Rode Kruis-wedstnjden Ie Oostbmg. Sambo en Jocko, van leeuw en een aap. Zomerfeest te Terneuzen van 16 t/m 21 Juli 1951. Er wordt door velen in Zeeuwsch- Vlaanderen nog nagepraat over de succesweek O.M.A., georganiseerd door de Terneuzense Middenstand. De her inneringen aan de Braderij en het op treden van Nederlands' beste artisten in het openbaar zijn nog niet verflauwd. En nu reeds staat er in Terneuzen iets te gebeuren, waarover men nu al vol is, n.l. het „Zomerfeest", te houden door de „Harmonie Terneuzen" en „V.V.V." Op het terrein van het Openbaar Lyceum zal iets worden opgebouwd door vrijwillige medewerkers, waarvan men zeggen zal: „hoe is dat mogelijk?" Men zal er zich kunnen amuseren, ge nieten en prijzen winnen. In het gymnastieklokaal zal Philips' wondertuin vele bezoekers trekken. Deze tuin is het sprookje van het zwarte licht. De wondertuin uit de oude vertel lingen is, dank zij de moderne licht- techniek, werkelijkheid geworden. Het is een sprookje gelijk, wat al de tot nu toe vertoonde technische en artistieke wonderen overtreft. U wandelt in een wondere wereld, waar planten en bloemen licht uitstra len in fantastische kleuren. Bloemen bloeien in het donker in ongekende pracht. Op Donderdag 19 Juli vindt een unieke sportgebeurtenis plaats, n.l. een internationale krabbenvisserij aan de oevers van de Schelde. De overwin- naarstrophee is een zilveren krab. Reeds meer dan 700 deelnemers zijn gemeld. Vanuit Gent en Antwerpen worden door de Vlaamse Toeristenbond op die dag boot-, auto- en fietstochten naar Terneuzen georganiseerd. Indien de weersomstandigheden mede werken, staat het reeds bij voorbaat vast, dat het zomerfeest voor Terneu zen het feest van het jaar zal zijn; speciaal Philips Wondertuin, waarvan Terneuzen de première voor Zeeland heeft, zal duizenden bezoekers trekken. En wij twijfelen er niet aan dat ook vele West Zeeuwsch-Vlamingen een dier dagen een bezoek aan Terneuzen zullen brengen. Zie advertentie elders in dit nummer. Aan de Kring West Zeeuwsch-Vlaan- deren van het Ned. Rode Kruis viel de eer te beurt de eindkringwedstrijden van transportcolonnes en helpsters voor Zeeland te organiseren. Deze wedstrij den werden Zaterdag gehouden op een terreintje nabij het gemeentelijk sport terrein te Oostburg. De vele Rode Kruis mensen werden ontvangen in de cantine van de „Wilgenhof, waar door de voorzitter van de afdeling, de heer J. Mijs, een woord van welkom werd ge sproken. Er was voor deze wedstrijden, waaraan deelnamen drie herenploegen, n.l. van Goes, Souburg en Arnemuiden en drie damesploegen, n.l. twee van Goes en één van Middelburg, in de Rode Kruis-gelederen grote belangstel ling. Niet alleen waren er functionaris sen van het hoofdbestuur uit ons land, maar tevens uit België naar Oostburg gekomen. Het geheel stond onder lei ding van de Gewestelijk Commandant, wekt. „Tenminste als ik nog passage kan bespreken in het lijnvliegtuig naar Djakarta. Ik moest meteen maar even bellen". En de daad bij het woord voegende, vroeg hij Schiphol aan. Blijkbaar was er op het moment niet veel liefhebberij voor Indonesië, want er was nog plaats. Kees, die al eerder schriftelijk contact met de luchtvaart maatschappij had opgenomen voor deze reis, reserveerde meteen een plaats in het vliegtuig en zei, dat hij er voor zorgen zou om twaalf uur op Schip hol te zijn. Josien had hij in de afgelopen week een paar malen ontmoet. Eens toen hij een wandeling maakte in de Hoofd straat, zag hij haar aankomen in het zwarte wagentje. Ook zij zag hem en vanzelfsprekend stopte ze bij hem. „Hoe gaat het?" vroeg ze nieuws gierig- Kees, die wel begreep, dat ze hier mede bedoelde, hoe of het ging met de voorbereidingen betreffende de reis, deed net, of hij daar geen erg in had. „Alleen een tikje verkouden". „Dat bedoel ik niet," zei ze lachend. de heer P. C. J van der Slikke. De jury werd gevormd, voor de heren, door de artsen D. N. van Gelderen, H. Frieman, H. P. de Jong en I. Bus- kop en voor de dames, door mevr. R M. van Dierendonck-Zegers. zuster A W. Lobbezoo, zuster Catsman en zuster Paula. De publieke belangstelling was niet bijzonder groot, vermoedelijk door het feit dat de wedstrijden waren aange kondigd om drie uur op het gemeente- lijk sportterrein, terwijl bijna een uur later werd begonnen op een terreintje, gelegen achter het sportterrein. De wedstrijdopgave voor de heren was, het verlenen van eerste hulp, met vervoer naar de kant van de weg, van twee personen die, bij een autobotsing uit de auto waren geslingerd, terwijl ook de chauffeur, die nog in de auto zat, gewond bleek te zijn. De dames hadden tot opdracht een patiënt, die liggend op een brancard een noodziekenhuis wordt binnenge bracht, volgens de regelen der kunst te behandelen. Het maximum te bereiken punten be droeg voor de heren 600 en voor de dames 425, terwijl de leiding bij de heren ten hoogste 100 en bij de dames 80 kon behalen. Het bleek dat bij de heren de ploeg van Souburg de opdracht het beste uit voerde, terwijl bij de dames de 2e ploeg van Goes met de eer ging strij ken. De totale uitslag was: Herenploegen: 1 Souburg 516 pnt., commandant 98 pnt. 2. Arnemuiden 412 pnt., commandant 78 pnt. 3 Goes 275 pnt., commandant 48 pnt. Dames: 1. Goes II 415 pnt., leidster 80 pnt. 2. Goes I 325 pnt., leidster 70 pnt. 3. Middelburg 318- pnt, leidster 73 pnt. De ploegen van Souburg en Goes II zullen dus de eer van Zeeland moeten verdedigen in de landelijke wedstrijd. Na afloop van de wedstrijden werden door de voorzitter der jury de gemaakte fouten uitvoerig besproken. Deze wed strijden zijn intussen een goede propa ganda geweest voor het zo mooie werk van de transportcolonnes van het Rode Kruis. Het staat wel vast, dat in Oost burg eveneens een transportcolonne tot stand zal komen, vermoedelijk zelfs nog een tweede. Hopenlijk zal dit voorbeeld stimulerend werken voor de andere ge meenten in ons gewest en zal men dan ook daar de handen aan de ploeg slaan, om in die geest eveneens iets te be reiken Mulo-examens te Goes. Vorige week deden 16 candidaten van de openbare U.L.O.-school te Oostburg hun eind-examen. Alle can didaten behaalden hun diploma, zelfs twee direct hun diploma B. De namen van de gelukkigen zijn Suus Beun, St. Kruis; Bram Goedege- buur, Joh. v. Hanegem, Saar v. Lare en Suus Risseeuw, allen te Zuidzande; Jan Jacobs, Jaap Keijmel, Adri Koster en Cato de Winde, allen te Breskens; Jaap v. d. Lijcke, Nieuwvliet; Bep Luteijn, Groede; Joh. Nieskens en Jac. Riemens, beiden te Schoondijke; Piet Risseeuw, Oostburg; Jaantje Scheerens, Retranchement; Michiel Verplanke, Draaibrug. „Heb je bepaalde plannen op het ogenblik?" „Nee, ik wandel zo maar een beetje". „Stap dan in," nodigde ze uit, het portier opend, „dan kunnen we ergens een kop koffie drinken". „Best," antwoordde hij en even la ter reden ze gezamenlijk verder. In de gelegenheid waar ze koffie dronken, probeerde Josien hem uit te horen, maar Kees was op zijn hoede en zei, dat hij nog steeds in afwach ting was op bericht uit Australië. En dat was bovendien geen leugen. Han dig gooide hij het gesprek over een andere boeg. „Nog steeds zonder werk „O nee," antwoordde ze luchtig, alsof dat van geen betekenis was. „Ik heb nu een baan bij een der grote dagbladen. En daarvoor zal ik ook de reis naar de Salomons-eilanden ver slaan. Alleen, niemand wil van te vo ren de reis financieren, zie je? Dat is belabberd. Ze zeggen allemaal: We rekenen wel af, als U terug bent. Zelfs geen voorschot krijg ik". (Wordt vervolgd). 95- Nu volgt een wedren op de planken, Ze hollen in versnelden pas, En springen eind'lijk naar beneden, Juist in een grote waterplas! Twee baaltjes gips gaan, één van zin, Gelijk met hen het water in DUIVENSPORT. Duivenver. „Strijd in Vrede" te Groede. Uitslag prijsvlucht uit Breteuil op Zondag 8 Juli j.l. Los 6.30 u. Aankomst ie duif 9 u 34 min. 43 sec., snelheid 1153 m. per min. Oude duiven. 1 A. Faas. 2, 11, 37 H. v. d. Hemel. 3, 10 J. van Haneghem. 4, 9, 33 G. Dusarduijn. 5 Joh. v. d. Wege. 6, 15, 34 Iz. Maas. 7, 20 Jac. Ras. 8 Iz. Vermeulen. 12, 24 R. Dusar duijn. 13 H. Faas. 14, 23 C. de Poorter. 16, 38 en ie overduif Iz. Schippers. 17 D. Aar- nouts. 18, 39 J. de Roeck. 19, 35 A. Leen- houts. 21 C. Brakman, 22, 30 A. Bouwens. 25» 3b J. Frelier. 26, 28 G. Verstrijnge. 27 A. Manhave 29, 31 M. Robijn. 32, 41 J. Stok- kerman. 40 A. Hendriks. 42 J. Merk. 43 J. Ras-Min. Idem jonge duiven. Aankomst ie duif 9 u. 37 min. 51 sec., snelh. 1143 m. p. min. 1, 11, 25 Joh. v. d. Wege. 2, 16 Iz. Vermeulen. 3 A. Vinjé. 4 L. Verberkmoes. 5 G. Ver strijnge. 6 J. Risseeuw. 7, 26 J. v. Haneghem. 8, 10 F. v. d. Wege. 9 H. Elfrink. 12, 13, 19 en ie overduif C. Brakman. 14, 17, 20 Jac. Becu. 15 A. Hendriks. 18 J. Vermeulen 21 Jac. Ras. 22 J. Stokkerman. 23 A. Bouwens. 24 C. de Poorter. Duiven-Mij. „Nog Sneller" te Breskens. Uitslag kermisvlucht uit Breteuil op Zon dag 8 Juli j.l., jonge duiven. Los 6.30 u. Aan komst ie duif 9 u. 40 min. 24 sec., snelheid 1136 m. per min. 1 Jac. Buize. 2, 34, 43, 74 Verm.-Verd. 3, 46 A. de Jonge. 4, 26 J. v. d. Wege. 5, 17 L. de Meester. 6, 71 J. de Meester. 7, 53 87 Iz. Ritico. 8 E Pieters. 9, 83, 84, 85 Iz. de Jonge Az. 10, 12, 80 W. Bruijnooge. 11, 81 Gebr. Jacobs. 13 Jn. Faas. 14 G. van Grol. 15, 89 W. Klaaijsen. 16, 56, 63, 65 H. Oosterling. 18, 69 J. Quaars-L. 19, 49 Dierx-Hartog. 20, 37, 52 Jn. Woittiez. 21, 67 M. Quaars. 22, 30 38, 40 Dierendonck. 23, 59 J. v. d. Broecke. 24> 75 M. v. d. Broecke. 25, 45 Bondewel. 27, 29 Versprille-K. 28 M. de Visser. 31, 77 P. v. d Walle. 32, 61 Versprille-H. 33, 36 P. Buize. 35, 42, 86 L. v. d. Wege. 39, 44 Ha- nielijnck 41 A. de Hulster. 54, 57, 58, 64, 88 Jn. van Gijs. 47 Heijboer. 48, 55 A. Hoogstad. 50, 73» 7b Morel Zn. 51 G. Boekhout. 60 L. Verstrate. 62, 79 J. Carels. 66 J. Wisse. 68 Jn. Jansen. 70 Faas Mz. 72 A. Verduijn. 78 P. Ritico. 82 J. Maas. ie overduif Iz. Faas. Idem oude duiven. Aankomst ie duif 9 u. 37 min. 45 sec., snelh. 1151 m. p. min. 1, 2, 17, 42, 43, 54, 60 W. Klaaijsen. 3, 5, 11, 23 Iz. Porreij. 4 J. de Meester. 6, s8 Quaars-L. 7 de Jonge-M. 8, 19, 29 J. Carels. 9 Quekelberghe. 10, 62 G. Pleijte. 12, 18 P. v. d. Walle. 13 Dierendonck. 14 P. d. Dek ker. 15 M. de Visser. 16, 22 E. Pieters. 20, 63 Hamelijnek. 21, 34, 36, 59 P. Buize. 24, 61 W. Fenijn. 25 J. Buize. 26 J. v.d. Broecke. 27, 49 Iz. de Jonge Az. 28, 50 Bondewel. 30 J. Jansen. 31 Gebr. Jacobs. 32 A. Quaars. 33 J. Vermeulen. 35 L. v. d. Wege. 37 L. Moel- ker. 38, 48, 53 P. Blaakman. 39, 47, 64 A. de Jonge. 40, 52 Dierx-Hartog. 41, 55 W. Bruij nooge. 44 P. Dierick. 45 Iz. de Jonge. 46 J. Risseeuw. 51 M. Faas. 56 G. Boekhout. 57 en ie overduif A. Haartsen. INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Jongens van Breskens. Voetballen is de meest beoefende sport in Nederland. Dat weten we alle maal. Het is een gezonde sport, ze staalt wil en spieren, kweekt saamhorig heidsgevoel en kameraadschap. Op het voetbalveld is geen plaats voor lauwe en egoïstische jongens, alleen de kwieke en onbaatzuchtige knapen kunnen we daar gebruiken. V.V. Breskens wil U gaarne in de gelegenheid stellen de voetbalsport te beoefenen onder be kwame leiding. Zij organiseert een tien kamp voor haar leden vóór de aan vang der nieuwe competitie, dus begin September. Daarin kunt ge uw vaar digheid tonen ir, b.v. ingooien van de bal, doeltrappen, vèrtrappen, enz., enz. Allemaal onderdelen van het spel, die je niet kunt missen, wil je een behoor lijk figuur slaan op het groene veld. We doen een beroep op jullie, Bres- Het gips vermengt zich met het water Nu tot een taaie, dikke brij, Die klontert om hun hoofd, hun benen, En om hun armen allebei „Haha!" denkt Sam, als hij dit ziet, „Ik heb je, en j' ontsnapt me niet!" kense jongens. Geeft je op als speler en wel liefst zo spoedig mogelijk. We kunnen dan met een behoorlijk aantal elftallen uitkomen en wie weet we zijn toch enkele jaren 2e klasser ge weest? Wat dat betekent voor een plaats als Breskens, behoeven we niet nader te verklaren. Wie een gezonde ziel in een gezond lichaam wil hebben en behouden, beoefene de sport. Ons adres is: Ph. van Kleefstr. 29, J. Duin, secretaris. Bestuur V.V. Breskens. FILMNIEUWS New-York Ontwaakt. Zaterdag a.s. zal in Luxor Theater te Breskens, de beroemde film „New- York Ontwaakt" worden vertoond. In deze film ziet men de New-Yorkse Criminele Recherche aan het werk die in de vroege morgen op het spoor is gekomen van een misdadigersbende, waarvan er één de moordenaar is van een jonge vrouw. Een zeer spannende jacht volgt en als de moordenaar door de politie gevangen genomen zal wor den sterft hij een geweldadige dood. Een buitengewoon spannende film. Plaatselijk Nieuws Groede. Wandelsportdag. Onder auspicién van de V.V.V. zul len alhier Zondag weer de jaarlijkse wandeltochten worden gehouden. Mede werking hieraan wordt verleend door de bekende signaalafdeling en gym nastiekvereniging van „Achilles" uit Middelburg. Naar men ons mededeelde zal om 11.30 u. 's morgen worden ge start voor de 15 en 25 Km. naar Sluis. Dan volgt om pl.m. 4.30 u. de uitrei king der medailles waarna om 5.30 u. een muzikale wandeling van „E.M.M." met de signaalafdeling naar het sport veld plaats heeft, waar een turndemon- stratie zal worden gegeven door „Achilles". Tot slot volgt dan voor het gemeente huis een grote taptoe door de signaal afdeling van „Achilles" en de muziek vereniging „E.M.M." Het belooft een hele drukte te worden Zondag in Groede, gezien de vele inschrijvingen reeds. Schoolreisje. Onder leiding van het onderwij zend personeel en de Oudercommissie maakten de kinderen uit de 4 hoogste klassen van de Openbare Lagere School Vrijdag 6 Juli een reisje naar Noord- Brabant. Ook Burgemeester en Me vrouw Everaars maakten deze tocht mee. 's Morgens om 7 uur vertrok men met een bus van Gebr. van Fraassen en twee luxe auto's uit Groede. Via Breskens en Vlissingen ging de tocht tot Roosendaal, waar men een bezoek bracht aan Vrouwenhof, waar de mooie parken alsmede het hertenkamp be zichtigd werden en de kinderen volop vermaak vonden in de mooie speeltuin Na hier circa 2 uur vertoefd te hebben ging de tocht verder naar de Oister- wijkse vennen. Hier werd een wandeling gemaakt door de bossen. Om ongeveer vier uur ving de terugtocht aan. Na in Breda nog een speeltuin bezocht te hebben en op Zuid-Beveland een ker senboomgaard, arriveerde men 's avonds om 9 uur weer in Groede.

De Schakel | 1951 | | pagina 2