ROZENOORD Het Nederlandsche Roode Kruis Sambo en Jocko, van een leeuw en een aap. Woulje Wagtmans woo liet internationale te Terneuzen. Thu" in de benedenstad van Djakarta, duizenden trok? Indonesië staat op een hellend vlak, ook wat de moraal van zijn volk be treft. Pessimistische waarnemers gelo ven dat een Rode Revolutie niet is te voorkomen. Er zijn angstige voortekenen. Haagsche Courant van 12 Mei 1951 Als kinderen regeren. L. Het is met de organisatie van onze huis-aan-huisbestelling tegen gelopen. Tegenvallers zullen we nog wel krijgen, daar wordt althans op gerekend. Maar er zijn ook reeds meevallers, waarvoor we zeer dankbaar zijn. Deze zijn ons zoveel waard, dat we de tegenvallers op de koop toe nemen. We hopen nu vele kaarten te mogen ontvangen. Per post kost het U niets. Bovendien hebben we de kerkelijke gemeenten gevraagd een ophaaldienst te organiseren. We rekenen daar op. Voor onze ouden van dagen moet dat met succes kunnen. Na verschillende collectes, die slaag den, komen we nu misschien niet op een gunstige tijd. Zeker, de afschuivers vinden daarin een gerede aanleiding om uit te stellen of er niet aan te doen. Doch vele goede voorbeelden zijn reeds gegeven en dat moet tot navolging aansporen. Dus we zijn vol goede moed, dat men algemeen de hulp voor onze eigen mensen en onze eigen zaak zal bieden. Naast mijn speciale actie kan ik U wijzen op het benodigde bouwkapitaal. Er is gelegenheid uw spaarcenten te beleggen in Rozenoord tegen een rente van 4 pCt. Gaarne ontvang ik daar bericht van en zorg dan voor de rest. Zo gauw de gelegenheid zich voor doet zal ik met de directeur Rozenoord eens van binnen doorkruisen en u be richten over het wel en wee, dat daar heerst. Ik ken goedwillenden, die nog niet kwamen tot de goede daad. Neem nu pen en inkt en volvoer uw goede be doelingen. Namens het bestuur, met vriendelijke groeten, M. Maas te Biervliet - Giro 84634 Vorig totaal f 893,68 N.N. te Sluis - 5,— N.N. te Breskens - 5, L. van Dijke te Breskens - 25, J. B. te Amsterdam - 5, Met warme dank Totaal f 933,68 Ter navolging Het Nederlandse volk heeft een sterk ontwikkeld vermogen om mede te leven met de noden van anderen. Er wordt tegenwoordig véél gevraagd en als de mensen de nood niet zien, menen zij, dat hun gave nog wel even kan wachten. Wat het Rode Kruis betreft, kan dit zeker rjiet, want als er noodtoestanden zouden optreden, waarin het Rode Kruis zou moeten helpen, dan moet het klaar zijn bij het eerste alarm. Dan kan het niet eerst brancards bestellen en ver bandmiddelen kopen. Deze brancards en verbandmiddelen moeten er zijn, opdat geen mensenlevens onnodig verloren nadenkend voor zich uit. Zo vond Josien hem, toen ze een poosje later met haar vriendin, een slanke brunette, maar met een alle daags gezicht, binnen kwam. Kees stond onmiddellijk op en stak zijn hand uit, die hel meisje zacht drukte. „Dit is Bep van Zalingen," stelde ze voor „En vaandrig Van Bergen". Kees boog. „Aangenaam met U ken nis te maken, juffrouw Van Zalingen". „Zegt U maar Bep, hoor. Ik heb altijd een hekel gehad aan die officiële vormen. Net als Josien". „Wel, dan zegt U maar Kees, dat hoor ik ook veel liever". „En nu gaan we meteen maar eten," besliste Josien. „Kom mee, lui, de ta fel is al gedekt". Het diner, dat - Kees moest het eerlijk toegeven - voortreffelijk was, verliep verbazend gezellig. Josien praatte honderd uit, vertelde, dat ze een pluimpje gekregen had van de hoofdredacteur voor haar interview en ondertussen overtuigde ze er zich van, als een correcte gastvrouw, dat nie- zullen gaan. Daarom vraagt het Rode Kruis nu Uw bijdrage! Uw hulp zal het in staat stellen om paraat te zijn, wanneer U en de Uwen het Rode Kruis nodig hebben. FILMNIEUWS Zaterdag wordt in Bio Lux te Bres kens de film „Ontsnapt van het Duivels eiland" vertoond, met een reeks van grote sterren als Humphrey Bogart, Peter Lorre, Claude Rains en Frits van Dongen de Nederlandse Filmster. Het is de spannende geschiedenis van een aantal gevangenen van het Franse Verbanningsoord het Duivels eiland die weten te ontsnappen, maar nauwelijks in de vrijheid ontdekken zij dat hun vaderland in oorlog gewikkeld is tegen Duitsland. Trots de vele ont beringen en trots de verachting van het Vaderland nemen zij de wapens op om voor de vrijheid van hun land en volk te vechten. Een film die U niet moogt missen. Vol spanning en sensatie is deze film een ongekend evenement. BURGERLIJKE STAND. Gemeente BRESKENS over de maand April 1951. GEBOREN: 4, Geertruida Sara, d. van B. A. Verduijn en van L. Verplanke. 6, Anna Elizabeth, d. van J. P. A. de Bliek en van S E Lauret. 6, Johanna Klara, d. van J. T. Dammann en van L. F. A. Hofstede. 7, Levinus, z. van. L. v. d. Wege en van M. P. Boogaard. 14, Johanna Cornelia Ludwina, d. van P. M. Goderie en van J. M. Soeters. 14, Johanna Catharina, d. van M. J. Faas en van J. Schaap. 17, Willem Pieter, z. van J. P. de Koster en van P. S. de Baare. 18, Martina Petronella Maria, d. van G F. van Schoote en van C. J. Bouman. 17. Barbara Irene, d. van J. H. van Beusekom en van B. van Kooten. 22, Adrianus Bernardus, z. van H. de Lobel en van G. J van Wissen. 23, Jacob Izaak, z. van J. Marijs en van M. J. Butler 29, Jannis Geeraard, z. van G. C. P. Boeckhout en van G W. van Eijkeren. HUWELIJKEN: 9, Johannes W. de Koster, oud 42 j., wonende te Breskens en Jacoba van Houdt, oud 25 j wo nende te St. Maartensdijk. 18, Abraham van de Linde, oud 35 j., wonende te Vlissingen en Adriana W. Pleijte, oud 26 j., wonende te Breskens 19, Augusti- nus J. Quaars, oud 23 j., wonende te Oostburg en Maria J. Wisse, oud 21 j wonende te Breskens. OVERLIJDEN: 12, Francois Hubregt Verplanke, oud 43 j.. wonende te Bres kens, overl. te Terneuzen, echtgen. van Janneke de Koster. 29, Janneke de Meijer, oud 75 j.. wed. van Jannis de Visser, wonende te Breskens. INGEKOMEN: 5, Janna M. van der Meer-Smoor. van Biervliet naar Steen oven 2. 9, Suzanna A. Leenhouts, van O. £r W. Souburg naar de Hullustraat 28. 14, Martha A Robesin, van Mal- deghem naar Scheldekade 25. 17. Jo hannes van der Boom en gezin van IJzendijke naar Boulevard Z 10 23, Augustinus J. Quaars, van Oostburg naar Ph, van Kleefstraat 65. 24, Jacoba de Koster-van Houdt, van St Maartens dijk naar Boulevard 103. 24, Magda- lena Labijt, van Nieuwvliet naar Burg. mand iets te kort kwam. De brunette bleek op het station te werken aan een der kaartjesloketten, maar sprak niet veel. En Kees bemerkte, dat de beide meisjes die in karakter zover uiteen liepen, toch echte vriendinnen waren. Na het dessert wilde Kees helpen met afruimen, maar dat werd hem ten strengste verboden en hij installeerde zich voor de tweede maal in de club. Nogmaals zocht hij het bericht op dat hij voor het eten gelezen had en toen de meisjes, nadat er afgewassen was, zich bij hem voegden, zat hij weer na te denken, over hetgeen hij gelezen had. Het werd een gezellige avond. De stille Bep ontpopte zich als een uit stekende pianiste en toen ze eenmaal, op verzoek van Josien, achter het kla vier had plaats genomen en een suite had gespeeld, verzocht Kees haar niet op te houden en zo werd een uurtje gemusiceerd, tot het tijd was voor koffie. (Wordt vervolgd). Zie juffrouw Hupstra's trouwe dienst maagd Een roos, die in 't verborgen bloeit, Die, onder leiding van haar moeder, In vlijt en deugd is opgegroeid! Nooit stelt het lieve kind teleur, Om zes uur staat z' al voor de deur. Heel zachtjes sluipt ze naar de keuken, Om, voordat zij haar juffrouw wekt, Te zorgen dat de kopjes schoon zijn, En dat de tafel is gedekt. Al zoekend naar de kopjeskwast Steekt zij haar hand in d'aanrechtkast Gerritsenstraat 2. 27, Adriaan J. Al- bregtse en echtgen. van Schoondijke naar woonwagen duinen. 27, Francina Selen-den Hollander, van Schoondijke naar woonwagen duinen 26, Maria J. H. Gevaert-Martens, van Deurne naar Noodplan E 21 VERTROKKEN 3, Anna M v. d. Stelt- Zeeveld, van Noodplan D 8 naar O. ér W. Souburg. 3, Popke Wiegert, van Noodplan F 6 naar Amsterdam 4, Nelly J. Ornée, van Dorpsstraat 49 naar Rhenen. 6, Jannnis Verduijn en echtgen. van W 44 naar Cadzand. 12, Cecilia A. van Houcke, van Burg Gerritsenstraat 12 naar Terneuzen. 20, Gerardus A van Opdorp, van Glacis 14 naar Sas van Gent. 21, Charles L. de Poorter en gezin, van W 55 naar O êr W. Souburg. 21, Antoon G. van Helden, van Dorpsstraat 21 naar O. ér W. Souburg. 23, Janneke S. Koster- v. d Heuvel, van de Hulludwarsstr. 22 naar Huizen. 26, Adriana W. v. d. Linde-Pleijte, van Visserijstraat 23 naar Vlissingen. 27, Willem J. Kuipers, van v. Zuijenstraat. 28, Johannes W. Schee pers, van T. F. Blankenstraat 16 naar Vlissingen. Zaterdag had onder zeer grote be langstelling het vierde Scheldecriterium voor profs en onafhankelijken plaats. Vele bezoekers uit West Zeeuwsch- Vlaanderen hebben genoten bij de overwinning van Woutje Wagtmans, die voor een groot deel zijn hart verpand heeft aan West Zeeuwsch-Vlaanderen. De eerste ronden werden in groeps verband afgelegd. Tijdens de 12e ronde kregen we een ontsnapping van Wagtmans, Evers en van As. Daarna kreeg Voorting aansluiting. Door ver schillende omstandigheden moesten Schepens, Buuron, Maas, Faanhof en Mosterd achterblijven. Braspenning, Ramon en Lakeman begonnen een flinke jacht en het gelukte de vluch telingen in te halen. In de eindspurt zag Ramon geen kans zijn sprintcapa citeiten te ontplooien. Cor Bakker volgde Wagtmans tot kort bij de eindstreep. De uitslag was 1. W. Wagtmans, Breda, 136 km. in 3 u. 38 min. 16 sec.; 2. Cor Bakker, Wormerveer; 3. A. Ramon, Brugge; 4. P. van As, Roosendaal; 5. J. Bras penning, Breda; 6. H. Vinken, Geleen; 7. V. Mekeirel, Eekloo; 8. H. Smits, Amsterdam; 9. E. Grift, Soest; 10. G. Voorting, Haarlem; 11. A. Rijckaert; 12. J. Jansen; 13. P. v. d. Sande; 14. J. Geers; 15. J. de Groot; 16. O. Meyvaert; 17. J. Storms; 18. de Z.-Vl. renner J. v. Gelderen; 19. M. Buuron; 20. P. Evers; 21. A. Loos. DUIVENSPORT. Duiven-Mij.„Nog Sneller" te Breskens. Uitslag prijsvlucht uit Dourdan op Zondag 20 Mei j.l. Los 8 u. 8 min. Aankomst ie duif 12 u. 28 min. 20 sec., snelh. 1295 m. p. min. 1, 12, 16, 34 Iz. Porreij. 2, 29 E. Pieters. 3, 54, 66 W. Fenijn. 4, 24, 31, 58, 72, 77 W. Klaaijsen. 5, 8, 11, 20, 22, 42, 47 P. Buize. 6 A. Bondewel. 7, 19, 30, 36, 56 Verm.-Verd. 9, 38 Versprille-H. 10, 28, 33 J. Roofack. 13» 27. 37» 71 Jn. Datthijn. 14, 17 J. v. d. Broecke. 15 en ie overduif Jn. Faas. 18, 25, 41 Dierendonck. 23, 60 Morel Zn. 26, 44, 53, 69 J. Buize. 32, 35 P. Blaakman. 39 W. Bruijnooge. 40 L. v. d. Wege. 43 J. Maas'. 45 K. v. d. Voorde. 46 A. Haartsen. 48, 59 G. van Grol. 49, 64, 70, 76, 78 J. Risseeuw. 50 Gebr. Jacobs. 51, 75 G. Pleijte. 52, 68 A. Lauret. 55, 62 A. de Jonge. 57 Jn. Woittiez. 61 P. Ritico. 63 L. de Meester. 65 M. v. d. Broecke. 67 de Jonge-M. 73 de Meester. 74 Versprille-K. Duivenver. „Strijd in Vrede" te Groede. Uitslag prijsvlucht uit Dourdan op Zondag 20 Mei j.l. Los 8 u. 8 m. Aankomst ie duif 12 u. 27 min. 49 sec., snelh. 1287 m. p. min. 1, 6 A, Faas. 2, 16, 25, 28 Cl. Schautteet. 3. 15, 24» 37 G. Dusardeijn. 4, 7, 13, 2g, 39 Iz. Vermeulen. 5, 40 Jac. Ras. 8 Iz. Maas. 9 Iz. Schippers. 10, 32 Joh v. d. Wege. n, 38 H. v. d. Hemel. 12 Jan v. d. Wege. 14, 19 W. Fenijn Zn. 17 C. de Poorter. 18, 22 A. Bouwens. 20 Adr. Verstraete. 21, 30, 31, 36 R. Dusardeijn. 23 J. Frelier. 26 D. Morel. 27> 33» 35 J- He Krijger. 34 J. Vermeulen. 41 43, 44 J. v. Haneghem. 42 Jac. Maas. ie overduif P. de Jonge. INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De S.B.M. moderniseert wat haar materiaal betreft, doch zet de klok een eind terug ten aanzien van de af gifte van buskaartjes, ten koste van het publiek. Kon men, na opruiming van de tram, van elke plaats tot bestemming een doorlopend kaartje krijgen, thans gaat dit per traject, wat dus betekent 2, 3 of zelfs 4 kaartjes nodig voor één reis. Reist men o.a. van Sint Kruis naar Sint Anna ter Muiden, dan rijdt men, volgens de dienstregeling, over 4 ver schillende trajecten elk van vijf minu ten, wat dus 4 kaartjes zou betekenen en dit kost heel wat meer dan een enkel kaartje. Sommige reizen zijn daardoor met 100 pCt. verhoogd, o.a. KruisdijkGroede dat voorheen 25 cent kostte, wordt nu 20 pl. 30 is 50 cent. BreskensAardenburg en Breskens Sluis is evenver en waarom moet men nu voor Sluis meer betalen dan voor Aardenburg? Groede, Mei 1951- EEN ABONNÉ. Zondagsdienst doktoren. 27 Mei Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. Kesteloo, Aardenburg, tel. 52. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Timmer, Cadzand tel. 25. Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Broodman, Breskens, tel 22. Plaatselijk Nieuws Cadzand. Uitstapje „Jong Hervormden." Zaterdag maakte de vereniging „Jong Hervormden" uit deze gemeente hun jaarlijks uitstapje. Deze keer ging de reis naar de Kemmelberg. Tevens wer den de oude Vlaamse steden Diks- muiden, Yperen en Veurne bezocht, als ook het IJzermonument. Na een genoegelijke dag trok men langs de Belgische kust weer huiswaarts. Aardenburg Contactavond Ambonezen. In de Sociëteit werd voor de Ambonese bewoners van het kamp „Rodanborch" een contactavond ge houden. Een door Ambonezen uit het kamp te Vlissingen samengesteld bandje en de Aardenburgse Fantare verleenden medewerking. Na het zingen van het Wilhelmus

De Schakel | 1951 | | pagina 2