administratieve redenen. Ik heb werk uit de handen van de penningmeester willen halen. Als men hem nu zendt en ik zou het verantwoorden, dan wordt dat drievoudig werk en dat heeft de bedoeling niet kunnen zijn. Tot de volgende keer dus! Namens het Bestuur, M. Maas, Biervliet. Giro 84634. ATHLETIEK. Provinciale kampioenschappen van België te Dendermonde. Aan de kampioenschappen van Oost Vlaanderen hebben 3 West Zeeuws- Vlaamse athleten deelgenomen. Bij de senioren ging de zege naar de sterkste Belgische veldloper van dit jaar M. Vandewattyne, tweede werd De Riemaeker, 3 Cromphout, allen van Assa Ronse, 4 werd Roels van Dendermonde, 5 Spileers. Staf Dobbelaere die na 9 km. nog op de achtste plaats liep, zakte op het einde van het ruim 11 km. lange traject iets af en eindigde op de 12de plaats. Piet van Acker kwam met ongeveer 100 meter achterstand op de Schoon- dijkenaar als 13de door de finisch. Bij de junioren eindigde Luteijn uit Zuidzande als 27ste. Zondag a.s. zal Staf Dobbelare deel nemen aan de Nederlandse cross^ kampioenschappen te Arnhem. Op het 13 km. lange en zeer heu velachtig traject zal de Schoondijke- naar de strijd aanbinden met alles wat naam heeft op crossgebied. Om enkele namen te noemen, Bobel- dijk, Adriaansen, vad de Zande, Besters, Huizinga, van de Veerdonk, Vissers, enz. Gezien de resultaten van de Zeeuws-Vlaming en de zware training, kunnen we wel verwachten dat hij er alles op zal zetten, om een goed figuur te slaan. FILMNIEUWS „Doorbraak" Luxor Theater te Breskens brengt U a.s. Zaterdag „Doorbraak" Deze film is het verhaal van de Heroische strijd welke leidde tot de bevrijding van Europa. De belevenissen van het kranigste troepje prachtkerels, dat zich ooit een weg baande door een hel van vuur en verschrikking. Eindelijk een film welke een juist beeld geeft van de machtige strijd in Normandiefel realistisch en zo menselijk tegelijk. „Pinky" Zondag a.s. wordt vertoond de film „Pinky". Een film waar U lang over zult spreken en U zult bewondering hebben voor deze vrouw. U zult zelf roepen: „Keer terug naar je volk, keer terug". Pinky, veracht door de blanken, verguisd door de blanken, vernederd door blanken. Deze film ontroerd de gehele beschaafde wereld met het ver haal van deze blanke negerin. De mens onterende behandeling van neger vrouwen in bepaalde delen van Amerika wordt in deze film sober aan de kaak gesteld. De gehele blanke gemeenschap keerde zikh tegen pinky, maar de rechter stelde haar, de hulpeloze ne gerin, in het gelijk. Een even moedig als openhartige film, ontroerend en fel, bewogen en meeslepend. er koraalriffen waren. Deze hebben we met onze laatste torpedo's stuk geschoten en zodoende kwamen we op bet eiland. Daar hebben we al lereerst een verblijf vooi ons ge maakt en later een boot. Uit onze onderzeeër demonteerden wij een motor en daar wij een paar werk tuigkundigen bij ons hadden kostte het niet veel moeite een kleinere motor in elkaar te zetten. Deze werd in de nieuwe boot gebouwd en zo voeren, we met een lading vruchten en vis, die we gevangen hadden, naar een naburig eiland, waar wel mensen woonden. Met deze mensen gingen we handel drijven en af en toe kwamen deze eens bij ons op bezoek. Ze waren zeer sympathiek en wij hebben ze altijd eerlijk be handeld. Later kwamen er ook men sen van andere eilanden en op een zekere dag - dat was verleden jaar - kwamen er inboorlingen van Saint George. We leerden al spoedig ons met deze mensen verstaanbaar ma ken en gingen ook met hen handel drijven. Voetbal 2e klasse B. GoesRood Wit 02; De Baronie Internos 1 1. Het inhaalprogramma van Zondag bracht verschillende verrassingen en teleurstellingen Een teleurstelling was, dat het Goes niet lukte beslag te leg^ gen op de beide punten. In een slecht gespeelde wedstrijd nam Rood Wit de punten mee naar Brabant en steeg een plaatsje op de ranglijst. Voor Vlissingen is de uitslag niet ongunstig, nu ze weer op gelijke hoogte met Goes kunnen komen. De Baronie kwam goed voor de dag en het gelijke spel tegen de leiders mag er zijn. Zodoende loopt Dosko een punt in en het is nog niet uitgemaakt wie de uiteindelijke kampioen wordt De stand is Internos 18 12 4 2 50 -25 28 Dosko 16 10 3 3 38 29 23 Middelburg 18 10 3 5 50 30 23 T.S.C. 17 7 6 4 33 25 20 De Baronie 18 8 4 6 35 -40 20 Rood Wit 17 8 2 7 39 43 18 R.AC. 16 6 5 5 22 17 17 Terneuzen 16 7 1 8 35 39 15 Moe 17 4 4 9 21 3i 12 Alliance 18 3 6 9 32 42 12 Goes '7 2 5 10 30 42 9 Vlissingen 16 3 1 12 32 54 7 3e klasse D. RCSCorn Boys 3 2; De Zeeuwen Breskens 23; Sluiskil Clinge 23; BiervlietOdio 31; ZeelandiaNw. Borgvliet 21. In deze klasse vielen verschillende verrassingen. Breskens had het zeker niet gedacht, dat ze zouden winnen in Vlissingen. En toch is het gebeurd. In het begin zag het er anders niet uit dat de Zeeuwen zouden verliezen. Geluk kig ontworstelde Breskens zich aan de druk en kwamen er gevaarlijke aanval len. De voorhoede combineerde goed, wat we gewoonlijk niet van hen ge wend zijn. Door de aanvallen langs de vleugels te lanceren, kwamen er kan sen. Een schot van Vermeulen op de lat had een beter lot verdiend, maar toch had Breskens voor de rust nog een voorsprong, door een goed aange geven bal van Fenijn, die Steijaert in een doelpunt omzette. Ook de 2e helft begon hoopvol en spoedig werd de stand opgevoerd tot 03. De Zeeuwen gooiden er toen een schepje op. Toen beging Breskens de grove fout zich in de verdediging terug te trekken. Steeds drong de Zeeuwen achterhoede op en het scheelde een haar of de zege was nog ontglipt. Aanvallen is nog steeds de beste verdediging 1 Ook Biervliet en Zeelandia gaven geen krimp en versloegen hun Brabantse tegenstanders. Sluiskil zit echter door een nederlaag tegen Clinge diep in de put, waar ze wel niet meer zullen uitkomen. RCS. klopte Corn Boys waardoor de Sasse- naren wat afgezakt zijn. De stand ziet er thans als volgt uit Axel 17 11 5 1 54-20 17 De Zeeuwen 17 11 4 a 43-21 26 Meto 16 8 3 5 42-27 19 Odio 16 7 5 4 41-32 19 Breskens 14 7 2 5 45-36 16 RC. S. 14 6 3 5 34 - 24 15 Clinge 16 6 2 8 37-41 14 Biervliet 16 6 1 9 31-36 13 Nw. Borgvliet 17 4 5 8 33-47 13 Corn Boys 13 5 2 6 29-29 12 Zeelandia 17 4 2 11 27-58 10 Sluiskil 15 1 2 12 17-60 4 4e klasse H. RiaSteen 31; HoofdplaatHulst 2—5; Oostburg—EMM 1-0; IJzen- dijke—PSK 6—2 Een dezer mensen had een klompje goud en hij vertelde, dat hij dat daar gevonden had. Wij zijn toen met hen naar Saint George gevaren en ontdekten hier een goudader. Aangezien de inboorlingen van na ture erg nieuwsgierig waren, was het voor ons onmogelijk om naar het goud te zoeken, zonder dat ze er erg in hadden. We gingen toen op een avond weer weg, maar kwa men in de nacht terug en gingen spoken. Dat was voor ons een klein kunstje. De nacht daarop herhaal den wij het en voeren daarna terug naar ons eiland. Enkele dagen later kwam er ook een deputatie van Saint George naar ons toe en ze vroegen ons met hen mee te gaan naar hun eiland, aangezien ze geesten hadden gezien. We deden net, of we het niet ge loofden en gingen mee. Natuurlijk spookte het de nacht daarop weer. (Wordt vervolgd). Het werd een goede dag voor IJzen- dijke. Haar naaste concurrenten verlo ren alle. terwijl ze zelf met PSK afre kende, waardoor PSK hekkensluiter blijft. Ria wees het sterk opkomende Steen terug, terwijl Oostburg net de baas bleef over EMM. Nu Hoofdplaat zonder winst bleef, is het gedrang in de staart niet afgenomen. Wie uitein delijk het kind van de rekening wordt is nog niet te zeggen, zoals uit de stand blijkt Hulst 14 14 o o 59-13 28 Ria 14 9 1 4 57-35 19 Hontenisse 15 8 3 4 47 - 33 19 Oostburg 14 7 1 6 30-31 15 Steen 15 7 1 7 56-29 15 E.M.M. 14 4 4 6 24-28 12 IJzendijke 13 5 2 8 38-43 12 Aardenburg 15 4 3 8 25-33 11 Koewacht 13 2 5 6 20 - 40 9 Hoofdplaat 14 3 3 8 28-60 9 P.S.K. 15 4 1 10 31-70 9 Bezoek Avro's Bonte Dinsdagavondtrein In overleg met de Avro zal er op 3de Paasdag een bezoek gebracht worden door de West Zeeuwsch-Vlamingen aan de Avro's Bonte Dinsdagavondtrein. Vanuit iedere plaats zal er een verbinding zijn. Vertrek ongeveer half acht van Breskens, waarna de reis naar Rotterdam gaat waar gestopt wordt voor een kopje koffie en waar U in de gelegenheid zijt om U medegebrachte boterhammen te nut tigen. Om half drie worden wij bij de Avro- studio verwacht waar wij eerst een kopje thee ontvangen en daarna onder leiding de studio's worden bezichtigd. Daarna met de bussen door naar het Kon. Paleis „Soestdijk" en door het Gooi terug naar Hilversum, waar in het Avro-restaurant een uitgebreid diner op ons staat te wachten. Na het diner zo mogelijk nog een bezoek aan het bekende Stadhuis van Hilversum. Om 8 uur terug in de grote Avro-studio, voor het bijwonen van de Bonte trein. Na de Bonte trein via Antwerpen naar huis, welke rit in Breda wordt onderbroken voor het nuttigen van een kopje koffie. Om streeks 3 uur weer thuis. PREDIKBEURTEN Zondag 2 Maart Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Bediening H. Doop Collecte kerkherstel Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom. Bediening H. Doop Collecte wederopbouw 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadiand, 10 uur, Ds. ten Cate Bediening H. Doop Groede, 10 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaft Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Bediening H. Doop Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagsavonds 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Bediening H. Doop Zendingscollecte Retranchement, 2,30 uur, Ds. Blom Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Zendingscollecte Doopsgez. Gem. Aardenburg Geen opgave Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Cand. van de Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds Praas Cadzand, 2,30 uur, Cand. van de Vrie Oeref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. Thielen, Maasland 3 uur, Ds. Thielen Plaatselijk Nieuws Breskens Rectificatie. - In ons nummer van vorige week is abusievelijk vermeld, dat de op brengst van de collecte voor de „Klok ken voor Amerika" in onze gemeente f 33,05 bedroeg. Dit moet zijn f 133,05. Bevolkingsonderzoek op T.BC. De uitslag van de deelname aan het bevolkingsonderzoek op t.b.c. in onze ge meente is als volgt: Van de bevolking van 16 jaar en ouder heeft zich 71 pCt. laten doorlichten. Met gel dige reden heeft 16 pCt. dit niet laten doen en zonder geldige reden 13 pCt. Bovendien zijn nog doorgelicht 228 kinde ren beneden 16 jaar en 25 personen uit an dere gemeenten. Voor degenen die zich niet hebben laten doorlichten bestaat alsnog ge legenheid hiertoe dit in naburige gemeenten te laten doen. Gunningen. Namens de opdrachtgevers zijn door het Architectenbureau Cijsouw te Breskens de volgende werken gegund Het bouwen van een magazijn met kantoor aan de Haven voor de Fa. W. Woittiez Zonen aan de Fa. Gebr. Visser alhier. Het bouwen van een woon-winkelhuis aan het Spulplein no. 21 alhier aan de combinatie van de volgende aannemers: Fa. Gebr. Ver gouwe, Metselwerk; Fa. Cruson-Brevet, Tim merwerk; Fa Gebr. Rookus, Smeed- en Lood- gieterswerk; Schildersbedrijf Carels. Schilder werk. Allen alhier. Bazar Ned Herv. Kerk, Onder leiding van mevr. Van Beusekom komen een 40-tal dames iedere 14 dagen bij een voor het maken van handwerken, ter voorbereiding van een bazar, waarvan de opbrengst bestemd zal zijn voor de aankleding van de nieuw te bouwen Ned. Herv. Kerk. Vele dames buiten deze werkgroep werken thuis voor ditzelfde doel en mogen wij nog vele dames opwekken ook wat te maken voor de bazar, die in het najaar zal worden ge houden. Mochten er bij de a.s. voorjaarsschoonmaak goede artikelen te voorschijn komen, die uw huis te vol maken en die u voor de bazar zoudt willen afstaan, dan worden deze op uw verzoek gaarne afgehaald. Het is nog vroeg, nu al met verzamelen te beginnen, maar wij krijgen dan een beter overzicht. Uit de werkgroep werd een dagelijks bestuur gekozen, n.l. de damesB. van Beusekom- van Kooten, presidenteZr. Schilder en M. van Vliet-Jacobs, secretariaatM. van de Sande, penningmeesteresseR. de Hullu- Carels, C.J. Vroon, de Boer, Dubois-de Poorter, terwijl de heer W. Luteijn zich met enige administratie wil belasten. Ouderavond. O. L.S. Maandagavond hield de Openb. Lagere School alhier haar ouderavond. Allereerst was er gelegenheid voor de ouders om in de school het werk van hun kinderen te bezichtigen, waar van een druk gebruik werd gemaakt, waarna om ongeveer half acht een gezellig samenzijn volgde in het Gem. Ontspanningsgebouw. Wegens ziekte van de voorzitter der oudercommissie, de heer Eckhart, opende het hoofd der school, de heer De Pree, deze avond waarbij hij allen hartelijk welkom heette, in het bijzon der het voltallige college van B. en W. Burgemeester Eekhout hierna het woord voerende, bracht hulde aan de heer De Pree in verband met zijn 25- jarig jubileum als hoofd der school, waarbij hij hem als blijk van waarde ring een 3-tal Kramers woordenboe ken aanbood. (De schoolkinderen had den dit jubileum reeds gevierd met bloemen en cadeautjes). Vervolgens sprak hij dankwoorden tot de heer Robijn, die in verband met zijn be noeming tot hoofd der school in IJzen dijke onze gemeente gaat verlaten. Spr. dankte hem voor hetgeen hij voor de Breskense jeugd heeft gedaan, waarbij hij de hoop uitsprak dat het hem in IJzendijke goed mag gaan. De heer De Pree dankte hierop voor het huldeblijk, waarna de kinde ren aan de beurt kwamen met schetsjes, samenspraak en zang. Er werd begon nen met de kinderen uit de ie, daarna de 2e en zo vervolgens tot de 6e klas. Alle kinderen deden erg hun best en kregen dan ook telkens een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. In de pauze had een verloting plaats, terwijl thee met een versnapering werd rondgediend. Aan het slot van de avond bood de heer De Pree, namens de school, de heer Robijn een mooie lijst aan waarin de foto's van alle klassen met hun personeel gegroepeerd waren. De heer Robijn dankte hierop voor dit mooie aandenken, waarna de heer De Pree de avond sloot met dank aan alle aanwezigen voor hun belangstelling. Feestbijeen komst Gisteravond had in het Gem. Vereni gingsgebouw alhier een ontspanningsbijeen komst plaats voor de vrouwen van de leden van da Algem. Nederl. Metaal Bewerkers Bond, afd. Breskens. De zaal was overvol met belangstellenden, waarbij behalve veel vrouwen ook talrijke mannen waren vertegenwoordigd. Na een korte inleiding en propagandisch woord kwam voor het voetlicht de theatergroep „De Ver enigde Spelers" die de cabaret-revue „Met een stuiver de wereld rond" presenteerden. Medewerkenden waren Lies de Wind, Jan Vogel, Gerrit Lindenberg en Ka van den Bosch. Wat zij naar voren brachten was in df ware zin des woords kunst met een grote „K". Een daverend applaus bij het einde was dan ook de welverdiende beloning voor hun optreden. In de pauze werd koffie rondgediend en gratis een tas met boodschappen verloot. Waterlandkerkje. Geslaagd. Te Breda zijn geslaagd voor Lingerie coupeuse de dames Nelly Kwekkeboom en Koos Dees alhier, leerlingen van mevr. Jansen- Verhage te Breskens. Schoondijke. Uitvoeringen. Op Vrijdag 22 en Zaterdag 23 Febr. j.l. gaf de Rederijkerskamer „Nut en Genoegen" een uitvoering ten bate van de voetbalvereniging „Schoondijke". Hoewel de ie avond weinig belangstelling werd betoond, hetgeen vermoedt lijk te wijten was aan te laat verschenen bekendmaking, gaven de spelers en speelsters van „Nut en Genoegen" geen krimp. Het blijspel „de Nieuwe Veearts" werd weer keurig voor het voetlicht gebracht De 2e avond was de zaal geheel bezet en er was dankbaar publiek. Onder de aanwe zigen merkten wij o.a. op Burgemeester

De Schakel | 1952 | | pagina 2