INPAKSTERSi P. ROTH - BRESKENS Firma Schippers Nauia üekapetiLrig, V. V. V. Breskens Alg. Jaarvergadering Gemeente Breskens. het pand Boulevard 18, H.H. Winkeliers, Bakkers, Slagers, enz. MOERLAND's Boek-, Kantoorboek- en Papierhandel ZATERDAG 14 APRIL 1951 Schoonmaaktijd nieuwe lampenkap Sambo en Jocko, van een leeuw en een aap. 1 Was geên paolienk Heden- en morgen avond Muziekuitvoering deze richting zullen door het bestuur de nodige stappen worden gedaan. De voorzitter sloot deze vergadering met een dankwoord aan de opgekomen leden en een woord voor de hem on bekende Breskense schakers. Ook hun plaats is in de Breskense schaakvereni ging- Zanguitvoering. Vrijdag j.l. had in het gemeentelijk ontspanningsgebouw, voor een volle zaal, de uitvoering plaats van de Chr. zangvereniging „God is mijn lied". De voorzitter, de heer J. Basting Sr., zeide in zijn openingswoord wel eens huiverig te zijn geweest om, slechts met een tussentijd van vier maanden, weer een uitvoering te geven. De zangnummers, onder leiding van de directeur, de heer J. Basting Jr., werden op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd. Het tableau „Paasmorgen", ontwor pen door een der dames-leden, mevr. van den Heuvel-Verdouw, maakte een diepe indruk. Uit de vereniging was tevens een mannenkoor gevormd van pl.m. 20 personen, dat voor de eerste keer op trad en op zeer verdienstelijke wijze hun kunnen ten gehore bracht. Het duet „Golgotha", gezongen_door mevr. Reijnhoudt-Basting (sopraan) en mevr. Van den Heuvel-Erasmus (alt), was zeer mooi. Daarna volgde een samenspraak in vier bedrijven „Aan de rand", die zeer goed werd vertolkt. Bijzondere vermel ding verdient daarbij ook de schitterende decoratie van het toneel, vervaardigd door de heer W. Verduijn Jz., dit was in één woord af. Ter afwisseling werden enige voor drachten ten beste gegeven. Ds. van Beusekom sprak een slot woord en eindigde met gebed. Na afloop werd een collecte gehou den ten bate van de kankerbestrijding welke f 77,opbracht. Al met al een avond waarop met voldoening kan worden teruggezien. Het ligt ook in het voornemen van deze vereniging om deel te nemen aan het zangersfeest te Doorn op 11 Juli a.s., waarvan een gedeelte zal worden uitgezonden door de radio. Collecte kankerbestrijding. De Chr. Zangvereniging „God is mijn lied" heeft Vrijdag j.l. reeds een collecte gehouden voor bovenge noemd doel in het kader van de haak- in-actie. (Zie uitvoerig verslag elders in dit blad). De zangvereniging is voor nemens deze actie voort te zetten. Giften worden door het bestuur nu reeds gaarne ontvangen. Zie advertentie in het volgend nr. Geslaagd. Te Middelburg slaagden voor het Gehrels-diploma (zang) de heren C. C. J. de Pree en J Robijn, beiden alhier. Collecte Simavi. Morgen, Zaterdag, zal een huis- aan-huis collecte worden gehouden voor de Simavi (Steun in medische aange legenheden voor inheemsen). Doel is dus de bevolking van Suriname, Nieuw- Guinea, enz. medische hulp te verlenen bij de vele tropische ziekten die hen soms teisteren. Helpt dus dit lijden te verzachten door Uw financiële steun. Diamanten huwelijksfeest. Maandag j.l. herdacht het echtpaar Th. Cambier-van Grol zijn 60-jarig huwelijksfeest. Deze dag is voor de oudjes, die nog heel kras zijn en zich nog helemaal niet oud gevoelen, niet ongemerkt voorbij gegaan. Er was veel belangstelling en er waren veel bloemen. Des avonds bracht de muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" een serenade. Middenstand vergaderde. Woensdag j.l. hield het voorlo- pig comité der Middenstandspartij, afd Breskens, een openbare propagandaver- gadering in zaal Roest (Hotel Schelde- zicht), welke goed bezocht was. De aangekondigde sprekers waren dhr. Toussaint en van Engh. resp. Alg. Secr. en Alg.. Voorzitter der Middenstands partij. Dhr. v Engh was door onvoor ziene omstandigheden verhinderd; in zijn plaats trad op dhr. Koster, propagandist der Middenstandspartij. - Na opening door de voorl Voorzitter, gaf deze het woord aan dhr. Koster, die door met feiten gestaafde voorbeelden het be staansrecht. der Middenstandspartij be wees. Hierna verkreeg dhr. Toussaint het woord, welke in een gloedvolle rede Heden ging van ons heen in vrede, onze lieve Man, Vader, Zoon, Broeder en Zwager, de Heer Francois Hubregt Verplanke, in de leeftijd van 43 jaar. J. VERPLANKEde Koster. DANIËL. MARIA. WILLEM. FRANS Familie VERPLANKE. Familie DE KOSTER. Breskens, 12 April 1951. Noodplan A 10. De begrafenis zal plaats hebben op Zaterdag 14 April a.s., des nam. 3 uur. op VRIJDAG 20 APRIL 1951, des avonds 7,30 uux, in het gemeentelijk ontspanningsgebouw. Na afloop GEZELLIGE AVOND. Toegang vrij.' Het Bestuur. TE KOOP: bewoond door de heer J. J. SCHER- BEIJN. Aan de verkoop zijn enkele voor waarden verbonden.^ Inlichtingen ver strekt de Burgemeester. Prijsopgaaf, in gesloten enveloppe, bij de Burgemeester in te dienen vóór 28 April a.s. Op enveloppe vermelden: Boulevard 14. 13 April 1951. DE BURGEMEESTER. met diverse cijfermateriaal en verwijzing naar genotuleerde stukken uit de 2e kamer, aantoonde, dat de afvaardiging in het algemeen van de Middenstands partij in elk officieel lichaam, zoals Ge meentebestuur, Prov. Staten en 2e Ka mer noodzakelijk is. In het hierop vol gende debat tussen dhr. Toussaint en één der aanwezigen^ kwam onomstotelijk het bestaansrecht der Middenstandspartij vast te staan. Het was,, een leerzame avond en een aansporing voor de afwe zigen hun kans te grijpen en bij een volgende gelegenheid door hun aan wezigheid begrip voor hun eigen be langen te tonen. Schipper Slis gerehabiliteerd. In een Zaterdagmorgen in het Kantongerechtsgebouw te Middelburg ge houden - besloten - tribunaalzitting kreeg de heer Siis, thans schipper van de reddingboot alhier, die na de be vrijding acht maanden geïnterneerd is geweest wegens het z.g n. aannemen van een onvaderlandslievende houding, gelegenheid verzet tegen deze maatre gel aan te tekenen. De uitspraak luidde, dat de heer Slis ten onrechte beschuldigd is, zodat hij nu het recht j heeft een verzoek tot schadeloosstelling in te dienen. PREDIKBEURTEN Zondag 15 April Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Schrale Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte Zuiderzeefonds 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Bidstond voor het gewas Hoofdplaat, 2 uur, Ds. Bergsma St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Nieuwvliet, 2 uur, Ds. van Beusekom Collecte Kerkherstel Oostburg, 14,30 uur, Ds. Fournier Retranchement, 10 uur, Ds. Fournier Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Sluis, 9,30 uur, Ds. Schrale Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. Doorn Biddag voor het gewas Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Chr. Ev&ng. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds, Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. du Fossé Retranchement, 2,30 uur, Ds. du Fossé Cadzand, 6,30 uur, Ds. du Fossé Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. Nijhuis, Gouda 3 uur, Ds. Nijhuis Iedere dag uitstel van opgave Uwer benodigde winkel-, koek- en bonbonzakken, toonbankrollen, vetpapier, enz., enz., betekent verlies als gevolg der stijgende prijzen. Geeft daarom tijdig op Wij hebben weer een kleine voorraad vetpapier aan vellen. Dorpsstraat 25 Telefoon 45 SCHOONDIJKE Foto-atelier Fotohandel Lijstenmakerij Sigarenmagazijn Boulevard-Hoek Dorpsstraat MAAK THANS UW WONING GEZELLIG MET EEN Grote sortering Bezoekt onze toonzaal Dorpsstraat 67 BRESKENS Telefoon 165 gevraagd. N.V. W. LUTEIJN Zn., Fabriek van suikerwerken, BRESKENS Maar ach, te laatKijk maar, de stakker Neemt met een grote sprong de vlucht; In plaats daarvan gaan Sam enf Jocko Een reisje maken door de lucht; De luchtballon verdwijnt terstond Achthonderd meter van de grond. 74- Sam kijkt verwonderd naar beneden; De luchtballon stijgt hoger op; De mensen daar beneden lijken Nog kleiner dan een speldeknop; Voort gaat het, uren achtereen, Hoog over bos en velden heen. Gevonden voorwerpen. i portemonnaie, i dubbele bruine rijwieltas. Inl. ter gemeente-secretarie te Schoondijke. I. 't Aod a daogen an 'n stik lekker zeumerweer gewist. Wèrm, mao toch nie van die zwaore drukkende wèimte, daor a j' ieder oögenblik onweer uut kun kriegen. Je voelden buten toch altied 'n windje. De sniejers, die bezig waoren om de tèrv' af te doen, trof fen 'et. As z' 'n keêr overènde kwao- men om ulder rik 'n bitje te laoten bekommen, voelden z' 'n lekker tochtje over ulder gezicht waoien. Vee tied om af te koelen aon ze vanzelf nie, in noe zeker nie, wan 't graon was zoó goed in staot, dat 't ost achter de zikkel weggemend wier. 's Aoves was 't al eêl lekker buten, mao daor aon d' èrbeiers, in al, da bie 't boerebe- drief betrokken is, nie veel an. Die giengen a vroeg onder de wol, wan den ander'n morgen was 't wee vroeg dag. In 't durp was 't anders. De ménsen zaoten overal buten op 'n banke, of, a tie d'r nie was, zoo mao plat op ulder achterst' op de stoepe. Zoó zaoten ze dan over van alles in nog wa te praoten, in lolletjes te ver tellen, toeda 't eêlehans doenker was, voo zoóvèr a dat in de zeumer bie moó weer meugelik is. In ze bleven mao zitten; 't was in uus zoó eêt, dat 'r geên méns klaoransie maokten om nao binnen te gaon. Toeda 't ènde- liengen al te laote wier, in d'r toch eên opstoeng mee'de boodschap: „Mór gen komt 'r weer 'n dag; 'k gaon nao de koóie". Da was 't sein; 'n oógen- blik laoter zag je dan ier in guunter de ménsen in uus gaon, in 'n kwar tiertje nog, dan was alles in de ruste. (Wordt vervolgd). P- In het gemeentelijk onttpannlngsgebouw te BRESKENS. Komt allen Zondagsdienst doktoren. Oostburg, Aardenburg, Eede: Dr. Rijk. Sluis, Cadzand, Zuidzande Dr. Staal. Breskens, Groede, Schoondijke Dr» Eggink.

De Schakel | 1951 | | pagina 3