«sar KASTPAPIER Fin HOR l DE ROESTER VERSPRILLE S Kledingmagazijn Van 30 qq Voor Li li Sigarenmagazijn CARELS coupe pasvorm kwaliteit solide binnen- bewerking Breskens Telefoon 130 ie De avonturen van de brave soldaat Schwejk Voetverzorging Mevr. A. SIBBES, Voetkundige SMIDSKNECHT aank. Bakkersleerling ci. een grote Bolknak Natuurlijk bij Al meer dan 50 jaren Heren - ondergoed Interlock Zwart Interlock Vlissingen 564,43, aan ïrhalve een 'erband met voorzitter bezig is aan te leg deze nu its (K.V.P.) aad, als hij t zij in het 2n verricht zorgd door de accordeonclub „Mirian1 en leden van de zwemvereniging, die enige to'neelschetsjes opvoerden. Ook het rad van avontuur ontbrak niet, waarop zeer vele en mooie prijzen werden verdraaid. Oostburg. Eindles motor- en trekkercursus. Woensdag j.l. vond in de Ambachts school alhier de eindles plaats van de motor- en trekkercursus vanwege de Cursuscommissie uit de georganiseerde landbouw. De aanwezigen werden verwelkomd door de voorzitter, de heer J. Ie Clercq Sr., waarna nog een les volgde van de heer v. d. Beukei, leider van de cursus. Deze sloot hierbij aan met verschillende vragen, tot de leerlingen gericht. Hoewel het aantal deelnemers aan de cursus geringer was dan gewoonlijk, was deze toch een groot succes door de ambitie, waarmede de leerlingen de cursus hebben gevolgd. Na afloop van de ondervraging deelde de heer J. Ie Clercq de diplo ma's uit. Gediplomeerd werdenP. Risseeuw Az. te Cadzand, P. de Smit en J. van 't Westeinde te Groede, J. W. Hoste te Nieuwvliet, A. de Smit te Oostburg, Joh. Ie Clercq Jz. en J. Leenhouts te Retranchement en P. S. Dekker te Zuidzande. De heer L. van Dijk, als ambtenaar belast met het toezicht op de cursus, sprak hierna de jongelui toe en gaf een enkele beschouwing over te betekenis van de motortractie in de landbouw. De leerling P. S. Dekker dankte de cursusleider namens zijn medeleerlingen, onder aanbieding van een geschenk. De heer v. d. Beukei besloot met een toepasselijk slotwoord. Schildersvergadering. In hotel De Vuijst vergaderde Zater dag j.l. de Bond van schilderspatroons in Nederland. De districtsvoorzitter, de heer J. H. de la Vienne opende de vergadering en heette in het bijzonder welkom het hoofdbestuurslid, de heer H. J. Cramer. Deze sprak over het pensioenfonds en de subsidie-regeling voor het winter-schilderwerk. De heer J. Messbauer uit Breda sprak over de W. A.-verzekering, speciaal in verband met het werken met de brandlamp, de P. B. O., de wachtgeld en werkeloosheidsverzekering. Na deze belangrijke onderwerpen sloot de voorzitter de vergadering. Toneel- en cabaretavond. De Federatie van Landarbeiders hield in het Ledeltheater een goed geslaagde toneel- en cabaretavond. Het hoofdbestuurslid, de heer P. Schippers, hield een propagandarede, waarna het toneelgezelschap „De Ghe- sellen van den Spele" het toneelstuk „De tijden zijn niet te keren" op voerde. Na de pauze werd nog een vrolijk programma van kleinkunst en operette gegeven. Groede. Toneeluitvoering. De toneelvereniging „Groede" alhier heeft op Zaterdag i en Maandag 3 Maart als concoursstuk voor dit seizoen opgevoerd „Rebecca" van Daphne du Maurier, naar het gelijknamige boek en film. Beide avonden werd gespeeld voor een stampvolle zaal. Dat deze vereniging met het spelen van dit stuk een goede greep heeft gedaan, bleek wel uit het aandachtig volgen van het spel en het spontane en langdurige applaus na elk tafereel en na afloop van'tstuk. Maandagavond werd voor het concours gespeeld. Dhr. Hoste, voor zitter der vereniging opende en sloot beide avonden, waarbij hij dankte voor het vele werk van regisseur en spelers om deze uitvoeringen te kunnen geven en alle anderen, die op enigerlei wijze hadden medegewerkt deze avonden te helpen slagen. Beide avonden werd een verloting gehouden, waarvoor vele prijzen beschikbaar waren gesteld. Met Paas-kermis wielerkoers. De onlangs alhier opgerichte wieler vereniging kwam Dinsdagavond tesamen met de V.V.V.-vereniging in café Schautteet in vergadering bijeen. Besloten werd om op 3e Paasdag een koers voor nieuwelingen te orga niseren. Aardenburg Zilveren jubileum. Maandag j.l. herdacht mej. M. C. van Besien het feit, dat zij vóór 25 jaar depóthoudster werd voor de firma Albert Heijn. WMOVEÏNEj-- ij'j WETTIGE VaSVOJtM Een COSTUUM dat U als gegoten zit, waarvan U steeds plezier zult hebben en dat aan alle eisen voldoet, zoals: tegen ongelooflijk ENEEN COUPE P/E ELKE \CHITIEUUQN \VOORSTOdN. dat levert U V. K. B. lage prijs Ook voor maatkleding Uw adres. Vraagt U geheel vrijblijvend onze stalen- collectie. Heden ontvangenManchester Klettervesten Sluis. Toneelavond N O.V. Vrijdagavond trad voor de afd. Sluis van Volksonderwijs op het toneel gezelschap van de N. O. V. met het blijspel „Tot wederdienst bereid". De zaal was stampvol en ook hier werd veel succes geoogst. De verloting in de pauze lukte goed. Het was een zeer geslaagde avond voor Volksonder wijs. Cadzand. Toneelavond N. O. V. Zaterdagavond trad de toneelgroep van de N. O. V. op zijn tournee door W. Z.-Vlaanderen op in „Het Zwin" alhier ten bate van de kleuterschool. „Tot wederdienst bereid" bleek ook nu weer zeer in de smaak te vallen van de overvolle zaal. Een gehouden verloting slaagde uitstekend. Het bestuur van de kleuterschool was dan ook zeer tevreden over de avond en bij monde van de heer Ver meulen werden de speelsters en spe lers hartelijk dank gebracht voor het vertoonde. Retranchement. Toneeluitvoering. Zaterdag gaf de toneelvereniging uit Sluis een uitvoering in de O. L. School alhier ten bate van de muziekvereni ging. De zaal was overvol. Er werd goed spel te zien gegeven en de aan wezigen hebben dan ook volop geno ten. Ook was er nog een verloting, terwijl na afloop het bal in café Luteijn verzorgd werd door het dansorkest „The Zwin Boys". Schoondijke Zanguitvoering. Schoondijke's gemengd koor gaf Zaterdag avond onder leiding van de heer A. J. de Klerck, een uitvoering in de Ned. Herv. Kerk. De voorzitter, de heer P. L. E. de Paauw, opende deze avond, waarna een zestal zang nummers ten gehore werden gebracht, o.a. een aria uit Orpheus, van Glück, gezongen door mej. Mies Leenhouts, sopraan. Na de pauze werden naast de koorzang nog een tweetal Schubert-liederen voor sopraan solo ten gehore gebracht, gezongen door mej. Fr. Risseeuw. Tot slot werden door de heren A. en P. van de Walle een paar instrumentale solo's gegeven, eerstgenoemde op bariton en de laatstgenoemde op clarinet. De voorzitter dankte, onder uitreiking van stoffelijke blijken van waardering, de ver schillende medewerkers(sters), inzonderheid ook de directeur, voor zijn bekwame leiding. De secretaresse, mej. J. Leenhouts, bood aan mevr. de Klerck en de dames-solisten bloemen aan. Ook burgemeester Van Rosevelt sprak nog enige waarderende woorden. Het was een zeer goed geslaagde uitvoering waarvan de aanwezigen ten volle hebben kunnen genieten. BURGERLIJKE STAND. Gemeente SCHOONDIJKE over de maand Januari 1952. GEBOORTEN12, Jacob Abraham, z. van M. Maljaars en S. K. van der Meulen; 23, Martinus Johannis, z. van J. J.Boekhout en L. C. Heijmans; 31, Abraham Alphons, z. van J. P. M. Esseling en M. M. Gossije. HUWELIJKEN Geen. OVERLIJDEN Geen. INGEKOMEN 25, M. L. Swartelé van IJzendijke; 28, H. J. de Smit van Biggekerke. VERTROKKEN: 2, L. Schoonmaker naar Anna Paulowna; 9, W. Kareis naar Bergen op Zoom; II, G. W. Buijze naar Breskens; 12, E. A. Jansen naar Zeist; 25, C. D. de Reu naar IJzen dijke. Bazar Ned. Herv. Kerk te Breskens. Eerste verantwoording ingekomen giften Firma I. W.3 jongensoverhemden, 8 doosjes handwerkwol, 3 Lindbergkapjes, 3 petjes, lapjes stof, damesblouse (kantwol), baby truitje. T. O.: Babyjasje en -mutsje. K.Keedje. T. W.: Kleedje. K. R.Jongenstrui. d. H. Kussen, div. panlappen, grabbelton artikelen. O.Tafelmatjes. Firma J.-v. D.Textiel en handwerkmateriaal. Mevr. B.1 paar slaapsokken. Mevr. B.-W.Babysokjes. Mevr. E.1 paar sokken. Mevr. O.Tafelmatjes. Mevr. P. R.Handschoenen, wollen jasje, wollen sokjes. Zondagsdienst doktoren. 9 Maart 1952. Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. de Rijk, Aardenburg, tel. 24. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Staal, Sluis, tel. 21. Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Jong8ma, Groede, tel. 2. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI. Zondag 9 Maart 1952. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65. Zondag 9 en Donderdag 13 Maart Zondag 16 en Donderdag 20 Maart Blijspel naar Jaroslaw Hasek door M. Brod en H. Heimann Vertaling: Willem Benoy Regie Fred Engelen De voorstellingen hebben plaats de Zondagnamiddag om 3 uur en Zondags en Donderdagavond om 7.30 uur. PREDIKBEURTEN Zondag 9 Maart Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Collecte voor Silo Biervliet, 10 uur, Ds. Boere Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom. Bev. ambtsdragers 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 6 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Wiebosch Collecte alg. Chr. doeleinden Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaft Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagsavonds 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Retranchement, 9,30 uur, Ds. ten Cate Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Y. v. d. Schoot, Brugge Collecte voor Herv. Gem. in België IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg Geen opgave Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Cand. van de Vrie Retranchement, 2,30 uur, de heer De Bruijne Cadzand, 2,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. van Helsdingen, Amersfoort 3 uur, Ds. van Helsdingen Bediening H. Doop Elke Zaterdag alhier verkrijgbaar losse nummers a 25 cent van de Gevonden voorwerpen. 1 bril, 1 kinderhandschoen, 1 herenriem. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. 1 paar lederen bruine glacé-handschoenen. Inl. bij de heer A. Herman, Voorstraat, Groede. Een kinderportemonnaie met inhoud. Inl. bij dhr. Bouwens, Slijkstraat, Groede. Een paar oorwarmers, Inl. bij Wachtm. van Rosendaal te Groede. Een manchester jas. Inl. bij dhr. Roets, Brouwerijstraat Groede. ADVERTENTIES Voor de vele blijken van belang stelling vóór en bij ons huwelijk onder vonden, zeggen wij namens wederzijdse ouders onze hartelijke dank. I. L. VAN DER HOOFT. J. M. VAN DER HOOFT— Houdersteijn. Groede, Maart 1952, Drieweg O 241. Inplaals van Donderdag nu IEDERE WOENSDAG, vanaf 12 Maart, in het Groene Kruisgebouw te BRESKENS. Spreekuur van half tien tot 4 uur. GRATIS VOETONDERZOEK Wij vragen voor direct voor het huis aan huis demonstreren van onze speciale massage buikbanden naar maat. Hoge provisie. Vrij reizen en alle sociale verzekeringen. Brieven: Handelsondern. „Succes", Prin- sengr. 1041, Amsterdam, Tel. 39548. GEVRAAGD: een per 1 April, bij H.CIJSOUW, Smederij, Groede. Gevraagd tegen 1 April a.s. (weinig bezorgwerk) Bakkerij H. BRAKMAN, Nieuwvliet. Hoewel alles stijgt in prijs, wederom 'n PRIJSVERLAGING in SIGAREN van prima kwaliteit voor 8 cent per stuk MINDER! Wij tonen U in onze étalage de dozen zoals wij ze tot Vrijdag verkochten, 10 stuks a f 3,en zoals vanaf Vrijdag voor 10 stuks f 2,20. Spuiplein 9 BRESKENS Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens. zijn wij bekend om de dege lijke kwaliteiten van ons Probeert U hei ook eens Wij hebben oer-degelijk Pantalons vanaf f 4,99 Hemden f 4,95 Borstrokken f 4,29 Singlets f 2,39 Sportbroekjes f 2,39 Veel succes hebben wij mei ons Een uitkomst voor hen die vuil werk verrichten moeten. sinds 1899 St. jacobsstraat 7 Telefoon 2667 In verschillende kleuren effen rood en blauw geblokt groen en blauw

De Schakel | 1952 | | pagina 3