Firma 1. A. H. DE VLIEGER Zn. SPEELGOEDEREN I. DE Voor de St. Nicolaas Zeeuws-tenderen". Storm. Kosteloze inenting tegen pokken Deegventjes en toch prijs met St. Nicolaas! A. DE WITTE-DOCO Jongenspakjes 20 pCt. korting Chem. Wasserij en Ververij VERFT, STOOMT en PLUSEERT J. A. LAURET, Breskens weer. En zij waren geëindigd met el kaar van de vlotten te trekken. De anderen moesten het uit lijfsbehoud blijven aanzien Nacht en Dood. Zo ging het toe op dat ene vlot, maar zo zijn er nog andere geweest. De nacht werd ingegaan met Zijne Majesteit de Dood als tegenspeler; men voelde zich van God en de mensen verlaten. De meesten werden apathisch, doch er waren er gelukkig ook, die er de moed in wisten te houden. Om zelf wakker te blijven, begon men te zingen, te schreeuwen, te huilen, te bidden. Toen kwam een gaap-epidemie. Men deed niet anders dan gapen, gapen en gapen totdat een nieuwe dag zich meldde. Eindelijk weer iets meer te zien dan de gephosphoriseerde spatten om zich heen. En toen wreef men zich de ogen uit, het was niet te ge loven! Daar schommelde niet altever de gun-boat op het waterDoor de deining nu eens duidelijk zichtbaar in haar contouren tegen de lichtende he mel in het Oosten, dan weer voor een poosje verdwenen. Zo ging het ook met de hoop„up and down". (Slot volgt). 13 De vereniging „Ziekenhuisverpleging in Zeeuws-Viaanderen" hield Zaterdag j.l. haar algemene vergadering, onder voor zitterschap van de heer M Maas te Biervliet. Het jaarverslag werd goedgekeurd en de aftredende bestuursleden werden herkozen. Het voornaamste agendapunt was het voorstel van het bestuur om de contri butie te verhogen, hetgeen noodzakelijk is door de stijgende kosten. Het jaar verslag gaf aan een tekort van bijna f 30.000.-, terwijl de reserve zeer sterk is ingekrompen. Ook is te voorzien dat verdere kostenstijging zal plaats heb ben, zodat contributieverhoging onver mijdelijk is, terwijl het ook gewenst is de uitkeringen te verhogen. Deze rede nen hebben er toe geleid dat de ver gadering met algemene stemmen het bestuursvoorstel heeft aangenomen. Ver goed worden onbeperkte ziekenhuisver pleging, bijkomende ziekenhuiskosten, vervoerkosten, operatie- en specialisten- kosten bij ziekenhuisopname, foto- en bestralingskosten en tegemoetkoming in de kosten van sanatoriumverpleging tot f 4,- per dag, een en ander zoals na der in tarieven en bepalingen omschre ven. De voorzitter drong nog aan op het sluiten van een aanvullende verze kering voor sanatoriumverpleging, het geen tegen een zeer geringe premie mogelijk is. De contributie is nu als volgt vast gesteld, ingaande 1 Januari 1952: Klasse A. (Alleen ziekenhuisverple ging 3e klasse) 25 cent per week per persoon. Klasse B. (Ziekenhuis-, specialisten-, foto- en bestralingskosten 3e klasse) 45 ct. p. p. p. w. Klasse C. (Als klasse B doch tweede klasse) 60 ct. per persoon per week. In alle klassen wordt een tegemoet koming gegeven bij sanatoriumverpleging van f 4,- per dag, terwijl alleen con tributie is verschuldigd voor de gezins tien minuten voor half vijf, het werd vijf minuten voor half vijf het werd half vijf. Nu zou ieder ogenblik het signaal kunnen komen. Met zijn mond wijd open, doodstil, stond Kees naar zee te kijken en te luisteren. Maar er kwam geen signaal van de „Snow- flake". Alles bleef stil en rustig. Slechts het ruisen van de zee en het geluid van de vroege ochtendwind door de takken van de bomen achter hem verbrak de stilte. Verder hoorde hij niets. Vijf over half vijf tien over half vijf. Aan de andere kant van het eiland zou weldra de zon opkomen. Wat drommel, als men nu niet spoedig een seintje gaf, brak het daglicht door en zou men niet meer op tijd in de baai kunnen komen. Hij begreep er niets meer van. De enige mogelijkheid was, dat men niet meer op tijd bij de boot had kunnen komen en zodoende tijd verlies had. Want de veronderstelling van Whiteheaven, dat de matroos de lichtsignalen wel zou begrijpen en naar hen toe zou roeien, sloeg Kees niet hoog aan. Matrozen waren in de regel leden boven 18 jaar en 2 onder 18 jaar Verdere gezinsleden zijn vrij. Met dank aan de opgekomen leden, welk getal niet groot was, sloot de voorzitter te ruim half zes de vergade ring. PREDIKBEURTEN Zondag i Dec. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Kuijlman Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Bediening H. Doop Collecte Kerkherstel Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte wederopbouw 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 9,30 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Collecte fonds alg. christ. doeleinden Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgen daal Bediening H. Avondmaal St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10,30 uur, Ds. Fournier Collecte class, studiefonds Retranchement, geen opgave Schoondijk ro uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagsavonds 7 uur, avondgebed Sluis, 9 uur, Ds. Fournier Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte voor de Kerkvoogdij IJzendijke, o uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 9 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardanburg Geen dienst Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Cand. van de Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadzand, 6,30 uur, Cand. van de Vrie Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. van Nes, Meliskerke 3 uur, Ds. van Nes Plaatselijk Nieuws Breskens. Aangehouden. Op verzoek van de Groeps commandant der Rijkspolitie alhier, werd te Amsterdam aangehouden een vrouw, welke te Schoondijke een heren- costuum had ontvreemd. Het herencostuum werd te Amster dam in beslag genomen. Aankomst St. Nicolaas. Woensdagmorgen met de boot van 9.10 uur zal St. Nicolaas in onze gemeente arriveren. Hij zal dan een bezoek brengen aan de kleuterschool, alsmede aan de beide lagere scholen. Des avonds zal de goede Sint, bij gunstig weer, een rondgang door de gemeente maken, voorafgegaan door de plaatselijke muziekvereniging. Uitvoering. Zaterdag gaf de accordeonclub „Mi- rian" alhier een uitvoering in het Gem. verenigingsgebouw. De zaal was over vol met belangstellenden, toen de heer J. Bruijnooge het openingswoord sprak. Het hierna volgende programma, bestaande uit accordeonmuziek afge wisseld met toneelschetsjes, werd vlot afgewerkt en viel, getuige het her haaldelijke applaus, zeer in de smaak van het publiek. In de pauze had een zeer geslaagde verloting plaats. Het is een avond geworden, waar op „Mirian" met genoegen kan terug zien. Hoofdplaat Ongeval. De heer E. S. alhier had het ongeluk zodanig met de fiets te vallen, dat hij zijn dijbeen brak en naar het zieken huis te Oostburg moest worden over gebracht. niet zo intelligent. Kwart voor vijf tien voor vijf Langzaam kwam er een lichtschijn sel door de nacht heen. Kees' zenu wen waren tot het uiterste gespannen, maar hoe hij ook luisterde, hij hoorde niets wat ook maar enigszins kon lij ken op het afgesproken signaal. Een ogenblik was hij van plan om toch maar de afgesproken lichtsignalen te geven, maar vrijwel onmiddellijk ver wierp hij dit. De afspraak was, dat hij zou wachten op een korte stoot op de fluit. En die was niet gekomen. Er was dus iets niet in orde. Allerlei gedachten dwarrelden in zijn brein door elkaar. Stel je voor, dat de beide mannen op hun tocht naar de boot overvallen waren door eilandbe woners. Want wie weet, waren die 5000 mensen al lang weer terug op Saint George. Of dat de bewuste per sonen ontdekt hadden dat er een kleine invasie had plaats gehad. Je wist im mers niets van de toestand op dit eiland (Wordt vervolgd). Oostburg Bond van gepensionneerden Vrijdag j.l. werd in café De Vuijst opgericht de afdeling West Zeeuwsch- Vlaanderen van de Algemene Bond van gepensionneerden. In het voorlopig bestuur werden gekozenL. van der Vlugt, Oostburg, voorzitter B. P. Baaij, Breskens, secretaris J. Koole, Breskens, penningmeestermevr. Schout, Oost burg en dhr. Broere te Biervliet, ge wone bestuursleden. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij voornoemde bestnursleden. IJzendijke Hoog water. Doordat werkzaamheden moesten worden verricht aan de Pontebrug, werd het afwateringskanaal „De Linie" tijdelijk afgedamd. Nu echter de laatste dagen de regenval bijzonder groot was, kreeg men hiervan overlast, doordat verscheidene percelen bouwland onder liepen. Men heeft echter alles op alles gezet, teneinde de normale afwatering weer zo spoedig mogelijk te doen plaats hebben. Cadzand Ouderavond, Onder leiding van het hoofd der school, de heer Vermeulen, werd een ouderavond gehouden. Na zijn wel komstwoord vertelde hij iets over het schoolreisje naar Han en deelde tevens mede, dat B. en W. een voorstel aan de raad zullen voorleggen om het handwerkonderwijs aan de VGLO-klas voor leerlingen uit Cadzand en Retran chement met ingang van 1 Januari a.s. te doen geven door een nieuw te be noemen bevoegde leerkracht. De tegen woordige handwerkonderwijzeres zal zich dan kunnen beperken tot les aan de lagere klassen. Daar St. Nicolaas op 5 December de school zal bezoeken, wekte de heer Vermeulen tenslotte allen op de inza meling wel te willen gedenken. Het aftredende bestuurslid, P. A. de Putter werd herkozen. Na de pauze werden enige filmpjes vertoond, die zeer in de smaak vielen. Zuidzande Toneeluitvoering. De Rederijkerskamer „Al doende leert men" gaf twee avonden een uit voering in de zaal van de heer De Kramer. Er was veel belangstelling. Opgevoerd werd„De gezusters Kruizemunt capituleren". Dit stuk werd goed vertolkt. Een welverdiend applaus viel de spelers dan ook ten deel. Na afloop van beide avonden ver zorgde Pierre Leenhouts uit Oostburg het bal. Woensdagavond en -nacht woedde over ons land een storm, welke de hevigste van dit najaar is geweest. De Bilt registreerde windstoten van 110 km. per uur. Vele schepen langs de kust verkeer den in moeilijkheden en de reddings boten moesten op vele plaatsen hulp verlenen. De loodsdiensten werden overal ge staakt, evenals de veerdienst Breskens- Vlissingen. Langs de Zeeuws-Vlaamse kust werden abnormaal hoge water standen genoteerd. Tussen Groede en Nieuwvliet moes ten een serie telefoon- en electriciteis- palen het ontgelden. Persoonlijke on gelukken deden zich hierbij niet voor. Damcompetitie te Breskens. Bijgewerkt tot 20 November 1951. gesp. gew. gel. verl. p. A. Wisse 13 12 o 124 A. Hoogstad 12 102 o22 A. Jansen 12 9 o 318 A. Baden 9 8 1 0—17 W. Luteijn 9 6 I 213 A. Oosterling 12 6 1 513 J. Verduijn 13 6 O 712 H. de Munck 20 3 3 149 E. Neuféglise 16 3 1 127 L. Steijaert 15 2 1 125 H. de Looze 12 2 o 104 FILMNIEUWS „De vlam en de pijl" Luxor Theater te Breskens biedt U aan, een spannende avonturenfilm in kleuren waarin de pijl en boog nog altijd het wapen is waarvan zich ieder een bediende om te verdedigen of aan te vallen. In het vlammende licht der avonturen maakt een pijlschot een einde aan een tyrannieke overheersing. Leenheren plunderden het land en leefden vorstelijk van hun gestolen buit, tot Dardo „de pijl" hen uitdaagde en toesloeg met vaste hand. Als U houdt van spannende films en intens wilt meeleven met een vurige liefde, dan is dit de film waar U zo lang op ge wacht hebt. Gevonden voorwerpen. Portemonnaïe met inhoud, dames handschoen, broche. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. ADVERTENTIES Op 20 October overleed mijn geliefde vrouw PIETERNELLA MONJÉ, geboren REIJNHOUT, in de ouderdom van 72 jaar en 7 maanden. PETRUS MONJÉ en Kinderen. Rochester, N.Y. 22 Presqeustr. Burgemeester en Wethouders van GROEDE maken bekend, dat er op Dinsdag 4 December a.s., de> namiddags 3 uur, op het gemeente huls aldaar gelegenheid gegeven zal worden tot kosteloze Inenting van kinderen beneden de 2 jaar. Trouwboekje of geboortebewljsje mee brengen. 5 Dec. 195! - ST. NICOLAAS jgrjfT- De heer PIET BROUWER zal U, evenals het vorige Jaar met bezoeken. Wilt U enige deegventjes voor hem reserveren Beleefd aanbevelend, BRESKENS Telefoon 85 GEEN BONNEN Van 1 tot 5 Dec. a.s. eens winkelen bij Dorpsstraat 128 - BRESKENS £en halting, u-ati 10 p.Qt. op een grote verscheidenheid van heren en dameskleding, prima Interlock voor groot en klein. Werkkleding, het neusje van de zalm. Prima wollen A B dekens en gewatteerde dekens. Ook nog enkele herencostuums voor spotprijzen Vanouds een prettige bediening! grote sortering zowel voor jongens als meisjes Ook vele practische geschenken zoalsSola-artlkelen, thee- en ontbijt serviezen, fruitschalen en keukenstellen (verschillende kleuren). Verder: alle huishoudelijke artikelen Boulevard 1 „De Achterste Molen" alle kledingstukken. Donderdags Inleveren, en de daarop volgende Donderdag afhalen. Vertegenwoordiger Boulevard 12

De Schakel | 1951 | | pagina 2