DE SCHAKEL FILMNIEUWS Kapitein Klakkebos op leeuwenjacht Rijkspostspaarbank. 4 April 1952 No. 376 TWEEDE BLAÖ! Het leven is niet zo kwaad. Luxor theater Breskens brengt U a s. Zater dag Lou Bandy in de onvergetelijke film „Het leven is niet zo kwaad". Lou Bandy, in topvorm op het witte doek, zal U laten schateren en U zult deze film niet meer vergeten. Een film voor jong en oud, die geen beschrijving vraagt. Het laatste duel. In het Luxor-theater wordt a.s. Zondag vertoond de zeer spannende en prachtige kleurenfilm „Het laatste duel". Randolph Scott, die de hoofdrol speelt in deze voor treffelijke spannende film, zal U laten mee leven met de moeilijkheden in het Wilde "Westen die altijd bestaan hebben en waar botsingen elkaar steeds opvolgen. IJzeren vuisten en rokende revolvers brengen hun bederf en geven de wetten aan voor vriend en vijand tot dat de held van het witte doek zich losmaakt en zich gaat bemoeien met de onguie elementen die proberen onrust te zaaien waar altijd rust heerste. Een film pracht van kleur en spannend van inhoud. Ook het voorprogramma is goed verzorgd. Plaatselijk Nieuws. Schoondijke. Wielrennen. Door het slechte weer kon de trainingsrit van de wielerclub „de Scheldemond," welke alhier gehouden zou worden, Zondag geen doorgang vinden. Hier komt Zondag a.s. het clubkampioenschap van deze vereniging voor in de plaats. Indien ditmaal het weer beter is, zal men ongetwijfeld kunnen genieten van een span nende wedstrijd. Bij de nieuwelingen is van Sluis uit Vlissingen wel de favoriet, maar of hij het hoofd zal weten te bieden aan de op komende Zeeuws-Vlamingen, is een andere zaak en het zou niet te verwonderen zijn, als v. d. Ameele, v. d. Lijcke of een der andere Zeeuws-Vlaamse renners Zondag te Schoondijke de kampioenstrui zal kunnen aan trekken. Ook bij de amateurs is dit niet onmogelijk want een Ve.rhelst en een Ingels zijn daar wel toe in staat. Het startschot zal om ï.45 u. gelost worden door Burgemeester v. Rosevelt. Toneeluitvoering. Zaterdag 1.1. gaf de Rederijkerskamer „Nut en Genoegen" alhier een uitvoering voor haar leden. Voor haar trad op de toneelgroep van de personeelsvereniging der N.V. Kon. Mij „De Schelde" te Breskens, met het familie drama „Moeder" in drie bedrijven van Jack Bess. De Voorzitter van „Nut en Genoegen" de heer Tellier sprak een openingswoord en heette allen hartelijk welkom, waarna de dames en heren uit Breskens voor het voet licht kwamen. Het stuk „Moeder" werd weer keurig opgevoerd en had de volle aandacht van de toeschouwers. Tussen het tweede en derde bedrijf had een verloting plaats met aardige prijzen. Na afloop sprak de heer Tel lier een dankwoord en hoopte dat de heer Carels met zijn vereniging nog meerdere malen een uitvoering zal geven in onze gemeente. Ondanks het slechte weer was de zaal van Mevr. de Wed. A. F. Zeegers goed bezet. Het was weer een mooie avond, zoals wij die in West Zeeuwsch-Vlaanderen de laatsten tijd wel meer hebben meegemaakt. bed te kijken, dat hij zo juist aange legd had. „Tja", zei hij tegen z'n vrouw, „wat zouden we daar nu eens in 't midden zetten? Daar breek ik me nou al een uur lang het hoofd over!" Biervliet Vergadering Jong Hervormden. In de z.gn. nieuwe consistorie kamer vergaderden de Jong Hervorm den onder leiding van Ds. Wiebosch. Na de gebruikelijke opening vertelde Bram de Die een en ander over de jeugdgemeenschap, die gegroeid is rond het Vormingscentrum Hedenesse. Hedenesse begint zich steeds meer in een grotere belangstelling te ver heugen. De weekends die er regel- matig georganiseerd worden trekken steeds meer bezoekers. Dit is in de eerste plaats te danken aan het feit, dat de jeugd zelf zo een belangrijk aandeel heelt in alles wat er gebeurd. Over dit alles volgde een discussie, waaraan door alle aanwezigen werd deelgenomen. Verder werd de avond gevuld met spel, waarna Ds. Wiebosch de bijeen komst sloot met dankgebed. Oudermiddag Chr. Kleuterschool Onder grote belangstelling werd de oudermiddag van de Chr. Kleuter school gehouden. De klas bleek te klein om alle genodigden en belangstellenden te bevatten. De voorzitter van het schoolbestuur, Ds. Wiebosch, opende de middag met gebed, waarna de kleutertjes enkele liedjes zongen. Hierna trok het gehele gezelschap naar het speellokaal, waar allen met wat passen en meten een plaatsje kon den vinden. De lente-koningin verjaarde, en alle inwoners van kleuterland brachten haar hun felicitaties over, die vergezeld gingen van een passend geschenk, zoals peperkoek, parelsnoer, een echte ver jaarstaart, een bloemenhulde uit Tirol, kortom te veel om op te noemen. Bekijken we achter dit lieve, simpele door Q. Th. ROTMAN. daar kwam de dodelijk getroffen weer haan naar beneden suizen nog een paar laatste wentelingen en daar stond hij precies midden in het bloem bed. Zo was de moeilijkheid dus ineens opgelost. spel, het enorme geduld, waarmede dit alles aan de kleuters was bijgebracht, dan krijgt men een groot respect voor het werk der beide leerkrachten. Aan de costuums, etc., was ook veel zorg besteed. Hierop volgde een zangspel ,,'k Zag twee beren". Het aardige was, dat de beren, koeien, muizen, enz., en de daarbij behorende handelingen door de kleuters werden uitgebeeld. In de pauze werden allen verrast met een lekker kopje thee. Na de pauze hadden de peuters weer het hoogste woord in enkele aardige spelletjes, o.a.: Het gouden feest van grootmoeder, waarbij opa en oma deftig waren uitgedost, voimde wel het hoogtepunt van het programma. De grote tovenaar, die tot verrassing van de aanwezigen echt kon toveren, was ook een groot succes. Met kinderzang werd de middag besloten. Ds. Wiebosch dankte de leerkrach ten voor het geduld en de liefde waar mee gewerkt is, waarna de ds. af scheid nam van de 14 kleuters, die hun kleuterschool gaan verruilen voor de „grote school". Namens de leerlingen, die de school gingen verlaten, bood mevr. M. S. Dijk aan de leerkrachten met enkele toe passelijke woorden enkele boekwerken aan. Ds. Wiebosch sloot deze gezellige middag met dankgebed. Aan het Postkantoor Breskens en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand Maart ingelegd f 91291,64. terugbetaald f 160403,76. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nr. 17350

De Schakel | 1952 | | pagina 5