ROZENOORD Voetbal. Sambo en Jocko, van een leeuw en een aap. FILMNIEUWS op de zegelbladen is het van belang, dat vooral de premiekaarten van deze arbeiders tijdig worden opgevraagd. Voor zover dergelijke arbeiders niet in het bezit zijn van een premiekaart moet inplaats van het registratienummer de geboortedatum op het zegelblad wor den ingevuld. Onderstaande belicht een andere kant van de materiële zorg voor en van Rozenoord. Het moge anderen, die in de gelegenheid zijn, de ogen openen en hen doen besluiten „Dat kan ik op die wijze ook wel helpen behartigen". Bij voorbaat dank. Onze huismoeders hebben tegenwoor dig grote zorgen om de eindjes aan elkander te knopen. En dit geldt in niet mindere mate voor het grote huis gezin in „Rozenoord". Het is daarom de taak van de administrateur om in samenwerking met de directeur wegen te zoeken waarlangs de bedrijfsvoering zo economisch mogelijk kan geschieden. Een onzer landbouwers gaf hem de tip te trachten door giften in natura de kosten van voeding te doen ver minderen. Vandaar dat bij wijze van proef diverse landbouwers in de omge ving van Sluis en nabij gelegen plaatsen een verzoek daaromtrent hebben ont vangen. En niet tevergeefs! Verschil lende giften werden reeds toegezegd voornamelijk gerst en aardappelen. Een landbouwer uit Cadzand had een zeer origineel idee. Op Rozenoord wor den n.l. geregeld varkens gekweekt voor de consumptie. We hebben thans vier mooie varkens zitten. We hebben plaats voor meedere. Maar ze zijn duur en het voer is ook niet goedkoop! De bedoelde landbouwer begreep dit en zegde ons een big toe. Vorige week is het beestje in de auto van de direc teur gehaald en we voelden ons de koning te rijk. Hartelijk dank aan de milde gever! De toezegging dat wij een volgend jaar, bij leven en welzijn, op een dergelijke gift mogen rekenen stemde wel zeer tot dank en tot aan moediging voor deze actie. Zeer zeker zal deze een volgend jaar in nog gro ter verband worden opgezet. Mocht U, lezer, geen persoonlijk verzoek hebben ontvangen, doch het goede voorbeeld willen volgen even een berichtje aan de administrateur of de directeur (tel. 45) en de zaak komt in orde. Vorig totaal f 3510,35 van een familie uit Ardenburg f 10, Ds Boere, Groede, 2 envelop pen N.N. elk f 5,f 10, Totaal f 3530,35 Met onze hartelijke dank! Namens het Bestuur, M. Maas, Biervliet. Giro 84634. Zondagsdienst doktoren. 14 October 1951. Oostburg. Aardenburg, Eede: Dr. de Rijk, Aardenburg, tel. 24. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Staal, Sluis, tel. 21. Breskens, Groede, Schoondijke: Dr. Eggink, Schoondijke, tel 6. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. 14 October 1951. Zr. Catsman, Groede, tel. 66. „Wat drommel," stoof hij op, „weet jij er soms meer van?" „Zeg eens," antwoordde Kees ver ontwaardigd, „wat denkt U nu wel van me? Iets dergelijks insinueerde dat stuk kapitein ook al. En dat neem ik niet, begrijpt U dat? Ik weet ner gens van af en ik heb misschien nog veel meer de smoor in over haar dan de kapitein en U samen". „Nu ja," krabbelde Whiteheaven te rug, „zo bedoel ik het eigenlijk niet. Maar wat ligt meer voor de hand, te meer omdat je zelf zegt, dat het een landgenote is". „Het is een journaliste," verduide lijkte Kees, nu ook weer kalmer „en ze heeft het me in Holland ook al lastig gemaakt. Ze wilde toen al met alle geweld met me mee. Hoe ze in Australië gekomen is en hoe ze te weten gekomen is, dat de „Snow- flake" naar Saint George ging varen, is mij ook een raadsel". „Maar ze is in ieder geval aan boord," concludeerde Whiteheaven De afgelopen voetbal Zondag is weer niet zonder verrassingen geweest, verrassingen voor de ene club aangenaam, voor een andere weer minder aangenaam. Maar ja, het is sport en goede sportlui zijn ook goede ver liezers Doch laten we eerst de uitslagen bekijken in onze Derde klasse D. Corn BoysClinge 52; R.C.S.Breskens 14; De ZeeuwenMeto 51; Nieuw Borg- vliet—Zeelandia 5 1; OdioAxel 11; Bier vlietSluiskil 51. De boys uit Sas van Gent smaakten dus eindelijk het zoet der overwinning en dat nog wel nu de bietencampagne is begonnen. Of zou het juist door de suiker komen R.C.S mocht van geluk spreken dat de score door Breskens niet hoger werd opge voerd. Het was werkelijk treurig hoede Bres- siaanders de kansen verknoeiden* Vier-, vijf maal alleen voor de keeper en dan nog falen! De Zeeuwen liet zich door de z.g.n. supre matie van de Brabantse clubs niet van de kook brengen en gaf Meto een gevoelige af straffing. Zullen deze Vlissingers weer een toonaangevende rol vervullen? Even afwach ten, de competitie is nog jong. Zeelandia doet het slecht, evenals Sluiskil. Beide clubs zul len het moeilijk krijgen. Het gelijke spel dat Axel bij Odio behaalde, is zeker niet onver dienstelijk, al kan zo'n puntje later vaak kostbaar blijken. De stand is nu: Axel Nw. Borgvliet Meto De Zeeuwen Breskens Odio Biervliet Clinge Corn Boys R. C. S. Zeelandia Sluiskil 12-2 13-5 10-7 14-5 11 -8 6-5 15 - 10 8- 11 9-9 5-12 7 - 20 4 - 20 Tweede klasse B. TerneuzenMoe 21; GoesR.A.C. o2; Middelburg—Rood Wit 6—1; DoskoVlis- singen 21; InternosAlliance 33, Terneuzen leverde knap werk en boekte haar tweede overwinning. Dat Moe hier het slachtoffer werd, is een groot compliment voor Terneuzen. Goes doet het heel wat minder en liet zich ook thuis de punten ontfutselen en dat nogal door R.A.C., dat hiermede haar eerste overwinning behaalde. Middelburg was er ditmaal prachtig in en de voorhoede pro duceerde maar even 6 doelpunten, waarte genover Rood Wit slechts de eer wist te redden. Vlissingen verloor bij Dosko, maar de cijfers zijn zeer eervol. Internos en Al liance tenslotte deelden de buit, zeer tot ge noegen van Dosko, dat nu fraai aan de kop gaat. Ziehier de stand Dosko 5 5 0 0 17-4 10 De Baronie 5 4 0 1 16-8 8 Internos 5 3 2 0 16 - 9 8 Moe 5 3 1 1 10-5 7 T.S.C. 4 2 2 0 9-4 6 Middelburg 5 2 2 1 12 - 9 6 Terneuzen 5 2 0 3 10-16 4 Alliance 5 1 1 3 10 - 13 3 R.A.C. 5 1 1 3 5-7 3 Rood Wit 4 0 1 3 6-17 1 Goes 5 0 1 4 8-15 1 Vlissingen 5 0 1 4 7-19 1 Vierde klasse H. P.S.K.IJzendijke 21; HulstOostburg 51; Aardenburg—Steen 1 2; E.M.M. Koewacht 3o; HontenisseRia 35. In deze klasse zingen Hulst en Ria de eerste stem en moeten Oostburg en IJzendijke de baspartijen vervullen, wel een beetje be schamend voor een plaats als Oostburg Aardenburg, E.M.M. en enkele anderen zul len het met ondergeschikte partijen moeten doen. De uitslagen van Zondag en het stan denlijstje spreken hier duidelijke taal. Hulst Ria Aardenburg E.M.M. Steen Hoofdplaat Hontenisse Koewacht P.S.K. IJzendijke Oostburg 22-4 19-7 14-5 8-7 XI -9 7-13 14-13 >5 droog. „Maar komaan, ik zal me in no time wassen en aankleden. Maak jij intussen met die jongedame een wan deling, dan kan ze straks in deze hut haar toilet maken". „Okay". Kees kwam weer op de gang en sloot de deur achter zich dicht. „Kom mee," verzocht Kees krib big. „Apropos, heb je nog wat anders bij je dan die smerige overall?" Ze lachte even en keek hem zonder blikken of blozen in het verstoorde ge zicht. „Ergens tussen die vaten heb ik een koffertje met kleren en nog een met eten en drinken, genoeg voor een week". „Nou," antwoordde Kees nijdig, „voor dat koffertje met eten leeg is, sta je. weer op de wal, want we keren terug naar Townsville. Hoe ter wereld heb je het in je hoofd gekregen om.." Ze legde een vinger op zijn mond. „Niet mopperen, Kees. Straks, bij die bullebak van een kapitein zal ik het verhaal wel doen. Zorg nu eerst maar eens, dat ik m'n koffertjes krijg". „Zorg er zelf maar voor!" brieste Kees, die hoe langer hoe driftiger werd. „Het mankeert er nog maar aan, dat je me commandeert ook!" (Wordt vervolgd). Na een kwartier geduldig peuren Heeft Jan een lekker bliekje beet; Maar achter hem zit onze Sambo Al met zijn open bek gereed! En, of 't een aardig spelletje is, Hap, zegt de leeuw; weg is de vis! Jan zoekt en zoekt aan alle kanten, Doch van de vis vindt hij geen spoor! Wantrouwig kijkt hij naar zijn makker, Maar die ligt rustig op één oor. Waarop vriend Jan ten einde raad, Maar weer opnieuw aan 't hengelen gaat. Moed, beleid en trouw. In het Luxor Theater te Breskens wordt vertoond de meest spannende film, die U werkelijk moet gaan zien. Deze film geeft U een beeld der belevenissen der Amerikaanse soldaten in de krijgsgevangenkampen der Ja panners. DUIVENSPORT. Recht voor Allen", Sluis. Algemene vlucht uit Arras te Draaibrug op 30 Sept. 195x. Los 13.50 u. Aank. ie duif 3 u. 56 min. 29 sec., snelh. 1072 m. per min. 1 A. Bondewel Br. 2, 50 J. Maas Br. 3 E. Gijzeis A. 4, 30 J. Korthals Dr. 5 Iz. de Neef C. 6 P. Goossen Retr. 7 Verm.-Verd. Br. 8, 45 S. Paridaen St. 9, 12, 32 H. Dierkx Br. 10, 40 H. Oosterling Br. 11 J. v. d. Broecke Br. 13 G. Gernaart O. 14 E. Pieters Br. 15, 22 A. v. Hoorn Retr. 16 A. Breyaert A. 17, 49 J. v. Hoorn Retr. 18 J. Carels O. 19 G. Boekhout Br. 20 J. Visser Retr. 21, 42 G. v. 231 37 J- v- Hanegem Retr. 24, 34 J. Wage SI. 25, 29, 36 L. v. d. Wege Br. 26, 43 M. de Roo C. 27, 51 C. Martijn SI. 28, 38, 52 W. Klaaijsen Br. 31 A. Boekhout 33 A. Tas SI. 35 Iz. Cocq A. 39 C. de Witte SI. 41 J. de Groote Sch. 44 M. Faas Br. 46 A. de Vos St.K. 47 J. Simpelaar O. 48 M. Simpelaar. Plaatselijk Nieuws Breskens. Aanbesteding. Door de architect J. C. P. Loonen alhier, is op 5 October j.l. in het open baar aanbesteed, het bouwen van een woon-winkelhuis met bedrijfsruimte voor de heer E. van Opdurp alhier. De uitslag is als volgt Perceel no. 2(Timmerwerk) W. Jacobs f 8.295, W. Burgers - 7.986, Fa. Cruson-Brevet - 7.500, J. van Rosevelt - 7.298, Perceel no. 3 (Loodgieterswerken, enz.) Gebr. Rookus f 2.013, A. P. Leenhouts - 1.900, L. Izeboud - 1.761, Perceel no. 4(Electra) W. v. d. Walle f 540,— Schippers en Nauta - 537, A. Brevet - 490, Perceel no. 5 (Schilderwerken, enz.) v. Haneghem f 1.825, A. Provoost - 1.814, J. Carels - 1.769, J. Basting - 1.740, Firma Wed. Keijmel - 1.680, Alle inschrijvers zijn alhier woon achtig. Het werk is gegund aan de laagste inschrijvers en aan de Fa. Gebr. Ver gouwe alhier. (Metsel-, betonwerk, enz.) Collecte reclassering. De alhier gehouden collecte ten bate van de reclassering, heeft de som opgebracht van f 79,55- Gunning. Door de architect J. C. P. Loo nen alhier, is namens de dames A. en H. Klaaijsen, de bouw van een woon huis aan de Grote Kade, opgedragen aan de combinatie van onderstaande aannemers Gebr. Visser, firma Schippers en Nauta en A. Provoost, allen alhier. Geslaagd. Bij het gehouden examen te Am sterdam ter verkrijging van een akte van bekwaamheid als notarisklerk slaagde de heer I. J. Verduijn alhier. Hoofdplaat Aanbesteding. Door het bestuur van de Calamiteuze polder Hoofdplaat en Thomaes is aan besteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1952 van de aarde-, kram-, rijswerken en steen- glooiïng aan de waterkering van ge noemd waterschap. Inschrijvers waren C. van de Klippe, Vlissingen f 42000, P. Molet, Hoofdplaat f 39.900,P. J. van de Sande, Breskens f 39.555, P. Hamelink, Terneuzen f 38.600,— J. F. Warrens, Ossenisse f 38.100, A. Cambier, Breskens f 37.680, Sponselee en Lucasse, Walsoorden f 37.200,J. de Oude, Biervliet f 37.175,Lucasse en Sponselee, Walsoorden f 36.785,M. van de Velde, Bruinisse f 36.620,W. van den Berg, Bruinisse f 36.400,L. van Popering, Bruinisse f 35.230, Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier door Ds. J. Eygendaal, voorheen pred. op Nieuw- Guinea, woonachtig te Leiden. Sluis Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor het candi- daatsexamen geneeskunde de heer W. J. du Fossé, alhier. Ongeval. Bij het zemen van de ramen kwam de bejaarde mej. V. zo onge lukkig te vallen, dat zij naar het ziekenhuis te Oostburg moest worden overgebracht met een geblesseerde knie. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Rotterdam (Delfshaven) door Ds. M. N. Schrale, alhier. De laatste rit. Zaterdagavond reed voor de laatste maal de electrische tram van Sluis naar Knocke. Vanaf Zondag is deze nu door een busdienst vervangen. Een roerend afscheid is het niet geworden, want slechts enkelen waren getuige van deze „laatste rit". Het was slechts bij toeval dat burgemeester van Hootegem en wethouder van Dongen deze nog meemaakten. De bestuurder, de heer L. Koster, heeft nog eens extra hard getoeterd en sloot hiermede een traditie af, die sinds 1890 heeft bestaan. Eerst was er de stoomtram, terwijl in 1934 de lijn werd geëlectrificeerd. Diploma E.H.B.O. Burgemeester van Hootegem reikte voor de R. K. vereniging voor E.H.B.O. „Sint Lucas" het diploma uit aan 18 geslaagden. Het ligt in de bedoeling ook regelmatig te blijven oefenen. Oostburg Helma en Selma. Voor een stampvol Ledeltheater traden de populaire meisjes Helma en Selma op. Ze werden op voortreffelijke wijze begeleid door het bekende orkest „The flying Dutchman" o.l.v. M. Niëns. Het was een avond vol variatie, want accordeon, zang, clown, jodelen en Hawaiïanmuziek wisselden elkaar af. Aan het einde van deze avond bood de heer Pierre Leenhouts elk der „zingende meisjes" een bouquet bloe men aan.

De Schakel | 1951 | | pagina 2