Fa. J. H. ERASMUS I Jaarlijkse Algemene Vergadering Heropening nieuwe zaak I I I I I I I OPENING MARINA" Firma Smoor de Hulsier R&-Yle-£w)c Auto-Haakt Auto-Haakt uari YLtdtkiaud Openbare Vergadering VAN MELLE's Biscuits- en Toffeefabrieken N.V. Vaak werkkleding Fa Wed.H.Bondewel, Breskens Dagmeisje Kinderwagen g@en stroom worden geleverd ZATERDAG 21 JUNI 1952 L. ERASMUS-KRIJGER - BRESKENS Middensiandscursus Opleiding steno-lypen Tot de laatste man Retranchement Wegverbetering. Daar gebleken is dat de verharding van de weg Cadzand-Retranchement in zeer slechte staat verkeert, heeft de K.N.A.C. zich gewend tot Gedeputeerde Staten van Zeeland met het verzoek de nodige voorzieningen te doen treffen. Sluis Collecte. De Rode Kruis-collecte heeft een bedrag van f 207,54 opgebracht. Breskens Uitstapje. Zaterdag j.l. heeft het personeel en de directie van de N. V. Gebr. Verduijn's Suikerwerkenfabriek een uit stapje gemaakt naar Dinant, waar een bezoek werd gebracht aan de bekende grotten. In Namen werd de citadel beklommen. Het was een mooie en gezellige dag. Op reis Zondag en Maandag werd door de Reisvereniging „Vrij en Blij" alhier per touringcar een 2-daagse reis ge maakt. De eerste dag ging de tocht via Antwerpen naar Valkenburg, waar overnacht werd, terwijl 'sMaandags Spa, de waterval van Coo en Namen be zocht werden. Via Brussel ging het weer huiswaarts. De stemming was uitstekend en het is dan ook een prach tige tocht geworden. Waarderend schrijven ontvangen. Naar aanleiding van het bezoek van de Franse oorlogsinvaliden aan onze gemeente mocht dhr. de Pree, hoofd openbare school alhier, een zeer waarderend schrijven ontvangen via de burgemeester en daarna nog een per soonlijk dankwoord van het „Oeuvre Royale des Automobiles pour invalides de guerre" uit Brussel. Deze organisatie bleek zeer getroffen te zijn door het feit, dat een klas Nederlandse school kinderen de Marseillaise konden zingen in de oorspronkelijke taal. Geslaagd. De heer P. de Kramer alhier slaagde Dinsdag j.l. voor het onder wijzersexamen aan de Rijkskweekschool te Middelburg. Nieuw bedrijf. Door Mevr. L. Erasmus-Krijger alhier, wordt morgen op de Schelde- kade een geheel modern ingerichte KI. Rest. Bedrijf geopend. (Zie adv. elders in dit blad). Nieuw winkelpand. In de plaats van het door oor logshandelingen geheel verwoeste win kelpand en werkplaats van de fa. Erasmus alhier, is door genoemde fa. een geheel nieuw, modern pand ge bouwd op de Scheldekade. Vooral voor de hengelsportliefhebbers is er een uitgebreide sortering van het aller nieuwste op dit gebied Achter de winkel en het beneden huis bevindt zich een zeer ruime werk plaats. (Zie adv. elders in dit nr.) Uitstapje ouden van dagen. Voorde tocht naarSchouwen-Duiveland is er nog al wat liefhebberij. Twee touring cars van de S.B.M. van 45 personen zullen nodig zijn. De deelnemers van Nieuwe Sluis worden Zaterdagmorgen om 6,30 uur afge haald, terwijl de overigen om 7 uur present moeten zijn aan de weegbrug op de Grote Kade, bij rijwielhandel Cruson. PREDIKBEURTEN Zondag 22 Juni Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. v. d. Graaff Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. Scholten, Terneuzen 6,30 uur, Ds. v. d. Graaff Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Collecte alg. Chr. doeleinden Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Groenveld Oostburg, 9,30 uur, Ds. Fournier Retranchement, 2 uur, bevestiging en intrede Eerw. Heer van Bork Schoondijke, 9,30 uur, Eerw. Heer Schutte van Knocke Collecte voor Brugge Zaterdagsavonds 7 uur, avondgebed St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Sluis, 9,30 uur, Ds. v. d. Graaft Waterlandkerkje, 11 uur, Ds. Schopenhauer IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, geen opgave Doopsgez. Gem. Aardenburg Geen opgave Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Slingenberg, Ede Met diepe droefheid geven wij kennis van het overlijden van .onze lieve, zorgzame Vrouw en Moeder, SIETJE BOTH, Echtgenote van P. D. v. d. WERF, in de ouderdom van 25 jaar en 7 maanden. Zwaar valt ons dit verlies. P. D. v. d. WERF HANS SIENA Breskens, 14 Juni 1952. van de buurtvereniging .SCHUITVLOTSTRAAT' Dinsdag 24 Juni a.s., om 8 uur, bij J. VAN HANEGHEM te Groede. Olympiaweg Rotterdam-Z. De van Aandeelhouders zal gehouden worden op 28 Juni 1952 om 10,30 uur ten kantore der vennootschap, al waar de punten van behandeling tot en met de dag der vergadering voor aandeelhouders ter visie liggen. Houders van aandelen aan toonder worden ter vergadering toegelaten op vertoon van hun aandelen of van een bewijs als hierna genoemd. Om aan de stemming te kunnen deelnemen zijn deze aandeelhouders verplicht hun aan delen in het tijdvak, liggende tussen deze oproeping en de vergadering, tegen ontvangstbewijs in te leveren ten kantore der vennootschap, tenzij deze aandelen berusten bij een bank, in welk geval kan worden volstaan met overlegging van een door de betrokken bank op de dag der vergadering af gegeven bewijs, dat de aandelen onder haar berusting zijn, met vermelding van het nummer. Het College van Commissarissen. Rotterdam, 17 Juni 1952. Overalls Blauwe Slmson Jassen Blauwe Slmson broeken Manchester broeken Werkoverhemden, enz. gevraagd bij DU ROSSE, Meubel- handel, Breskens. i. g- s. z., te koop. Te bevragen bij Cafetaria BRIL, Breskens. Gevonden voorwerpen. Wieldop van auto en kinderwagen schermpje. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Breskens. Dasspeld. Inl. bureau v.d. blad. Bazar Vrij Evang. Gem. te Breskens. 8e verantwoording ingekomen giften N.N. te Breskens f 5,-. 85 paar schoenveters. 72 klosjes gekleurd garen. 1 babyjurkje. 1 baby-overgooiertje. 1 poppenjurkje met mutsje en sokjes. 1 kindertruitje. 1 paar herenhandschoenen. 1 kinderjurkje. 4 paar pannelappen. 1 meisjesschortje. 1 meisjesspencer. 1 ge borduurd kleedje. 1 wollen jongenstrui. 2 schilderijtjes. Bazar Ned. Herv. Kerk te Breskens. 9C verantwoording ingekomen giften Fa. R. te W.15 houten bekertjes. N.B. Boeken. Fa v. D. te D 3 shampo- dor Trio Hairbeauty Sets, 3 tuben heren pointfix. 3 dozen vasenol coldcream, 48 monstertuben Zwartkop crême- shampoon. Fa. T. D. te L.: 4 albums molens en klederdrachten. Fa. Neen paar schaatsen. Fa. K.10 pakjes pud ding m. suiker. Fa. D. te U 2 kin derboeken, een album. C. P N. B. 100 boekjes voor de jeugd. Fa I. te G. een sierbus inh. een pond cacao. Fa. S. te H.2 handschoenendozen. In verband met werkzaamheden zal op ZATERDAG 21 JUNI a.s. vanaf 23 uur tot ZONDAGMORGEN 24 JUNI a.s. 6 uur of zoveel eerder aan de gehele gemeente Breskens, en de buurtschappen Platte- weg, Sasput, Slijkplaat en Nommer Eén. N.V. Prov. Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij. Nettenmakerij - Zeilmakerij Scheeps-, Visserij- en Hengelsportartikelen. Scheldekade 24 BRESKENS Telefoon 108 van het modern ingericht Klein Restaurant- Bedrijf Scheldekade, Breskens (op de Bunker) Pracht zitje met uitzicht over de Schelde. Prima consumptie. Matige prijzen. Beleefd aanbevelend KI. Rest. Bedrijf „MARINA'! Receptie van 56 uur. Tel. 156 M. I. v. September zullen voor BRESKENS e.o. de volg. cursussan georganiseerd worden (privé en/of clublessen). Nadere mededelingen volgen binnenkort. J. DE BRUIJNE, Hoofd R.K. School, Breskens. Bev. leraar steno/typen. Luxor Theater te BRESKENS brengt U ZONDAG 22 JUNI a.S. ERROL FLYNN OLIVIA DE HAVILLAND In Onovertroffen heldendom. Onvergelijkelijke spanning. Toegang 14 jaar. Ontvangen de nieuwe (België Nederland Luxemburg en Noord-Frankrijk tot Parijs) met alle verharde wegen Zondagsdienst doktoren. Zondag 22 Juni 1952 Breskens, Groede, Schoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 22. Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. Buskop, Oostburg, tel. 60. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Afwezig van 20 Juni t/m 4 Juli Zr. de Graag. Waarneming van 20 Juni tot 28 Juni Zr. Catsman, tel. 52, Groede; van 28 Juni t/m 4 Juli Zr. de Jong, tel. 65, Cadzand. Zondag 22 Juni 1952 Zr. Catsman, tel. 52, Groede. Wederom opengesteld. Het grenskantoor Schapenbrugge (België), dat sedert begin Maart niet meer voor de in- en uitvoer van verse vis was opengesteld, is per i Juni j.l. wederom opengesteld. Inzonderheid voor de in Zeeland ge vestigde im- en exporteurs van vis ver oorzaakte de sluiting van dit grenskan toor grote moeilijkheden, aangezien zij voor de in- en uitvoer waren aange wezen op het grenskantoor Wuust- wezel. Door de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen werd tegen deze maatregel geprotesteerd en het is haar, mede door de krachtige steun van de Nederlandse Kamer van Koop handel in Brussel, mogen gelukken dat deze belemmering van het handelsver keer werd opgeheven. F1LMNIEUWS ,,Tot de laatste man" Luxor Theater te Breskens brengt U deze week een zeer spannende film met twee bekende filmsterren n.l. Errol Flynn en Olivia de Havilland. Een film vol «panning van het begin tot het einde. De burgeroorlog brak tus sen de States uit en Custer moest zich naar het front begeven. Na veel suc cessen behaald te hebben treedt hij in het huwelijk met de dochter der Stads bankier. Custer krijgt de leiding van het 7e Cavalerie regiment en heeft tot taak de rust tussen blanken en Indianen te handhaven. Hoe dit gebeurd dat kunt U a.s. Zondag komen zien. Wilde gevechten tijdens Amerika's opkomst. Een film uit de annalen der geschie denis.

De Schakel | 1952 | | pagina 3