kookhaarden Kleuterbureau Favorita schorten Fa BATSELAERE-Bevin - SLUIS lOBS-n Hoorn, Kookhaard. Fa. SCHIPPERS S Km. BRESKENS ilda Francisca van Leeuwe, pakhuisknecht ETNA Paardenknecht electrische Wasmachine wiegje Voor een exira besparing deze week: 2 3 4 5 f 495 f 445 f O98 f 1490 meente Zuidzande met zijn voetjes in aanraking met een scherp ploegijzer. Het jongentje raakte drie tenen kwijt. St. Kruis Nieuwe brug. Zaterdag j.l. is de nieuwe brug over de watergang, door Ir. I. van Sandick, vergezeld van de technisch ambtenaar, de heer P. A. Brakman, namens „Het Vrije van Sluis", officieel van de aan nemer, die het werk heeft uitgevoerd, overgenomen. Hiermede is weer een van de belang rijke werken, die bovengenoemd Water schap in uitvoering heeft, gereed ge komen. Het ligt in het voornemen om met de winterdienstregeling de autobus dienst weer te hervatten. Wanneer nu ook nog het rijwielpad kon worden in orde gemaakt, zouden hiermede weer alle verkeersbelemmeringen zijn weg genomen. Retranchement De grensafbakening. De grenspalen 367 en 368, die zich in het natuurreservaat „Het Zwin" bevinden en door aanslibbing bijna geheel waren verdwenen zullen thans worden uitgegraven, schoongemaakt en opgeschilderd. Men zal dan weer op duidelijke wijze de grensafbakening kunnen zien. Aanrijding. Zondag j.l. reed op de markt een Nederlandse auto achteruit tegen een Belgische auto, welke laatstge noemde enige schade opliep. De politie heeft de zaak in onderzoek. Concert. Zondag gaf de muziekvereniging „Ons Genoegen" een concert op de markt. Daar het seizoen reeds ver is gevorderd en het weer niet erg gunstig, was de belangstelling niet groot. Bloemententoonstelling. De jaarlijkse bloemententoon stelling van de kinderen der openbare lagere school is weer goed geslaagd. Er was veel zorg aan besteed, zodat het een aardige verzameling was ge worden. Zij mochten zich dan ook in een goede belangstelling verheugen. De eerste prijzen kregen Marietje Cambier, Nellie Dierkx, Rietje Dierkx, Ab de Hullu en Suus Risseeuw. Tweede prijzen Lien Verkeste, Nellie Dierkx, Jacob Cambier, Suus Risseeuw, Marie de Maillie. Derde prijzen Sjsak de Winne, Joh. Visser, Leendert Éversdijk, Marie de Maillie, Saartje de Lijser en Jan Zwier. Biervliet Koninkl. Harmonie. Zaterdag j.l. gaf de Kon. Harmonie een concert op de markt. Het weer werkte niet erg mee, hetgeen aan de belangstelling niet ten goede kwam, hetgeen wel zeer jammer was, daar het gebodene op een hoog peil stond. Het ligt in de bedoeling om ter ge legenheid van het 110-jarig bestaan der Koninkl. Harmonie een volksfeest te organiseren en in het bijzonder hier voor ook de jeugd te activeren. Jong Hervormden. De Jong Hervormden kwamen bijeen onder leiding van Ds. Wiebosch. Daar in de maand October alhier een jeugddienst zal worden gehouden met contactavond, werd het programma hiervoor opgesteld. Daar de inleider niet aanwezig was kon de behandeling van het aangekondigde onderwerp geen doorgang vinden. Voor de volgende vergadering zal een beroep worden gedaan op Ds. Kuijlman te Zuidzande om een inleiding te houden over zijn reis naar Amerika. Sluis Frans knapenkoor. Het Parijse knapenkoor „Les petits chanteurs a la Colombe" heeft in de R.-K. Kerk alhier enige liederen ten gehore gebracht. Hiervoor bestond zeer grote belangstelling. Door een Eerwaarde Pater Augustijn van het semenarie aan de St. Annaweg, werd een Nederlandse explicatie gegeven. Bevestiging Wika O. den Ronden. Zondagmiddag j.l. werd in de Jeugddienst alhier wika O. den Ronden, die benoemd is in de plaats van wika D. Hiensch, bevestigd. Ds. Blom uit Aardenburg bevestigde de nieuwe wika en koos als onderwerp „Bouwen". Vervolgens werd hij toegesproken door ds. H. J. Kuijlman, voorzitter van de stichting „Hedenesse". Na de dienst werd in het jeugdge- bouw een gemeenschappelijke maaltijd gehouden. Hierna volgde een contact avond, waarin het woord gevoerd werd door de heer H. Luteijn, namens de jeugd en de heer S. A. van Hal, voor zitter van de plaatselijke jeugdraad. Wika de Ronden beantwoordde de sprekers. Verder werd onder leiding van ds. Blom de preek besproken, waarna een opdrachtspel werd opge voerd. De contactavond werdt gesloten door de heer M. Bons, lid van de jeugddienstcommissie. Oostburg. Wielerkoers. Zaterdag 22 Sept. a.s. zal als sluiting der winkelweek door de actieve wieler vereniging „Luctor et Emergo" al hier een wielercriterium voor beroeps renners verreden worden. Medewerking voor deze wedstrijd werd o.a. verkregen van de Pontiac Horloges (verkoper P. Ouweneel te Oostburg) en van de Pola Rijwielfa- brieken te Eecloo (B). Verdere medewerking verlenen de dagbladen „Het nieuws van de Dag", „Het Volk" en anderen. Er is verzekerde deelname van de volgende renners Wagtmans, Dielissen, De Hoog, Lakeman, v. As, Buron, Roks, Hulshoff, P. de Vries, H. Smits en de Belgen van Kerrebroeck, Speeckaert, Blomme, Lamaire, Hale- meersch, Mekeirel. In totaal zijn er 34 renners gecontracteerd. Gezien deze keur van renners zal er in Oostburg a.s. Zaterdag zeker strijd geleverd worden. Dus sportvrienden allen a.s. Zaterdag naar Oostburg. Geslaagd» veemarkt. Woensdag had alhier onder zeer grote belangstelling de 14e tentoon stelling en tevens markt van fok-, vet en handelsvee, varkens, geiten en schapen plaats. De keuring had een gunstig verloop. Op het eind van de keuring stonden velen met belangstelling te wachten op de uitslag welke koe er in de afd. fokvee kampioene zou worden. Bea v. h. Paviljoen van de heer G. F. Moddede Milliano te Oostburg werd de gelukkige. Van de keurstam- bockkoeien werd reserve-kampioene Irene v. Zuidzande van de heer D. LuteijnCijsouw te Zuidzande. Zondagsdienst doktoren. 23 September. Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. de Rijk, Aardenburg, tel. 24. Sluis, Cadzand, Zuidzande: Dr. Staal, Sluis, tel. 21. Breskens, Groede, Schoondijke: Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. 23 September. Wijkverpleging Groede, Nieuwvliet, Cadzand, Zuidzande Zr. Catsman, Groede, tel. 66. PREDIKBEURTEN. Zondag 22 Sept. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Schrale Extra collecte Rozenoord Biervliet, 9,30 uur, Ds. Boere Collecte noodl. Kerken en personen Breskens, 10 uur, Eerw. Heer Blomaart Cand. t. d. H. Dienst, Kloetinge 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 6 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Wiebosch Hoofdplaat, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte Classicaal studiefonds St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Collecte gezinszorg Retranchement, 10 uur, Ds. ten Cate Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagsavonds 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Schrale Collecte noodl. Kerken en personen Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 4 uur, Ds. Doorn, afscheid Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Bediening H. Avondmaal Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. de Meijere Nieuwvliet, 10 uur, Cand. van de Vrie Retranchement, 2,30 uur, Cand. van de Vrie Cadzand, 6,30 uur, Ds. de Meijere Geref. Kerk Breskens 10 uur, Cand. Baayen, Bergen op Zoom Jf 3 uur, Cand. Baayen Heden overleed tot onze droefheid na een kortstondige ziekte, na de ge nademiddelen der H Kerk te hebben ontvangen, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Weduwe van Gerrit de Meijer, geboren 18 Maart 1871 te Breskens en overleden 18 September 1951 te Bres kens. KINDEREN en KLEINKINDEREN. De overledene wordt in uw Godvruch tige gebeden aanbevolen. De plechtige uitvaart zal geschieden op Zaterdag 22 September a.s. te <?,so uur i?i de Parochie van de H. Bavo te Groedewaarna begrafe?iis op het R.-K. Kerkhof. Breskens, 18 September 1951. Noodplan M 9. GEVRAAGD: een bekwame Spoedige Indiensttreding. Voor vast werk. Aanmelding op het kantoor te Breskens, Havenkade Oost. C. A. V. „Landbouwbelang van West Zeeuwsch- Vlaanderen" G. A. Tel. 165 - Dorpsstraat 67 op 1 October om 2 uur, in het Wijkgebouw te Breskens voor Breskens, Schoondijke en Sasput. Zie onze sortering de betere kwaliteit, in verschillende modellen. gevraagd In vaste dienst, bij Wed. PH. DE LETTER, O 123, Bresken». TE KOOP In goede staat zijnde Te bevragen Boulevard 79, Breskens. TE KOOP. een met bedje en bekleding. Burgem. Ger- ritsenstraat 19, Breskens. TE KOOP AANGEBODEN z.g.e.n. Te bevragen: 1. VERDUIJN, Boulevard, Breskens. TELEFOON 52 Vijf attractieve aanbiedingen en weer stuk voor stuk goedkoop Aanbieding 1 3 ons prima ZWARTE SAJET 1 3 ons JAEGERWOL 1 paar sierke DAMESKOUSEN Een gegummeerde HEREN REGENJAS voor slechts f J29 bij ons 1 paar prima SPORTKOUSEN maat 2 i/m 5 voor Alvorens Uw nieuwe mantel le kopen vragen wij U, eerst eens te komen kijken. Vergelijkt kwaliteit, doch vooral vergelijkt de prijzen. Een zeer aardige mantel reeds vanaf f 59,50. Wollen Damesjurkjes met korte, met driekwart en met lange mouwen. BURGERLIJKE STAND. Gemeente GROEDE Over de maand Augustus. GEBOREN Maria Wilhelmina, d. van C. I. Scheerens en S. J. van Hoeve. HUWELIJKEN 30, Johannes F. van de Voorde, 27 jaar, kantoorbediende te Breda en Celina R. van Pamelen, 26 jaar, zonder beroep te Groede. OVERLIJDEN: geen. INGEKOMEN: 11, Janneke de Bliek van Canada naar W 98. 20, Ch. A. A. de Pauw en gezin van IJzendijke naar W 35. 31, Theophilus M. van Daele van Belgie naar O 141. VERTROKKEN7, C. A. Nagtzaam en gezin van A 132 naar Sluis, Knocke- straat 41. 8, E. M. van der. Hemel van O 221 naar IJzendijke, Molenstr. 19. 10, J. Verhage van A 51 naar Sluis, Julianastraat 1. 13, J. A. Luteijn en gezin van A 298 naar Breskens, Dorpsstraat 7. 13, J. C. Spee-van Haneghem van A 234 e naar Hein- kenszand, Kerklaan 23. 20, V. G. J. Volkert van Vlaemsche Duijn naar Vlissingen, Bellamypark 2. 22, A. van Quekelberghe van A 234 c naar Sluis, Reintjes 9. 27, Iz. de Bliek van O 148 naar 's-Gravenhage, Vermeerstraat 216. Gevonden voorwerpen. Blauwe kinderwindjack, een plastic wit ceintuur, een parelarmbandje en een herenrijwiel. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Breskens. 1 huissleutel. Inlichtingen bij Wmr. Rosendaal, Blekestraat A 220, Groede. Een kinderjasje (jongen). Inlichtingen bij R. van Damme, Noordstraat, Groede.

De Schakel | 1951 | | pagina 3