i*F OPRUIMING JACOBS-vanDixhoorn,Breskens Dames! Heelt U a! eea Zeeuwse Reisgids? U&ti&auuPfiêiM Een ladder in Uw kous C. v. d. KREEKE, Vogelenzang 19 - Telef. 80 Vanaf 16 Juli aan zeer voordelige prijzen 1 'Px>jpjxm v-cui de 'pAmAei.j.eö tiactA Zeeland. Horregaas BURGERS - Breskens Telmachine NAAIMACHINEHUIS BRESKENS Wij halen ze voor U op. Ook In Nylons. NIEUWE MODELLEN Stofknopen, Gespen en Ceintuurs over- trekken wij voor U. Woensdag gebracht, Zaterdag klaar Zaterdag gebracht. Woensdag klaar van alle Zomermantels Mantelcostuums Swaggers Zomerjaponnen Rokken Hoeden Kinderjurken Restanten Ook manufacturen en wol aan verminderde prijzen Aanrijding. Woensdagnamiddag te omstreeks 16.15 uur had op de Rijksweg onder deze gemeente een aanrijding plaats tussen een tweewielig motorrijtuig en een wielrijder. Doordat de wielrijder V. die in de veronderstelling verkeerde dat zijn tegenligger een rijwiel met hulpmotor bereed en wat later een motorrijwiel bleek te zijn, de Nolletjes- dijk op wilde rijden, was de motorrij der reeds zo kort genaderd, dat een aanrijding onvermijdelijk was. De motor rijder K. uit Vlissingen bekwam enkele hoofdwonden, welke door dr. van der Maas uit Breskens werden verbonden. Door de Rijkspolitie wordt een onder zoek naar de oorzaak dezer aanrijding ingesteld. Breskens Eerlijke kermisexploitant. Tijdens de kermisdrukte op Za terdagavond 7 Juli j.l., verloor een in gezetene dezer gemeente haar handtas, waarin een vrij groot bedrag aan con tanten. Aangifte bij de Rijkspolitie volgde. Reeds kort daarna werd door bemiddeling van de kermisexploitant Bartling de tas aan de eigenaresse ter hand gesteld. Laatstgenoemde had n.l. haar tas bij een tent laten staan. Een pluim op de hoed van deze eerlijke kermisexploitant is wel ver diend. 1e prijs in zeilwedstrijd. Onze dorpsgenoten P. Vroon en R. van Quekelberghe waren met het zeilschip „Sportlust" eerste in de op 4 Juli 1.1. gehouden zeilwedstrijd, in de klasse der Junior Offshore Groep, van Oostende naar Newhaven (Eng). De afstand bedroeg 120 zeemijl. Eind deze maand opvoering openluchtspel in de duinen, Dat de Oranjevereniging „Prinses Marijke" alhier zich niet alleen met het organiseren van feestelijkheden bezig houdt, ter gelegenheid van verjaarda gen of andere gebeurtenissen, die ons Koninklijk huis aangaan, is misschien bij het overgrote publiek niet bekend. Toch strekt het arbeidsterrein van deze actieve vereniging zich verder uit. Eén van die arbeidsterreinen is de zorg voor de ouden van dagen. Toen in 1948 het op initiatief van de Oranjevereniging opgevoerde open luchtspel ook financieel een groot suc ces opleverde, besloot de Oranjevereni ging spontaan het batig saldo van de opvoeringen hiervan te bestemmen voor de langzamerhand traditioneel gewor den jaarlijkse uitstapjes der ouden van dagen. Waar evenwel deze gelden ook niet onuitputtelijk waren en de Oranje vereniging zich ook verder over de ouden van dagen wilde blijven ont fermen, besloot men ten tweeden male de bron van inkomsten aan te boren, die het opvoeren van een openlucht spel met zich kan brengen. Hiertoe werd contact gezocht met de plaatselijke toneelvereniging „Tha lia," bij de toneelliefhebbers van West Z.-Vlaanderen welbekend. Deze ver eniging wilde in gemeenschapszin bij de Oranjevereniging niet achterblijven en het resultaat van deze samenwer king is, dat op 28 en 30 Juli in het duingebied van Breskens opnieuw een openluchtspel zal worden opgevoerd, waarvan de baten zullen bestemd wor den voor het reeds eerder genoemde doel. De keuze van het spel is na enig zoeken gevallen op het toneelspel „Stefan Borkos" van de bekende toneel schrijver Arie van der Lugt. Dit stuk speelt zich af in Hongarije, het land van de puszta. Het verhaalt ons van fiere zigeuners, vurig in liefde en haat, van slepende vioolmuziek en van de hartstochtelijke czardas. Het brengt ons rondom het roman tische kampvuur, waar de oude waar zegster haar goedgelovige toehoorders aan het lijntje houdt; kortom geheel iets anders dan „Het lied van de zee" of „Glück Auf," het spel van de mijnen. Wij twijfelen er echter niet aan, of velen zullen, hopenlijk gelokt door fraai zomerweer, op 28 of 30 Juli een bezoek aan het Breskense duingebied brengen, om daar te genieten van openluchttoneel, een gelegenheid, die niet alle dag geboden wordt, waarmee zij tevens helpen verwezenlijken, wat de inrichters zich voor ogen gesteld hebben, n.l. een flink bedrag bijeen te brengen voor ontspanning van onze ouden van dagen. Geslaagd Voor het voorlopig diploma scheeps- werktuigkundige slaagde in Den Haag de heer H. L. Spoor, alhier, leerling van de Machinistenschool te Middelburg. Te Delft slaagde voor het pro- paedeutisch examen waterbouwkundig ingenieur, de heer A. de Smit, alhier. Voor het examen handenarbeid van de Rijkskweekschool te Middelburg slaagde de heer Z. Risseeuw, alhier. Uitstapje Zondagschool. Zaterdagmiddag brachten de kinderen van de Ned. Herv. Zondag school, met twee autobussen, een bezoek aan het jeugdvormingscentrum „Hede- nesse" te Cadzand. De kinderen heb ben zich daar zeer goed geamuseerd. Verder werd nog een bezoek gebracht aan het Cadzandse strand. Biervliet Wielerkoers. Aan de start van de wielerkoers voor nieuwelingen, over 60 km., ver schenen 15 renners, waarvan 13 de wedstrijd uitreden. Hieronder volgen zij in volgorde van aankomst 1. P. Hermes, Oud-Gastel (1 u. 43 m.). 2. A. Borremans, Hoogerheide. 3. M. C. A. Willemstein, Vlissingen. 4. P. Oomen, Etten. 5. L. G. Hermans, Hengstdijk. 6. W. Gunst, Goes. 7. G. van de Broek, Zundert. 8. P. van de Lijke, Groede. 9. Joh. J. Leijs, Woens- drecht. 10. K. van Wel, Goes. 11. D. Helling, Hoogerheide. 12. A. de Koning. 13. Chr.Leusterburg, Nieuw-Vossemeer. Geslaagd. Te Delft slaagde voor het can- didaats-examen bouwkundig ingenieur, de heer A. Faas, alhier. Voor het examen radio-technicus slaagde de heer P. Ploegaert, alhier. Schoolreisje. De leerlingen der laagste klassen van de openbare lagere school maakten per autobus een uitstapje naar Cadzand en Knocke. Retranchement Benoeming. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school is met ingang van 1 Sep tember a.s. benoemd mej. J. de Klerck te Middelburg. Jeugddienst. Ondanks het regenweer waren toch een groot aantal jonge mensen opge komen om Zondag de jeugddienst in de Ned. Herv. Kerk bij te wonen. Ds. van der Schoot uit Brugge sprak over het onderwerp „Kom je ook naar het feest Na de dienst was er een ge zamenlijke broodmaaltijd en contact avond. Over het onderwerp van de preek ontspon zich een levendige dis cussie. Verder was er zang en spel. Ouderling Risseeuw sprak zijn waar dering uit voor de wijze waarop alles was verlopen. IJzendijke Geslaagd. Te Delft slaagde voor het propae- deutisch examen bouwkundig ingenieur, de heer F. C. M. Calon, alhier. Ned. Herv. Kerk. In verband met de afsluiting van het plein aan de voorzijde van de Ned. Herv. Kerk met een muur, hebben, teneinde de kosten zo laag mogelijk te houden, een 1 o-tal personen zich vrij willig aangemeld om het graafwerk in hun vrije tijd gratis te verrichten. Oostburg. Koningin Wilhelmina-Lyceum. Bevorderd van G 5b naar G 6b Marius Bons, Cor Jansen van Roosen- daal en Adri Luteijn. Bevorderd van G 5a naar G 6aRoe- lie van Dijk. Bevorderd van G 4 naar G 5 Hans Cramer, Marian Eekhout en Fely Scheen. Bevorderd van G 3 naar G 4 Piet Risseeuw. Bevorderd van 4a naar 5a: Marien Dees, Anneke Lere, Ini Mabelis, Jac. Vasseur, Tjallie Hoorweg. Bevorderd van 4b naar 5b: Adri le Clercq, Jac. Dirkx, Henri Govaert, Piet Kolmeijer, Piet Lako, Piet Leenhouts, Zeger Lucieer, Jacq Luteijn, Prudent Mollet, Piet Nortier, Jozien Risseeuw, Edi Scheele, Bep Slager, Hans Slager, Anneke Bruijnooge Niet bevorderd 6. Van 3 naar 4: Leo v. d. Beukei, Co le Clercq, Frans Dees, Anton de Hol lander, Meo v. d Hooft, Willem de Jonge, Piet Leenhouts, Bramien Ris seeuw, Paul Risseeuw, Piet Risseeuw, Adri Versprille, Nicolien Hoorweg v.w. Niet bevorderd 5. Van 2 naar 3: Rina van Cadzand, Nelly van Fraayenhove. Kees Heij- boer, Janny van Lare, Magda Pro voost, Elsje Scheen, Hein van Veen, Joyce van Rhee, René van Rhee, Maudy Vinter, Hanny Basting h.e., Piet de Hullu, Jaap de Hulster, Ti neke Jongsma, Izak v. d Lijcke, Cor- rie van de Reepe, Huib de Ridder, Bram Risseeuw, Marie Risseeuw, Ma rijke Risseeuw, Liena Seuss, Izak Ver berg. Wim de Wolf, Rudi Gijbeis h.eErnst Anthonijsz, Niet bevor derd 9. Van 1 naar 2Els Bril, Betsie Four- nier, Trix Fremouw, Jan de Groot, Winnie de Hullu, Bennie de Jonge, Robbie de Jonge, An Lako, Thonie van Lare, Han de Ligny, Anneke Provoo, Jan Quist, Johny Reijnhoudt, Cor Scheele, LoesSondag, Izak Stolk, Gerard Ypma, Bert Anthonijsz Niet bevorderd 7. Van voorbereidende klasse naar 1 Janny Alderlieste, Jan Baas, Piet Bril, Betsy van de Broecke, Sientje Bruij nooge, Matty Dieleman, Marie Dui- ninck, Ina Evers, Bram Heijboer, Saartje Klaaijsen, Frans Maas v.w., Bert Mooy, Jeroen Nolthenius, Ankie Roest, Hans Simpelaar, Jan Manhave. Benoeming. Het Hoofd der Openbare U.L.O.- school alhier, J. M. Zachariasse, werd vorige week benoemd als Hoofd van de Openbare U.L.O.-school te Beemster (N.H.) per 15 Sept. a.s. Op die datum was hij juist 5 jaar werkzaam aan de school. Stemgerechtigde A.N.W.B. Wegens vertrek van de heer E. Boom-Bliek uit West Zeeuwsch-Vlaan deren, is tot stemgerechtigde van de A.N.W.B. benoemd, mr. K. Hoekzema, burgemeester alhier, consul van de A. N.W.B. Naar wij vernemen heeft H.M. de Koningin een collectie poppen, afkom stig uit de speelvertrekken van de vier Prinsesjes, beschikbaar gesteld voor een in het gemeentehuis van Groede te houden tentoonstelling. Deze tentoon stelling zal worden geopend op Zater dag 4 Aug- a.s., des nam. om 3 uur. Alsdan zal tevens in het hotel „Het Vlaemse Duijn" een schilderijententoon stelling worden gehouden, waarbij zo wel doeken van bekende Nederlandse als Belgische schilders zullen worden geëxposeerd. In verband hiermede zal Groede op 4 Augustus feestelijk verlicht worden. Zo zullen de toren, het gemeentehuis, het hertenpark en het Prinses Marijke- plein geïllumineerd worden. Aldus werd besloten in een op Donderdag j.l. gehouden vergadering van de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer te Groede, waarbij ook het gemeentebestuur vertegenwoordigd was. Zojuist ontvangen zending prima verschillende breedten. Dorpsstraat TE KOOP: z.g.a.n. grote maat (merk „Alfa") Inlichtingen bureau van dit blad. Ter overname gevraagd: een kleine herbouwplicht, bevattende woonruimte. Brieven onder no. 339 Bureau v/d blad. Gevonden voorwerpen. Een zwart gummi jasje. Terug te bekomen, Walenstraat A 142 te Groede. Tube van een wielrenner. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie te Breskens. Zondagsdienst doktoren. 15 Juli Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. Buskop, Oostburg, tel. 60. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Beek, Zuidzande, tel 8. Breskens, Groede, Schoondijke: Dr. Jongsma, Groede, tel. 2. PREDIKBEURTEN Zondag 15 Juli Aardenburg, 10,30 uur, Eerw. Heer Allan, Gent Collecte voor het Belg. Prot. St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Schrale Biervliet, 9,30 uur, Ds. Wiebosch Bediening H Avondmaal 6 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. Keuning, Almen-Herfsen 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10,30 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Bediening H. Avondmaal Hoofdplaat, 10 uur, Ds. van Beusekom Bediening H. Avondmaal Nieuwvliet, 2 uur, Ds. Boere Collecte algem. Chr. doeleinden St. Kruis, 9 uur, Eerw. Heer Allan, Gent Collecte voor het Belg. Prot. Oostburg, 10,30 uur, Ds. v. d. Graaff, Sas van Gent Voorbereiding H. Avondmaal Collecte Rozenoord Retranchement, 10 uur, Ds. Fournier Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagsavonds 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Gerritsen, Rotterdam Waterlandkerkje, 2 uur, Ds. Schopenhauer Collecte Prot. ziekenhuis Terneuzen IJzendijke, 10 uur, Ds. Doorn Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Collecte sanatorium Breda Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. van Petegem Retranchement, 2,30 uur, Ds. van Petegem Cadzand, 6,30 uur, Ds. van Petegem Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. van Dijk, Gouda Bediening H. Avondmaal 3 uur, Ds. van Dijk

De Schakel | 1951 | | pagina 3