Tweka JACOBS-v. Dixhoorn, Breskens Badartikelen: W. VAN DE VIJVER De Zeeuwse Reisgids Firma SMOOR i DE HULSIER Jaison Moderne", Wed. 1.1/1 DE VlIVER-Donze, Dorpsstr., Breskens r Zomerhoeden ook leuke witte strohoedjes Zomerstoffen effen en gebloemd „Hollandia" ondergoederen Rolluiken-Zonneschermenfabriek „Zeeland" Rolluiken, Zonneschermen, Lancaster gordijnen, Tuinparasols, Tenten, Zonneschermdoek vanaf f 3,70 p. meter Hef adres voor Yieió Ouden man. Qayen In BLEU's kledingmagazijn FILMS meisje Gemeente Breskens schoonmaakster Keukenkachel Kinderfietsje vaaii ook op Zondag. erenaam dankte hij aan zijn eenvoud, zijn hartelijkheid en zijn goedheid. Zijn gehele leven heeft hij gegeven in dienst van de lijdende mensheid. Spreker ein digde met woorden van innige deelne ming tot mevrouw Broodman en de kinderen. Dr. Buskop uit Oostburg sprak als voorzitter van de artsenvereniging in West Zeeuwsch-Vlaanderen en als vriend. Wij hebben, aldus deze spreker, de heer Broodman leren kennen als een zeer eenvoudig mens met een groot hart. In hem zagen wij de ouderwetse opvatting van de goede medicus en voor ons artsen is hij een lichtend voorbeeld geweest. Zijn onvermoeide werkzaamheid, waardoor hij vaak in het geheel geen rust genoot, heeft on getwijfeld zijn leven bekort. Verder sprak Dr. Jongsma namens het bestuur van de afdeling West Z.- VI. van het Ned. Roode Kruisde heer A. J. Salomé, oud-directeur van het postkantoor te Breskens, als vriend de heer W. Carels, namens het bestuur van het Groene Kruis en de vereniging voor Wijkverpleging Breskens-Groede. Tenslotte sprak nog Dr. v. d. Maas, die het laatste jaar de praktijk van Dr. Broodman heeft waargenomen, die tevens namens de familie dankte voor de laatste eer aan de overledene be- Algemene Ledenvergadering Turnvereniging. In de op i Juni j.l. gehouden ledenvergadering werd een nieuw be stuur gekozen bestaande uit Dhr. R. v. Quekelberghe, ere-voorzit- ter; dhr. C. v. d. Kreeke, voorzitter; mej. R. Hoffmann, secretaresse; dhr. J. v. d. Sande, penningmeester; dhr. P. Woittiez, bestuurslid; mej. G. Lucht- meijer, bestuurslid; mej. A. Klaassen, bestuurslid. De turnvereniging mag zich verheu gen in een steeds groeiende belang stelling. Het ledental steeg inmiddels tot 104. Nieuwe leden zijn nog steeds welkom. De oorspronkelijke naam „Van Melle Sportvereniging", die in middels reeds was gewijzigd in „Vol moed steeds voorwaarts" is thans definitief veranderd in „Door inspan ning ontspanning" afgekort tot DIO. Het plan bestaat om een uitvoering op bescheiden basis te geven. In ver band met de noodzakelijke training hiervoor zal dit echter waarschijnlijk eerst in het najaar kunnen plaats vin den. Tegen die tijd zullen alle leden, die aan deze uitvoering willen mede werken in het bezit moeten zijn van uniforme, witte kleding. Door de ver eniging zullen tegen zeer redelijke prijs voor de leden emblemen worden be schikbaar gesteld. Ter completering van het turntenue voor mannelijke le den zullen - eveneens tegen vergoe ding - elastieken riemen verkrijgbaar zijn. Besloten werd de vereniging te doen aansluiten bij het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond, hetgeen o.a. voor serieuze turners(sters) de ge legenheid opent om een opleiding tot voorturner(ster) te volgen. Het bestuur doet een beroep op alle leden om zeker iedere Woensdagavond naar de training te komen, teneinde de vereniging op hoger peil te brengen. Dhr. van Exter sprak zijn waardering uit voor de hulp van mej. Gerda Luchtmeijer, die als voorturnster bij de meisjes-adspiranten fungeert. Onder dankzegging aan dhr R. van Quekelberghe, die ruim 20 jaar gele den de turnvereniging oprichtte, werd deze vergadering door dhr. v. d. Kreeke gesloten. Plezierreis P.T.T.-personeel. Op Zondag 27 Mei j.l. maakte de Personeelsvereniging P.T.T. „4e District" een touringcartocht naar de Kemmelberg bij de Belgisch-Franse grens. Het gezelschap be staande uit circa 90 personen heeft zich op deze tocht, welke via Brugge-Roesselaere- Yperen ging en terug langs de kust uitstekend geamuseerd. Op verschillende plaatsen werd uitgestapt en konden diverse bezienswaardig heden worden bezocht met als hoofddoel de Kemmelberg, waar ieder genoot van het schit terende panorama over het Vlaamse en Franse land. Ieder zal met genoegen aan deze mooie reis terugdenken. Groede E. M.M. naar het buitenland. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de muziekvereniging „Kunst en Vermaak" te Lissewege (België), was ook de muziek vereniging „E. M. M alhier uitgenodigd om aan dit feest luister bij te zetten. Ook vele Belgische corpsen waren aanwezig. Op het gemeentehuis werd het woord ge voerd door de burgemeester van Lissewege, terwijl ook de heer Hoste, als voorzitter van voor dames, heren en kinderen Slijkstraat 17-19 VL1SS1NGEN Telefoon 312 HOLLEBRAND. Badcostuums, Sportbroekjcs, Strandpantalons Shirts, Heren-onderkledlng, Badmutsen, enz. E. M. M., gelukwensen aanbood. Des avonds concerteerde E. M. M. nog op het stationsplein, onder grote belangstelling van het Belgische publiek. Oostburg Rode Kruis-collecte. De Rode Kruis-collecte alhier is wel zeer bijzonder geslaagd. Pl.m. f noo, en 2000 kg. oud papier was de oogst. De „Harmonie" en in het bijzonder het nieuwe, jeugdige tamboercorps, dat bij deze gelegenheid voor het eerst in het publiek optrad, en met succes, hebben zeer zeker hiertoe het hunne bijgedragen. Bijzondere vermelding ver diend hierbij nog, dat de heer Corré het tamboercorps geheel belangeloos heeft opgeleid. De Oostburgse kermis. Wanneer ons blad verschijnt is de kermis reeds volop aan het draaien. Voor de liefhebbers is er ook nu weer volop te genie ten van de diverse attracties, terwijl de danslustigen hun hartje kunnen ophalen. Maandag is er weer de gebruikelijke ker- miskoers over een afstand van ioo km. voor amateurs. Een grote deelname van bekende renners waarborgt weer een felle strijd om de beste plaatsen. Zondag, wanneer de inrichtingen van ver maak gesloten zijn, wordt de aandacht ge vraagd voor de sport. De voetbalvereniging Oostburg krijgt bezoek van de Belgische 2e klasser Knocke F.C. Tevoren zullen de ju niores van beide clubs eikaars krachten me ten. Na afloop van de voetbalwedstrijden volgt er nog een bijzondere attractie, n.l. het optreden van de damesgymnastiekvereniging „Lichaamsontwikkeling" uit Vlissingen, onder leiding van de heer L. v. d. Steen. Bij dit alles zal de muziek zich niet onbetuigd laten zodat, wanneer de weersomstandigheden gunstig zijn, het ongetwijfeld druk zal wor den in Oostburg. Nieuwvliet. Ned. Herv. Kerk. Het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier, uitgebracht op Ds. J. v. d. Graaff te Sas van Gent, is door deze aangenomen. IJzendijke. Bevorderd. Met ingang van i Januari 1951 is de Opperwachtmeester der Rijkspolitie alhier, D. Franckevijle, bevorderd tot Adjudant der Rijkspolitie. Jeugddienst. Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk een streek-jeugddienst worden gehouden om 4 uur. Ds. Kuylman van Zuidzande zal spreken over het onderwerp„Hoe Petrus wereldburger werd". Na afloop is er een broodmaaltijd en contactavond. Sluis. Kermiskoers. De Maandag alhier gehouden kermiskoers voor amateurs en nieuwelingen over 100 Km., trok veel belangstelling, waarbij de uitslag luidde: Amateurs: 1. Th. Roks, Sprundel, 2 u. 49 min; 2. K. Inghels, Sas van Gent; 3. C. Oosthoek, 's Heerenhoek; 4. J. Mangelaars, Hoogerheide; 5. A. de Dauwe, Zelzaete; 6. J. Kuyten, Nue- nen; 7. L. Damen, Vlissingen; 8. H. Cox; Wouw; 9. J. Poppe, Knocke; 10. A- Dukers, Den Haag. Nieuwelingen: 1. A. Borremans, Hooger heide; 2. M. A. Verhelst, Axel; 3. W. Gunst, Goes: 4. J. Everaet, Kloosterzande; 5. A. Cosijn, Middelburg. Voetbal. Ter gelegenheid van een bezoek van enkele dagen, dat de openbare U.L.O.-school uit Kruiningen aan het kamp „Hedenesse" te Cadzand bracht, werd op het gemeentelijk sportterrein alhier een vriendschappelijke voetbal wedstrijd gespeeld tussen een combinatie van F. C. en een elftal van voornoem de school. De eindstand was 43 voor Sluis. Rode Kruis-collecte. De opbrengst van de Rode Kruis- collecte alhier was f 130,56. Schoondijke Onderscheiding. Aan zuster Grondijs is toegekend de zilveren Groene Kruis-medaille voor langdurige trouwe dienst. Aanrijding. In de nabijheid van Veldzicht kwam een Belgische personenauto in botsing met een vrachtauto, bestuurd door de heer C. A. uit Zuidzande. Van de vier inzittenden der personenauto werd één dame zodanig gewond, dat zij in het ziekenhuis te Oostburg moest worden opgenomen. Biervliet 55-jarig huwelijksfeest. Maandag j.l. vierde het echtpaar P. C. Michielsen-Versluijs zijn 55-jarig huwelijksfeest. BON 505 VOOR KOFFIE. Het bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten te 's-Gravenhage, heeft bon 505 algemeen aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie, Deze bon kan met ingang van heden worden gebruikt en blijft geldig voor het kopen van koffie bij de detaillist tot en met 23 Juni 1951. PREDIKBEURTEN Zondag 10 Juni Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, geen opgave. Biervliet, 9,30 uur, Eerw. heer De Visser Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Bediening H. Doop Bev. Jeugd-ouderling 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, geen opgave. Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. heer Schutte, Brugge Collecte Belgische Kerken Nieuwvliet, 2 uur, Ds. Bergsma Collecte Kerkherstel St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Retranchement, 10,30 uur, Ds. Kuijlman Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Bediening H. Doop Collecte Valkenheide Zaterdagsavonds 7 uur, avondgebed Sluis, geen opgave. Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. van der Schoot Collecte Belgische Kerken 4 uur, Ds. Kuijlman, jeugddienst Zuidzande, 9 uur, Ds. Kuijlman Doopsgex. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. van Wijck Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds van Wijck Cadzand, 6,30 uur, Ds. van Wijck Geref. Kerk Breskens 10 uur, de heer Vingerling, Goes 3 uur, de heer Vingerling Alle inwoners boven 65 jaar, die wensen deel ie nemen aan hei te maken uit stapje naar Brugge en Oostende, op 30 Juni a.s., kunnen zich opgeven vóór 15 Juni, bij een der bestuursleden van de Oranjevereniging „Prinses Marijke". Bij de opgave moet tevens worden in geleverd een persoonsbewijs óf bewijs van Nederlanderschap öf oude stam kaart. Dit is nodig in verband met het in gereedheid brengen van een collec tief paspoort. Ook in verband hiermee is het dus niet mogelijk om zich nog na 15 Juni als deelnemer op te geven. Breskens - Groede slaagt U het beste voor Zwembroeken In wol en katoen Kinderbadpakken Damesbadpakken Evenals het vorige jaar 's morgens gebracht, 's avonds klaar Van Zuljenstraat, BRESKENS, telef. 129 Gevraagd voor de morgenuren. Dorpsstraat 27, Breskens. Gevraagd een voor de openbare school. Beloning f 600,per Jaar. Instructie ligt ter secretarie ter Inzage. Aanstelling ge schiedt op arbeidsovereenkomst. Brieven aan de burgemeester vóór 16 Juni a.s. TE KOOP: Noodplan F 18, Breskens. i. g. st. te koop, voor meisje van 5—10 jaar. Te bevragen aan het Bureau van dit blad. Prijs f 0,40 Bootnummer 18 (22.20 van Vlissingen en 22,50 van Breskens) Dit nummer dus In Uw Reisgids even onderstrepen. Gevonden voorwerpen. Gemeente SCHOONDIJKE i passer, i sleutel, i bril pl. etui, i werk- jasje, i herenvest. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. Rijkspostspaarbank. Aan het Postkantoor Breskens en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand Mei 1951 i°ge- legd f66718,67, terugbetaald f 153478,88 Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nr. 22229. Zondagsdienst doktoren. 10 Juni Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. de Rijck, Aardenburg, tel. 24. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Staal, Sluis, tel. 21. Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6.

De Schakel | 1951 | | pagina 3