Haardkachel handige meisjes Inwoning Fa BATSELAERE-Bevin, Sluis BLEU's Kledingmagazijn KIJÏER's Groenten- en fruithandel Gemeente Schoondijke. Bouclé loper Bouclé kleedjes A. Bondewel, Breskens S. M. CIJSOUW, Groede GELD- BLUM's Confectiebedrijf Reparaties kunstgebitten Meisjesmctnlel vulkachel! je Timmermans- potloden heeft steeds het nieuwste BRESKENS GROEDE WEER 5 attractieve aanbiedingen Stuk voor stuk goedkoop! 1,95 8,95 8,25 6,45 7,80 2. Japonschorl, korte mouwen 3. Pracht flanellen Lakens 160 x 230 4. Graslinnen Lakens, pracht kwaliteit 5. Extra maat 180 x 210 Damesconfeciie 1 Plaatselijk Nieuws Breskens. Geslaagd. De heer P. van Houte alhier, slaagde Maandag te Utrecht voor vakbekwaam heid Dameskapper. Aardenburg. Toneelvereniging. De toneelgroep van de voetbalver. A.V.V. alhier, heeft besloten zich aan te sluiten bij de Dillettantentoneelbond „West Zeeuwsch-Vlaanderen". Opgevoerd zal worden „Waarvoor leven wij" van A. Boere. Palingbolling. De maandelijkse bolling van de boilersclub „Recht voor allen" begon met een gratis palingverloting. De winnaars waren: I. Aug. de Windt. 2. Ph. Graefschepe. 3. P. Heijndriks. De clubbolling bij de heer A. Mar- teijn gaf als winnaars: 1. Ed. Cocquit en A. Marteijn. 2. Om. Rodts en Cl. Staelens. 3. A. de Croock en F. Ghij- sels. 4. P. R. van de Wijnckel en Cyr. de Cock. Hoofdplaat Intrede. De nieuwe predikant der Ned. Herv. Gemeente, ds. Eijgendaal, zal Zondag 11 Nov. a.s. zijn intrede doen. Retranchement Voor de voetbal. Zaterdag j.l. is in café Luteijn een zang- en balavond gegeven ten bate van de plaatselijke voetbalvereniging. Deze avond werd verzorgd door het trio P. de WinneG. de ReuPierre Leenhouts, hetgeen veel succes oogstte. De zaal was goed bezet. Een gezellig bal besloot de avond. Sluis Aanbesteding. Door architect Bruijnooge uit Schoon- dijke werd aanbesteed het bouwen van een ambtswoning voor het hoofd van de Chr. School. Ingeschreven werd als volgt Le Grand, Aardenburg f 23.643, F. Leenhouts, Sluis f 23.998, A. Risseeuw, Oostburg f 24.059, P. de Groote, Nieuwvliet f 24.374, M. v. Dale, Retranchement f 24.627, C. Cortvriend Zn., Sluis f 24.970, I. Maas, Aardenburg f 29.430, In hotel „De Stad Sluis" werd door architect van Wijckhuizen uit Middelburg aanbesteed het bouwen van een woon-winkelhuis, in opdracht van F. van Morrelgem. Inschrijvers waren J. van Hee, Sluis f 19.998, P. van Schaik, Middelburg f 21.647, F. Leenhouts, Sluis f 21.911, A. v. d. Elzen, Sluis f 22.108, 25 jaar wijkverpleegster. In een vergadering van het Wit-Gele-Kruis is de eerw. zuster Chrys- hostoma gehuldigd in verband met het feit dat zij 25 jaar wijkverpleegster was, waarvan 13 jaar alhier. Pastoor Buycks dankte haar namens de parochie en de parochianen. Burge meester van Hooteghem sprak als burgemeester en als voorzitter van het Wit-Gele-Kruis. In beide toespraken kwam de waardering tot uiting, die men heeft voor het menslievende werk van zuster Chryshostoma. Als blijk van waardering ontving zij het zilveren onderscheidingsteken van de Ned. Federatie van het Wit-Gele- Kruis, een onderscheiding die voor de eerste maal in Zeeland werd uitgereikt. Biervliet Moedercursus, Zr. Hagen, districtsverpleegster van het Groene Kruis, zal voor de afdeling alhier een moedercursus geven. Deze cursus omvat tien lessen en heeft ook in andere plaatsen zijn grote nut reeds bewezen. Sint Anna ter Muiden Overplaatsing. De assistent-commies M. de Later aan de doorlaatpost alhier wordt met ingang van 1 November a.s. overge plaatst naar Papendrecht. IJzendijke 15e winkelweek. Zaterdag j.l. is alhier de 15e winkel week officieel geopend. Daartoe kwam de winkeliersvereniging, op uitnodiging van het gemeentebestuur, bijeen in de zaal „La Porte d'Or". Wegens ziekte van de burgemeester leidde de secre taris, de heer J. L. Dierikx deze bijeenkomst, waarbij van weerszijden waarderende woorden werden ge sproken. Na afloop hiervan werd met de muziekvereniging een rondgang ge maakt langs de etalages van de deel nemende winkeliers. Zondag concerteerde de muziekver eniging uit Watervliet op de markt, waarvoor ondanks het ongunstige weer toch goede belangstelling bestond. De uitslag van de aan deze winkel week verbonden étalage-wedstrijd, waarvoor enige medailles beschikbaar waren gesteld, was als volgt: Groep 1. Levensmiddelen: ie prijs bakkerij Sturm; 2e prijs Th. Bracke. Groep 2textiel en schoenenie prijs A. A. de Rijcke; 2e prijs Lo- zanneWillemsen. Groep 3 Inrichtingsaitikelen: ie prijs Fa. Bevin; 2e prijs P. de Witte. Schietwedstrijd. Bij de door het schuttersgilde „Sint Sebastiaan" gehouden schietwed strijd, werden de vogels als volgt ge schoten hoogvogel, A. Mussche, IJzen dijke zijvogel, Al. Vercauteren, IJzen dijke ie kalvogel, Fr. Dellaert, Bentille (B.)2e kalvogel, Cor Neijssen, IJzen dijke. Schoondijke Winkelweek. De winkeliersvereniging alhier zal van 210 November een winkelweek houden. De bedoeling is, dat iedere winkelier een uur gratis zal verkopen. Het maximum bedrag dat hiervoor beschikbaar is gesteld,bedraagt f 1500,— Tevens zal er een etalagewedstrijd aan verbonden zijn. Aanbesteding. Door het gemeentebestuur werd aanbesteed het overplakken van de dakbedekking van 66 noodwoningen. Inschrijvers waren„Nedako" Eind hoven f 8866,J. van de Klooster, Goes f 11.300,Firma C. Reijerse en Zn., Goes f 11.430,N.V. Zuid- Hollandse Asphalt Mij., Den Haag f 15.973,60. Oostburg Gezinsweek. In het kader van de gezinsweek, uitgaande van de gezamenlijke Kerken, wordt hedenavond om 7,30 uur in de Noodkerk van de Ned. Herv. Gemeente de film vertoond „Uw kinderen en U". Kinderpostzegelactie. Evenals in alle andere gemeenten, zullen ook hier ter plaatse jongens en meisjes komen vragen, of U bij hen Uw bestelling wilt doen. Duizenden kinderen, ziek of zwak, moeten gehol pen worden. Toe, helpt ook U een handje mee en koopt van de jongen of het meisje die bij U komt, een mapje prachtige kaarten van 75 cent of een mapje met verschillende post zegels die U toch ook bijna dagelijks nodig hebt, prijs eveneens 75 cent. Zondagsdienst doktoren. 28 October 1951. Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. Buskop, Oostburg, tel 60. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Beek, Zuidzande, tel. 8. Breskens, Groede, Schoondijke: Dr. Jongsma, Groede, tel. 2. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. 28 October 1951. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65. Nieuw geneesmiddel tegen tuberculose Op het twaalfde internationale con gres te New-York voor zuivere en toegepaste scheikunde, hebben Franse geleerden medegedeeld, dat zij een nieuw geneesmiddel tegen tuberculose ontdekt hebben. Het is nog te vroeg om de rol, welke dit geneesmiddel bij de behan deling van tuberculose van de mens zal gaan spelen, nauwkeurig te kunnen vaststellen. De nieuwe stof wordt aangeduid onder de formule „G 469" en gelijkt op het „TB - 1" vaccin tegen tuber culose dat in Duitsland ontdekt werd. Bij proeven op muizen werden massale doses tuberkelbacillen ingespoten, welke bij 45 pCt. van de proefdieren in een periode van zestig dagen volkomen door het „G 469" vaccin gedood wer den. Bij gelijkluidende proeven met streptomycine gelukte dit maar met 15 pCt. van de proefdieren. Burgemeester en Wethouders van Schoondijke zijn voornemens om alle tuingronden en thans braak liggende terreinen opnieuw te verhuren, waar onder ook begrepen zijn de onteigende gronden die nog In gebruik zijn bij de vroegere eigenaren. Gegadigden worden verzocht voor 1 December 1951 ter gemeente-secretarie op te geven hoeveel grond zij wensen te huren en aan welk stuk grond zij de voorkeur geven. De huurprijs bedraagt, behoudens goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zeeland, f 0,04 per m2. Schoondijke, 26 October 1951. Burgemeester en Weth. voornoemd, de Wethouder, da Burgemeester, JOH. DE FEIJTER. F. A. v. ROSEVELT. 50 cm. f 2,95 70 cm. f 4,50 met franje 50 x 100 f 3,95 120 x 70 f 5,95 Uao->i het luUiteAA-eityo-eti Effen wollen stoffen met bijpassende garnering Wollen ruiten Nylons, Geplatteerd, Wol en Wol met zijde Kousen Hollandia Interlock ondergoed Gemoltoneerd en Wollen da mes- en herenondergoederen Grote sortering Wol en Sajet Alles prima kwaliteit Brouwerijstraat 268 credieten uitsluitend groot f 1600,3% zonder borg verkrijgbaar, voor elk doel en voor iedereen. Gemakkelijke voorwaarden, wisselende wachttijd. Vraagt inlichtingen. „Samenwerking" Verstolkstraat 31 Leeuwarden (klein formaat) te koop. Te bevragen Boulevard 120 te Breskens. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze zeer geliefde Man, Zwager en Oom, ABRAHAM CORNELIS VAN DER HOOFT, in de ouderdom van 71 jaar. Uit aller naam Wed. A. C. v. d. HOOFT-Luteijn. Nieuwvliet, 26 October 1951. Vanaf heden verkrijgbaar 5 Kg. Goudrelnetten (smelt) a f 1, 3 Kg. Stoofperen a f 1, 3 Kg. Cox Orange a f 1, 3 Kg. Zoet a f 1, Verder Druiven, Bananen, Slnaas* Citroenen, Handperen, Noten, enz- „Hart" zuurkool 20 ct. per Pond verpakt 22 ct. per Pond Tel. 134 Breskens Dorpsstr. 48, BRESKENS, tel. 200 kan nog enige plaatsen voor direct en binnenkort. aangeboden in kl. gezin (nieuwe woning). Adres Scheepvaartstraat 21, Breskens. Sneller, beter en goedkoper! Drogisterij D. A. CRINCE, Ph. van Kleefstraat 31, Breskens. TE KOOP: l.g.st.z. leeftijd 10 jaar. Inlichtingen aan het bureau van dit blad. TE KOOP In goede staat zijnd Burgem. Gerrltsenstr. 18 te Breskens. Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens Heren-winterjassen - Gabardine-en Loden jassen Jekkers in blauw, grijs en bruin, prijzen vanaf f 65,-- tot f 120,--. Nappa handschoenen met gebreide en lamsvacht gevoerd Wollen shawls en gebreide handschoenen Sokken met nylon versterkt (ook maat 12) Trainingsbroeken tot lengte 125 cm. TELEFOON 52 1. Aardige fantasie Damesschort DAMESMANTELS steeds iets nieuws, steeds iets aparts 49,50 DAMESJURKEN ook de veel gevraagde Jersey Deux Pieces. Schattige WOLLEN PULLOVERS - WOLLEN DAMESVESTEN ONZE RECLAME: een Poplin Damesregenjas met capuchon, met zijde gevoerd 29,95 In REGENKLEDING wat U zoekt, wat U verlangt!

De Schakel | 1951 | | pagina 3