Kapitein Klakkebos op leeuwenjacht het organiseren van de wedstrijden door een gezonde rivaliteit de presta ties van de Nederlandse en Belgische korpsen op te voeren. Hiervoor naast de dank van de Inspectie, mijn per soonlijke welgemeende waardering, al dus spreker. Na afloop der koffiemaal tijd gaf het Sluisse muziekgezelschap „Apollo" op het Marktplein een con cert, beluisterd door vele brandweer lieden. BURGERLIJKE STAND. Gemeente OOSTBURG over de maand Mei 1952. GEBOORTEN2, Jacoba Pieternella, d. van F. W. Bezemer en van N. Leer, wonende te Oostburg; 3, Hans, z. van A. J. Leenhouts en van S. Ta- zeiaar. wonende te Oostburg; 4, Fran- cina Dirkje, d van M J. Waterman en van A. P. Geuze, wonende te Oost burg; 4, Cornelia, d. van A. C. Osse- waarde en van S C. Riemens, wonende te Breskens; 7, Mario Joseph, z. van F. J. de Paauw en van G. M. De Witte, wonende te Oostburg; 11, Gary Leonard, z. van F. W. L. Cooke en van C. J. Portier, wonende te Aardenburg; 13, Jannis Anthonius, z. van P. I. Simpe laar en van W. Wigman. wonende te Oostburg; 13, Catharina Pieternella, d. van P. I. Simpelaar en van W. Wig man. wonende te Oostburg; 13, Fran- cina Josmina, d. van N. Titiheru en van M. Tomasowa, wonende te Aar denburg; 15, Johanna Sophia, d. van L. Beeldens en van S. J. van de Walle, wonende te Terneuzen; 18, Jacoba Neeltje. d. van J. Boone en van L. Oblon, wonende te Oostburg; 17, Ma ria Adriana, d. van C. P. Thanghe en van M. E. Verstraten, wonende te Oostburg; 19, Cornelis Emilus Maria, z. van G. M. Boonman en van M. S. M. Verhulst, wonende te Oostburg; 22, Henk, z. van J. Aarnoutse en van M. de Koeijer, wonende te Oostburg; 22, Marianne Andrea, d. van F. J. Boo gaard en van C. L. de Poorter, wo nende te Zuidzande; 23, Bastianus Theodorus Johannes, z. van T. J. A. Alberts en van A. C. van Strien, wo nende te Hoofdplaat; 23. Eddy An toinette August, z. van P. A. M. Buijck en van L. S. P. Cortvriendt, wonende te Oostburg; 22, Antoine Joseph André z. van L. Groosman en van M. P. du Puij, wonende te IJzendijke; 24, Her- manus Baartje, z. van D. Sahertian en van T. Pauhannes, wonende te Aarden- burg: 25, Rita Jenny Maria. d. van O. F. Buijsse en van G. M. M. Causyn, wonende te Aardenburg; 28, Cornelis Abraham, z. van C. Verstraaten en van C. L. Bertou, wonende te Oost burg; 28, Arthur Leo, z. van B. R. Gijs en van W L. den Beer, wonende te Schoondijke; 29, Fathma. d. van H. Samuel en van L. Noer, wonende te Aardenburg; 30, Catharina Sara, d. van A. W. Verplanke en van J. de Hullu, wonende te Oostburg. OVERLIJDEN: 10, Adriana Johanna van der Meulen, oud 72 j„ zonder be roep, wonende te Zuidzande; 15, Eme- lie Marie Robesin, oud 27 jr., zonder beroep, dochter van G. C. Robesin en van M. J. van Dorst, wonende te Sluis; 19, Hendrikus Josephus Maria Loves, oud 45 j. rector St. Antonius Zieken huis te Oostburg; 29, Izaak Provoost, oud 90 j., zonder beroep, wonende te Groede; 31, Fathma Samuel, oud twee in huis. Alleen de beide zusters, op hun kamer, spraken nog wat na over de gast. „Dat zou nu net een man voor mij zijn," verklaarde Jo, met haar handen onder het hoofd gekruist naar de zolder starend. „Och blaag," spotte de oudste, „hoe weet jij nu, of Wijnandse een man voor jou is? Je kent hem alleen nog maar van vanavond". „Liefde op het eerste gezicht," ant woordde de ander droog. Gonnie draaide zich even naar haar zusje toe en haalde toen verachtelijk haar neus op. „Daaraan geloof ik niet. Overigens, wat weet jij van liefde?" „Nou, wordt jij dan maar een oude vrijster," antwoordde het meisje heftig. „Ik wil best weten, dat ik graag een aardige man wil trouwen, hoor!" Maar daar zij geen antwoord meer kreeg, knipte ze het lampje op haar nachtkastje uit. Ze dacht echter nog lange tijd aan de knappe Wijnandse en 's nachts droomde ze, dat ze zijn eerste boek van hem cadeau kreeg. dagen, z. van H. Samuel en van L. Noer, wonende te Aardenburg; 31, Izaak Lucieer, oud 77 jr., echtgen. van J. M. Verplanke, wonende te Schoon dijke. HUWELIJKEN1Johannes Pieter Simpelaar, oud 25 jr., hulppostbeiteller en Magdalena Cauwels, oud 18 j., zon der beroep, beiden wonende te Oostburg. Plaatselijk Nieuws. Oostburg Raadsvergadering. Zaterdag j.l. kwam de gemeenteraad in voltallige zitting bijeen. Burgemeester mr. K. Hoekzema opende de vergadering, waarna de notulen werden voorgelezen en onver anderd vastgesteld. Medegedeeld werd, dat van G. S. goedkeuring was ontvan gen van de begroting 1951. De be kende motie's voor het behoud van de vrije veren in Zeeland werden zeer uitvoerig besproken. De heer Leen houts (arb.) meende, dat, nu eenmaal de belofte voor vrije veren gedaan was, de minister deze ook gestand moest doen, doch dat hij in principe wel voor tariefsinvoering was. Ook de heer Schippers was deze mening wel toegedaan, doch zag graag voor arbeiders en scholieren een speci ale regeling. De burgemeester gaf als zijn mening te kennen, dat de vrije veren er in ruime mate toe bijgedragen hebben het wederopbouwwerk in het algemeen op gang te krijgen. De heer Dekker echter sprak een zeer warm pleidooi voor het behoud van de vrije veren. Besloten werd aan beide verzoekschriften geen adhaesie te betuigen, doch aan te dringen op een speciale regeling voor arbeiders en scholieren. De begroting 1951 werd nogmaals gewijzigd. Vastgesteld werd de veror dening op de uitkering ingevolge de werkeloosheidswet voor het daarvoor in aanmerking komende gemeente- personeel. Ook de kindertoelage-veror dening werd gewijzigd. Aan het daar voor in aanmerking komend gemeente- personeel zal voor het jaar I952 een vacantietoeslag uitgekeerd worden. Voorts werd nog vastgesteld een verordening tot het verlenen van een tegemoetkoming in de verplaatsings kosten aan onderwijzers. Medewerking zal worden verleend aan het bestuur der R.K. school voor de uitbreiding en betegeling van het schoolplein. De huren van de woningwetwoningen aan de Prins Mauritsstraat en de Noord- wal werden opnieuw vastgesteld en verhoogd met 15 pCt. 4 woningen werden onbewoonbaar verklaard, n.l. de woningen H 4 en Zuidzandsestraat nrs. 91, 93 en 95. Door de aanleg van een nieuwe ver bindingsweg tussen Waterlandkerkje en Oostburg moesten verschillende percelen grond worden geruild en aan gekocht. Verschillende bouwgronden werden toegewezen aan bouwlustigen. De Rijkspolitie heeft bericht ge zonden, dat zij afziet van de voorge nomen kazernebouw aan het Ledelplein en derhalve geen prijs meer stelt op de voor deze bouw gereserveerde grond. Besloten werd de betrokken HOOFDSTUK IV. Zaterdagsmiddags, toen het perso neel uitbetaald was en Wijnandse nog een sigaret zat te roken, zei hij zo terloops tot zijn secretaresse: „lk ga vanmiddag verhuizen, juffrouw Jacobs". Het meisje, dat bezig was met het opbergen van de boeken en papieren op haar bureau, keek hem een ogen blik verwonderd aan. „Verhuizen? Hoezo?" vroeg ze. „Gaat U weer uit Willemspoort vandaan?" „Integendeel," antwoordde hij lachend. „Ik word nu eigenlijk pas recht een plaatsgenoot van U. Ik ga namelijk in pension bij de familie de Rooy aan de Singel". „Aha," zei ze, „de bloemist. Aardige mensen en heel eenvoudig. Alleen de oudste dochter is een beetje over het paard getild. Ze is namelijk onder wijzeres". „Dit laatste weet ik," betoogde hij, zich inwendig amuserend over de de finitie. „Wat het eerste echter betreft, dat heb ik bij Gonnie nog niet ge merkt". (Wordt vervolgd). 39. Nu, handig was 't zeker, maar de olifant, die erg op z'n vrijheid gesteld was, begon uit alle macht aan het touw te trekken, zodat de hele palmboom als 'n rottinkje omboog. Tot overmaat van smart raakten ze in de conster natie hun geweren kwijt, terwijl er op datzelfde ogenblik ook nog 'n paar leeuwen aan kwamen zetten. bouwgrond nu toe te wijzen aan de Maatschappij Purfina voor de bouw van een garage met benzinestation. Daar Oostburg groot gebrek heeft aan garageruimte juichte de raad dit initia tief van harte toe. Daar nu ook weer gebleken is, dat vaak gronden, welke de gemeente voor gegadigden reserveert, later niet benut worden, werd besloten dat binnen een maand na de principale toewijzing van bouwgronden het nadelige verschil tussen de grondwaarde en de waarde van de onteigende grond door de grondaanvrager zal moeten worden gestort. Tijdens de rondvraag vestigde de heer Daansen er de aandacht op, dat men het aanbestede en gegunde schilderwerk beter zou kunnen verdelen. De heer Dekker (Prot. Chr.) informeer de naar de aanleg van de waterleiding bij de Ambachtsschool. De heer Schippers (Arb.) merkte voorts op, dat verschillende deuren en panelen van de Finland-woningen in middels vernieuwd zijn. Spreker vindt dit betrekkelijk vlug, daar de huizen nog geen drie jaar oud zijn. De hoer Leenhouts (Arb.) wijst er tenslotte nog op, dat de schilders de gemeente woningen vaak als werkverschaffing gebruiken, waardoor het herhaaldelijk is gebeurd, dat het gemeentelijk schil derwerk in het natte jaargetijde wordt uitgevoerd. De voorzitter zegt toe in dit opzicht herhaling te zullen voor komen. Schoondijke Raadsvergadering. De gemeenteraad kwam in voltallige zitting bijeen onder leiding van burge meester van Rosevelt. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Een verzoek om subsidie van de vereniging „Simavi" werd voor kennis geving aangenomen. Het bestuur van de R.K. school, die onlangs werd gesticht, richtte zich andermaal tot de raad met het ver- ïoek, de in de vorige vergadering ge dane toewijzing voor de nieuw te bouwen school te niet te doen, en op nieuw grond toe te wijzen tegenover de Ned. Herv. Kerk. Het verzoek werd ondersteund door de schoolarts, dr. Pels, die het terrein om hygiënische redenen afkeurde. B. en W. stelden de raad voor toch het genoemde terrein te handhaven, daar de bezwaren van de schoolarts, twee in de nabijheid liggende mestvaalten, opgeruimd zullen worden, terwijl de in de nabijheid lig gende brandput afdoende omheind zal worden. De heer R. de Badts was het met het voorstel van B. en W. in het ge heel niet eens en voerde heel wat argumenten aan om op de ondeugde lijkheid van de plaats te wijzen. Deze argumenten kon de voorzitter echter allen weerleggen, zodat bij stemming bleek, dat het voorstel van B. en W. met I stem tegen, die van de heer de Badts was aangenomen. Aan verschillende adressen inzake de vrije veren werd adhaesie betuigd. Het R.K. Kerkbestuur had zich met een schrijven tot de raad gewend, om te trachten het in de vergadering van 27 Maart j.l. genomen besluit ongedaan te maken. Het ging hier om de ver hoogde stoep voor de nieuw te bouwen door G. Th. ROTMAN. 40. Nu werd de toestand bepaald critiek. De top van de palm raakte bijna aan de grond; een van de leeuwen sprong op de boom, om z'n aanval te beginnen, terwijl de andere zijn woede koelde aan een van de geweren, die op de grond lagen kapitein Klak kebos greep z'n revolver, maar de arme man beefde zo van angst, dat hij telkens misschoot. kerk, die het kerkbestuur graag verder doorgetrokken wilde zien. B. en W. oordeelde echter een verhoogde stoep van 7-8 meter ruim voldoende, doch gaf de verzekering, dat het plein, wat nu voor de kerk zal ontstaan, geenszins gebruikt zal mogen worden als parkeer terrein. Wel zal er tijdens de kerk diensten geparkeerd mogen worden. De heer de Badts was het er niet ge heel mee eens, en vroeg de raadsleden tegen het voorstel van B. en W. te stemmen. De raad bleek echter een andere mening te hebben. Met 6 stem men vóór en 1 tegen (de heer de Badts) werd het voorstel van B. en W. aan genomen. Het in de vorige raadsvergadering aangehouden verzoek van de heer I. P. Clarisse, om de toewijzing van zijn bouwgrond te herzien, werd nogmaals uitvoerig besproken. De raadsleden hadden de toestand ter plaatse nog eens goed opgenomen en met beide belang hebbenden, bakker Goedhals en touw slager Clarisse overlegd. Gebleken is, dat de door B. en W. indertijd voor gestelde oplossing de beste was, daar zowel de bakker als de touwslager graag op hun eigen plaats willen terug- bouwen en zodoende nooit geheel te voldoen zijn. Met de Bank voor Nederlandse ge meenten werd een kasgeld-overeenkomst gesloten groot f 200.000,volgens de door het Rijk vastgestelde rentevoet. Met dezelfde Bank werd een rekening courant overeenkomst aangegaan van f 330.000, Bouwgrond werd beschikbaar ge steld aan de heren G. de Badts aan de Lange Herenweg, aan C. Pijcke aan de Kon. Julianastraat en aan J. de Groote aan de Prinses Beatrixstraat. De voormalige centrale noodwinkel werd voor het tijdvak van 15 Juli tot I Januari 1953 verhuurd aan de Coöp. Aankoopvereniging Landbouwbelang voor f 800,per jaar. Het voorstel om het openbare pad achter de Dorpsstraat (de voormalige lijnbaan) 3 m. breed te maken, werd zonder stemming aanvaard. De begrotingen I951 en 1952 wer den gewijzigd. De politieverordening werd gewijzigd in verband met het ophalen van levens- middelenafval. Voor nog f 8000,werd ingeschre ven in de Nationale woning bouwlening met voorkeur voor de gemeente Schoon dijke. Dit bedrag zal door Schoondijke als lening aanvaard worden. De rondvraag leverde niets bijzonders op, waarna de Voorzitter omstreeks middernacht de vergadering sloot. Aardenburg. Wielerwedstrijd. Ter gelegenheid van de kermis werd in deze gemeente een wielerwedstrijd voor amateurs gehouden over 100 km. Er werd door 29 renners gestart. De uitslag was als volgt: 1 P. de Bruijn, Roosendaal, 100 km. in 2 u. 34 min. 2 J. van Osta, Fijnaart. 3 C. Aanraad. Oud-Gastel. 4 C. v. d. Kloot, Zundert. 5 R. v d Veeken, St. Willebrord- 6 C. Verstraeten. Breda 7 L. Craaye, Adegem (B.). 8 A. Bor- remans, Hoogerheide. 9 J. Konings, Breda. 10 P. Oomen, Etten.

De Schakel | 1952 | | pagina 2