Kapitein Klakkebos op de leeuwenjacht wonen. Hij vergeet iedereen, zijn ouders, broer, zuster en vrienden, totdat hij ruzie met haar krijgt. Hij springt in zijn sportwagen en met enorme snel heid rijdt hij door de nauwe straten, totdat hij juist de brigade ziet, die uit Spanje is teruggekeerd, waarbij zijn broer ook is. Een film waarvan U zult genieten. Ronkende motoren brengen U in extase door de spanning. Examens typen Van het Instituut Aalbregtse te Oostburg/Aardenburg zijn geslaagd voor het diploma machineschrijven Met 150 aanslagen per minuut, de dames Loes Hoegen, SluisBetsy Hariot, Oostburg Suus Neijssen, IJzen- dijke en de heer Adri Schijve, Groede. Met 180 aanslagen per minuut, de dames Loes Cauwels en Eveleijn Hool- horst, Oostburg Magda Risseeuw en Suus Risseeuw, Zuidzande Jaantje Scheerens, Retranchement en de heren: Jacob Hoste, Nieuwvliet en Michiel Verplanke te Draaibrug. Met 180 aanslagen per minuut, alleen met de rechterhand de heer J. Faas te Retranchement. Met 200 aanslagen per minuut, de dames Lies de Meester, Breskens Rie de Voldere, SluisGreet v. d. Weele, Oostburg en de heer Jac. van der Lijcke, Nieuwvliet. DUIVENSPORT. Duiven-Mij „Nog Sneller" te Breskens. Uitslag prijsvlucht Dourdan op 13 Juli j.l. Oude duiven. Los 6.10 u. Aank. ie duif 10 u. 5 min. ia sec., snelh. 1435 m. per min. 1, 5 Jn. v. Gijs. 3, 11 en ie overduif P. Buize. 3 Dierx-Hartog. 4, 22 W. Klaaijsen. 6, 9, 15, 20 Iz. Porreij. 7, 8 P. v. d. Walle. 10 J. Carels. 12, 13 A. Quaars. 14, 19 J. Ja cobs. 16, 21 A. de Jonge. 17 Verm.-Verd. 18 W. Fenijn. 23 M. de Visser. 24 A. Bondewel. 25 P. Vermeulen. Idem jonge duiven. Los 6.10 u. Aank. ie duif 10 u. 12 min. 14 sec., snelh. 1389 m. per min. 1, 10 L. v. d. Wege. 2, 3 W. Klaaijsen. 4, 7, 17, 20 M. Quaars. 5 W. Fenijn. 6, 19 Dierx-Hartog. 8 A. Bondewel. 9, 15 Jn. v. Gijs. 11 A. Quaars. 12 Faas Mz. 13, 14 A. v. d. Heuvel. 16, 18 Versprille-H. 21 A. Hoog stad. ie overduif G. v. Grol. Duivenver. „Strijd in Vrede" te Groede. Uitslag prijsvlucht Dourdan op 13 Juli j.l. Oude duiven. Los 6.10 u. Aank. ie duif 10 u. 24 sec., snelh. 1455 m. per min. 1, 2, 3, 11 G. Dusarduijii. 4 Jac Ras. 5, 8, 10 R. Dusarduijn. 6, 19 H. v. d. Hemel. 7, 14, 17 J. Vermeulen. 9 en ie overduif J. den Dekker. 12 J. v. Haneghem. 13, 18 I. Ver meulen. 15 I. Maas. 16 M. Robijn. 20 Iz. Schippers. 31 J. Frelier. Idem jonge duiven. Los 6.10 u. Aank. ie duif 10 u. 9 min. 39 sec., snelh. 1369 m. per min. 1, 3 F. v. d. Wege. 2 Morel Zn. ie over duif J. den Dekker. Faillissementstatistiek. Totaal aantal uitgesproken faillisse menten over de maand Juni 1952, 157 (169), te verdelen als volgt: In de provincie Noord-Holland (ex clusief Amsterdam) 22 (16), Amster dam 26 (19), Zuid-Holland (exclusief Den Haag en Rotterdam) 18 (15), Den Haag 16 (15), Rotterdam 8(10), Utrecht 10 (17), Gelderland 10 (23), Noord- Brabant 20 (17), Limburg I (15), Zee land 3 (5), Friesland 7 (6), Groningen 6 (2), Drente 1 (1), Overijsel 9 (8). Totaal aantal uitgesproken faillisse menten van I Januari t/m 30 Juni 1952 bedraagt 988 (950). Tussen geplaatste cijfers zijn over dezelfde periode van 1951. PtfHDIKBttURTBN. 's avonds laat op Java. Voor zijn ver trek van Schiphol had hij nog net even tijd gehad om een telegram te zenden naar de jonge weduwe, waarin hij van zijn komst melding maakte. Op het Indische vliegveld aangeko men, stelde hij zich onmiddellijk in verbinding met de militaire autoriteiten en nadat hij de situatie had uitgelegd en bereid was alle kosten te betalen, was de commandant onmiddellijk be reid om alle mogelijke medewerking te verlenen. Een jeep werd gerequi- reerd met twee tot de tanden toe ge wapende militairen en een kundige chauffeur. De drie soldaten kregen opdracht Wijnandse naar de verbrande en geplunderde onderneming te rijden die ruim tweehonderd kilometer van Batavia af lag en verder de orders van Wijnandse af te wachten. De jongens, die wel schik hadden in de opdracht, al was die niet zonder gevaar, maak ten zich terstond klaar voor de reis en nadat ook de nodige proviand en munitie was ingeslagen, werd tegen het vallen van de nacht de lange, moeizame reis aanvaard. Wijnandse I Zondag 2o Juli Aardwiburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Collecte Zuiderzeefonds Biervliet, 9,30 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte Gezinszorg 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, geen opgave Groede, 9,30 uur, Eerw. Heer Schutte Collecte voor Brugge Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal, H. Av. Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff 4 uur, Wika J. Lans Jeugddienst Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagsavond 7 uur, avondgebed St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom jSluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Collecte Class. Studiefonds Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte Class. Studiefonds IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuilman Doopsgcs. Gem. Aardenburg Geen opgave Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, dhr. Vingerling, Goes Voorbereiding H. Avondmaal Plaatselijk Nieuws. Schoondijke Internationale athletiek. Dank zij de activiteit van de Zeeuwse D. T. C.-voorzitter, Staf Dobbelaere uit Schoondijke, gaat West Z.-Vlaanderen Zondag een dag van internationale athletiek tegemoet. Niet minder dan drie goede Belgische ploegen komen Zondagmiddag op het gemeentelijk sportterrein uit tegen de volledige Zeeuwse ploeg, welke te Warmond met Pinksteren zoveel succes boekte. Ditmaal zal het de Zeeuwen niet een voudig zijn de sterke Belgen te weer staan al blijft er een goede kans. Een juiste taxatie is natuurlijk niet te maken, daar bij een vierontmoeting, waarbij elke ploeg bijzondere krachten heeft, het de kunst is eikaars troeven te ontdekken en te neutraliseren. Zowel Vlierzele, Antwerpen als Brugge be schikken over goede krachten. We noemen slechts de Bruggenaar Lanck- riet op de 5000 m., de Vlierzelelopers Huilebroek en Boterbergen, de 800 m. man de Keersgleter en enkele Vlier- zeelse polstokhoogspringers. Bij de Zeeuwse lopers zal het er om gaan of de 4 x 1500 m. een nieuw record op brengt en op de 1500 m. individueel zullen Dobbelaere en Bilius trachten op de tussenafstand van 1 km. een nieuw Zeeuws record te maken. Voor de junioren en meisjes is een bijprogramma. Alles bij elkaar belooft het een bij zondere athletiekdag te worden. Hier volgt nog de samenstelling van de Zeeuwse ploeg, behoudens nadere wijzigingen 100 m.J. Johannisse en G. de Pagter. Reserve A. de Bart. 400 m.J. Becks en B. Walker. 800 m.D. Haak en G. de Roo. Reserve W. Rootsaert. 1500 m.G. Dobbelaere en A. Bilius. 5000 m.P. van Acker en H. Witte. Reserve Steijns. Kogelstoten M. Grootjansen B. Bosch. Speerwerpen G. de Pagter en deelde een paar pakjes goede sigaret ten uit en bad onmiddellijk de drie Nederlandse militairen op zijn hand. In het kort vertelde hij wat er ge beurd was. „Het beste zal zijn, dat die mevrouw maar met U mee terugkeert naar Hol land," meende de chauffeur. „Voor een vrouw alleen en zeker een jonge vrouw, is Java vandaag de dag niet meer veilig". De lange reis was één marteling. De wegen, aanvankelijk nog bereid- baar, werden hoe langer hoe slechter en dikwijls kon de jeep niet harder rijden dan een gemiddelde fietser. Maar tegen de avond van de volgende dag bereikte men de dessa, in welker nabijheid de verbrande onderneming moest liggen. De streek was in han den der Nederlandse militairen en Wijnandse loosde een zucht van ver lichting, toen de jeep eindelijk voor de post van de commandant bleef staan. Wijnandse haalde het papier te voor schijn, dat de commandant in Batavia hem had gegeven en legde in enkele woorden het doel van zijn reis uit. (Wordt vervolgd). door G. Th. ROTMAN. 45. Plotseling kwam er beweging on der de inboorlingen. Een mooi toege takelde meneer, klaarblijkelijk het op perhoofd, kwam met deftige schreden naderbij. De man scheen zo nijdig als 'n spin, maar toen kapitein Klakkebos hem met 'n minzame grijns een ket tinkje van glaskralen aanbood, grin nikte hij vergenoegd. 46. Toen wenkte de kapitein, om te beduiden, dat de negers hem volgen moesten. Het ging in optocht naar de vliegmachine; Klakkebos voorop met zijn revolver. Er was geen leeuw of olifant meer te zien en met hulp van zijn twee handige neven deelde de kapitein nu de meegebrachte snuisterijen onder de negers uit. Zo was hij ineens goede vrienden. J. Wolthers. Reserve M. Grootjans. Hoogspringen J. Johannisse en A. Houtepen. Verspringen B. Bosch en G. de Feber. Reserve M. Grootjans. Polstokhoogspringen J. de Loofif en H. Izebout. 4 x 100 m.J. Johannisse, B. Bosch, A. de Bart, G. de Pagter. Reserve A. W. Smits. 4 x 400 m.J. Becks, B. Walker, F. Helmich, G. de Roo. Reserve W. Rootsaert. 4 x 1500 m.D. Haak, G. Dobbelaere, A. Bilius en 4e man. Film over Schoondijke. Zaterdag 2 Augustus zal in de gemeente Schoondijke op initiatief van de plaatselijke muziekvereniging „Oefe ning Kweekt Kunst" een film gemaakt worden van verschillende specifieke dingen uit het dorpsleven. Zo is men o.a. voornemens om de kinderen te filmen op de verschillende scholen en opnamen te maken van een optocht, samengesteld uit verschillende plaatse lijke verenigingen, die 's avonds met de muziek voorop door de gemeente zul len trekken. Eigenaars van bedrijven e.d. kunnen hun winkel ook laten verfilmen. Van het muziekgezelschap en de zang- vareniging zal een geluidsfilm worden gemaakt. De film zal a.s. winter voor de gemeentenaren worden vertoond. Sint Kruis. Wielerwedstrijd, Maandag werd in deze gemeente, ter gelegenheid van de kermis, een wielerwedstrijd voor nieuwelingen ver reden over een afstand van 60 km. Er waren 38 deelnemers ingeschreven. Het parcours liep als volgtDorps-, straat.Zuiderweg-Lichtvoetst raat-Rous- selarestraat. Reeds kort na de start werd een uitlooppoging gedaan door Vink uit Rotterdam, die echter spoe dig werd ingelopen. Het was Schrau- wen uit Ossendrecht, die hierop aan de haal ging en met een flinke voor sprong als eerste door de finish ging. O. v. Quekelberghe uit Groede wist zich nog bij de eerste 10 te plaatsen, nadat hij door pech een ronde op een gewone fiets had gereden. De uitslag luidtr C. Schrauwen, Ossendrecht, 1 u. 47 min. 16 sec.; 2 P. de Jong, Made; 3 C. Keepers, Roo sendaal; 4 P. v. d. Lijke, Groede; 5 J. Rol, Alkmaar; 6 J. Westdorp, 's Hee- renhoek; 7 M. Vink, Rotterdam; 8 M. Willemstein, Vlissingen; 9 O. van Quekelberghe, Groede; 10 H. v. Hel mond, Made. Hoofdplaat. Wielerwedstrijd. Zaterdag werd alhier een kermis- wielerwedstrijd gehouden voor nieuwe lingen over een afstand van 60 km. Het waren hier Keepers uit Roosen daal, Verhoeven uit Tilburg, v. Steen uit Leur, Versluis uit Vlissingen en v. d. Kloot uit Etten die de wedstrijd beheersten, waarvan Keepers glansrijk de eindspurt won. De uitslag luidt: 1 C. Keepers, Roo sendaal, 1 u. 38 min.; 2 G. Verhoeven, Tilburg; 3 M. v. Steen, Leur; 4 A. Versluis, Vlissingen; 5 J. v. d. Kloot, Etten; 6 J. v. Vliet, Zelzaete; 7 P. Batselaere, IJzendijke; 8 G. van Boven, Sluis; 9 Ph. Wage, Moerkerke; 10 Goethals, IJzendijke; 11 Willemstein, Vlissingen; 12 M. Termont, IJzendijke 13 v. Ranst, Middelburg. Ds. Eijgendaal. De Herv. predikant Ds. J. Eijgendaal uit Hoofdplaat is in het R. K. ziekenhuis te Oostburg chirurgisch behandeld voor een breukoperatie. Thans is Z.Eerw. weer zover hersteld, dat hij naar zijn pastorie kon terug keren. Zondag hervat hij zijn ambtswerk. Breskens Aanbesteding. Door het Architectenbureau J. C. P. Loonen alhier werd op 10 Juli j.l. aanbesteed het bouwen van een woon huis aan de Steenoven voor rekening van de heer C. F. Roets te Groede. Het werk is gegund aan de volgende aannemersFirma Daansen Zn., Firma Cruson-Brevet, A. P. Leenhouts, Iz. de Visser en J. Carels, allen alhier. Schoolreis. De hoogste klassen van de Openb. L. School te Breskens maakten Maandag en Dinsdag, onder leiding van het onderwijzend personeel, een tweedaagse schoolreis. Per bus ver trokken ze vanuit Vlissingen, eerst naar Schiphol; met belangstelling werd het komen en gaan der vele vliegtuigen gadegeslagen. Daarop werd de tocht voortgezet naar Amsterdam. Hier werd een bezoek gebracht aan het Rijks museum, gevolgd door een tocht door de grachten en over het IJ, waar o.a. de Willem Barendz in het dok lag. Toen werd door de prachtige omge ving het einddoel, de jeugdherberg te Blaricum bereikt. De warme maaltijd stond klaar en de avond werd beslo ten met een wandeling in de omge ving, met spelletjes en volksdansen in de Jeugdherberg. De volgende morgen, na een harte lijk afscheid van de Vader en Moeder en andere trekkers, reden ze eerst naar het IJselmeer, vervolgens door de prachtige streek naar Hilversum en het paleis Soestdijk. In Utrecht werd nog i'/z uur vertoefd en trok men huiswaarts via Gorcum en Breda. Op Zuid-Beveland smulden ze nog heer lijk van de kersen en mooi op tijd arriveerden allen moe maar opgetogen in Breskens. Motorkruiser. De voor de N.V. „Sege" te Oostende op de jachtwerf van de Gebr. Maas te Breskens gebouwde motor kruiser, is Zaterdag j.l. te water ge laten. Het scheepje is 10,50 meter lang en 2.70 meter breed bij een diepgang van 0,90 meter. Het hout is sapeli- mahoni. De luchtgekoelde Deutzmotor is ingebouwd door de firma Gebr. van de Sande te Breskens. Sport- en feestmiddag. Een vijftal verenigingen in de gemeente Breskens zijn voornemens om op 30 Augustus a.s bij de opening van het nieuwe Oranjeplein aldaar een sport- en feestmiddag te organi seren, waarbij dan tevens de jaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina gevierd zal worden. Nadere bijzonderheden hierover wor den, nog bekend gemaakt. Waterpolo. Zaterdag j.l. speelde „Scheldestroom I" uit Breskens haar competitie-thuiswedstrijd tegen „Schelde II" uit Terneuzen. Na een door „Scheldestroom" zeer slecht gespeelde wedstrijd, moesten zij met 4I het onderspit delven. De oorzaak van deze nederlaag is hoofd zakelijk het zeer slechte plaatsen en het slechte dekken van de verdediging endachten de Scheldestroom-mensen misschien dat ze al kampioen waren? Het doelpunt voor Schel-

De Schakel | 1952 | | pagina 2