ATHLET1EK. Zondag gaat de athletiek te Sluii debuteren. Het district Zeeland orga niseert er regionale wedstrijden ter kennismaking. Op het programma staan veel loopnummers n.l. 60, 8o, 100, 400, 800, 1000,3000, 5000 m. en het weinig voorkomende nummer 3 x 1000 m. estafette. Verder kogelstoten dames, discuswerpen heren en verspringen meisjes en jongens. Een harde strijd wordt verwacht tussen de Z.-Vlamingen Dobbelaere, Haak en Booij, terwijl Bilius uit Vlis- singen, die Maandag te Warmond ver rassende prestaties leverde, met Dob belaere om de eer zal lopen. Beiden maakten te Warmond dezelfde tussen tijd op de 1500 m. in de 4 x 1500 m. estafette n.l. 4.30 min. Booij zal hier moeten tonen zich als derde in het duel te kunnen betrekken. Met bijzon dere spanning ziet men de uitslag tegemoet, daar op de middelafstand slechts twee van de drie hun vaste plaats in de Zeeuwse ploeg kunnen winnen. Op de 100 m. heren moet blijken of de Pagter de steeds harder lopende Johannisse, die te Warmond met groot machtsvertoon diverse num mers won, van zich af kan houden. Uit Belgie kwamen te elfder ure nog verzoeken van Anderlecht (Brussel) en Olympic Brugge voor deelname, zodat de mogelijkheid bestaat, dat Belgische deelnemers de Zeeuwse duels zullen doorkruisen. Als het weer meewerkt, gaat Sluis een mooie athletiekmiddag tegemoet. Bazar Ned. Herv. Kerk te Breskens. 8e verantwoording ingekomen giften Firma J. 4 stuks dames Interlock, 2 onder jurken. Via de werkgroepschortje, 2 paar sokken, meisjes twinset, luierbroekje, jongenspakje, meisjestruitje, meisjesvest, bedjasje, 2 paar heren handschoenen. Mw. L. MeisjesovergooierMw. L. te B. meisjestruitje Mw. O. twee gehaakte kleedjes; Fa M. te T. sokjes, sportkousen, ceintuurs, drie meisjesjurkjes; Fa H. te Z. verstelbaar leeslampje. Bazar Vrij Evang. Gem. te Breskens. 6e verantwoording ingekomen giften: 25 pakjes lmi, 1 meisjes-directoir, 1 paar herensokken, 1 gehaakt kleedje, 3 kinderschorfjes, 3 washandjes, 3 kin' dertruitjes, 1 kinderspeelpakje, 2 paar kindersokjes, 2 paar kinder sportkousen, 1 theepot, 1 doos grabbelton-artikelen, 2 popjes gekleed als boerinnetjes, 1272 kg. suikerwerken, f 124 54 zijnde het batig saldo van de j 1. gehouden uit voering van de zangvereniging ,,God is mijn Lied". FILMNIEUWS Luxor Theater te Breskens vertoont U een der spannendste oorlogsfilms die ooit ver toond zijn. Deze film geeft ons een beeld van de Amerikanen met hun materiaal en hun goed getrainde mannen, die zich een weg vochten door de jungle. Dit zijn de jongens die eiland na eiland zuiverden van de vijand cn voor niets terugdeinsden. Zij moesten de gele duivels uit hun holen branden en met de bajonet een bloedige overwinning bevech ten. Dag na dag beukten deze mannen op het bolwerk van de vijand en toch bereikten zij hun doelde overwinning Deze film zal U doen beseffen wat de oorlog zo plotseling met het werk moest op houden. En aangezien ze in het geheel niet nieuwsgierig was, trok ze haar mantel aan en was even daarna ver dwenen. „U bent een beetje laat," vervolgde Wijnandse, nadat hij de jongeman een sigaret had aangeboden, „anders had U de drukkerij eens kunnen zien". Daan lachte een beetje verlegen. „Dat komt nog wel eens, mijnheer Wijnandse. En daarvoor kom ik van avond ook niet. Mijn missie is deze: Mag ik U uitnodigen vanavond een paar uurtjes bij ons thuis te komen doorbrengen? Mijn ouders zullen het op prijs stellen kennis met U te maken". Daan kreeg een kleur, nadat hij deze zinnen had gesproken, zinnen, die hij in stilte vooraf zeker ai enkele malen had gerepeteerd. „Kijk," antwoordde Wijnandse ge troffen, „dat vind ik nog eens aardig. Natuurlijk neem ik de uitnodiging graag aan. Het zal zelfs een groot genoegen voor me zijn". „Fijn." zei de ander verheugd, want diep in zijn hart had hij toch nog wel met zich mee brengt. Duizenden mannen gaven hun leven voor hen die achter bleven en niet konden. Met deze film brengen wij een saluut aan de dappere mannen, die vochten voor de vrijheid. Dit zijn de kerels die geschiedenis maakten. Plaatselijk Nieuws. Waterlandkerkje Bazar. Dc alhier gehouden bazar ten bate van de vernieuwing van de Hervormde Kerk, bracht een bruto bedrag van f 2850,op. De hoofdprijs der verloting, een bromfiets, viel ten deel aan een inwoner uit Vught. De belangstelling voor deze bazar is groot geweest. IJzendijke Wiel.rko.r6 Onder grote belangstelling gaf de burgemeester Dinsdagmiddag aan 51 amateurs het startschot voor de „14e ronde van IJzendijke". Het parcours was ruim 5 km. lang en moest 19 maal worden afgelegd. Reeds vanaf het begin slaagden vier renners er in een voor sprong te krijgen, die zij in de volgende ronden gestadig wisten te vergroten. Het waren Verhelst, Ingheli, van de Veeken en Van Geel. Deze laatste moest echter lossen. De drie eersten hadden tenslotte bijna 1V2 minuut voor sprong op een tweede groep van zes renners. Inmiddels moesten vele renners de strijd staken door bandenpech en door het hoge tempo, zodat er maar 19 renners de koers uitreden. Een mooie prestatie leverde C. van de Borst, die in de 2 laatste ronden de drie koplopers inhaalde, zodat vier man in de eindspurt moesten uitmaken, wie de snelste was. Het werd een ge makkelijke overwinning voor Inghels uit Sas van Gent. Hij legde de IOO km. af in 2 u. 57 min. De verdere uitslag is 2. M. Verhelst, Axel. 3. R. v. d. Veeken, St. Willibrord. 4. C. van de Borst, Etten. 5- P- Ver- wijmeren, Terheijden. 6. A. Borremans, Hoogerheide. 7. W. Reesman, Haarlem, 8. J. Konings, Breda. 9 J. van Glerum, St. Willibrord. 10. P. Hermes, Oud- Gastel. Groede Aanbesteding. Door de architect J. C. P. Loonen te Breskens, werd namens de heer L. Scheele aanbesteed het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis tot kappers zaak, aan de Molenstraat, alhier. Het werk is gegund aan de aanne mers F. J. Bron, Fa Kareis en Behage, P. Hendriks en S. Mulder, allen alhier. Nieuwvliet. Wielerkoers. Ter gelegenheid van de kermis werd Zaterdag alhier een koers voor nieuwe lingen gehouden, over een afstand van 60 km. Burgemeester Everaars loste om half drie in de Dorpsstraat het start schot voor ruim veertig renners. Reeds vanaf het begin slaagde H. van Rijsbergen erin een voorsprong van ca. 20 seconden te nemen, die hij vele ron den behield, maar eindelijk werd hij in gelopen. Toen waren het F. Luijks en D. Heling, die uit het peloton ontsnap ten en een ruime voorsprong namen. Hoewel het peloton het tweetal trachtte in te halen, lukte dit niet. In de sprint bleek F. Luijks uit Halfweg de sterkste. De verdere uitslag is: 2. eens getwijfeld, of Wijnandse de uit nodiging zou aannemen. „Hoe laat mag ik U afhalen?" Wijnandse dacht even na. Aardig van de jongen, dat hij hem ook nog wilde afhalen, waarschijnlijk voelende, dat het niet zo prettig is voor een vreemdeling om alleen te verschijnen. „Ik ga nu aanstonds eten. Laten we zeggen: zeven uur. Schikt dat?" „Best," antwoordde Daan, „dan hebben we een hele avond voor ons. En kunnen we eens gezellig met el kaar babbelen". „En dan komt U eens op een andere dag mijn drukkerij bekijken," nodigde Wijnandse uit. „Dat doe ik graag. Gaat alles naar wens?" De ander knikte. „Boven verwach ting. De mensen hier vallen me reus achtig mee". Na enkele minuten namen beiden afscheid van elkaar en Daan verzekerde in dz deuropening nogmaals, dat hij prompt zeven uur in de hall van het hotel zou zijn. D. Heling, Hoogerheide. 3. A. Giet man, Roosendaal. 4. P. de Jong, Made. 5. P. van der Lijcke, Groede. 6. W. Damen, Oud-Gastel. 7. W.van Staten, Rotterdam. 8. J. van Opstals, Belfeld. 9. J. Westdorp, 's Heerenhoek. 10. P. van de Wijngaard, Etten. Sluis. Zw.ms.izoon begonnen. De zwemvereniging „Het Vrije" opende tweede Pinksterdag het zwem- seizoen. Tér opvoering van de presta ties werd naast badmeester du Fossé nog aangesteld de Brugse trainer Henderson, welke zich zal belasten met de wedstrijdtraining. Viswedstrijd. Op de tweede Pinksterdag werd aan de vaart naar Damme een inter nationale viswedstrijd gehouden. De prijswinnaars waren: 1. P. Boes, Sluis 2. J. Calon, Aardenburg3. F. van Hee, Sluis4. A. Crommen, West- capelle (Belgie)5. C. de Meijer, Sluis 6. H. Tollenaar, Sluis 7. P. Quataert, Sluis8. A. de Krijger, Sluis 9. Jac. Bakx, Sluis to. L. Gijselijnckx, Gent (Belgie). Oostburg Benoeming. De heer F. Algra, onderwijzer aan de Chr. Lagere School alhier is met ingang van i September a.s. benoemd tot onderwijzer aan de Chr. U.L.O.- School te Vlaardingen. Aanbesteding. Door het waterschap Het Vrije van Sluis is aanbesteed het maken van een duiker in de waterleiding van de Bewester Eede Benoorden St. Pieters- dijk met bijkomende werken. Ingeschreven werd als volgt H. v. d. Berg, Utrecht f 16.997 L. Waals en Krijger,Rotterdam- 15.000 J. v. d. Ven, Vlissingen - 12.100 L. v. d. Klippe en Lagasse, Vlissingen - 11.700 J. W. Verdoorn, Papendrecht - 10.000 L. van Popering, Bruinisse - 9.980 P. de Regt, Terneuzen - 9.900 L. Martens, Hoofdplaat - 9.900 P. v. d. Sande en Den Exter, Breskens- 9685 C. de Ruijsscher, Biervliet - 9.100 J. en K. de Oude, Biervliet - 8.975 A. Blijlevens, Breda - 8.585 Zuidzande Nieuwe rijweg klaar. De verkeersomlegging behoort nu weer tot het verleden. De nieuwe rij weg over het Dorpsplein is voor het verkeer opengesteld. Door de weglating van bochten is een en ander ten zeerste verbeterd. Toch zal het snelverkeer er zeker rekening mee moeten houden, dat juist op het Dorpsplein de weg Oostburg-Cadzand wordt gekruisd door de Dorpsstraat-Sluissestraat en dus te grote snelheden de veiligheid van het verkeer in gevaar kunnen brengen. Herv. Kerk. Het blijkt helaas nodig te zijn de datum van de ingebruikneming van de nieuwe Herv. Kerk iets te verschui ven. Lag het in de bedoeling zulks te doen geschieden in de week na Pink steren, thans wordt de datum genoemd van Zaterdag 5 Juli a.s. De torenklok loopt nu electrisch en ook het slagwerk en de luidklok zijn weer op gang. Het doet dan ook weer Thuis gekomen zette hij zich aan de dis en vertelde zijn huisgenoten, dat Wijnandse die avond zou komen. „Om zeven uur haal ik hem af." voegde hij er aan toe, zijn vlees snijdend. „Zo," antwoordde zijn vader knik' kend, „dan zullen we eindelijk eens kennis met hem maken." Even over zeven liepen de beide jongelieden het hotel uit, in de richting van de Singel. „Het zal voor U wellicht prettiger zijn als ik U alvast vertel dat ik twee zusters en een broer heb," zei Daan. „Mijn oudste zuster heet Hillegonda, maar wij noemen haar altijd Gonnie. Ze is onderwijzeres, hier in de stad. U treft het, vanavond is ze toevallig thuis. Ze zit in allerlei verenigingen, dus is ze nog al bezet. Dan is er mijn jongste zusje Jo, eigenlijk Yolanda ge heten, die nog thuis is en moeder helpt in het huishouden. Zoals U misschien reeds weet, hebben wij een bloem' kwekerij naast ons huis. Tussen twee haakjes: we hebben heel wat verdiend onlangs aan de heropening van Uw bedrijf. Jonge wat kregen we een be- echt landelijk aan om op deze mooie zomeravonden de bronzen stem der klokken over het dorp te horen. Breskens. Nieuw winkelpand. Zaterdag 31 Mei werd alhier het moderne winkelpand van de fotograaf W. van de Vijver aan de Grote Kade geopend. Zowel het aanzien als het interieur geven een zeer keurige indruk. Naast de modern ingerichte winkel vinden we een ruim atelier zodat het mogelijk is, b.v. bij bruiloften, mooie groepsfoto's te maken. De woonruimte is geheel op de verdieping onderge bracht. Dit pand, op deze mooie stand gebouwd, is zeker weer een aanwinst voor de Breskense winkelstand. Het pand is gebouwd dcor de Fa. Gebr. Vergouwe, Fa. Cruson-Brevet, Gebr. Rookus, I. de Visser en J. Carels naar ontwerp en onder leiding van het arch, bureau Cijsouw, allen te Breskens. Feest van de arbeid. Op 2e Pinksterdag heeft de K.A.B. in de R.-K. school alhier het feest van de arbeid gevierd. De heer Jacobs uit Sluiskil hield een rede over de bete kenis van de K.A.B. en de waarde van de arbeid. Retranchement. ,,Sproei"-vliegtuig neergestort. Bij het opstijgen van een terrein in deze gemeente kwam Woensdagmid dag j.l. het vliegtuig van het „Meteor"- luchtsproeibedrijf uit Amsterdam met zijn wielen in een greppel terecht, waardoor het over de kop sloeg en in een tarweveld bleef liggen. De piloot, de heer F. T., kwam met enkele schaafwonden vrij. Het toestel werd zwaar beschadigd. Het ongeval is vermoedelijk te wijten aan een motorstoring. De Rijkspolitie stelt in samenwerking met de Rijks luchtvaartdienst een onderzoek in. Cadzand Silo-collecte. De in de kerkdienst gehouden collecte voor het Silo-werk in België heeft f 65,48 opgebracht. Landbouwers op „Hedenesse". Dinsdag a.s. zullen de landbouwers uit Zeeuwsch-Vlaanderen bijeenkomen op „Hedenesse". Als spreker treedt op Ir. M. A. Geuze uit Poortvliet, met als onderwerp „Op en om de boerderij vroeger en nu". De leiding zal berusten bij de heer M. de Bruijne uit Zuidzande. Autobotsing. Woensdag kwamen op het kruis punt te Potjes twee auto's met elkaar in botsing. De bestuurder van een Bel gische auto komende uit de richting Zuidzande, verleende geen voorrang aan de bestuurder van een Nederlandse auto, die uit de richting Breskens naderde. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Groede. P. v d. Lijcke winnaar te Axel. Bij de op 3e Pinksterdag te Axel gehouden wieleikoers over 75 km., waarvoor 45 renners aan de start ver schenen, wist de veelbelovende nieuwe ling P. v. d. Lijcke beslag te leggen op de ie prijs met 1V2 minuut voor sprong. stellingen. Enfin, U weet zelf wel, hoe veel bloemstukken U gehad hebt. En de meeste waren zeker van ons". ,,lk heb er lang plezier van gehad," beaamde de ander. „De kwaliteit was ook goed," ver' zekerde Daan. „Maar om verder te gaan, ik heb nog een oudere broer, Willem, die voor meester in de rech ten studeert, advocaat, zal ik maar zeg' gen. Hij is doorgaans alleen maar met de vacanties thuis. Verder natuurlijk mijn vader en moeder". „Juist, dus je hebt een broer en twee zusters. Zie, dat heb ik altijd gemist, want ik was de enige thuis. Dikwijls benijdde ik mijn vriendjes op school, die niet alleen waren en dan was ik braaf jaloers, als ik zo eens bij deze' of gene op visite was". „Ja, dat kan ik mij wel indenken. Leven Uw ouders nog?" „Alleen mijn moeder Ze is niet meer zo jong en niet al te best ter been. Ze zit maar het liefst rustig thuis te lezen of is met het een of ander handwerkje bezig. (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1952 | | pagina 2