t I TWEEDE BLAD ROZENOORD SCHAKEN. 1 Aan de Winkeliersvereniging. HULP voor Italië. Sambo en Jocko, van een leeuw en een aap- Kon. Nederlandse Schouwburg ie Geni. De schakel ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN 7e Jaargang Nummer 358 Vrijdag 30 NOV. 1051 Drukkers-UitgeverijFirma SMOOR DE HULSTER - Dorpsstraat 10 - BRESKENS - Telefoon 27 - Giro 358296 Verschijnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs f 1,per kwartaal; franco per post f 1,15 Prijs der advertentiën 10 cent per m.m.; bij abonnement korting Advertenties met „brieven onder nr. of bij ons te bevragen", 10 cent extra H.H. Landbouwers en Fruittelers. Op 4 December n.m. 6 uur zal bij dhr. M. Mabesoone te Oostburg een filmvertoning plaats hebben door de Shell over onkruid en ziektebestrijding ten opzichte van de landbouw- en fruitteeltproducten; met toelichting en medewerking van de landbouwconsulent dhr. Ir. Bouwman en de Voorlichtings dienst. Gezien dus de grote belangrijkheid van dit vraagstuk, waar de boer en fruitteler bijna elke dag mee te maken heeft, kan het bijwonen van deze film vertoning z'n nut afwerpen en een leidraad vormen om in beeld te zien en te beluisten, hoe men de praktijk in toepassing moet brengen. Weliswaar staan radiouitzendingen en voorlichtings dienst ons steeds ten dienste, doch in beeld met volledige toelichting en het stellen van vragen sorteert altijd meer duidelijkheid. Daarom belanghebbende in landbouw- en fruitteelt sector neemt deze gelegenheid te baat. Het zal Uw blik verruimen in dit moeilijke vraag stuk. Aan deze filmvertoning zullen de Gebrs. P. C. en L. de Jong te Goes en dhr. A. J. Triou te Oostburg hun medewerking verlenen. Zie advertentie elders in dit blad. Van een viertal patiënten in het ziekenhuis te Oostburg ontving ik ge zamenlijk hun bijdrage voor onze oudjes in Rozenoord. Dat is aardig, dat men in de eentonigheid van hopenlijk voort gaand herstel, zijn gedachten richt op ons tehuis. Er zit zeker een be paald verband in. Dat alle gezonde protestanten daar een voorbeeld aan mogen nemen, om ten slotte blijheid en afwisseling te kunnen brengen in het eentonige leven van de oude dag. Intussen wensen we de betreffende ge vers in het ziekenhuis een voorspoedig herstel toe. De volgende keer zal ik enige goede woorden wijden aan Sint Kruis. Een flink bedrag is daar opgehaald. Door omstandigheden heb ik thans geen gelegenheid er nu verder op in te gaan. Doch reeds thans onze dank. Vorig totaal f 4151,20 PatiëntenziekenhuisOostburg: W. den Hollander, A'burg - 0,50 W. Hubregtse, IJzendijke - 0,50 Abr. Vreeke, Oostburg - 1, Abr. Eversdijk, A'burg - 2,50 N.N. te Breskens - 10, Ds. Boere te Groede, van N.N. - 5, idem van N.N. - 2,50 Jannis Goossen te R'ment - 10, Ds. Blom, A'burg, van I.A.G. - 5, idem van J. v. S. - 2, Totaal f 4190,20 Met hartelijke dankWe rekenen er op, om met Nieuwjaar de vijf duizend vol te hebben. Dat is een bescheiden wens. Wie helpt er aan mee? Namens het Bestuur: M. Maas te Biervliet Giro 84634. J. Erasmus I. Verduijn A. Scheele L. d. Vlieger F. Goethals H. v. Melle J. Hovestadt M. Maas J. v. d. Sande C- Franke P. Priester J. Smits gesp. gew. verl. rem. De stand der onderlinge competitie der schaakclub „Breskens". v aant. winst p. perc. 6 860/0 5 56% 4 67% 3'h 88% 3V2 7°% 3 3°% 2V2 83% 2 V2 63% 2l/2 36% 2 23% V2 I0% O O i Als men velen wil geloven, is St. Nicolaas weer op weg, via daken en door kloven, klauterend over huis en heg. 't Beloofd dus weer een feest te worden, ieders hart klopt, groot en klein, bij de kleinen, om de borden rijk gevuld met marsepein. Ook de grote mensen vragen en zien vol verwachting uit, of hun beurs het wel zal dragen, gul te zijn voor boy of spruit. Want het kind weet niets van zaken, die maar enkel sprookjes zijn, Maar het wacht met rode kaken op de Sint bij maneschijn. Maar in deze dure tijden, als 't maar net „zo'n beetje gaat," kijkt Ma uit naar alle zijden, waar men over sprookjes praat. Sprookjes die zelfs waarheid blijken in de vorm van koopjes doen, eens iets extra's te bereiken, voor het vullen van de „schoen". Daarom vraag ik, winkelmensen doe eens extra nu je best, kom tegemoet aan veler wensen, verenigt U, dan komt de rest. Blijf niet zien in het verleden, wat is geweest heeft afgedaan, stel ons weer maar eens tevreden geef de toekomst vrij de baan. d' Oude koeien zijn begraven dus aan U is nu het woord, om het oud gezegd' te staven dat ook voor wat steeds wat hoort. 'k Dacht hiermee een lans te breken voor een goede, oude zaak, die na jaren is gebleken bekwaam te zijn voor hare taak. Als men 't voor critiek wil houden, dan opbouwend' alstublieft, dat werkt helend en we zouden allen hiermee zijn geriefd. 1 i i i i m BURGERLIJKE STAND. Gemeente SCHOONDIJKE over de maand October 1951. GEBOORTEN: Geen. HUWELIJKEN4, J. D. Haak, 27 j. en W. A. de Hullu, 28 j.; II, A. J. Kotvis, 50 j., weduwnaar van A. P. Versprille en N. Weststrate, 55 j., weduwe van L. J. van de Velde. OVERLIJDEN9, te Bergen op Zoom, J. C. van Kouwenberg, 72 j., echtge noot van P. van Kerkfort; 27, C. Ter- mont, 62 j., echtgenoot van E. M. Minnaert. INGEKOMEN 3, C. Mechielsen, echt genote van M. Dees, van Hoek; 8, F. E. M. de Boer, van's-Gravenhage; 15, J. Fremouw en gezin van IJzendijke; 11, E. C. Toesseint, echtgenote van I. v. d. Walle, van IJzendijke; 16, J. A. A. C. Struijs en gezin van IJzen dijke; 18, J. Roose van Zuidzande; 19, S. Minnaard van Yerseke; 19, J. W. Murre van Yerseke. VERTROKKEN: I, S. P. M. Steij- aert, echtgenote van J. F. M. Ver- donck, naar Hoofdplaat; 1, P. A. Goedhals naar 's-Gravenhage; 8, W. de Jonge, naar Vlissingen; 11, G. L. van de Velde, naar Oostburg; 11, W. A. de Hullu, echtgenote van J. D. Haak, naar Axel; 11, J. J. Vermue, naar Oostburg; 13, P. M. Folmer, echt genote van C. Gilbert naar Djakarta (Indon); 30, C. Geerse naar Hoek. De bloem der Broek-op Zandse schonen Staat schuchter blozend in de rij, Getooid met bloemen, lint en strikjes, Getooid in kant en witte zij; De jongste draagt als welkomstgroet Een ruiker liefelijk en zoet. Tuuttuut-rombom, daar komt de spoor [trein, Houdt knarsend stil bij het station, Waarop het zangerskoor vol geestdrift Terstond het welkomstlied begon; En bij het klinken van 't refrein Richt ieders oog zich op de trein. De watersnood in de Po-vlakte, die ons Zeeuwen speciaal aanspreekt, heeft ook het Nederlandsche Roode Kruis zeker niet onberoerd gelaten. Aan alle afdelingen van het Roode Kruis is verzocht om op of omstreeks 1 December, maar vöör St. Nicolaas, een collecte te houden. Bovendien kunnen bijdragen worden gestort op girorekening 22120 ten name van het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis in Den Haag, met aan duiding: Hulp Italië. Op Nederlandse historie heeft de strijd tegen het water zijn stempel ge drukt. Nederland zal zich niet onbe tuigd laten, nu het er om gaat de slachtoffers van deze ontzaglijke water ramp te helpen in hun nood. De actie, welke het Roode Kruis had voorbereid voor de hulpverlening aan de burgerbevolking van Korea, is op het ogenblik niet uitvoerbaar. De Zeeuws-Vlaamse te Brussel. successen Niet alleen de Schoondijkenaar Staf Dobbelaere, die als deelnemer aan de cross der Kampioenen, voor een zeer zware opgave geplaatst werd, heeft zich met de 29ste plaats, als derde Neder lander, eervol uit de slag getrokken, maar ook de andere Zeeuws-Vlaamse deelnemers komen alle lof toe. In de eerste plaats de jonge Daan Haak uit Hoek die het klaar speelde om uit een groep van ongeveer 750 deelnemers als 7de over de eindstreep te gaan, heeftop schitterende wijze de Zeeuwse kleuren hoog gehouden. In deze scho lierenwedstrijd eindigde zijn clubge noot Temmerman uit Rieme als tweede. Maar ook Jan Booy en Jan Manders, die deelnamen aan de Grote Volkscross, 2800 deelnemers, hebben een schit terende wedstrijd gelopen. Booy wist op de 62ste plaats beslag te leggen en was hiermede de zesde Nederlander. De cross der Kampioenen is uit gegroeid tot een tweestrijd België Engeland. De Belgische favoriet Theys werd winnaar voor de Engelsman Pirie, maar de Engelsen wonnen de landen rangschikking. o o Aan de Zeeuwse Veldloopkampioen schappen welke Zondag a.s. in de Vlissingse duinen gehouden zullen wor den, zullen ook veschillende Zeeuws- Vlamingen deelnemen. Bij de Senioren waar de strijd hoofdzakelijk zal gaan tussen Staf Dobbelaere, Booy en de Vlissinger H. van Ackeren, zal ook de nieuweling uit Cadzand, Piet van Acker, zeer waarschijnlijk een hartig woordje kunnen meespreken. Bij de juniores is Daan Haak uit Hoek de grote favoriet Zondagsdienst doktoren. 2 December 1951. Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr, Kesteloo, Aardenburg, tel. 52. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Timmer, Cadzand, tel. 25. Breskens. Groede, Schoondijke: Dr. v d. Maas, Breskens, tel. 22. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Afwezig van 3 t/m 16 December Zr. de Graag Te bereiken van 3 t/m 9 December Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65. Zondag 2 en Donderdag 6 Dec. 1951. „DRIE DOZIJN RODE ROZEN" Blijspel van Aldo de Benedetti Regie Maurits Balfoort De voorstellingen hebben plaats de Zondagnamiddag om 3 uur en Zondag en Donderdagavond om 7.30 uur.

De Schakel | 1951 | | pagina 3