JACOBS-v. Dixhoorn, Breskens BALATUM VLOERZEIL PRAKTIJK VOLLEDIG IERVDT DAMES, wenst U iets aparts Gemeente Breskens de vlaggen uit te steken 1 A. STREEFKERK Bij P. HOOFTMAN P. HOOFTMAN, Breskens, tel. 132 Reparaties kunstgebitten ALLES voorde SCHOONMAAK A. Bondewel, Breskens Meisjes- en J ongens kleding Spori- en Regenkleding I Gemeente Breskens SLIB BEURTDIENST „CADZANDRIA" meisjes in hun nationale klederdracht prachtig werden uitgevoerd. Ook het kinderkoortje van het kamp dat enkele liedjes ten gehore bracht, oogstte veel bijval. Een toneelstuk werd opgevoerd waarbij men de Nederlandse vlag, wapens en onderscheidingstekens aan de territoriale troepencommandant, Kolonel Schotborg, die toen het bevel over Ambon voerde, overdroeg. Ieder was vol lof over de organisa tie en het gebodene, zodat het een goed geslaagde en leerrijke avond was. Na afloop volgde nog een gezellig bal met muziek van de „Suara-Muluku". Aanbestading. Dinsdag j.l. werd alhier door het Architectenbureau „Cijsouw" aanbe steed het bouwen van een woon winkelhuis aan de Kon. Emmastraat, hoek Molenwater voor de Gei. Colle- meijer. Ingeschreven werd als volgt Metsel- en Timmerwerk Gebr. Visser f 16.552, Metselwerk: Gebr. Vergouwe f 8.410, Timmerwerk J. van Rosevelt f 7.685, W. Burgers f 7.228, Fa. Cruson-Brevet f 7.080, W. J. Jacobs f 6.645, Smeedwerk Gebr. Rookus f 202,— A. P. Leenhouts f 198, Loodgieterswerk L. Izeboud f 1.850, A. P. Leenhouts f 1.847, Gebr. Rookus f 1.824, Schippers Nauta f 1.537, Electriciteit A. Brevet f 655, Schippers Nauta f 447, Schilderwerk Carels f 1.428,90 Basting f 1.376, Provoost f 1.354, v. Haneghem f 1.175, De gunning wordt nader bekend gemaakt. Vergadering Volksonderwijs. Gisteravond had in het Gem. Verenigingsgebouw de algemene leden vergadering plaats van de afd. Breskens van Volksonderwijs. De belangstelling was zeer gering. De rekening sloot met een batig saldo van ruim f 300.-, ter wijl in een bestuursvacature, ontstaan door het bedanken van dhr. v. Quekel- berghe te N. Sluis, werd benoemd de heer A. Verstraaten-Bouwens te N. Sluis. Bij de rondvraag kwam het ver voer der kinderen van en naar N Sluis ter sprake en de hoge kosten hier aan verbonden, zowel voor de ouders als voor de afdeling. In verband hier mee werd besloten om in het najaar een toneel- of operetteuitvoering te geven. Bazar Vrij Evang. Gem. te Breskens. 3e verantwoording ingekomen giften Gift f 13,18; I nest glazen schalen; 2 baby pakjes; 1 puddingvorm; 5 paar pannenlappen; 2 gehaakte kleedjes; Boekensteun; 3 knotten wol. 50-jarig Huwelijksfeest. Onder grote belangstelling vierde gisteren het echtpaar Collemeijer— Hermenet, in de Ph. v. Kleefstraat, hun 50-jarig huwelijksfeest. Voor de woning was een ereboog aangebracht. Feestavond Hedenavond zal alhier in het gemeentelijk verenigingsgebouw een feestavond worden gegeven door de Chr. Meisjes- en Jongensclub. Aanvang 7.30 u. stipt. Jaarvergadering V.V.V. Gisteravond had alhier, onder matige belangstelling, de jaarvergadering plaats van de Vereniging voor Vreem delingenverkeer. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer Seuss, de burge meester bijzonder welkom voor zijn aanwezigheid. Uit het jaarverslag bleek dat het aantal leden was gestegen tot 172. De rekening sloot met een batig saldo van f 419,09. De aftredende bestuursleden, de heren P. Priester, G. van Heek en E. Seuss werden bij acclamatie herko zen In de kascommissie werden gekozen de heren A. Hamelijnck, J. Schrier en H. van Melle. Reeds zijn een aantal aanvragen in gekomen voor pension. Binnenkort zal nog een algemene vergadering worden belegd waarin belangrijke besprekingen zullen plaats hebben. Schoondijke. Wielersport. Woensdagavond had in deze ge meente, ter gelegenheid van de jaardag van H M. de Koningin, een koers voor nieuwelingen plaats over 65 km. De belangstelling was zeer groot. Er ver schenen 47 renners aan de start. De voorzitter der Oranjevereniging lostte het startschot. De uitslag was volgt: 1. C. Keepers, Roosendaal: 2. J. A. Holtemans. Wouw; 3-A Heren, Sprun- del; 4. A. de Bruijn, Etten; 5. Wouts. Wouw: 6. J. van Looyen, Rucphen; 7. D. N. Heling, Hogerheide; 8. A. v. Beers, Etten; 9. O. van Quekelberghe. Groede; 10, P. v. d. Lijke, Groede. Uitvoering. Op Vrijdag en Zaterdag j.l. gaf de afd. Volksonderwijs een uitvoering voor haar leden. Voor hen traden op de toneelvereniging van het N.O.V. afd. W. Z.-Vl. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer A. de Klerk, allen hartelijk welkom en sprak een kort propaganda woord. Hij vroeg de leden wanneer er binnen afzienbare tijd een lid van het Hoofdbestuur hier zou komen spreken, om dan ook in grote getale op te komen. Daarna was het de beurt aan de toneelvereniging. Deze voerden op: „Tot wederdienst bereid", een spel in 3 bedrijven. Dit stuk werd op keurige wijze voor het voetlicht gebracht en een hartelijk applaus was de beloning hiervoor na elk bedrijf. Wanneer wij een pluim zouden uitreiken, dan moet dit in de eerste plaats gebeuren aan mevr. van Oorschot, die op enkele dagen de rol van Charlie Green moest leren, omdat een werkend lid ziek geworden was. In de pauze had een verloting plaats. De afd. Volksonderwijs Schoondijke kan met genoegen op deze avonden terug zien en de leden gingen dan ook ge heel voldaan huiswaarts. Oostburg Aanbesteding. Door het architectenbureau F. H. Klokke te Middelburg is aanbesteed het bouwen van een pastorie bij de Herv. Kerk alhier. De inschrijvingen waren als volgt Smids- en loodgieterswerk L. Masclee, Oostburg f 2.690 I. Verkruijsse, Oostburg - 2.370 Fa Schippers Nauta, Oostb. - 2.090 Sanitair L. Masclee, Oostburg - 1.426 Fa Schippers Nauta, Oostb. - 1.296 Schilderwerk P. Risseeuw, Oostburg - 2.275 J. de Bruijne, Oostburg - 1.926 C. Catsman, Oostburg - 1.722 Timmer- en metselwerk J. Bossand, Oostburg - 32.532 J. Herman J. de Smit, Oostb. - 30.983 J. Hemmekam, Oostburg - 28.600 A. Daansen, Oostburg - 28.500 P. Morel, Oostburg - 28.165 In massa P. Simpelaar, Oostburg - 39.910 Christiaansen Barendregt, Oostburg - 38.070 Electriciteitswerk Fa Schippers Nauta, Oostb. - 1.098 Wielersport. Zaterdag j.l. kwamen in Hotel Mabesoone in vergadering bijeen leden der K. N. W. U. en afgevaardigden van meest alle wielersportverenigingen in West Z.-Vl., waarbij aanwezig was de gewestelijke consul, de heer Calon. Na opening door de voorzitter werd besproken en tevens besloten om voor gezamenlijke rekening der verenigingen rugnummers en vlaggetjes aan te kopen. Voorts werd o.a. ook nog de ronde van Zeeland besproken. De consul, de heer Calon, drong er bij de leden en afgevaardigden op aan loyaal samen te werken, daar dit zeker de wieler sport, die hier nu weer een tijdperk van opbloei beleefd, ten goede zal komen. Onder dankzegging voor de opkomst sloot de voorzitter de vergadering. FILMNIEUWS „De laatste dagen van Pompeï" Luxor Theater te Breskens brengt U a.s. Zaterdag een prachtige film „De laatste dagen van Pompeï". Een be schaving ging ten onder in de lava van de Vesuvius. Twee wagens rollen door Hierin hebben wij heden een grote collectie met vele Parljse modellen Mantelcostuums in prima pasvorm (ook grote maten) Deux pièces en Japonnen in Uni-zijde en gebloemd Swaggers, Toppers, Jersey deux pièces, Mantelcostuums Ruime keuze Bruidsjaponnen Steeds bijpassende Hoeden, enz. de straten van Pompeï bestuurd door rijke jonge lieden, zij storen zich ner gens aan totdat een van hen een meisje omver rijdt dat bloemen verkoopt. Uit medelijden met dit meisje neemt een van de roekeloze rijders haar op en koopt haar tevens van de eigenaar. De dankbaarheid is ontzettend groot het geen weldra in liefde verandert. Hij heeft echter de dochter van de Hoge priester lief en nu ontspant zich de strijd van twee jonge mensen, die vech ten voor hun liefde. Een film die de grootste natuurramp aller tijden tot climax heeft. Deze film is gemaakt naar de beroemde roman van E. Bullwer- Lytton. Koninklijke onderscheidingen In Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de volgende Koninklijke onder scheidingen uitgereikt Tot officier in de orde van Oranje Nassau is benoemd notaris H. van Mazijk te Sluis. Tot ridder in de orde van Oranje Nassau werd benoemd de heer C. Sturtewaegen, wethouder te Aarden burg. Zondagsdienst doktoren. 4 Mei 1952. Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. de Rijk, Aardenburg, tel. 24. Sluis. Cadzand, Zuidzande Dr. Staal, Sluis, tel. 21. Breskens. Groede, Schoondijke Dr v. d. Maas, Breskens, tel 22. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. 4 Mei 1952. Zr. de Graag, Groede, tel. 52. PREDIKBEURTEN Zondag 4 Mei Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom. Bediening H. Doop Collecte wederopbouw 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Jeugddienst Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaft Herdenking bevrijding Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Retrancheinent, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Bediening H. Doop Collecte Reg. Comm. v. h. Zuiden Zaterdagsavonds 7 uur, avondgebed St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Bediening H. Doop Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Nationale gedenkdienst Collecte voor de Kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 11 uur, Ds. Kuijlman Collecte Stichting '40'45 Doopsgex. Gem. Aardenburg Geen opgave Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. van de Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. van de Vrie Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens Geen opgave A.N.W B. opent bijkantoor te Sluis. Ten behoeve van de vele Neder landse toeristen welke naar de Belgische badplaatsen en bezienswaardige steden reizen, heeft de Toeristenbond A.N.W.B besloten, ingaande gisteren, te Sluis een bijkantoor te openen. In dit bijkantoor zal men alle in- lichtingen kunnen verkrijgen, kaarten en gidsen kunnen aanschaffen en tevens kan men er zijn autopapieren aanvragen, uitgezonderd carnets en triptieken. In- nationale rijbewijzen, internationale wa- genbewijzen, kampkaarten en vele an dere documenten kan de toerist dus aan dit nieuwe bijkantoor aanvragen of in ontvangst nemen. ADVERTENTIES De Burgemeester verzoekt de Ingezete nen om op de Nationale Bevrljdlngidag, 5 Mei 11.. TANDARTS BRESKENS NU Onze fijne Allerhande, 250 gr. 59 ct. Vruchten Hagelslag, 200 gr. 29 ct. Dubbel pak romige Custard a 400 gr. 47 ct. Pruimen, 250 gr42 ct. Gedr. appeltjes, 100 gr. 30 ct. 6 stukken Huishoudzeep 54 ct. 1 pak zelfwerkend wasmiddel 39 ct. Als attractie bij Iedere 150 gr. speeltuin-snoepjes a 29 ct. een speeltulnlledje gratis En bij ons KAASPRIJZEN VERLAAGD! Sneller, beter en goedkoperDrogisterij D. A. CRINCE, Ph. van Kleefstraat 31, Breskens. 12 nieuwe dessins COCOSLOPERS (SterCocos) 50- 70-100cm. HET ADRES voor ruime sortering voor Dames, Heren en Kinderen Te koop van de Zuiveringsinstallatie, zeer geschikt voor bemesting. Omschrijving en voorwaarden zijn ter Gemeente-secretarie verkrijgbaar. Aanbiedingen worden ingewacht vóór of op 9 Mei 1952 ten Gemeentehuize. VERZENDT UWE GOEDEREN PER BRESKENS - Telefoon 78 Tweemaal wekelijkse dienst Breskens - Dordrecht - Rotterdam Afvaart BreskensWoensdag- en Zaterdagmiddag 12 uur Afvaart Rotterdam: Woensdag- en Vrijdagmiddag 12 uur Afvaart DordrechtWoensdag- en Vrijdagmiddag 5 uur Eigen AUTO-AFHAAL- BESTELDIENST

De Schakel | 1952 | | pagina 3