De prijs m hetjrondonderzoek. ROZENOORD werd opgezocht (no. u) en met deze werd de tocht aanvaard naar de afde ling „Financiën" van het ministerie van Handel en Industrie (no. 12), die echter ziek was, de ambtenaar, num mer 12, dan wel te verstaan. Vervol gens ging het naar een ambtenaar van de administratie van de afdeling Nij verheid (no. 13) en met hem naar drie ambtenaren van de afdelingen Finan ciën en Centrale Boekhouding van het ministerie van Handel en Industrie (no.'s 14» 15 en 16). En nu houden wij er mee op. Gin gen wij echter door dan zouden we eindigen, doodmoe en afgebeuld, op 2 Jan. bij ambtenaar 23, waarbij we dan alle lager genummerden ettelijke ma len bezocht zouden hebben - twee plaatsen vooruit en drie achteruit - en vooral nummer 1 in die dagen meer hadden gezien dan onze eigen vrouw. In een rapport, dat wij over dit ge val lay.cn - opgemaakt door een ambte naar (no. 24 om in stij! te blijven) staat: „Ik kan niet beoordelen in hoe verre vereenvoudiging van het systeem mogelijk is". Dat zal dan waarschijnlijk de taak zijn van ambtenaar no. 25. Hij (no. 24) acht het echter wel gewenst, dat ten gerieve van alle diensten en van de importeurs een tekening zou worden gemaakt. Wellicht zou dat, zo dachten wij, een mooi werkje zijn voor de no.'s 26, 27 en 28, waarbij 29 dan te be lasten ware met de algemene controle. Maar wat die minister van Financiën (no. 30) over een teveel aan ambtena ren heeft gezegd, lijkt ons toch wel een tikkeltje overdreven. Het zou wel licht goed zijn wanneer enige ambte naren (no.'s 31, 32 en 33) eens een studie van dit onderwerp maakten, waarbij zij dan natuurlijk de beschik king moeten hebben over een secreta ris (no. 34) en een typiste (no. 35). 400.000 te veel Als we nog even doorgaan komen we er beslist een paar honderdduizend te kort! Haagse Crt. Als kinderen regeren 1 L. De prijs van het grondonderzoek wordt bepaald door de kosten van che micaliën, instrumenten en diverse ma terialen, terwijl de loonfactor ook een belangrijke rol speelt, aangezien ons laboratorium arbeidsintensief is. Sinds 1947 zijn de kosten voor ma terialen, instrumenten en chemicaliën met pl.m. 30 pCt. gestegen, terwijl, zoals bekend, per 1 Januari 1950, 1 September 1950 en 19 Maart 1951 de lonen telkens met 5 pCt. omhoog zijn gegaan. Doordat het aantal te onderzoeken monsters toenam, hebben wij tot nu toe geen prijsverhoging behoeven in te voeren. Thans zien wij ons genood zaakt, teneinde onze kosten te dekken, de prijs van het onderzoek met in gang van 25 Juli a.s. met pl.m. 10 a 12 pCt. te verhogen. Wellicht ten overvloede wijzen wij er op dat het Bedrijfslaboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek (met la boratoria te Oosterbeek, Groningen, Geldrop en Goes) eigendom is van de georganiseerde landbouw, te weten de Stichting voor de Landbouw en tegen kostprijs het onderzoek verricht. Het „Dank U wef. En de krant zal later niet kunnen zeggen, dat ze geen kans heeft gehad om deze reportage mach tig te worden. Dan zijn we weer quite. Cheerie. En het beste!" En voor de verbaasde hoofdredac teur nog een afscheidswoord had kun nen zeggen, was het meisje al door de deuropening verdwenen. Hij trok de stapel copy, die voor hem lag, met een bruusk gebaar naar zich toe en probeerne te lezen. Maar steeds weer verwijlden z'n gedachten bij zijn ver slaggeefster en ten slotte stak hij ver stoord een sigaret op en mompelde „Dat eigenwijze vrouwvolk ook HOOFDSTUK IX. De brief was op tijd op Schiphol. Zo, die was wellicht aan het einde der week al op de plaats van bestem ming. Laten we zeggen: vandaag over een week, dacht Kees, toen hij weer terugreed naar huis. Dan kan ik tele grafisch in het midden der volgende week bericht hebben. Een zee van tijd om m'n papieren in orde te laten ma ken. Vlugger kan het immers toch niet. maken van winst wordt hierbij niet beoogd. Tussen het Bedrijfslaboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek en de Rijks- landbouw- en Rijkstuinbouwvoorlich- tingsdienst en de Onderzoekingsinstitu ten voor de landbouw (Landbouwproef- stationenBodemkundig Instituut T.N.O., Centraal Instituut voor Landbouwkundig Onderzoek, enz.) bestaat een zeer nauwe samenwerking. In dit verband zij er nog eens op gewezen, teneinde teleurstelling te voorkomen, dat alleen op de analysecijfers van het Bedrijfs laboratorium voor Grond- en Gewas onderzoek door de Rijksland- en -tuin- bouwvoorlichtingsdienst een advies in zake de bemesting wordt gegeven en kan gegeven worden, omdat een 25- jarige ervaring, gebaseerd op honder den proefvelden en honderdduizenden monsters uit de praktijk hen in staat stelt een goed gefundeerd bemestings advies op te stellen. Voor de monstername kunt U zich wenden tot de Rijksland- of Rijkstuin- bouwconsulent van Uw streek of diens assistenten. De Directeur van het Bedrijfslaboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek F. DECHERING. DUIVENSPORT. Duivenmaatschappijen „Eerste de Beste" te Schoondijke en „Vrije Vlucht" te Sasput. Uitslag prijsvlucht Dourdan op Maandag 2$ Juni 1951Los 6.05 uur. Aank. ie duif 10 u. 48 min. 41 sec., snelh. 1182 m. per min. 1, 21, 61, 64, 69 en ie overduif G. Dusar- deijn. 2 Dobbelaere. 3, 4, 5, 37, 63 Poorter 3. 6 A. Willems. 7 W. de Zwarte. 8 Gebr. Bo gaard. 9, 25 P. Cornelis. 10, 13, 16, 60 G. de Wever. 11, 55 C. de Jonge. 12, 62, 66 Jac. Blaakman. 14 Pr. Seijnesael. 15 Poorter 2. 17 J. Scherbeijn. 18, 22, 30, 36 Th. de Smidt. 19, 48 B. Pijcke. 20 R. Blaakman. 23, 44 A. Antheunis. 24 Weijnsbergen. 26 A. Felebert. 27, 49 J. Dhondt. 28, 31 Th. Vermeulen. 29, 72 A. de Coninck. 32 C. Pijcke. 33, 54 G. v. Hee. 34, 67 A. Seijnesael. 35 W. Jansen. 38, 5°> 59, 73 M. Goethals. 39 Gebr. de Jaeger. 40, 45 Iz. Leenhouts. 41 Poorter 1. 42, 52 Gebr. Calon. 43, 46 Jac. Moelaert. 47, 51, 68 A' Neijssen. 53 E. v. Opdurp. 56 S. Tallie. 57 C. Pielaet. 58, 65, 70 J. de Grote. 71 Gebr. Gernaert. Duivenver. „Strijd in Vrede" te Groede. Uitslag prijsvlucht uit Dourdan op Maan dag 25 Juni j-1- Los 6.05 u. Aankomst ie duif 10 u. 45 min. 40 sec., snelheid 1191 m. per min. 1, 4, 6 Jac. Ras. 2, 3 Joh. v. d. Wege. 5, 19 Iz. Vermeulen. 7, 13, 32 J. v. Haneghem. 8, 29 R. Dusardeijn. 9 Iz. Schippers. 10, 24, 28, 38 H. v. d. Hemel. 11, 40 J. Frelier. 12, 17 J. de Vlieger. 14, 15 Cl. Schautteet. 16 J. de Krijger. 18, 30 G. Schautteet. 20, 26 J. de Roeck. 21 Jac. Maas. 22 M. Robijn. 23 A. Vinje'. 25 A. Verstrate. 27 Iz. Maas. 31 G. Dusardeijn. 33 A. Eaas. 34, 35 Iz. Quaars. 36 J. Merk. 37 G. Verstrijnge. 39 A. Man- have. 41 A. Leenhouts. 42, 43 J. v. d. Wege O 1. ie overduif Cl. Schautteet. Opheffing kantoren Rijksdienst voor Landbouwherstel De Directie van de Rijksdienst voor Landbouwherstel maakt bekend, dat haar Inspectiekantoren voor de provin cies Zeeland, Noord-Brabant en Lim burg, respectievelijk gevestigd te Goes, Grote Markt i, te Tilburg, Korvelplcin 48 en te Roermond, Stationsplein 6, met ingang van i Juli 1951 zullen worden opgeheven. Voor eventuele inlichtingen dient men zich in het vervolg te wenden tot het Hoofdkantoor van de Rijksdienst voor Landbouwherstel, Gevers Deynootplein 5 te 's-Gravenhage (Scheveningen). Enfin, krijg ik geen bericht van Tom, dan ga ik toch en dan zullen we wel verder zien. Met een rustige gang reed hij naar Amersfoort en daar zijn maag rammel de, besloot hij buiten de stad een hapje te eten. Bij het kruispunt Hoe velaken wist hij een goede gelegen heid. Dat had hij in de heenreis ge zien. Vlak bij Hoevelaken had hij pech. Net voor zijn neus gingen de spoor banen dicht en hij zette de motor stil. Dat zou wel een paar minuten duren. Op die afgelegen overwegen hielden ze de afsluitbomen altijd zo lang dicht. Aan de overkant van de spoorbaan stopte een kleine zwarte auto. Een Morris, dacht Kees. Verroest, net zo'n wagentje, als Josien had. Maar die kon het niet zijn. Die kwam waarschijnlijk zelden zo ver van huis. Maar wacht eens wat drommel, het was ze inderdaad. Ja, nu zag hij haar duidelijk in het wagentje zitten. Ze stak een sigaret op en bij het licht van Mar aansteker zag hij een ogen blik zeer duidelijk dat zij het was. (Wordt vervolgd) Met de hierna volgende lijst van verantwoording passeren we de f 2500,— wat wederom tot verheugenis stemt. Het bestuur is reeds zeer dankbaar over dit resultaat. Het overgrote deel van ons gewest heeft daarmee reeds gezond medeleven getoond. Natuurlijk zijn er ook dissonanten, kleine aanmer kingen, die m.i. in de roddelhoek thuis horen. Waar ik in het begin van onze actie heb gevraagd om klachten en deze thans uit de tweede of derde hand mij hebben bereikt, zal ik er op terug komen, om ze te ontzenuwen. Waar het 7 Juli a.s. algemene verga dering zal zijn te Sluis, lijkt het mij het beste daar eerst over op- en aan merkingen te praten. We hebben dan maar één hoop, n.l. dat de klagers daar tegenwoordig zullen zijn. Het kan dan een prettige vergadering worden, omdat bij voorbaat vast staat, dat de enkele klachten tot niets kunnen wor den teruggebracht en we daarna één van zin en één van willen verder kun nen werken aan de opbouw van ons geliefd Rozenoord, ten bate van de ouden van dagen, wie niets beters is gegund dan een gelukkige oude dag. Volmaakt is er op deze wereld niets, maar we kunnen er wel naar streven en als we dat gezamenlijk doen, is er met Gods zegen veel tot stand te bren gen. Dan zal men er vanzelf mee op houden om het eigen nest te bevuilen, en het goede willen zien en opzoeken. 22 Juni zou de vlag op de nieuw bouw gehesen worden. Dat zij voor ons een symbool„Met de vlag in top rustig maar zeker voorwaarts. Vorig totaal f 2470,43 J. A. Luteijn Becu, Groede f 25, N N., Oostburg f 2,50 Ds. Fournier, Oostburg van N.N. f 5, Idem van M. Leenhouts f 5, Idem van Wed. Masclee f 5, Idem van Wed. Leenhouts f 2,50 W. van Hermon, Aardenburg f 2,50 Iz. J. Fremouw-Corthals, Oostburg f 10, P. Beun-Barentsen, St. Kruis f 10. E. Dekker, Oostburg f 10, Totaal f 2547,93 Met warme dank en ter navolging Namens het Bestuur, M. Maas te Biervliet - Giro 84634 PREDIKBEURTEN Zondag 1 Juli Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Collecte Zuiderzeefonds St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Schrale Biervliet, 9,30 uur, Prof. Dr. W. Dekker, van Losdorp (Gr.) Collecte Jeugdgebouw Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Bediening H. Avondmaal 5,30 uur, Ds. van Beusekom Bediening H. Avondmaal en Dankzegging Cadzand, 10,30 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 2 uur, Ds. Wiebosch Collecte Kerkherstel Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte Kerkherstel St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Bediening H. Doop Retranchement, 9 uur, Ds. ten Cate Schoondijke, 10,30 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagsavonds 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Schrale Bediening H. Doop Waterlandkerkje, 2 uur, Ds. Bergsma Collecte Kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. Doorn Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, student Bolink Retranchement, 2,30 uur, student Bolink Cadzand, 6,30 uur, student Bolink Geref. Kerk Breskens 10 uur, de heer Vingerling, Goes 3 uur, de heer Vingerling De voorzitter van de Jaarbeurs gaat heen. Na bijna 25 jaren het voorzitterschap te hebben vervuld van de Raad van Beheer van de Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht, heeft Dr. F. H. Fentener van Vlissingen de wens te kennen gegeven, van deze functie thans te worden ontheven. Dr. F. H. Fentener van Vlissingen werd op 4 October 1926 aangezocht het voorzitterschap van de Raad van Beheer van de Koninklijke Neder- landsche Jaarbeurs te aanvaarden. Aan vankelijk wenste hij aan zijn benoeming een voorlopig karakter te geven, doch na een jaar de Utrechtse Jaarbeurs te hebben geleid, besloot hij definitief zijn krachten aan deze instelling als voor zitter te wijden. Onder voorzitterschap van Dr. F. H. Fentener van Vlissingen zijn door de Raad van Beheer van de Jaarbeurs, belangrijke beslissingen genomen. In de jaren van de slepende malaise na 1929 werd overgegaan tot de bouw van het tweede en kort daarna van het derde vaste Jaarbeursgebouw op het Vreden- burg, die respectievelijk in de jaren 1930 en '32 werden in gébruik genomen. Vervolgens werd in het jaar 1936 de Agrarische Afdeling aan de Jaarbeurs toegevoegd, na uitvoerige en langdurige besprekingen met vertegenwoordigers van het agrarische bedrijfsleven, terwijl ten slotte in de jaren onmiddellijk vooraf gaande aan de jongste wereldoorlog, in het jaar '38, de Beatrixhal aan het Jaarbeurscomplex werd toegevoegd en in '40 de Irenehal onder de kap kwam. Na de oorlog nam de Raad van Be heer onder zijn leiding het zo belang rijke besluit, het Croeselaanterrein aan de Jaarbeurscomplexen toe te voegen en hier de hoeksteen te leggen voor een omvangrijke Technische Afdeling, die zich mede in verband met de toe nemende industrialisatie van Nederland in een steeds stijgende belangstelling heeft mogen verheugen. o Na afloop van de vergaderingen van leden en Algemeen Bestuur van de Koninklijke Vereniging tot het Houden van Jaarbeurzen in Nederland en van de Raad van Bestuur en Aandeelhou ders van de Maatschappij tot Exploi tatie van Jaarbeursgebouwen N.V., welke Dinsdag 26 Juni j.l. te Utrecht plaats vonden, heeft de aftredende Voorzitter van de raad van Beheer van de Vereniging en van de Raad van Bestuur der Vennootschap, Dr. F. H. Fentener van Vlissingen, zijn opvol ger, Mr. W. O. Fockema Andreae, die in genoemde vergaderingen werd ver kozen, geinstalleerd. De vergaderingen werden bijgewoond door Z.K.H. Prins Bernhard, Koninklijk Commissaris der Kon. Ned. Jaarbeurs. Mr. W. H. Fockema Andreae werd °P 17 Juni 1909 te Alkmaar geboren. Na het Gymnasium te Arnhem, stu deerde de Heer Fockema Andreae Rechtswetenschappen aan de Rijks universiteit te Leiden, waar hij in 1935 de Mr.-titel verkreeg. Gedurende de periode van 1936-1940 was Mr. Fockema Andreae verbonden aan de Ministeries van Buitenlandse Zaken en Algemene Zaken. Van 1940-1941 trad de Heer Fockema Andreae op als Chef van het Kabinet van het Ministerie van Onder ijs, welke functie hij in 1942 verwis selde voor die van Directeur van het Centraal Bureau voor de Rijn- en Bin nenscheepvaart, terwijl in dat jaar even eens het Secretariaat van de Bedrijfs groep Binnenscheepvaart aan zijn zor gen werd toevertrouwd. In de jaren van 1945-1946 behartigde Mr. Fockema Andreae de Nederlandse belangen als Hoofd van de Nederlandse Rijnvaart Commissie. Van 1946 af is Mr. Fockema Andreae lid van de firma R. Mees en Zn. te Rotterdam, welke functie van 1 Mei 1949 tot 1 Januari 1951 werd onderbroken door zijn werkzaamheden als Staatssecretaris van Oorlog. Mr. Fockema Andreae is Ridder in de Orde van de Nederlandsche Leeuw, Officier in de Orde van Oranje Nassau en drager van het Bronzen Kruis. Plaatselijk Nieuws Nieuwvliet Uitstapje ouden van dagen. Evenals vorige jaren werd ook nu weer door de plaatselijke afdeling van de Bond voor Staatspensionnering een uitstapje aangeboden aan de ouden van dagen. Zaterdag j.l. ging het met twee autobussén door gedeelten van West en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid-Beveland en Walcheren. Ondanks het feit, dat het weer zeer ongunstig was, hadden de oudjes toch genoten. Bij hun thuiskomst werden zij in de zaal van de heer v. d. Ameele ver welkomd met enige marsen van de fanfare, terwijl zij door de voorzitter van bovengenoemde afdeling, de heer J. van den Ameele, werden toegespro ken, alsmede door burgem. Everaars, die ook de reis had meegemaakt. Biervliet. Aanbesteding. Door het architectenbureau ir. W. J. Bruijnooge te Schoondijke werd aan besteed het bouwen van een landbouw- schuur met bijkomende werken in deze gem.ente. De hoogste inschrijver was A. Rogiers te Philippine voor f47.900; laagste inschrijver C. L. Soulimans en Mollet te Hoofdplaat voor f 33.240.

De Schakel | 1951 | | pagina 2