ken naarEindhoven, Grave en Nijmegen. De opmars naar Arnhem en de strijd om de brug waar zij in de modder bleven steken. Deze mannen, vol moed en vertrouwen in hun wapen, bleven volharden om de overwinning te be halen. Zij forceerden een doorbraak door de Duitse linies. Deze mannen maakten geschiedenis. Laat deze film niet ongezien voorbijgaan. en toen de eerste lichten van Batavia in het zicht kwamen, was iedereen dankbaar, dat het bij deze ene be schieting gebleven was. In ieder geval waren de beide burgers ongedeerd op hun plaats van bestemming aangeko men. Wijnandse bracht mevrouw Nieland onder in een hotel en de volgende dag nam hij het telegrafisch overge maakte geld op, om de vliegtocht naar Holland te kunnen bekostigen. Precies een week na zijn aankomst vertrokken beiden naar Holland, de jonge weduwe dierbare en smartelijke herinneringen achterlatend in het mooie land, dat zo wreed verscheurd werd door de bur geroorlog. Wijnandse had zijn moeder niet in- gelicht over zijn komst met mevrouw Nieland, maar hij wist, dat zulks altijd goed zou zijn. En op een regenachtige Vrijdagmiddag daalde het K.L M.-toe- stel op Schiphol. Een goed uur later was men reeds in Utrecht en zoals Wijnandse verwachtte, begroette zijn moeder de jonge weduwe op hartelijke wijze. (Wordt vervolgd). door O. Th. ROTMAN. 47. Uit erkentelijkheid voor zijn goed geefsheid werd de kapitein op staande voet tot eere-stamhoofd benoemd. De negers vonden in het vliegtuig nog enkele dozen schoensmeer en de scheer kwast van de kapitein en aangezien een behoorlijk negerstamhoofd zwart behoort te zijn, werd de arme man stevig „ingezeept" en vervolgens prach tig opgepoetst. 48. Ook de twee jongens moesten er aan geloven en bovendien begon het drietal na een verblijf van enige wekjn al aardig „negers', te praten. De kapi tein schoot heel wat leeuwen, maar wou er graag ook eentje levend vangen. Daarom liet hij een diepe valkuil gra ven, die losjes met takken en blaren werd bedekt. „Ziezo", zei hij, de eerste die daarin valt, is nog niet gelukkig!'» BURGERLIJKE STAND. Gemeente BRESKENS over de maand Juni 1952. GEBOREN6, Paul Hendrik, z. van Frederik de Jonge en van Henriëtte G van Hardeveld. 9, Gerardina Neeltje, d. van Francois J. Verduijn en van Neeltje M. Knieriem. 14, Jacques Cor nells Gustaaf, z. van Johan F. Roegies en van Catharina Smoor. 16, Lamber- tus Anthonius Adrianus, z. van Joan Th. Dammann en van Leonarda F. A. Hofstede. 28, Hendrik Willem, z. van Bastiaan W. Brand en van Helena M. Geluk. HUWELIJKEN5, Johan J. van Luijk, oud 27 j. en Maria A B. Hoffmann, 25 j„ beiden wonende te Breskens. 5, Izaak van Opdurp, 23 j. en Wilhelmina P. Bondewel, 24 jbeiden wonende te Breskens. 19, Izaak A de Paepe, 21 j., wonende te Schoondijke en Hubertina Jongman, 19 j., wonende te Breskens. 26, Andries W. Klaassen, 62 j. en Jan- neke Cambier, 65 j., beiden wonende te Breskens. OVERLEDEN: 1, Pieter Baas, 67 j., zonder beroep, wonende te Breskens. 13, Pieter J. Oosterling, 64 j, zonder beroep, wonende te Breskens, echtgen van Johanna M. Christiaansen. 14, Sietje Both, 25 j., zonder beroep, wo nende te Breskens, overleden te Oost burg, echtgenote van Pieter D. van der Werf. INGEKOMEN: 4, Anna M. deMunck, van Baarn naar de Hulludwarsstraat 19. 9, Sijbe Stavorinus, van Kruiningen naar Dorpsstraat 74. 9, Dirk A. van der Stelt, van Kruiningen naar Dorpsstraat 74. 9, Jan H. Bontenbal, van Krui ningen naar Dorpsstraat 74: 12, Maria de Jonge-de Putter en kind, van Ter- neuzen naar Noodplan F 4. 13, Tho mas P. Cambier en echtgenote, van Groede naar Haven Westzijde 8. 23, Izaak A. de Paepe, van Schoondijke naar Burg. Gerritsenstraat 3. 26. Jozef B Poortvliet, van Goes naar 3e Zand straat 5. 30, Johannes J. M de Haan. van 's-Gravenhage naar Noodplan L 5. VERTROKKEN: 10, Jantje Vonk, van Dorpsstraat 21 naar Hoogezand-Sappe- meer. II, Catholina M. Leenhouts, van Grote Kade 5 naar Ede. 25, Corneiis Versprille, van Noodplan D 11 naar Middelburg. 30. Eliza J. Klaassen en gezin, van Boulevard 128 naar Vlis- singen. Zondagsdienst doktoren. Zondag 27 Juli 1952 Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6. Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. Kesteloo, Aardenburg, tel. 52. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Timmer, Cadzand, tel. 25. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI. Zondag 27 Juli 1952 Zr. de Graag, Groede, tel. 52. Plaatselijk Nieuws. Hoofdplaat. Kermiskoers voor nieuwelingen. Zaterdag 2 Augustus zal te Slijkplaat- Nummer Één een kermiskoers voor nieuwelingen worden gehouden over een afstand van 60 km. De start zal om 2 uur plaats vinden. Schoondijke Diploma, uitreiking Landbouwhuishoudschool. Onder zeer grote belangstelling had de diploma-uitreiking plaats aan de leerlingen van de Landbouwhuis houdschool „Prinses Marijke" te Schoon dijke. Onder de aanwezigen waren o.a. vertegenwoordigers van verschillende landbouwinstantiesmej. Sickens, die de eerste directrice der school was de heer Bos, wnd. secretaris der Z. Landbouw-Mij.de heer de Rijk, leraar aan de landbouwwinterschool, alhier en de heer Maas, hooid der openbare lagere school te Biervliet. Alvorens de uitreiking der diploma's plaats had, werd een openbare eindles gegeven en was er een tentoonstelling van door de leerlingen vervaardigde werkstukken, die ten zeerste de aan dacht van de aanwezigen trok. In het gymnastieklokaal van de R.-K. H.B.S. had de uitreiking der diploma's plaats. Burgemeester van Rosevelt heette allen hartelijk welkom. Hij feli citeerde de meisjes die geslaagd waren en sprak de hoop uit, dat zij er in hun verdere leven hun voordeel mee zouden mogen doen. Na een korte inleiding door mevr. Ramondt, presidente van de commissie van bijstand, waarin zij tevens een be roep deed op de oud-leerlingen om de onderlinge band nog meer te verster ken, reikte zij aan o.s. leerlingen het diploma van de twee-jarige cursus uit: Tiny Keijmel, Marie Verplanke, Winny Versprille en Adrie Swartelé, allen te Breskens. Jannie Dieleman, Joke Faas, Jo van Hee en Nellie van Hout, allen te Biervliet. Betsy Cappon en Jo van de Luijster te Cadzand. Marietje de Wispelaere te Groede. Magda van Dale, Suus Jansen, Tiny de Wolff, Hilda Frederiks en Jo van Grol, allen te Oostburg. Janneke Kir.dts te Schoondijke. Els van Hal, Nellie de Bruijne en Corrie Ruisaard, allen te Sluis. Jo Hamelink te Ritthem. Hennie teil Hove, Julie Lensen, Betsy Meulendijk, Jo Volmer en Betsy de Nood, allen te Waterlandkerkje. Francien Luteijn te IJzendijke. Corrie Focke en Thea Hoevenaar te Zuidzande. Suus Wille te Aardenburg. Afgewezen 2 leerlingen. Een diploma drie-jarige cursus ont vingen Ina Cappon en Jannie Oosterling te Breskens. Hannie van Halst en Lena Merk te Groede. Lien Leenhouts te Retranchement. Adrie Quist en Suus van der Slikke te Schoondijke. Aantekening voor naaien Ria Barendse, Mies Hendriks en Lenie van Kerkvoort te Groede. Els van Hal te Sluis. Jannie Willems te IJzendijke. Diploma twee jaar costuumnaaien Betsy Aarnoudse, Aardenburg. Cobi Cijsouw, Groede. Sarie le Clercq, Retranchement. Namens het ouderfonds werd aan Jo van de Luijster te Cadzand de Prinses Marijke-beker uitgereikt, als de beste leerlinge, waarna de meisjes uit de tweede klas een servies aanboden ten behoeve van de school. Aan de directrice, mej. Verhage, werd als blijk van waardering een fraai geschenk overhandigd. Na het officiële gedeelte gaven de leerlingen nog enige nummers zang, declamatie, muziek en gymnastiek. Autobotsing. Even buiten de kom der gemeente heeft een aanrijding plaats gevonden, die gelukkig zonder persoonlijk letsel afliep. Mevr. de K. alhier, die een kleine Peugeot bestuurde en bij de Gereformeerde Kerk een passagier had afgezet, wilde haar wagen weer op de rijweg brengen. Juist zou een Belgische wagen, die van IJzendijke in de rich ting Oostburg reed, passeren. Door krachtig remmen probeerde deze nog een botsing te voorkomen, hetgeen echter niet mocht gelukken. De Peugeot werd zijdelings getroffen en schoof van de weg af. De Belgische v agen, waarin 5 personen zaten, kwam in de berm van de weg terecht en werd tenslotte al remmende in zijn vaart gestuit door een kilometerpaaltje. Dat de inzittenden van beide wagens ten zeerste ontsteld waren, behoeft geen betoog. Gelukkig bleek echter niemand gewond te zijn. De wegenwacht, die spoedig ter plaatse was, verleende hulp. Na enige reparatie konden echter beide wagens toch de tocht weer voort zetten. De verkeers- en plaatselijke rijks politie stelden een onderzoek in. Aangesteld in vaste dienst. Tot geoefend werkman bij de Technische dienst van de P.T.T., werd in vaste dienst aangesteld J. J. van Hee te Schoondijke. Oostburg Vergadering Vrije van Sluis. De wachtsluis te Cadzand verkeert in een dermate verwaarloosde toestand, dat de verantwoordelijkheid hiervoor het Vrije van Sluis zeer zwaar weegt. Deze voor Zeeuws-VIaanderen zeer ernstige woorden sprak Maandagmid dag de dijkgraaf van het Vrije van Sluis, de heer C. M. v. d. Broecke, in de algemene vergadering van het water schap, in hotel de Vuijst, alhier. De wachtsluis-geschiedenis blijkt voor het Rijk een Gordeaanse knoop te zijn, die maar niet doorgehakt kan worden. Er is een plan tot vernieuwing inge diend, doch daar Rijkswaterstaat hier mede niet accoord schijnt te kunnen gaan, stagneren deze plannen nog steeds. Bovendien wil het Rijk wel in de kosten bijdragen, mits ook de Pro- viucie een groot gedeelte der kosten voor haar rekening neemt. De Provincie kan hier echter geen precedent schep pen tegenover andere waterschappen, die ook geen provinciale steun ont vangen. Er is weinig hoop, dat Rijks waterstaat het wachtsluis-probleem bin nen afzienbare tijd zal weten op te lossen. Het bestuur van het waterschap voelt zich dan ook zeer beangst voor de verantwoordelijkheid die zij door de wachtsluis tegenover de gemeenschap heeft. Waar deze zeer urgente kwestie opgehouden wordt, haalt men zich grote verantwoording op de hals. Vooral met de niet zo sterke Zee sluis aan Cadzandhaven, eist de wacht sluis een zeer dringende oplossing. Voordat de algemene vergadering een aanvang nam, werd door de hoofdingelanden en het dagelijks be stuur van het waterschap een excursie naar de verschillende werken van het Vrije van Sluis gemaakt, die momen teel in uitvoering zijn. Allereerst werd de Verklikker te Groede met een bezoek vereerd. Daar na bracht men een bezoek aan de Nieuwe Sluis te Breskens, waar de Dijkgraaf en ir. van Sandick de ver schillende werkzaamheden uiteer, zetten. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de werkzaamheden aan het afwa teringskanaal te Biervliet, dat momen teel met de nieuwe dragline van het Vrije uitgediept en verbreed wordt, zodat het gemaal van Biervliet het overtollige water van onder IJzendijke en Biervliet bij gunstige wind in de Schelde kan lozen. Hierdoor is een grote omweg naar de lozing te Cad zand overbodig geworden. Uit alle werkzaamheden bleek, dat het Vrije ook in staat is grotere kunst werken aan te pakken, waaruit eens te meer het grote nut der samenvoeging der polders is gebleken. Om samen met de hoofdingelanden de situatie ter plaatse te bekijken,

De Schakel | 1952 | | pagina 2