JACOBS-v. Dixhoorn, Breskens ™r VADERDAG? Motorrijwielen Tweka Meisje gevraagd Bromfietsen JACOBS-van 6l«i, Breskens. Ribfluweel Garage Gebr. Brugge Scheldekade 27, Breskens, ïelel 115 Firma SMOOR l DE HULSTER Zoekt U een passend GESCHENK Scheepvaartstr. 2 BRESKENS Telefoon 130 Voo>L naar GEBR. CRUSON 125 cc. PUCH f 1050,-- 250 cc. PUCH f 1725,- BADPAKKEN en BROEKEN te huur. Éialagepapier en -carton Crêpe-papier Glacé-papier, verschillende kleuren bij renners niet vreemd. Inghels uit Sas van Gent werd daarvan de dupe, daar hij meende recht te hebben op het horloge, terwijl de jury dit waar devolle geschenk toekende aan v. d. Elshout. Inghels stapte daarvoor even af bij de jury wagen, maar kreeg daar door een achterstand, die hij wel tracht te weer in te halen, maar dat vergde te veel van zijn krachten, waardoor hij tenslotte de strijd moest staken. Brinkman en v. d. Elshout wisten in de laatste ronden een kleine voor sprong te verwerven en laatstgenoemde won tenslotte met gering verschil. Hij kreeg de bloemen en een kus van de zuster van Woutje Wagtmans en dat alleen reeds was een niet te versmaden beloning De uitslag luidt i. H. v. d. Elshout, Made, 2 uur, 42 min. 2. H. Brinkman, Maasland. 3. A. van Oers, Langeweg. 4. P. Peters, Haarlem. 5. A. de Douw, Selzaete. 6. J. Konings, Breda. 7. K. Verstraeten, Breda. 8. J. Bruggenkamp, IJmuiden, P. Roks, St. Willebrord, J. Bartelen, Oud-Gastel en E. A. de Waal, Honte- nisse, allen dezelfde tijd. 12. A. Geluk, Rotterdam. 13. C, W. Oosthoek, 's Herenhoek. 14. E. Matthijs, Oedel- ghem (B.). 15. W. Matthijssen, Wouw. 16. P. van Oers, Sprundel. Sportdag. Zoals gebruikelijk werd ook Zondag, ter gelegenheid van de ker mis, alhier een sportdag gehouden. De voetballers hadden bezoek van de Belgische 2e klasser Knocke F. C. en zoals verwacht, was deze partij te zwaar voor Oostburg, dat met 4o eervol geklopt werd. De Oostburgse juniores gaven beter partij tegen de juniores van Knocke, maar tenslotte wonnen ook hier de Belgische gasten, doch slechts met 32- Een bijzondere attractie was het optreden van de damesgymnastiekver eniging „Lichaamsontwikkeling" uit Vlissingen. Keurig, zoals deze dames en meisjes hun oefeningen uitvoerden. Dat was een genot voor het oog. Hun mars door Oostburg, voorafgegaan door de muziek, trok veler belangstelling. In de pauze van de voetbalwedstrijd gaven een tweetal ambonnezen een schermdemonstratie. Het geheel was een prachtig ge slaagde sportdag, waarvoor een grote publieke belangstelling bestond. Slotbijeenkomst Rode Kruis. In de zaal van de heer Ph. de Vuijst vond de finale plaats van de 14-daagse actie van het Rode Kruis alhier. De voorzitter van deze actie, de heer v. d. Laan, sprak zijn grote vreugde uit over het bereikte resultaat. Met een opbrengst van netto f 1112,18 heeft Oostburg zich aan de kop ge plaatst van de W. Z.-Vlaamse gemeen ten. Dit betekent n.l. dat per inwoner ongeveer 40 cent werd ontvangen. De heer Pallade ontving een extra dankwoord voor zijn grote medewerking. De voorzitter van het Rode Kruis alhier, de heer A. Mijs, dankte de heer v. d. Laan die dit resultaat heeft hel pen bereiken. Hij sprak de hoop uit, dat in de toekomst een beroep op medewerking weer even spontaan zal worden beantwoord. Tot slot trad Pierre Leenhouts op, en het werd een onvergetelijke avond. IJzendijke. Schietwedstrijd. Het schuttersgilde „Sint Sebastiaan" alhier hield een dezer dagen een schiet wedstrijd, waaraan door een 30-tal schutters werd deelgenomen. De hoofd vogel werd door de heer A. Dellaert, secretaris der vereniging, met een kundig schot geveld, ie zij vogelL. Groosman; 2e zijvogelO. Goethals; ie kal vogel L. de Vilder; 2e kalvo- gelJ. de Lessine. Uitstapje ouden van dagen. De ouden van dagen uit deze gemeente zullen op Donderdag 21 Juni a.s. een uitstapje maken naar Schou wen en Duiveland. Jeugddienst. Zondag j.l. werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een Jeugddienst ge houden waarin voorging ds. H. J. Kuijlman, Ned. Herv. predikant te Zuidzande. Deze sprak over het onder werp „Hoe Petrus wereldburger werd", 's Avonds had een contact avond plaats, waarvan een deel in de consistoriekamer voor de discussie naar aanleiding van de preek en deels op een sportveld voor de buitenspelen. Leden van het Protestantse Jeugd werk uit Brugge, die op Hedenesse een lekenspel instudeerden, woonden deze dienst bij. Breskens Geslaagd. Bij het te Rotterdam gehouden examen voor Fröbelonderwijzeres slaagde mej. J. Verschoor, alhier. Rode Kruis-collecte. De collecte voor het Rode Kruis heeft alhier ruim f 750,opgebracht. Het comité dankt dan ook allen, die op enigerlei wijze tot het bereiken van dit resultaat hebben medegewerkt. Nieuw bedrijf. De fa. Van Dronkelaar-Buijze te Zuidzande heeft haar machinaal Meu belbedrijf overgebracht naar de Mid- denhavendam 37 alhier. Het bestaande gebouw blijkt reuze geschikt voor dit bedrijf en men is dan ook reeds bezig met het vervaardigen van salonkasten voor naaimachines, terwijl aan dit bedrijf ook een stof feerder ij verbonden is. Voor alle repa raties aan meubelen en betimmering op winkelgebied staan zij steeds ten dienste. (Zie adv. elders in dit blad). Geslaagd. De heren W. J. Verduijn en M. J. F. Vroon, beiden alhier, slaagden Woensdag j.l. voor het eind-examen Middelbare Handelsdagschool met 4- jarige cursus te Middelburg. Auto uit Breskens in Frankrijk tegen een boom gereden. Zondagmiddag is een met garna len geladen vrachtauto van de n.v. „Bresaens" op de weg naar Boulogne tegen een boom gereden. De botsing was zo hevig, dat de beide inzittenden, de heren v. R. en de K. uit onze gemeente, naar het ziekenhuis te St. Omer moesten wor den overgebracht, waar bleek, dat R. geen noemenswaardig letsel had beko men, doch de K. er ernstiger aan toe was. Hij heeft n.l. beenbreuk en klaagde over inwendige pijn. Intussen verne men wij dat zijn toestand gunstig is. De auto, die vrijwel vernield werd, is naar Breskens gesleept. Cadzand. Opening nieuw hotel. Het in 1944 vernielde hotel van de heer A. Baas, aan het haventje, is weer herbouwd en geheel ingericht naar de eisen des tijds. Het bevat een 20-tal ruime logeerkamers, plaats biedende voor een 50 tot 55 gasten. Bij de ope ning van het prachtig gelegen hotel, bood burgemeester J. A. Leenhouts, namens het gemeentebestuur, zijn har telijke gelukwensen aan, waarbij hij opmerkte, dat het een grote aanwinst was voor de badplaats Cadzand. Uitstapje. Een dezer dagen heeft de Herv. Vrouwenvereniging uit deze gemeente een uitstapje per autobus naar België gemaakt. De tocht ging via Brussel naar Luik, vandaar naar Namen, waar een be zoek werd gebracht aan de Citadel, ver der naar Rochefort en Dinant, vanwaar de terugtocht liep over Brussel en Gent. Groede* Ernstig ongeval. Op Zaterdag 2 Juni had er on der deze gemeente een ernstig ongeluk plaats. De landbouwersknecht J. L. B. was met een éénloops jachtgeweer het land ingegaan om kraaien te schieten. Hiertoe had hij zijn geladen geweer in een heg geplaatst. Toen hij het geweer uit de heg wilde nemen is dit door onbekende oorzaak afgegaan. Vermoe delijk is de haan van het geweer ach ter een takje van de heg blijven hangen. B. kreeg de volle lading in zijn rech terhand en rechterknie. Dr. Jongsma die spoedig ter plaatse was achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Oostburg noodzakelijk. Door de Rijks politie is het jachtgeweer, hetwelk onbevoegd voorhanden was, in beslag genomen, terwijl een verder onderzoek ingesteld zal worden. Schoondijke. Vrachtauto kantelde. De groenten- en fruithandelaar N. uit Breskens had Woensdag in de kom on zer gemeente het ongeluk, dat zijn met groenten en fruit geladen vrachtauto kantelde. De inzittenden kwamen met de schrik vrij, doch een deel van de lading ging verloren. De vrachtauto liep enige schade op. Vanaft Pvedet1 10 pCi. korting op alle lichte zomertlnten MANTELS, SWAGGERS MANTELCOSTUUMS, HOEDEN Ruime. ixtJiteïing ZOMERJAPONNEN, TOPPERS SPORTKLEDING Wij hebben een ruime keus in dassen, sportriemen, manchet knopen, overhemden (wit) met korte of lange mouwen, khaki broeken en -hemden, hoeden, petten, enz., enz. Breskens - Telefoon 14 Elk In zijn kitste HET BESTE wat er t« koop li UIT VOORRAAD LEVERBAAR ZWARTE of RODE UITVOERING Zondagsdienst doktoren. 17 Juni Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr, Kesteloo, Aardenburg, tel- 52. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Timmer, Cadzand, tel. 25. Breskens, Groede, Schoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 22, PREDIKBEURTEN. Zondag 17 Juni Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. de Kleine Biervliet, 9,30 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte gezinszorg 6,30 uur, Ds. Schopenhauer Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 2 uur, Ds. Doorn Nieuwvliet, 2 uur, Ds. Schopenhauer Collecte alg. Chr. doeleinden St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Oostburg, 14,30 uur, Ds. Fournier Retranchement, 10 uur, Ds. Fournier Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagsavonds 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. de Kleine Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte Classicaal Kerkewerk IJzendijke, 10 uur, Ds. Doorn Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, de heer De Bruijne Retranchement, 2,30 uur, Ds Praas Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. van Mechelen, Oostburg 3 uur, Ds. van Mechelen Gevonden voorwerpen. Gemeente GROEDE Dc navolgende voorwerpen zijn ge vonden 1 Huissleutel bij Th. Merk, Breskense dijk O 2. 1 Kindertasje bij C. Scheele, Molenstr. 1 Engelse sleutel bij P. Vergouwe, Nooidstraat Voor MEISJES en JONGENS bij N.V. LUTE IJN's Fabriek van Suikerwerken BRESKENS Ontu.ang.en voor sportjackets Bespreek tijdig. VOOR

De Schakel | 1951 | | pagina 3