SCHOENEN Fa Van Kampen DO,r" Breskens n en De Leden van de Oranjevereniging le Breskens .De Historische Deis." firma SHOD l DL HULSTER Dames- Herenkapsalons Wij ruimen op van 1Q9 C ONS JUBILEUMJAAR IQ Cl 1C?ZlU 1 Aim. OPENING èHrl V. VAN HOUTE Zoon, BRESKENS ©peoilisclifspe! Zaterdag 28 Juli tot en met Vrijdag 3 Augustus OVERAL Prinses Irene Brigade In gala. Soldaat: in battle-dress, met schildwacht huisje, aangeboden aan H.K.H. Prinses Irene door de Prinses Irene Brigade op 5 Augustus 1949. Souburgaangeboden aan H.M. de Koningin voor H.K.H. Prinses Marijke, bij het bezoek van het Kon. Paar aan Zeeland, Augustus 1950. Surinamepoppen, aangeboden aan H.K.H. Prinses Juliana bij Haar be zoek aan de West in 1943. Rozenburgaangeboden aan H.M. Koningin Juliana bij het Koninklijk Bezoek aan het eiland Rozenburg op 26 April 195 1. Tholen aangeboden aan H.M. Ko ningin Juliana bij het Kon. bezoek aan Zeeland, Augustus 1950. Urk, echtpaar aangeboden aan H.K.H. Prinses Wilhelmina, bij Haar bezoek aan de Tentoonstelling „De Vrouw", op 8 September 1948. Verder zijn er nog poppen uit Fries land, Volendam, Staphorst, Tyrol enz. en vanzelfsprekend ook een pop in Zeeuws-Vlaamse klederdracht, welke poppen allen zijn geschonken aan H.M. Koningin Juliana, toen Zij nog een Prinsesje was. Breskens Een teleurstelling. Het uitstapje van onze vissers Zondag j.l. naar Oostende, om daar deel te nemen aan het feest, dat ge houden zou worden ter gelegenheid van de inwijding der nieuwe vismijn, is een grote teleurstelling geworden. En dit niet alleen voor de Breskense vissers en genodigden, maar voor alle buitenlanders en die waren er veel die moeite noch kosten gespaard hadden, om daar vertegenwoordigd te zijn. De Breskense vissers waren met een mooi opgetuigde vissersboot in de stoet aanwezig, doch bij de opstelling brak zo'n hevig onweer los, dat, toen de regen bleef duren, de feestcommis sie de optocht aflastte. Dit was een grote strop voor onze vissers, want wij zijn de vaste over tuiging toegedaan, dat zij zeer zeker voor een mooie prijs in aanmerking zouden zijn- gekomen. Bond ouden van dagen. Dinsdag j.l. vergaderde de afdeling van de Bond van ouden van dagen. Met algemene stemmen werd besloten de heer C. de Kruijter af te vaardigen naar het congres, dat op 18 en f9 September a.s. gehouden zal worden, teneinde daar de belangen van de af deling te behartigen. In September a.s. zal weer een algemene vergadering belegd worden, waar tevens in een ge zellig samenzijn, onder het genot van een kop thee met koek, het één-jarig bestaan van de afdeling zal herdacht worden. Het is te hopen dat vele leden hierbij tegenwoordig zullen zijn. Voetbalwedstrijd. Maandagavond j.l. speelde de knapenvereniging „Gideon I" alhier een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen de knapenvereniging uit Souburg. De wedstrijd eindigde met een 51 overwinning voor de Bressianen. Voetbal. Vrijdagavond 21 Juli j.l. speelde de „C.J.M.V." en „De Schelde" een vriendschappelijke voetbalwedstrijd op het voetbalveld alhier. De wedstrijd eindigde met een 3o overwinning in het voordeel van „De Schelde". Verkeersopstelling bij het veer niet ongevaarlijk. Naar de Toeristenbond A. N. W. B. is gebleken, komen er herhaaldelijk misverstan den voor wanneer het verkeer zich moet opstellen bij het veer alhier, om naar Vlis- singen over te varen. Vooral buitenlandse toeristen hebben dikwijls moeite met het vin den van het plaatskaartenkantoor. Bovendien is het niet zonder uitleg mogelijk vast te stellen in welk vak tussen de witte palen men zijn wagen moet neerzetten. Voorts acht de Bond het niet ongevaarlijk, dat een auto, welke het terrein komt oprijden, het verkeer dat de veerpont verlaat moet kruisen. De A. N. W. B. heeft deze kwestie bij de overheid aanhangig gemaakt. Middenstandsexamens. Bij het te Middelburg gehouden middenstandsexamen slaagden de da mes M. de Martelaere te Groede; W. v. d. Heuvel te Breskens; de heren H. Maas en J. Riemens te Breskens, allen leerlingen van de heer J. C. le Bleu te Breskens. CURSUS in Dinsdag 14 Augustus om 7,30 uur is er gelegenheid om in het YVijkge- bouw van het GROENE KRUIS te Breskens een cursus te volgen in kleuterverzorging en -opvoeding. De kosten zijn f 2,50 voor 10 lessen. Aan het einde der cursus wordt een film vertoond. De cursus wordt gegeven door Zr. HAGENS, districtsverpleegster voor de kinderhygiëne. Aanmelden bij de wijk zuster Zr. SCHILDERS, elke dag tus sen 6 en 7 uur, in het wijkgebouw. Oostburg. Geslaagd. Vorige week deden wederom 9 leer lingen van de Openbare U.L O.-school alhier in Goes hun eindexamen. Alle candidaten behaalden hun diploma. De namen der gelukkigen zijn Nelly Allaart, Zuidzande. Suzan van de Bossche, Retranchement. Magda de Groote, Nieuwvliet. Betsy Harlot, Oost burg. Jaap Hoste, Nieuwvliet. Lieske de Meester, Breskens. Magda Risseeuw, Zuidzande. Marie de Voldere, Sluis. Greet v d. Weele, Oostburg. Evenals vorig jaar slaagden 100 pCt van de candidaten. Zeker een mooi succes! Cadzand Geslaagd. De heer J. Oosterling, onderwijzer aan de O. L. School is geslaagd voor deel B van het Hoofdacte-examen. Biervliet Schietwedstrijd. In het café van de heer C. Wijffels werd een schietwedstrijd gehouden op de liggende wip. De hoogvogel en ie zijvogel werd geschoten door A. de Baere, de tweede zij vogel door F.Mollet. Winkeliersvereniging. Alhier is een winkeliersvereni ging opgericht onder de naam van „Willem Beukelsz.". Het bestuur is samengesteld als volgtC. B. Jansen, voorzitter mevr. J. Lijbaert-Moggré, vice-voorzitster M. Moggré, secretaris A. v. d. Veire, penningmeesterIz. Colijn, P. Jansen en H. Verdegem, leden. Ruim 20 personen gaven zich reeds als lid op. Zondagsdienst doktoren. 29 Juli Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. Kesteloo, Aardenburg, tel. 52. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Timmer, Gadzand, tel. 25. Breskens, Groede, Schoondijke: Dr. v. d Maas, Breskens, tel. 22. PREDIKBEURTEN. Zondag 29 Juli Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Bediening H. Doop St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Schrale Biervliet, 9,30 uur, Ds. Wiebosch Breskens, ro uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Bediening H. Avondmaal Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Collecte Alg. Chr. doeleinden Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Doorn Nieuwvliet, 11 uur, Ds. Schopenhouer Collecte Kerkherstel Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier (Medewerking Kerkkoor) St. Kruis, geen opgave Retranchement, 10 uur, Ds. A. v. d. Flier, Velp Collecte Nederl. Bijbelgenootschap Schoondijke, 9,30 uur, Ds, Schopenhauer Collecte Prov. Commissie van Bijstand Zaterdagsavonds 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Schrale Waterlandkerkje, 9 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 18 uur, Ds. Doorn Zuidzande, 10,30 uur, Ds. Bergsma Doopsgez. Gem. Aardenbur? 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Verboom Retranchement, 2,30 uur, Ds. Verboom Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. Snoey, Waddinxveen 3 uur, Ds. Snoey Gevonden voorwerpen. Een badhanddoek en een kinder tasje (plastic). Inlichtingen Rijkspolitie te Breskens. Tot op heden, zaten we noodgedwongen in het houten barakje aan het einde van de van Zuyenstraat en konden wij onze klanten niet op die manier van dienst zijn, zo we dat graag gewild hadden. Nu is het dan bijna zover en hopen we volgende week ZATERDAG 4 AUGUS TUS onze NIEUWE WINKEL in de Mercuriusstraat te openen, waar we door een betere inrichting en een grotere sortering U zo goed mogelijk kunnen bedienen. Horlogerie J. HOVESTADT, Mercuriusstr., Breskens, Tel. 136 Vanaf Maandag 30 Juli tot en met Vrijdag 3 Aug. gesloten van onze geheel vernieuwde en gemoderniseerde De gehele maand Augustus reclame en attracties 1 Beleefd aanbevelend, worden er nogmaals aan herinnerd, dat zij alleen tegen gehal veerde prijs voor twee personen toegang hebben tot het op vertoon van hun kwitantie 19 51 REUZE KOOPJES I De Rijkspostspaarbank 70 jaar De Directeur van de Rijkspostspaarbank brengt ter algemene kennis, dat ter ge legenheid van het 70-jarig bestaan, aan de inleggers een toeslag zal worden verleend. Deze wordt toegekend aan allen, die gedu rende het gehele jaar 1951 een spaarbank boekje of rekening bij d© Rijkspostspaarbank hadden en bedraagt 5 pCt. van de rente. door M. J. de Jager. II. Als zoete kinderen gezeten zijn, komt daar de directeur van het reisbureau en wenst zijn cliëntele een goede reis toe en spreekt tevens de wens uit, dat het de leider en de chauffeur gegeven moge zijn, om het gezelschap een reis van bizondere betekenis te geven. Deze goede woorden worden met een hand druk én aan leider én aan chauffeur bekrachtigd. En nu is het grote moment gekomen, de car komt in beweging, familieleden die aan de rand van het trottoir ons vertrek zien, wuiven ons een laatst vaarwel toe. Het wuiven blijft aanhouden, totdat plotseling door een bocht aan het af- scheidnemen een einde gekomen is. Kris, kras gaat onze touringcar zich een weg banen, om zo spoedig moge lijk aan het uiteinde van de stad te komen. Inmiddels is het onze chauffeur ge lukt om met handige manoeuvres, zo vlug mogelijk de stad uit te komen, de Sloterstraatweg is dan ook bereikt, blokken huizen, die ons eerst het ge zicht ontnamen, hebben nu plaats moe ten maken voor het landschap. Chauffeur en leider hebben nog niets gesproken tot hun gezelschap; zonder dat het gezelschap er enige notie van heeft, hebben beiden terdege een ob servatie van hun gasten via het spie geltje genomen. Lezers en lezeressen, het eigenaardige hiervan is, dat de uiteindelijke uitslag meestal nimmer een verkeerde voorstelling van zaken te zien geeft, aan hele kleine han- delingetjes van het publiek weet men meestal, wat voor gasten wij deze week te bedienen hebben. De leider heeft inmiddels de microfoon-installatie aan gezet. „Goeden morgen dames en heren! Uw zesdaagse reis Amsterdam-Zeeland heeft een aanvang genomen. Aan Uw rechterzijde ziet U daar het torentje in het groen verscholen, d.i. het kerkje van Sloten, vervolgens, wanneer wij op het viaduct, dat voor ons ligt, geko men zijn, bemerkt U aan Uw linker zijde het vliegveld Schiphol, terwijl aan de rechterzijde het radiobaken valt waar te nemen. U kunt duidelijk de vliegtuigen waar nemen, die op dit moment staan te glinsteren in de zon. De vliegtuigen, welke met hun neus rechts staan, zijn die vliegtuigen, welke het eerst zullen gaan vertrekken. Nu wij iets dichterbij gekomen zijn, kunt U duidelijk de startbanen onderscheiden. Het zal U wellicht niet bekend zijn, dat op het vliegveld ook des nachts een levendige activiteit heerst, temeer, daar dit vlieg veld betrokken is in het internationale luchtpostvervoer. Langzamerhand komt Schiphol nu reeds meer aan onze lin kerzijde. U bevindt zich thans in de Haarlemmermeer, U moet deze polder maar eens goed opnemen, de stand van de gewasseri, enz., enz., dan kunt U deze vanmiddag en volgende dagen vergelijken met die in Zeeland. (Wordt vervolgd). Plak' ^£.n me.t ER K R IJ6BAAR B'-

De Schakel | 1951 | | pagina 3