ontsmetten van zaaigranen en zaden. SICO-Karpetten Roggebrood P.HOOFTIN Uw kruidenier Visitekaartjes IDE Wijziging kantooruren P.TT. Voordelige aanbiedingen Fa Wed.H.Bondewel, Breskens Deze week: KRUIJTER A. Bondewel, Breskens C. WESDORP, Breskens HOOFTMAN's Kaas P. BLOMMAERT DE WEERDT, N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Mij. Osmia vulpennen Osmia vulpotloden Vergadering Groene Kruis. Maandagavond had alhier onder voorzitterschap van de heer W. Careb, dejaarlijkse algemene vergadering plaats van het Groene Kruis, welke in tegen stelling met vorige jaren, goed bezocht was. De voorzitter deelde mede dat de afdeling thans 40 jaar bestaat en vond het jammer dat er van de be scheiden, welke door de oorlogshan delingen waren verloren gegaan, weinig gegevens overgebleven waren. Het aantal leden is gestegen tot 804. Hier na werd het jaarverslag voorgelezen waarin o.m. werd vermeld dat Zuster Schilders 1995 ziekenbezoeken heeft verricht, 67 controle-bezoeken bij T.B.C.-patiënten en 16 controle-be zoeken op maatschappelijk gebied. Dat aan kinderhygiêne grote aandacht besteed wordt, blijkt hieruit, dat zij hiervoor 425 bezoeken aan zuigelingen deed en 27 aan kleuters. Het consultatiebureau voor zuige lingen hield 25 zittingen, er stonden hiervoor 66 zuigelingen ingeschreven. Het consultatiebureau voor kleuters hield één zitting. Hiervoor stonden 67 kleuters ingeschreven. Het aantal consulten bedroeg 75. Tijdens vervanging in Groede deed de Zuster 150 ziekenbezoeken. Dit wat de verpleging, enz. betreft. Van het verplegingsmateriaal werd in 114 gezinnen gebruik gemaakt en werden 249 artikelen uitgeleend. Nie mand is teleurgesteld moeten worden als er om materiaal gevraagd werd. Wel kwam het voor dat het bestuur teleurgesteld werd door leden, die materiaal geleend hadden en dit niet terugbezorgden, toen ze het niet meer nodig hadden. Ieder lid heeft het recht om verplegingsartikelen te gebruiken, maar is verplicht de geleende verple gingsartikelen terug te bezorgen zodra deze gemist kunnen worden. Na een korte uiteenzetting van de financiën, deelde de voorzitter mede dat men noodgedwongen was de con tributie te verhogen tot f 5,per jaar, wat met algemene stemmen werd aan genomen. In de kascommissie werden benoemd mevr. de Pree en de heren D. Ornée en J. Hoogesteger. Als bestuursleden werden gekozen in de vacature van de heer M. Meeusen, dr. Ossewaarde en in de plaats van de de heer G. Pleijte-Seen, die niet meer in aanmerking wenste te komen, de heer P. du Bois-de Poorter. Na de stemming dankte de voorzitter de heer Pleijte voor het vele werk dat hij vele jaren in het belang van de vereniging heeft verricht. Daarna werd de heer Pleijte tot ere-lid benoemd. Van de rondvraag werd druk ge bruik gemaakt. Burgemeester Eekhout dacht dat het 40-jarig jubileum wel niet ongemerkt zou zijn voorbij gegaan, waarbij de voorzitter antwoordde dat hieraan zeker aandacht zou zijn be steed, ware het niet dat dit te grote kosten met zich medebrengt. Spreker vroeg of dit alsnog niet mogelijk zou zijn, door b.v. verschillende verenigin gen een uitvoering te laten geven en deze opbrengst te besteden voor een badinrichting; dit zou zeer zeker een mooi geschenk zijn voor dit jubileum. De voorzitter zal dit nog eens nader onderzoeken. Door een paar leden werd gevraagd om het wijkgebouw wat meer rendabel te maken om de lasten te verlagen. De voorzitter zei al het mogelijke te doen om hieraan te helpen. Door een paar dames werden ook vragen gesteld over het consultatiebu reau, enz. Ook werd gevraagd voor het organiseren van een cursus E.H.B.O., waarop dr. v. d. Maas de toezegging deed, dat hij hoopte in het najaar hieraan te kunnen beginnen. Onder dankzegging sloot de voor zitter deze vergadering. Toneeluitvoering. Zaterdagavond gaf de Rederijkers kamer „Nut en Genoegen" uit Schoon- dijke in het Gem. verenigingsgebouw alhier een uitvoering voor de Personeels vereniging der n.v. Kon. Mij. „De Schelde". Opgevoerd werd het blijspel in 3 bedrijven ..De nieuwe Veearts" van P. L. van Prooijen-Bogaards. Het stuk werd goed vertolkt en bracht dan ook bij de aanwezigen de lachspieren danig in werking. Jammer is dan ook dat de zaal niet beter bezet was, zodat wij niet anders kunnen zeggen dan dat de thuisblijvers veel gemist hebben. Heden- en morgenavond zal dit stuk opgevoerd worden ten bate van de voetbalvereniging te Schoondijke in het café van de Wed. Zegers. Met ingang van 1 Maart a.s. zal het P.T.T.kantoor te BRESKENS voor het publiek worden opengesteld van 8.30 12.30, 14—16 en 17—19 uur. Met ingang van 1 Maart a.s. zal het hulp-P.P.T.kantoor te GROEDE voor het publiek worden opengesteld van 9—12, 14—15 en 18-19 uur. Met ingang van I Maart a.s. zal het hulp-P.T.T.kantoor te SCHOONDIJKE voor het publiek worden opengesteld van 9—12, 1415 en 1819 uur. Met ingang van 1 Maart a.s. zal het hulp-P.T.T.kantoor te BIERVLIET voor het publiek worden opengesteld van 9—12. 14-15 en 18—19 uur. Met ingang van 1 Maart a.s. zal het hulp-P.T.T.kantoor te SLUIS voor het publiek worden opengesteld van 8.30 12.30, 14—16 en 18—19 uur. Met ingang van 1 Maart a.s. zal het hulp-P.T.T.kantoor te CADZAND voor de telefoondienst geopend zijn van 8 21 uur. Met ingang van 1 Maart a.s. zal het hulp-P.T.T.kantoor te NIEUWVLIET voor de telefoondienst geopend zijn van 820 uur. PREDIKBEURTEN. Zondag 24 Febr. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Bediening H. Avondmaal Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Bevestiging ambtsdragers Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom. Zendingscollecte 6 uur, Ds. van Winterswijk Grijpskerke Bijzondere kerkdienst C.J.M. V. Medew. zangk. „Sursum Corda" Cadzand, 10 uur; Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Collecte Zuiderzeefonds Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaft Oostburg, 11 uur, Ds. Fournier Zendingscollecte Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Bediening H. Doop Zendingscollecte Zaterdagsavonds 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Retranchement, 9,30 uur, Ds. Fournier Waterland kerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Coll. Classikaal Kerkewerk in W. Z.-Vl. IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg Geen opgave Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Cand. van de Vrie Retranchement, 2,30 uur, Cand. van de Vrie Cadzand, 2,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. Dercksen, Oostkapelle 3 uur, Ds. Dercksen Zondagsdienst doktoren. 24 Februari 1952. Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. Kesteloo, Aardenburg, tel. 52. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Timmer, Cadzand, tel. 25. Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI. Zondag 24 Februari 1952. Zr. Catsman. Groede, tel. 66. FILMNIEUWS „Wij gaan uit toveren". Zaterdag a.s. wordt in het verenigings gebouw te Breskens een film vertoond, waarover U eens hartelijk kunt lachen. „Wij gaan uit toveren". Stan Laurel en Oliver Hardy staan voor niets en U valt om van het lachen. Deze film geeft alles wat zij konden bedenken aan onzin. Lachgas, bruikanonnen en giergranaten worden door hen gehan teerd. Een film waarover U de vol gende dag nog lacht. „Kapitein van Castilie". Zondag a.s. wordt de prachtige kleuren- en avonturenfilm „Kapitein van Castilie" vertoond. Het is een avontuur van een Spaans Edelman uit de tijd van Don Carlos. Spanje's grote dagen herleven in deze avonturenfilm. Een film over jacht naar goud en glorie in het land der Mexicaanse Indianen. BURGERLIJKE STAND. Gemeente GROEDE over de maand Januari 1952. GEBOREN8, Gerard Jan, z. van Willem Oosterling en S. J. Meesen te Groede; 10, Jacob Cornelis, z. van Jan Donze en P. J. de Gardeijn; 20, Jacob Willem, z. van J. Blaakman en S. de Hullu; 26, Maria Jozina, d. van I. Cijsouw en A. T. A. Stolk; 30, Anne Maria Geertruida, d. van Mr. M. Somers en L. M. van den Hemel. HUWELIJKEN 10, Gilles W. Buijze, 25 j., te Schoondijke, machinebank werker en Willemina P. van den Broeke, 22 j., zonder beroep, te Groede; 10, Jannis P. Boeije, 21 j., te Retranchement, broodbakker en Paulina Josephina Verheije, 18 j., zonder beroep, te Groede. OVERLEDEN 15, F. van der Meulen, 89 j.; 19, P. Cornelis, 98 j.; 21, A. Kareis, 75 j. VERTROKKEN 2, S. Taillie naar Oostburg, ie Hoogendijk 4; 4, P. J. de Witte en gezin naar Breskens, Glacis 2i) 11, W. P. Buijze-van den Broeke naar Breskens, Noodplan J 3. INGEKOMEN4, Maria A. J. van de Waeter van Roosendaal naar O 10; 17, Jannis P. Boeije van Retranchement naar A 252; 12, G. van den Roest van Roosendaal naar W 7; 12, J. Martijn van Roosendaal naar W 7. Gevonden voorwerpen. Een Engelse sleutel, een glacé-hand schoen en een blauwe autostep. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Breskens. Een vulpen. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Ondergetekenden houden zich beleefd aanbevolen voor het NieuwvlietIz. VERHAGE telefoon 6 (d. en n.) Groede: D. SCHIEMAN Graslinnen lakens, 2-persoons, met bij passende sloop f 7,95 Flanellen lakens f 6,95 en f 7,95 Baddoeken f 1,28 f 1,35 f 1,65 f 1,95 f 2,25 Wasdoekjes f 0,25 Heren- en dames Interlock ondergoederen, alle maten f 1,78 Pracht gestikte dekens f 28,75 4 Kg. BELLEFLEURS f 1,— 3 Kg. BELLEFLEURS (grof) f 1 3 Kg. JONATHANS f 1 3 Kg. ZOET (grof) f 1,— 1 Kg. BANANEN f 1,35 Prachtige Ooudreinetten, Sinaas,Manda rijntjes, Vijgen, Dadels, Citroenen, enz. Oranjeplein - Breskens - Telef. 134. 180 X 140 f 23,95 230 x 160 f 34,75 300 x 200 f 56,75 IJzersterk 1 Pracht dessins Weer als voorheen verkrijgbaar bij Brood- en Banketbakkerij DEZE WEEK 200 gr. Regenboog hagelslag 29 cent Tomatenpuree, per blik 35 cent 3 blik 100 cent Grote pinda's, vers gebrand 250 gr. 65 cent 1 Enka spons en 1 dubbel stuk hulsh. zeep van 106 cent, nu 85 cent Kaaskenners vragen BRESKENS Telefoon 132 Te koop grote partij prima kwaliteit wegverhardings- en vlijpuin Een partij gebruikte metselstenen benevens 4 stuks betonnen regenbak ken van resp. 1500, 2500 en 4000 liter en een grote partij sintels Bevragen Absdaalse weg 16 Postbus 14 HULST Telefoon 79 WEER KEURIG HERSTELD Ph van Kleefstraat 41 BRESKENS In verschillende uitvoeringen. Drukkerij firma SMOOR DE HULSTER Breskens. Ten gerieve van onze stroomverbruikers in Oostburg en omgeving maken wij bekend dat er aan het Raadhuisplein no. 6 te .Oost burg een nieuw P.Z.E.M.-kantoor in gebruik genomen is. Telefonisch te bereiken onder no. 321 Oostburg. De Directie. Wasca carbon voor de schrijfmachine Doorschrijfcarbon, blauw en geel Doorslagpapier in verschillende kleuren f 14,- f 19,— f 27,50. (bijpassend) f6,— f8,— Perforators Hechtmachines Briefwegers Brlevenstandaards Potloodslijpmachines Stempels Stempelhangers

De Schakel | 1952 | | pagina 3