U OOK 1 BLEU „OSMIA W asdemonsiraiie met de metalen electrlsche Firma Schippers Nauia S. Mulder, Groede Een Senaatscommissie als bliksemafleider S. A. M. wasmachine Vereniging voor kunstmatige inseminatie bij het Rundvee Christelijke KWEEKSCHOOL - Middelbmg IEDEREEN kan het kopen ,Rasor Bello", droogscheerapparaat prijs f 19,50 voor al Uw kleding VULPENNEN f 14.- f 19.- f27,50 Firma SMOOR DE HULSTER, Breskens Oostburg Haagse Zeeuwen Daar er in de jaren na de bevrijding reeds meerdere malen een groep Oost- burgse jeugd te gast is geweest in Den Haag, zal nu de toneel- en zang afdeling van de Zeeuwse vereniging Zeelandia uit Den Haag een bezoek brengen aan deze gemeente. Morgen, Zaterdag, zullen zij 's avonds een uitvoering geven in hotel Mabe- soone. Sint Anna ter Muiden Muziekavonden. Evenals tijdens de Paasréunie heeft de Studentenkring „Sint Anna ter Muiden" de beide Pinksterdagen twee avonden van hoogstaand muziekgenot gegeven voor de in de studentenhuizen aanwezige réunïsten en genodigden, waaronder ook Dr. de Groot, hoog leraar in de psychologie te Amsterdam. Op fluit, viool en orgel, werden werken gespeeld van J. S. Bach en enkele zijner tijdgenoten. Dr. Risseeuw van Zuidzande dankte ten zeerste de musici voor dit geheel gratis gegeven concert. Zuidzande. - Benoeming. In verband met haar a.s. vertrek uit de gemeente, heeft het bestuur van de kleuterschool, op haar verzoek, eervol ontslag verleend aan mej. R. Vermet als leidster der school Als opvolgster werd met ingang van 1 Juni a.s. be noemd mej. J. Snoep alhier. Nieuwvliet. Gouden huwelijksfeest. Woensdag a.s. zal het echtpaar R. la Gassev. d. Linde alhier de dag herdenken waarop zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Beroepen. Beroepen bij de Ned. Herv. kerk alhier (met bijzondere opdracht van het classisbestuur) Ds. J. van der Graaff te Sas van Gent. Groede. Gouden huwelijksfeest. Vorige week vierde het echtpaar A Verstrijngevan Acker, aan de Oude Tol alhier, zijn gouden huwelijksfeest. De muziekvereniging ,,E.M M." bracht hen een serenade. Sluis. Benoeming. Bij K.B. is met ingang van 1 Jan. '51 de heer A. F. J. Aernoudts alhier be noemd tot lid en voorzitter in de com missie' van beroep voor hengsten van het type trekpaard. Aanbesteding. Door het architectenbureau Sturm werd voor de wed. P. Wemaer alhier aanbesteed het bouwen van een lunch room. Inschrijvers waren J. Dierikx, Aardenburg f71.700,—A. Boogaard, Sluis f 70.900,J. Cortvriend en Zn., Sluis f 67.197, Waterlandkerkje Aanbieding Avondmaalskan. Als dankbare erkentelijkheid voor het lange tijd in gebruik gehad hebben van het orgel, werd Zondag na de dienst in de Ned. Herv. Kerk, door de zustergemeente van Schoondijke, bij monde van de president-Kerkvoogd, een prachtige zilveren Avondmaalskan aangeboden. Opbrengst collecte. De extra-collecte voor de kerk voogdij bracht f 10,63 °P- BURGERLIJKE STAND. Gemeente SCHOONDIJKE over de maand April 1951. GEBOORTEN14, Alida Elizabeth, d. van J. D. Goethals en J. M. Hen- driksen; 18, Anna Elizabeth, d. van J. I. Brugge en S. M. de Hulster. HUWELIJKEN 5, A. P. Willemsen, oud 24 j. en M. S. van Opdurp, oud 20 j. OVERLIJDEN: 5, S. E. Steenhart, oud 87 j.; 14, J. Daansen, oud 65 j. INGEKOMEN 11, T. Oogjen en ge zin van Zoutelande; 16, J. Beerens en echtgenote van Groede; 24, A. W. Schilleman en echtgenote van Biervliet; 24, M. R. J. Lippens (wed. Debeir) van Aardenburg; 27, R. P. M. de Rijk van Vogelwaarde. VERTROKKEN: 6, S. Dekker naar Zaamslag; 9, A. I. Willemsen naar Middelburg; 10, A. W. Risseeuw en gezin naar Oostburg; 19, J. de Groote en gezin naar Groede; 27, F. den Hollander (wed. Selen) naar Breskens; 27, A. J. Albregtse en echtgenote naar Breskens. Zondagsdienst doktoren. 20 Mei Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. de Rijck, Aardenburg, tel. 24. Sluis, Cadzand, Zuidzande: Dr. Staal, Sluis, tel. 21. Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Eggink, Schoondijke, tel 6. Gevonden voorwerpen. Een blauwe Alpinomuts en een licht blauwe want. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Groede. PREDIKBEURTEN Zondag 20 Mei Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Schrale Biervliet, 10 uur, Ds. Boere Collecte Kerkherstel Breskens. 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 2,30 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Wiebosch 1 Collecte Kerkherstel Hoofdplaat, 2 uur, Ds. Doorn St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Nieuwvliet, 2 uur, Ds. Bergsma Collecte Kerkherstel Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Retranchement, 10 uur, Ds. ten Cate Schoondijke, 10 uur, Ds, Schopenhauer Zaterdagsavonds 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Schrale Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Bevestiging Kerkvoogden tot Ouderling IJzendijke, 10 uur, Ds. Doorn Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, de heer Allan, Gent Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Verboom Retranchement, 2,30 uur, Ds. Verboom Cadzand, 6,30 uur, Ds. Verboom Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. Datema, Driebergen 3 uur, Ds. Datema Het is duidelijk, dat zij, die in de afgelopen jaren zo hevig generaliseerden in hun betogen, sprekend over „Amerika wil" en „Engeland zegt", er naast zijn komen te zitten. Men kan immers onmogelijk volhouden, dat het Amerikaanse volk dwaasheden heeft begaan in Azië, of dat heel Engeland zichzelf gelukwenste met de handel op China! Het zijn de personen in het spelEn als men in Washington niet zo handig was geweest een soort verhoorcommissie in het leven te roe pen, dan zouden die personen elkaar behoorlijk in de haren gevlogen zijn. Zoiets van de vechtende honden en het been Na de korte, heldere uiteenzetting van MacArthur, is de tegenwoordige Minister van Oorlog dei1 U.S.A., George Marshall, dagenlang aan de tand gevoeld. Figuurlijk gesproken heeft Marshall meerdere tanden, die los zitten. Hij heeft éénmaal net als MacAthur, zegevierende legers aange voerd, en millioenen zijn hem dank verschuldigd, doch zijn politieke werk zaamheden zijn ongelukkig verlopen. Marshall mist juist dat, wat - volgens sommigen - MacArthur te véél heeft De kunst van zelfstandig, onafhankelijk optreden en beslissingen nemen Marshall heeft voortdurend aan de lei band van zijn President gelopen - dit is een voor ieder waarneembaar feit. Ter wille van een Plan-Marshall, waar wij in Europa hem niet genoeg om kunnen prijzen, mogen we niet verhul len, dat het zijn advies was aan Tsjang- Kai-Shek, om samenwerking met de communisten te zoeken, en dat hij voor een deel verantwoordelijk is voor de ongelukkige besluiten van Yalta. Men bedenke, dat Roosevelt werkelijk heeft gedacht, dat blijvende samenwerking met het Kremlin mogelijk zou zijn, als gedurende de tweede wereldoorlog. Marshall richtte zich naar de mening van zijn superieur, en is dat blijven doen. Wanneer hij naar China reisde, had hij een tussenlanding in Tokio, maar, op advies van zijn President, nam hij daar nimmer contact op met MacArthur de expert van het Verre Oosten Van lieverlee is een deel van Tru- ,,Het technische wonder" op Woensdag 23 Mei 1951 Brouwerijstraat 13 OOSTBURG Telefoon 58 West Zeeuws-Vlaanderen Wegen» overgrote aenbledlng van koelen worden de leden verplicht gejteld de tochtige dieren op stal te houden of vast te zetten. Op Zaterdagavonden bestaat tevens gelegenheid de Inseminator op te bellen van 5 tot 6 uur. HET BESTUUR Gelegenheid tot inschrijving (eventueel voorlopig) van leerlingen, alleen schriftelijk. Toelating tot klas I met volledig U.L.O.-diploma, of na (event, beperkt) toel. ex. (leeftijd vóór I October 15 jaar). Tot klas II: na toel. ex. Tot klas III: met diploma 5-jar. H.B.S. of Gymnasium. Aanmelding (met opgaaf van opleiding, geb.datum en -jaar, nauwkeurig adres), bij de directeur, Dr. K. HUIZEN GA, Spanjaardstraat 49, Middelburg. Scheer U modern, scheer U met het Een Zwitsers precisiewerk met 1 jaar schriftelijke garantie. „RASOR BELLO" ligt prettig in de hand. Onverwoestbare scheerkam van veredeld chirurgisch staal. Afdoende voor de zwaarste baard. Uit voorraad leverbaar bij Spuiplein BRESKENS Kamgaren costuums Jongens- en Kinderpakjes Sportcolberts Costuumbroeken Gabardine- en Popllnjassen Gumml-regenkleding Hoeden Petten Sokken Riemen Overhemden met bijpassende Zelfblnders (10 jaar garantie) Kantoorboekhandel Dorpsstraat 10 man's partijpolitiek door hem overge nomen, zo zelfs, dat hij het is geweest, die het belangrijke rapport-Wedemeijer (waarmee Mac.Arthur's inzichten zo goed overeenkomen) terzijde heeft ge schoven, redenen waarom generaal Wedemeijer enige dagen geleden ont slag heeft genomen: (Het rapport was gedateerd 19 September 1950) Het is tragisch te zien, hoe Marshall nu kool en geit probeert te sparen, zon der zichzelf al te zeer te blameren. Maar toegegeven is in ieder geval, dat zelfs hij twijfelt aan de noodzakelijkheid van Mac.Arthur's radicaal ontslag en zegt, er niet zeker van te zijn, of de generaal te vervangen is Triomfantelijk schreven de grote Europese dagbladen al, dat nu de wrijving tussen de Engelse en Ame rikaanse politiek is opgeheven. Mac. Arthur op zij en een Bevan het Lon- dense kabinet uit ja, ja, maar nog staat daar Truman tegenover Attlee - beiden met mensen achter zich, die het niet met hun wederzijdse vriende lijkheden eens zijn. Zij weten, zoveel stof te hebben opgeworpen, dat ieder voortaan met terughoudendheid hun bewegingen zal gadeslaan. In dit verband is het vermeldens waard, dat bij tussentijdse verkiezingen in een groot aantal kleine steden in Engeland, de lang verwachte „zwaai naar rechts" heeft plaats gevonden. In New York zijn de propaganda-bureaux voor de Amerikaanse verkiezingen hun werk ook reeds begonnen. Het besef groeit, dat de hedendaagse democratie van een Truman en een Attlee on voldoende is (J. P. de Klerk). 6H. 5H. 4H. 3H. 2H. H. F. HB. B. 2B.3B.4B. Schrijfpotloden geel gelakt H. HB. en B. 'Jf- bruin gelakt 1, 2 en 3, m. of z. radeergummi Coplëerpotloden rond model, rood M blauw M - groen M zwart M - zwart H Timmermanspotloden

De Schakel | 1951 | | pagina 3