BLEU's KLEDIHGIAGAZIIH, 20 pCt. korting Monteur Windho-b Sambo en Jocko, van leeuw en een aap. Kon. MerlaiÉe Schouwburg Ie Geul C. VAN DE KREEKE, Breskens wintermantel van de heer J. v. Haneghem alhier, een duivententoonstelling plaats hebben, waar de duivenliefhebbers zullen kun nen genieten van de mooie inzendingen. Herv. Gemeente. Dinsdag n Dec. a.s. zullen de leden van de Herv. Cemeente alhier, tussen 3 en 7 uur, in de gelegenheid worden gesteld hun stem uit te bren gen over de wijze van verkiezing van de kerkeraad voor de eerstvolgende 5 jaren. Er zijn 3 mogelijkheden. I De kerkeraad doet het. II De leden doen het samen met de kerkeraad. III De leden doen het alleen. Maandagavond 10 Dec., 7 uur, wil de kerkeraad een gemeenteavond hou den in de kerk, om deze dingen nog eens nader uiteen te zetten en gelegen heid te geven tot het stellen van vragen. Oostburg. Vergadering „Ceres''. Onder voorzitterschap van Mevr. v. Cruijningen-Erasmus hield Dinsdag j.l. de vereniging „Ceres" haar algemene vergadering in een zaal van de heer de Vuijst. In deze vergadering werden de periodiek aftredende bestuursleden mevr. de Hullu-de Hullu en mevr. S. Leenhouts-Kotvis herkozen, terwijl in de vacature mevr. de Bruijne-Risseeuw werd gekozen mej. H. Leenhouts uit Cadzand. Bij de bespreking leesportefeuille werd besloten dat deze, behoudens een kleine wijziging, onveranderd blijft. In de pauze hadden de aanwezigen gelegenheid om in de bovenzaal de tentoonstelling te bezichtigen van an tieke en moderne handwerken, paarle moer en ivoor snijwerk. Deze tentoon stelling werd georganiseerd in samen werking met de Unie voor Vrouwelijke vrijwilligers ten bate der Nederlandse patiënten in Davos. Tenslotte volgde nog de St. Nicolaasviering, waarbij de Sint en een zwarte Piet persoonlijk tegenwoordig waren. Mevr. Huisman- Griep hield tijdens dit bezoek een lezing over het St. Nicolaasfeest. Retranchement. Muziek en Toneel. Zaterdag j.l. gaf de muziekvereniging „Ons Genoegen" alhier met medewer king van de Rederijkerskamer „De Oranjebloem" uit Sluis een goed ge slaagde muziek- en toneelavond, in de Openbare Lagere Schooi alhier. De muzieknummers werden vlot afgewerkt waarna door de toneelvereniging het toneelstuk „Geef mij uw hand", een tragedie van een verknoeid leven in drie bedrijven door W. Dumont, werd opgevoerd. Alles viel zeer in de smaak van het publiek. Na afloop volgde er een gezellig bal in het café van de heer J. F. de Voldere, veizorgd door het nieuwe orkest „De Zwin-Boys", met zang van Pierre Leenhouts. Waterlandkerkje. Bazar. In onze gemeente worden plannen gemaakt om in het voorjaar een bazar te houden voor het herstellen van de Ned. Herv. Kerk, alsmede voor de vernieuwing van het meubilair. Schoondijke. Collecte. De Rode Kruis-collecte voor hulp aan Noord-Italië, bracht alhier f 97.93 op. Breskens. Aanbesteding. Door de Architect, J. C. P. Loonen alhier, is, namens de heer Iz. Vergouwe, aanbesteed het bouwen van een woon huis met bijbouw aan de Emmastraat. Het werk is gegund aan de com binatie van onderstaande aannemers Gebr. Vergouwe, W. Burgers, A. P. Leenhouts, W. v. d. Walle en J. v. Haneghem Zn., allen te Breskens. Geslaagd. Voor het doctoraal examen ge neeskunde is geslaagd de heer C. A. Broodman alhier. Collecte. De Rode Kruis-collecte voor hulp van Noord-ltalië, bracht alhier de som aan f 214,60 op. Ambonnezen gearriveerd. Dinsdag j.l. zijn alhier in het werkkamp „De Haven" een 90-tal Ambonnezen gearriveerd, bestaande uit 44 ongehuwden en een aantal ge- 133- Maar dan, o wee! Schrik en ontzetting Maakt meester zich van groot en klein! Het deftig gouverneursgezelschap Rolt holderbolder uit de trein; Sam volgt de vluchters op de voet, En dan begint de klucht pas goed zinnen. Het ligt in de bedoeling dit aantal tot ongeveer 200 op te voeren. Merendeels zijn ze afkomstig uit kam pen te Serooskerke en Grijpskerke op Walcheren. Overwogen wordt dit werkkamp in de toekomst te vergroten. St. Nicolaasfeest. St. Nicolaa9 heeft ook dit jaar Breskens niet vergeten. Met de boot van 9.10 uur arriveerde hij Woensdag morgen, vergezeld van Pieter, in onze gemeente, waar hij op de haven werd verwelkomd bij monde van de heer J. Carels, namens het bestuur van de winkeliersvereniging. Vervolgens ging het in optocht naar de beide lagere scholen, waar de Sint de kinderen tracteerde op versnaperingen. Des middags werd de „Wilhelmina- Kleuterschool" bezocht, waar St. Nico- laas en Pieterbaas werden verwelkomd door het hoofd der school, mej. J. Verschoor. Ook de voorzitter, de heer I. de Hullu, sprak woorden van wel kom, waarbij hij tevens het woord richtte tot de burgemeester en diens echtgenote, alsmede tot de aanwezige ouders. Hierna werden onder leiding van de onderwijzeressen door de kleuters veler lei spelletjes met zang uitgevoerd, die bij St. Nicolaas en de vele ouders zeer in de smaak vielen, getuige het ver zoek om herhaling van enige num mertjes. St. Nicolaas waardeerde dan ook deze prestaties door het schenken van vele goede gaven aan de kinde ren, waarbij ook de onderwijzeressen, alsmede Mevr. de Pree en Mevr. de Hullu, die de costuumpjes voor de kleuters hadden vervaardigd, niet wer den vergeten. Des avonds werd door St. Nicolaas en Zwarte Piet, vergezeld van de mu ziek, een rondgang door de gemeente gemaakt. Diefstal. Door de Rijkspolitie alhier werden verschillende personen aangehouden, verdacht van diefstal van granen, peul vruchten, enz. uit de opslagplaatsen van de C.A.V. alhier. Bij deze diefstallen zijn verschillende personen betrokken Van het pakhuis- personeel werden W, N. en Chr. de G., terzake van deze gepleegde hande lingen, gevankelijk naar Middelburg overgebracht. Ook zijn hierbij ver schillende personen, waaronder mole naars en een landbouwer, betrokken, die zich aan heling van de ontvreemde producten hebben schuldig gemaakt. Het onderzoek dat door de Rijks politie met kracht wordt voortgezet, is nog niet voltooid. Meerdere arrestaties zijn nog te verwachten. Biervliet. Prijskamp. De uitslag van de prijskamp op het biljart in café van Waes alhier luidde als volgt: ie prijs: R. LecluijzeEm. de Croock; 2e prijs Jan MartensG. Bracke; 3e prijs Corn. JanssenAlf. Bernaert. Zuidzande. Serenade. De Kon. muziekvereniging „Vero nica" alhier bracht een serenade aan de heer A. Buijze in verband met de hem verleende Koninklijke onderschei- 134- De Broek-op Zandse Burgervader, Die treft het al bijzonder slecht? Hij liep precies voor Sambo's voeten En kwam op Sambo's rug terecht; En of hij al van kleur verschiet, Mee moet hij, of hij wil of niet. ding. De vrijwillige brandweer was hier bij aanwezig, terwijl ook het college van B en W van zijn belangstelling blijk gaf. De heer Buijze sprak zijn dank uit jegens H.M. de Koningin voor de hem verleende onderscheiding. Spr. roemde de goede samenwerking tussen het brandweerpersoneel en hoopte nog ge ruime tijd deel van dit personeel te mogen uitmaken. De burgemeester en de commandant van de brandweer bo den geschenken aan. Nadat de heer Buijze nog een woord van dank had gesproken voor de hem gebrachte sere nade, werden zowel het muziekgezel schap als de brandweer onthaald. PREDIKBEURTEN. Zondag 9 Dec. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Kuijlman Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur( Ds. ten Cate Bediening H. Doop Groede, 10 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10,30 uur, Ds. Fournier Retranchement, 1 uur Ds. ten Cate. Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Bediening H. Doop Zaterdagsavonds 7 uur, avondgebed Sluis, 9 uur, Ds. Fournier Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma 4 uur Ds. Schopenhauer, Jeugddienst. IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg Geen dienst Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Cand. van de Vrie Retranchement, 2,30 uur, Cand. van de Vrie Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 uur, de heer Vingerling, Goes 3 uur, de heer Vingerling, Goes Rijkspostspaarbank. Aan het Postkantoor Breskens en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand November ingelegd f 93665,60, terugbetaald f 145718,61, Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nr. 17179 Zondagsdienst doktoren. 9 December 1951. Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. Buskop, Oostburg, tel 60. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Beek, Zuidzande, tel 8. Breskens, Groede, Schoondijke: Dr- Jongsma, Groede, tel. 2- Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. 9 December 1951. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65. Gevonden voorwerpen. i bos sleutels, muntbiljet vanf 2,50, dekzeiltje, portemonnaie met inhoud, waarin 4 lootjes van de Duivenver. „Nog Sneller" te Breskens. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Bresken». Zondag 9 en Donderdag 13 Dec. 1951. „DE MENS WIKT Spel van J. A. Cronin. RegieBen Royaards. De voorstellingen hebben plaats de Zondagnamiddag om 3 uur en Zondag en Donderdagavond om 7.30 uur. BURGERLIJKE STAND. Gemeente OOSTBURG over de maand November 1951. BEVALLEN 8, E. de Paepe-van Landschoot, z.; 9, P. M. Simpelaar- Wage, z.; 10, G. Haartsen-Oosterling, d,; 13, M. Lawalata-Luhukay, z,; 16, S. C. van Kerkhoven-Risseeuw, z.; 18, C. S. Porreij-de Smit, d.; 26, I. J. Maenhout-van Landschoot, z.; 25, T. E. Buijck-de Jong, d. GEHUWD: 8, C. J. Frederiks, 19 j. en A. J. Ritico, 20 j.; 15 R. M. Maes, 26 j. en L. M. van de Velde, 31 j. OVERLEDEN: 7, J. C. Marinissen, 74 j., geh. met Vos, Pieternella; 19, W. J. de Jong, 42 j., geh. met J. M. van der Wal; 27, F. M. Lampo, 19 j. ADVERTENTIES Maandag 10 December a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders M. VAN DEN BROECKE en C.VAN DEN BROECKE— Wadde van Roon, dedag te herdenken waaropzij voor 55 jaar in het huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Breskens, December 1931. Ueeftt ifct. yiLcataal gxed in Uw~ (beul <s-e>ig,Llt U hebt gelegenheid Uw DAS SHAWL VEST SLIPOVER HANDSCHOENEN, ENZ. TE RUILEN tot Zaterdag 8 December. Breskens. Vogelenzang 19 Telefoon 80 geven wij op alle Confectiegoederen gedurende de maand December. Walstraat 63 Vlissingen Telefoon 2536 Een prima GEVRAAGD. Garage GEBR. BRUGGE. Scheldekade 27, Breskens. TE KOOP: z.g.a.n. (maat 42). Te bevragen Scheldestraat 28, Breskens.

De Schakel | 1951 | | pagina 3