Jacobs-v. Dixhoorn, Breskens Sensationele wasmethode Firma Schippers Nauta vatiij, Betonijzer Uaak de aanneming,! reekuur in het Groene Kruisgebouw De S. A. M. wasmachine Kon. Nederlandse Schouwburg le Gent. GroeneKruis, Breskens Algemene Vergadering in het Wijkgebouw. Voetverzorging Waterschap Het Vrije van Sluis. Bekendmaking. uitgeloot actieve jongeman, leerling- perser. Voor Uw I. COLIJN, GROEDE De luchtwachtdienst Hoofdplaat Filmvoorstelling. In het Sint Franciscusgebouw werd des avonds voor ouderen en des mid dags voor de kinderen een filmvoor stelling gegeven, ten bate van de R.K. missie in Afrika. Groede. Groene Kruis. Zaterdag 22 Februari 1952. Bovenstaande datum belooft voor de vereniging „Het Groene Kruis" te Groede en dus tevens voor de hele gemeente, een grote dag te worden. Dan zal n.l. het Wijkgebouw officieel door de Commissaris der Koningin geopend worden. Een lang gekoesterde wens zal daarmee in vervulling gaan. Het verwezenlijken van een Wijkge bouw heeft het bestuur van genoemde vereniging wel heel veel hoofdbrekens gekost, maar het resultaat is dan toch, dat de vereniging nu de beschikking krijgt over een gebouw, dat volkomen de toets der critiek kan doorstaan. De beneden vertrekken zullen wor den gebruikt als consultatiebureau, kleuterbureau, enz. Een tandarts enz., kunnen hier eveneens zitting houden. Verder kunnen deze kamers eventueel benut worden door de schoolartsen- en schooltandartsendienst. Bovendien zullen hier ook de cur sussen van het Centrum Kraamzorg worden gehouden. Tenslotte is beneden nog plaats voor het magazijn. De bovenvertrekken zullen dienen als woonruimte voor de wijkverpleeg ster en de leidster van het Centrum Kraamzorg. De officiële opening zal plaats heb ben om half drie. Het ligt verder in de bedoeling van het bestuur om rond vier uur de belangstellenden uit eigen gemeente gelegenheid te geven hun Wijkgebouw te bezichtigen, van welke gelegenheid waarschijnlijk druk gebruik gemaakt zal worden. De beide muziek verenigingen zullen de feestvreugde helpen verhogen, de vlaggen worden natuurlijk uitgestoken, kortom, 23 Februari a.s. staat „de Groe" in het teken van het Groene Kruis. Muziekconcsrt. Woensdag- en Donderdagavond gaf de muziekvereniging „Eendracht maakt Macht" alhier haar jaarlijkse voorjaarsconcerten in het café van de heer Beun. Beide avonden was de zaal stampvol. De heer Hoste, voorzitter der mu ziekvereniging, sprak beide avonden een openingswoord, waarna de muziek, onder leiding van haar directeur, de heer A. de Hulster, een 6-tal num mers ten beste gaf. Het toneelprogramma, dat na de pauze volgde, werd ditmaal verzorgd door de Rekerijkerskamer „Nut en Ge noegen" uit Schoondijke, die voor het voetlicht brachten: „De nieuwe vee arts," blijspel in drie bedrijven door P. v. Prooijen-Bogaards. Dit blijspel werd, onder regie van de heer A. P. de Roo, op zeer voortreffelijke wijze vertolkt, waarbij de spelers beide avonden een hartelijk applaus ten deel viel. Na afloop volgde een ge zellig dansje op de tonen van „Amu- semento". Alles bij elkaar zijn het twee goed geslaagde avonden geworden. Biervliet. Kerkeraad Herv. Kerk. Tot ouderling is gekozen de heer J. P. Deseijn en tot diaken de heer J. C. Missielje. Beide heren namen dit aan. De kerkeraad slaagde hierdoor in de vacature ouderling de heer J. Dieleman en vacature diaken de heer A. v. Hoeve Sr., Driewegenaar, gekozen te zien. Er zijn nu 6 Biervlieters en 3 Drie wegenaars in Biervliets kerkeraad. Jong Hervormden. Jaarlijkse uitvoering der Jong Hervormnen op Zaterdag 16 Februari om half zeven en Dinsdag 19 Februari om 7 uur in het Arbeiderskamp. Eede. Prijskaarting. In het café van de heer H. Blondeel alhier, werd een prijskaarting gehou den, waaraan 72 personen deelnamen. De uitslag was als volgt 1. A. ForéeA. Blondeel; 2. L. de VreezeM. de Baere; 3. C. Pijfieroen— R. de Windt; 4. E. van Winsberghe R. Blondeel; 5. D. StandaertM. .Loete. Algemene kampioenen L. Rootsaert en C. Nobus. Ontvangen de nieuwste genres Mantelcostuums, Mantels, zij'den en wollen Japonnen, Blouses. Alles met bijpassende Voorjaarshoeden, Sjaals - Handschoenen - Enz., Enz. Confectiemagazijn Geen beschadiging mogelijk van het wasgoed. Is geschikt voor een gezlnswas van 6 personen en U verbruikt 3 emmers water en 1 pak zeeppoeder. Vraagt inlichtingen 1 Dorpsstraat 67 BRESKENS Telefoon 165 Breskens Vergadering leesgezelschap. De Vereniging voorontwikkelingen Ontspanning hield haar jaarvergadering in het Gemeentelijk Verenigingsgebouw. Wegens het vertrek van de voor zitter, de heer J. Robijn, werd in zijn plaats gekozen de heer J. A. Smits, terwijl als secretaris werd gekozen de heer A. Wagenaar. Een commissie werd benoemd, die zal zorgen voor de aanschaf van nieuwe boeken in 1952. Op voorstel van een der leden werd aan de scheidende voorzitter een boek aangeboden. „De klokken voor Amerika". Uitgaande van het comité „De klokken voor Amerika," zal morgen door meisjes van de Bijzondere- en Openbare Lagere School een buscollecte in onze gemeente worden gehouden Heden bracht „de reizende beiaard" een bezoek aan verschillende gemeen ten in West Z.-Vlaanderen. Het bevolkingsonderzoek op t.b.c. Het bevolkingsonderzoek op t.b c. in onze gemeente wordt verricht in het Gemeentelijk Verenigingsgebouw aan de Weijkmanlaan, van Maandag 18 t/m Donderdag 21 Febr. a.s., tel kens van 2 5 u en van 6—8 30 u. Personen, die geen oproepingskaart ontvangen hebben, kunnen zich ook tijdens het onderzoek nog aanmelden. Geslaagd. Te Breda slaagden voor coupeuse de dames D. Gosseije te Breskens en Jo Bouwens te Groede. Voor costumière mej. C. Pijck te Breskens, allen leerlingen van mevr. G. v. d. Heuvel-de Jonge alhier. Sluis Voorlichtingsavond. Evenals in andere plaatsen had ook hier een voorlichtingsvergadering plaats in verband met het bevolkingsonder zoek op t.b.c. Na het openingswoord door burgemeester van Hootegem sprak de heer G. Nieuwenhuïze uit Veere, die een technische uiteenzetting gaf en er met klem op aandrong de bevolking zoveel mogelijk te helpen overtuigen van de noodzakelijkheid van de door lichting. Ruim 70 personen gaven zich op voor het doen van huisbezoek. Jaarvergadering. In de alhier gehouden jaarvergadering van de duivenhoudersvereniging „Recht voor Allen", heeft men een nieuw bestuur gekozen, dat thans als volgt is samengesteld J. Maas, voorzitter; G. Carsiere, 2e voorzitter; I. Lauret; F. Verheije; M. v. d. Bussche; S Tas en E. de Visser. Bazar „Rozenoord". De Chr. vrouwenbond alhier, wien het belang van „Rozenoord" zeer ter harte gaat, is voornemens voor deze stichting een bazar te organiseren. Getracht zal ook worden om bij zus terverenigingen in de omgeving hier voor belangstelling te wekken. Hoofdplaat Geslaagd. Te Den Haag slaagde de heer O. Verheije alhier voor het examen 2e stuurman. GESLAAGD. Van het Instituut Aalbregtse te Oostburg/Aardenburg zijn geslaagd voor diploma machineschrijven met 150 aansl. per minuut mej. Pie Dieleman, Oostburg en dhr. Jacob van den Heuvel, Breskens. met 180 aansl. per minuut mej. Betsie Luteijn, Groede. met 200 aansl. per minuut mej. Nellie Allaart, Zuidzande. Afgewezen geen. PREDIKBEURTEN Zondag 17 Febr. Aardesiburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Voorbereiding H. Avondmaal Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Bediening H. Avondmaal 6 uur, Ds. Wiebosch Dankzegging Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom. 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal 3»3° uur» Ds- Blomaard, Jeugddienst St. Kruis, 2 uur, Ds. Blom Zang Ambonnees koor Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaft Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagsavonds 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Bediening H. Avondmaal Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Retranchement, 2,30 uur, Ds. Groenveld IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Voorjaars-zendingscollecte Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg Geen opgave Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Cand. van de Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds Praas Cadzand, 2,30 uur, Cand. van de Vrie Geref. Kerk Breskens io uur, Ds. van Mechelen, Oostburg 3 uur, Ds. van Mechelen Zondag 17 en Donderdag 21 Februari. JARTUFFE". Comedie van Molière. Vertaling J. A. Alberdingk Thym. De voorstellingen hebben plaats de Zondagnamiddag om 3 uur en Zondag en Donderdagavond om 7.30 uur. Zondagsdienst doktoren. 17 Februari 1952. Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. de Rijk, Aardenburg, tel. 24. Sluis, Cidzand, Zuidzande Dr. Staal, Sluis, tel. 21. Breskens, Groede, Schoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 22. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Zondag 17 Februari 1952. Zr. de Graag. Groede, tel. 52. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65. Elke Zaterdag alhier verkrijgbaar losse nummers a 25 cent ven de Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens Hiermee delen wij U mede, dat zacht en kalm, in haar Heer en Heiland is ontslapen, onze geliefde Moeder, Behuwd- Groot- en Over grootmoeder, ENGELINA MAARTINA VAN DEN BERG, Wed van P. VAN HOUTE, in de ouderdom van ruim 84 jaar. Ontbonden te zijn en met Christus te zijn, is zeer verre het beste. Filippi 1 23 Uit aller naam V. VAN HOUTE. Breskens, 14 Febr. 1952. Boulevard 51 op Maandag 18 Februari 1952, des avonds om half acht Agenda Opening. Jaarverslag secretaris. Jaarverslag penningmeesteresse. Regeling contributie. Bestuursverkiezing. Verder voorkomende zaken. Trouwe opkomst gewenst. Het Bestuur. Vanaf 7 Februari a.s. houdt Mevr. A. SIBBES iedere Donderdag van 9,30-3,30 uur te BRESKENS voor het verwijderen van eksterogen en eeltplekken, inge groeide nagels, enz. Tevens STEUNZOLEN verkrijgbaar Hei Dagelijks Bestuur van hei Water schap Het Vrije van Sluis maakt be kend, dat van de 372 pCt. Conversie lening 1938, oorspronkelijk f 47,000,—, aangegaan door de v.m. Generale Prins Willempolder, zijn de obligaties nrs.: 41,51 en 60, ad f 500,—, betaalbaar van 1 April 1952 af ten kan tore van de Ontvanger van het Water schap te Oostburg, Brouwerijstraat. Oostburg, 13 Februari 1952. BLUM's Confectiebedrijf Dorps straat 48, Breskens, Telefoon 200, vraagt leeftijd 1618 jaar, als Stromatrassen, Lakens f 7,80 en f 6,75 Japonschorlen, Bedzeil Flanellen nachtjaponnen vanaf f 8,90 Sterke Overalls en Werkjassen Nylonkousen met zw. naad f 4,45 Op Dekens en Ondergoederen belang rijke korting Nog een kleine partij Sportkousen voor de helft van de prijs. te koop. Te bevragen aan het bureau van dit blad. Er zijn een aantal plaatsen aange wezen, waar een post van het korps Luchtwachtdienst zal worden gevestigd. Hiervoor zijn vrijwilligers nodig van 16-60 jaar, met uitzondering van de leeftijd 20-35 Jaar- Deze dienst resor- teert onder het instituut „Steun Wettig Gezag". Voor wat W. Zeeuwsch-Vlaanderen betreft, zal werving geschieden door de burgemeesters van Biervliet, Cad zand, Eede en Schoondijke. Dit betekent niet, dat in elk dezer plaatsen een post zal komen.

De Schakel | 1952 | | pagina 3