Voor kwaliteit Haardkachel 'i Modehuis LE BLEU Manufacturen Wed. H. BONDEWEL, Breskens Keukenkachel Haardkookkachel en Keukenkachel Chem. Wasserij en Ververij VERFT, STOOMT en PLUSEERT J. A. LAURET, Breskens Maandagavond 22 Oct. a.s. om 7,30 uur een LEZING „DELANA"-artikeien in voorraad Dorpsstr. 21 - BRESKENS - Telef. 127 metaaldraaiers of halfwas-metaaldraaiers bankwerkers of aankomend bankwerkers J. A. LAURET - Boulevard 2 - Breskens Kon. Nederlandse Schouwburg te Geot. missie en de heer A. de Roo, leraar Rijkslandbouwwinterschool en secretaris werktuigencommissie, benevens ver scheidene heren van de Heide-Mij. Zuidzande Dodelijk verkeersongeval Zaterdagmiddag heeft zich onder deze gemeente een droevig verkeers ongeval voorgedaan. In de nabijheid van Potjes, langs de weg naar Sluis, is de 73-jarige gepensionneerde ge meenteveldwachter A. J. V. alhier, bij het oversteken van de weg door een Belgische personenauto gegrepen en vrijwel op slag gedood. Sluis Filmvoorstelling. Voor de kinderen der openbare lagere scholen van Sluis en Retranche- ment heeft het Nederlands Comité voor de kinderpostzegels een filmvoorstelling gegeven. Burgemeester van Hootegem sprak een inleidend woord en wekte de kinderen op om allen mede te werken aan de verkoop van kinder zegels, waarvan de extra-opbrengst op zo'n nuttige wijze wordt besteed. De film viel bij de jeugd zeer in de smaak. E. H. B.O. In het R.-K. Jeugdhuis werd door de E. H. B. O -afdeling alhier een propaganda-avond gehouden. Doel was het publiek duidelijk te maken het grote belang van hulpverlening in noodgevallen. De voorzitter van de afdeling, de heer Geeraards wekte op de nieuwe cursus te volgen. Ook werd gewezen op de bloed transfusiedienst. Verwacht wordt dat zich in Zeeuwsch-Vlaanderen een 300 personen zullen beschikbaar stellen voor het leveren van bloedplasma. Men hoopte dat ook Sluis hiervoor zijn aan deel zal opbrengen. Biervliet Weinig animo. Voor de publieke verkoping van het woonhuis Hoogstraat 124, ten verzoeke van de erven Van der Slikke-de Graaf, bestond maar weinig belangstelling. Er werd slechts één bod van f 1000, gedaan door de heer C. de Ruijsscher van Hoofdplaat. Aardenburg Aanrijding. Op de viersprong Oude Kerkstraat- Boogaardstraat werd Zondagmorgen mej. A. de C. uit Eede, die per fiets in de richting van de markt reed, aan gereden door een auto, bestuurd door mevr. v. V.-v. d. V. uit Sint Kruis. De fiets werd zwaar gehavend, terwijl mej. de C. er met enige kleerscheuren afkwam. Hst ging nist gosd. Toen Zondag het ie voetbal elftal per autobus terugkeerde van een gespeelde wedstrijd in Koewacht, heeft het enkele minder aangename oogen- blikken beleefd. De chauffeur S. reed nogal onzeker en kwam enkele malen met de wegbeplanting in aanraking, om tenslotte nog een aanrijding te veroorzaken met een bus van de Z.V. T.M. Een en ander liep gelukkig zon der persoonlijke ongelukken af. Het merendeel van de passagiers voelde er echter niet voor om op deze wijze verder te gaan. Tenslotte heeft een andere chauffeur het gezelschap thuis gebracht. S. is door de politie een verhoor afgenomen. Hoofdplaat Parachute neergekomen. Een van het weerkundig instituut te Uccle bij Brussel afkomstige parachute is neergekomen op de hofstede van de heer P. Dekker, alhier. Aan de parachute waren twee toestellen be vestigd en een kaart om van het vin den kennis te geven aan het station te Uccle of De Bilt. De vinder heeft de kaart opgezonden naar De Bilt. Afscheid. Mej. Impens, onderwijzeres aan de St. Jozefschool alhier, heeft wegens huwelijk afscheid genomen van perso neel en leerlingen. Enkele versjes en voordrachten werden door de kinderen ten beste gegeven. Mej. Impens dankte voor de aangename samenwerking en onthaalde de jeugd op versnaperingen. IJzendijke. Dodelijk ongeluk. Dinsdag j.l. is de 33-jarige v. H. uit deze gemeente bij het verrichten van werkzaamheden op het land met een tegen concurrerende prijs ie koop, merk „Küpperbush". Adres: Dorpsstraat 47, Breskens TE KOOPi.g.st.z. Te bevragen Ph. v. Kleefstraat 25, Breskens. (klein formaat) te koop. Te bevragen Boulevard 120 te Breskens. „De Achterste Molen" alle kledingstukken. Donderdags Inleveren, en de daarop- volgende Donderdag afhalen. Vertegenwoordiger Boulevard 12 tractor, op tragische wijze om het leven gekomen. Daar v. H., die reeds tijdig naar het land was vertrokken om te gaan ploe gen met een tractor, 's avonds maar niet thuiskwam, besloot een familielid naar het land te gaan kijken waar zijn zwager bleef. Hier deed hij de vrese lijke ontdekking, dat v. H. met zijn tractor in de sloot was terechtgekomen. Er moest een kraanwagen bijgehaald worden, waarna men pas het stoffelijk overschot kon bergen. Het slachtoffer was gehuwd. Breskens. Ongeluk. Het 7-jarig zoontje van de heer de K. alhier, is Maandag bij het spelen op de hofstede van de heer B. uit een boom gevallen waarbij hij een been ge broken heeft. Het jongentje is naar het Ziekenhuis te Oostburg overgebracht. Televisie-ontvangst in Breskens. Waren wij twee jaar geleden in de gelegenheid, de eerste televisie-ontvangst bij de heer W. v. d. Walle alhier op de zelfgebouwde experimentele televisie ontvanger bij te wonen, thans werden wij andermaal door hem in de gele genheid gesteld, Dinsdagavond j.l. de eerste televisie-uitzending van de K.R.O. bij te wonen, nu via één der aller nieuwste Philips televisie-ontvanger». Deze Philips televisie-ontvanger, met een beeldgrootte van 25 x 30 cm., gaf een prachtige geluidsweergave, terwijl ook het beeld van het geboden pro gramma tot aan de pauze zeer goed te noemen was. Na de pauze trad in de studio een technische storing op, waardoor de ontvangst niet meer het peil van voor de pauze bereikte. Gezien het feit, dat bij deze eerste ontvangst het de heer v. d. Walle, door niet tijdig afzenden van de fabriek, nog ontbrak aan de gewenste antenne kabel met daarbij behorende transfor mator, verwacht hij bij de nu heden avond door de A.V.R.O. te geven televisie-uitzending, nog een betere ontvangst. Er komen Ambonnezen. Het arbeiderslogeerkamp „De Haven" is nu ontruimd en zal worden ingericht tot huisvesting van Ambonezen Voor de kleine gezinnen zullen de be staande barakken in tweeën worden gesplitst, terwijl enige barakken zullen samengetrokken worden voor de vrij gezellen. Bond van ouden van dagen. Door het bestuur van de afde ling van de Bond van ouden van dagen alhier is een schrijven ontvangen van B. en W., waarin wordt medegedeeld dat de kolentoeslag over de maanden November en December wordt ver hoogd van f 1,40 tot f 2,20 per week. Wat betreft de eerste maanden van 1952 zullen B. en W. nog voorstellen aan de raad doen. In de vergadering van Woensdag j.l. waar het bovenstaande werd mede gedeeld, sprak de voorzitter tevens zijn wordt D.V. In hst lokaal van de Vergadering een de Langeweg te BRESKENS gehouden met als onderwerp „De geopende Hemel en de geiloten deur". Toegang vrij. Allen welkom. MEISJESJURKJES BRETELROKJES MEISJESROKJES JONGENSBROEKJES GESTREEPTE BLOUSES BABY-TRUITJES DAMESJAPONNEN - DEUX-PIÈCES - COSTUUMROKKEN, enz., kunnen besteld worden in alle maten en kleuren. De N.V. Kon. Mij. „DE SCHELDE" vraagt voor haar fabriek te Breskens en Inlichtingen te verkrijgen op het hoofdkantoor, afdeling personeel, Glacisstraat 165 te Vlissingen. Oniu-angen, A B dekens en ook goedkopere wollen dekens Staalveer-matrassen - Vloerzeil - Overalls (beste kwaliteit) Ruim gesorteerd in alle Kruidenierswaren Gesneden Kaas N.B. Voor het ophalen van ladders in Uw kous kunt U ook bij ons terecht. dank uit voor dit blijk van medeleven van B. en W. met de ouden van dagen. Geslaagd. Dezer dagen slaagde te 's Gra- venhage voor zijn burgervliegbrevet, onze dorpsgenoot W. Hamelynck. De heer Hamelynck, die drie jaar in mili taire vliegdienst was, is thans ir. dienst van de K.L.M. Nieuw winkelpand. Morgen zal alhier in de Mercurius- straat een nieuw winkelpand worden geopend van de heer Van Meenen (welke voorheen gevestigd was in de 2e Zandstraat). Zie advertentie elders in dit blad. Gevonden voorwerpen. Lederen geldtasje met schouderriem, kinderportemonnaie met inhoud; kin derbroekje, glacé dameshandschoen, ring, herenhandschoen. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Een verchroomd tangetje. Inlichtingen bij dhr. Ph. van Petegem, brievenbesteller, Groede Een tasje inh. tekenmateriaal, 2 paar dameshandschoenen, een zakmej, een lederen messchede, Inlichtingen bij de Postcommandant der Rijkspolitie te Groede. Een blauw kinderpetje. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Breskens. Zondagsdienst doktoren. 21 October 1951. Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. Kesteloo, Aardenburg, tel. 52. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Timmer, Cadzand, tel. 25. Breskens, Groede, Schoondijke: Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 22. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. 21 October 1951. Zr. de Graag, Groede, tel. 52. Rijkspostspaarbank. Aan het Postkantoor Breskens en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand September inge legd f67548,95, terugbetaald f133839,91 Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nr. 22335 PREDIKBEURTEN. Zondag 21 en Donderdag 25 October „M E D E I A" Tragedie van Euripides. Vertaling: Prof. Dr. E. De Waele. De voorstellingen hebben plaats de Zondagnamiddag om 3 u. en Zondag en Donderdagavond om 7.30 uur. „De Rimboe" gepakt. Op Zondag 14 October j.l. heeft de opsporingsdienst van P.T.T., in samen werking met de Rijkspolitie te Zuid- wolde, de clandestiene radiozender „De Rimboe," die zich bezighield met het uitzenden van verzoekprogramma's, op gespoord. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 16-jarige scholier J. v. d. W. en de 50-jarige opperman S. v. d. B., beiden wonende te Zuidwolde. Zondag 21 Oct. Aardenburg, geen opgave St. Anna ter Muiden, n uur, Eerw. heer Groenveld, Cand. t. d. H Dienst Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Bediening H. Avondmaal 6 uur, Ds. Wiebosch Dankzegging Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Bediening H. Doop Collecte wederopbouw 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Don, Middelburg Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Bocre St. Kruis, geen opgave Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Retranchement, 10 uur, Ds. Blom Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Bediening H. Doop Zaterdagsavonds 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Eerw. heer Groenveld, Cand. t. d. H. Dienst Waterlandkerkje, 9,30 uur, Ds. Bergsma Dankstond voor het gewas Collecte Prot. Int. Thuisfront IJzendijke, n uur, Ds. Bergsma Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Cand. van de Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadzand, 6,30 uur, Cand. van de Vrie Geref. Kerk Breskens. 10 uur, Ds. Elshout, Koudekerke 3 uur, Ds. Elshout

De Schakel | 1951 | | pagina 3