OSMIA" wollen DEKENS De van Heeft II al een Zeeuwse Reisgids? Keuken- garnituren le A. Bondewel, Breskens Beperkte voorraad Wed. H. BONDEWEL. Breskens Aid. West Zeeuwsch-Vlaanderen Ned. Roode Kruis Bezoekt de Kringwedstrijden Klokken, Horloges, Wekkers, Wekkertjes Horlogerie J. HOVESTAOï geslaagd voor zijn of haar examen VULPENNEN f 14.- f20,'- f27,50 Firma SMOOR DE HULSTER, Breskens Sambo en Jocko, van een leeuw en een aap. or rijwieltreinen /ijzer, eind- >1 te eijer, ng. Vrije Leren lijfte Meerveldhoven. 4. P. Berck, St. Wille- brord. 5. H. A. v. d. Kloot, Zundert 6. P. Hermes, Oud-Gastel. 7. M. C. A Willemsteijn, Vlissingen. 8. A. de Bruijne, Etten. 9. C. A. Schrauwen Ossendrecht. 10. C. v. d. Borst, Etten 11. P. A. Oomen, Etten. 12. W. A. Gunst, Goes. 13. P. Timmerman, Lewe- dorp. 14. P. v. d. Lijcke, Groede. Nieuwe brug. Te Middelburg is namens Gedepu teerde Staten aanbesteed de herbouw van de brug in de weg bij Nummer Één. Inschrijvers waren A. J. Blijleven, Breda f 67.950,fa. A. Verhagen, Breda f 66.000,Th. C. en Th. P. Cambier, Breskens f 64.673,Van Drunen, Den Bosch f 62.900,C. v. d. Klippe, Vlissingen f 61.500,L. v. d. Klippe en J. la Gasse, Vlissingen f 61.000,P. J. v. d. Sande en H. A. den Exter, Breskens f 60.000, p. de Regt, Terneuzen f58.470,L. J. Dekker, Vlissingen f 56.150, Oostburg Amateurproef. Zondag j.l. heeft de heer Pierre Leenhouts alhier een muzikale proef afgelegd te Tilburg voor de Vara, in het kader van de uitzending „Amateurs zetten hun beste beentje voor". Sluis Gouden huwelijksfeest. Woensdag j.l. herdacht het echtpaar V. Geijsels-Coppens het feit, dat zij vóór 50 jaar in het huwelijk traden. Belgisch bezoek. Zondagnamiddag bracht onver wachts de muziekvereniging „De Den- dergalm" uit Denderleeuw (Belgie) een bezoek aan deze gemeente. Na een muzikale rondwandeling werden op de kade nog enkele pittige Franse marsen gespeeld, waarbij door jong en oud werd gedanst. Retranchement Collecte blindenhulp. De collecte voor de stichting Chr. blindenhulp heeft f 35,13 opgebracht. Aardenburg/ Jaarvergadering voetbalvereniging. De voetbalvereniging alhier hield haar jaarvergadering. Uit de verslagen bleek dat het voor de vereniging een ongunstig jaar is geweest. Er was een nadelig saldo van f 85.hetgeen echter door een overschot uit vorige jaren kon worden opgevangen. De aftredende bestuursleden, G. van Vooren, R. de Vriend, W. Klooté en A. Breijaert, werden herkozen. De elf talcommissie is thans als volgt samen gesteld J. M. Henty, A. Moens, H. Wijffels. Teneinde de finantiele positie van de vereniging te verbeteren werd be sloten voor de donateurs een entrée- prijs van f 0,20 per wedstrijd te stellen ofwel een aparte donateurskaart a f 5, in te voeren. IJzendijke Brand. Doordat een hoop afvalstro had vlam gevat, vreesde men gevaar voor de in de onmiddellijke nabijheid staande vlas- zwingelarij van de heer Bd.Meulebroeck. Men besloot dan ook Zaterdagavond laat nog de hulp van de brandweer in te roepen, die spoedig ter plaatse was en verder onheil wist te voorkomen. Zuidzande Dameskoor „Juliana". Op het gehouden zangconcours te Hoek behaalde het dameskoor „Juliana" alhier in de derde afdeling een ie prijs met 190 punten. JAARDAG Z.K.H. PRINS BERNHARD. Heden viert Z.K.H. Prins Bern- hard zijn 40e verjaardag. Eindexamen Lyceum Oostburg Te Oostburg slaagden aan het Koningin Wilhelmina Lyceum voor het eindexamen gymnasium A: Sarie Jan sen, Oostburg en Suzie de Vuijst, Groede en voor het eindexamen gym nasium BA. de Badts, Sluis; L. van Sandick, Oostburg en Thea Spieren burg, Schoondijke. Afgewezen werden 2 candidaten. Gistermiddag had alhier, onder grote belangstelling, de officiële opening plaats in de cantine van het arbeiderslogeer- kamp. Burgemeester v. Rosevelt fun geerde als gastheer, terwijl verder aan wezig warende heer A. L. S. Locke- feer, lid van Ged. Staten, mej. E. E. N. Bergervoet, adj. inspectrice bij het Nijverheidsonderwijs, ir. M. A. de Geuze en Mr. J. F. G. Schlingemann, resp. voorzitter en secretaris der Z.L.M., enkele burgemeesters uit de omliggende gemeenten, de heer C. Zuijdweg, direc teur van de Centrale Dienst Bouw en Woningtoezicht in W. Z.-Vlaande ren, vertegenwoordigers van landbouw organisaties en van zusterscholen, leden van de Commissie van Toezicht en Bijstand en vele anderen. Burgemeester van Rosevelt sprak namens het gemeentebestuur en heette allen hartelijk welkom. Hij schetste de geschiedenis van het landbouwhuishoud- onderwijs en wees er op, hoe het ini tiatief van de Z.L.M. rijke vruchten heeft afgeworpen. In 1941 kwam het eerste schoolgebouw alhier gereed, maar werd in 1944 geheel verwoest. In 1945 werd het onderwijs onder moeilijke omstandigheden hervat, doch thans kan de officiële opening van deze fraaie en doelmatige school plaats heb ben. Met de hoop, dat deze school tot in lengte van jaren gespaard moge blijven, eindigde spreker. Mej. Bergervoet wenste namens de Minister van O. K. en W., het bestuur en de gehele streek geluk met de nieuwe school. Spreekster schetste het werk van de pioniersters na de oorlog en hoe thans de leerkrachten in de ge legenheid zijn zich te wijden aan de onderwijsvernieuwing. Zij besloot met de wens dat deze nieuwe school een tijdperk van bloei zou mogen inluiden voor West Zeeuwsch-Vlaanderen. Ir. de Geuze zeide dat deze school aan de kop staat in Zeeland en niet gemak kelijk geëvenaard zal kunnen worden. De heer Lockefeer bood namens het provinciaal bestuur gelukwensen aan en noemde het landbouwhuishoudonder- wijs van groot belang. Mevr. Ramondt sprak namens de commissievan Toezicht enBijstand waar bij zij tevens een portret van Prinses Ma rijke voor de school aanbood, benevens een kort geleden ingesteld ouderfonds. Mevr. de PreeLeenhouts te Bres kens sprak namens de Vereniging Ceres" en de Vereniging van Platte landsvrouwen in W. Zeeuwsch-Vlaan deren, tevens bood zij een practisch cadeau aan. De heer P. A. Vermeulen, hoofd O. L. School te Cadzand, sprak namens zijn collega's in Z.-Vl. en de Weth. J. v. Kampen namens het Gemeentebestuur van Oostburg. De directrice, mej. J. Verhage, dankte tenslotte voor de vele gelukwensen en geschenken en ook allen die hadden medegewerkt aan de totstandkoming dezer school. Hierna begaf het gezelschap zich naar de nieuwe school, waar door de leerlingen een erehaag was gevormd. Mevr. van Dijk-van Prooye uit Den Haag, afkomstig van Waterlandkerkje, die ruim 38 jaar geleden te Oostburg in een bescheiden lokaaltje een cursus begonnen was, had thans het voorrecht het lint door te knippen, waarna zij de deuren van het fraaie schoolgebouw opende en door velen gebruik werd gemaakt van de gelegenheid om het te bezichtigen. In de voorgevel naast de ingang is een gedenksteen aangebracht, geschon ken door de Z. L. M., waarop staat „G. A. Vorsterman van Oyen 1836-1915, secretaris Z.L.M. 1893-1915, grondleg ger van het landbouwonderwijs in Zee land". Mevr. van Dijk-van Prooye ontving bloemen van leerlingen en oud-leerlin gen, evenals mej. Berger voet, mevr. van Rosevelt en mevr. Ramondt. In de school, die is ingericht met het nieuwste meubilair en- keuken installatie, was een tentoonstelling in gericht van het werk der leerlingen. Alle electriciteitswerken en warm watervoorziening zijn aangelegd door de firma Schippers Nauta te Breskens Schoondijke Gemengd koor. Op het te Hoek gehouden zang- concours heeft Schoondijke's gemengd koor een 2e prijs met 165 punten be haald. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje, MARIANNE EDITH. P. VAN HANEGEM A. VAN HANEGEM- Vermeulen. JANNEMAN. Vlissingen, 25 Juni 1951. President Rooseveltlaan 64 TijdelijkZiekenhuis „Bethesda" Emaille Reseda, 21-delig f 69,75 Zondagsdienst doktoren. i Juli Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. de Rijck, Aardenburg, tel. 24. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Staal, Sluis, tel. 2i. Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Eggink, Schoondijke, iel. 6. maken bekend dat wegens de vacantie- regeling vanaf 2 Juli tot en met 7 Juli maar 1 meikslijter door de straat komt met een bel. In het Noodplan kan de melk afge haald worden tussen 8 en 9 uur aan de Van Zuijenstraat. De andere weken zullen nog nader bekend gemaakt worden. BUP De melkwinkel van OVER- BEEKE zal dan tevens tot en met Vrijdag geopend zijn van 46 uur. Zaterdag de gehele dag geopend. De melkslijters van Breskens. 170 x 220, bloemdesslns voor Transportcolonlsten *n -helpsters In Zeelend op ZATERDAG 7 JULI a.s., op het gemeentelijk sportterrein te OOSTBURG. Aanvang 3 uur. Toegang vrij. Een ruime sortering vindt U bij Eind van Zuijenstraat BRESKENS li één van Uw kinderen Geef dan als beloning één van de bekende (10 jaar gaianlie) OF EEN „O SMI A" - VU L P O TL O O D IN DE PRIJS VAN 18.- U bent er dan volkomen van verzekerd zelf ook met lof te zijn geslaagd Kantoorboekhandel Dorpsstraat 10 Want plots'ling rijst zijn haar te berge, O jongens, wat een schrik is dat! In plaats van 't zoete, teed're Sientje Houdt hijeen ruigen leeuw omvat! Hij bloost tot achter in zijn nek, En wipt in één sprong over 't hek. Sam schudt zijn manen van het lachen, Vervolgens klimt hij, voor de mop, Bij een in aanbouw zijnde woning, Hup, een, twee, drie, de ladders op! De metselaars gaan allemaal Bleek van ontzetting aan den haal! Voor vacantiegangers is het van be- lang te weten, dat hun rijwielen, die zij per trein wensen te verzenden, van 29 Juni tot en met I September voor namelijk met speciale rijwieltreinen zul len worden vervoerd. Wil men verzekerd zijn van verzen ding in de loop van de nacht, volgende op de dag van aanbieding, dan moeten de rijwielen om uiterlijk 20.00 uur - doch liefst vroeger - ten vervoer aan de stations worden aangeboden. Reizigers, die in dit tijdvak een rij wiel willen verzenden naar Amsterdam, kunnen dit alleen doen naar het Am- stelstation, dus niet naar de stations CS en Muiderpoort. Omgekeerd kunnen alleen op het Amstelstation rijwielen ter verzending worden aangenomen. Uitsluitend op Zondagen kan de ver zending van Amsterdam u i t ook op de stations C S. en Mp. geschieden. Wie zijn rijwiel naar of van Rotter dam wil verzenden, kan dit uitsluitend doen naar of van de stations D P. en Maas. Alleen op Zondagen kan men van Rotterdam u i t ook rijwielen ter verzending aanbieden op de stations Fijenoord en Beurs. Voor Den Haag geldt de beperking het station Hollandse Spoor, dat op Maandagen, Donderdagen, Vrijdagen en Zaterdagen voor rijwielvervoer gesloten zal zijn. Rijwielen van en naar Den Haag moeten op de genoemde dagen dus worden verzonden via het station Staatsspoor.

De Schakel | 1951 | | pagina 3