conductrices W. Jacobs-v.Dixhoorn, Breskens 132 Firma Schippers Nauia Persconferentie Israël. P. ffOOFTMAN - BRESKENS nei dagmeisje. kantoorbediende Zie onze ruime sortering in de afdelingen Schoonmaaküfrï nieuwe lampenkap Sambo en Jocko, van een leeuw en een aap. Sc- herdacht Woensdag j.l. de dag, waarop zij vóór 50 jaar in het huwelijk traden. Er was veel belangstelling en ook veel bloemen en cadeaux. Breskens Benoeming nieuwe directeur. Aangezien van verwezenlijking der fusieplannen tussen de n.v. Stoom- tram Maatschappij Breskens - Maldeghem en Zeeuws'Vlaamse Tramweg Mij om financiële redenen voorlopig nog geen sprake kan zijn, werd het noodza kelijk geacht, dat de S.B.M. weer een eigen directeur krijgt. In verband hiermee werd met ingang van 1 April aan de directeur der ven nootschap, ir. J. F Denie, eervol ont slag verleend en in diens plaats benoemd de heer C. H. R. Grauw te Vught. Groede. Kinderlijkje gevonden. Alhier is ontdekt het weggeworpen lijkje van een pasgeboren kind. De politie heeft de zaak in onderzoek. Vismijn - Breskens Week van 25 Maart t/m 31 Maart. 37°5 kg exp. garnalen f 2,51 -f 1,13 1752 bot f 0,63 - f 0,16 247 schar f 0,73 - f 0,48 11 tong f 2,f 1,60 23 rog f 0,41 Gevonden voorwerpen. Tijdens de kermis te Groede op 26, 27 en 28 Maart 1951 zijn de navol gende voorwerpen gevonden Een bruinlederen herenhandschoen, een roodlederen damesportemonnaie met inhoud, een bruinlederen dames portemonnaie met inhoud, een zilveren schakelarmband, een dasspeld, een oor knopje met pareltje vermoedelijk imitatie, een lipstick garnituur, een bankbiljet. Inlichtingen omtrent deze voorwer pen zijn te bekomen bij Wachtmeester Rosendaal, Blekestraat A 220, Groede. Een zilveren armband, een snoer kralen (parels). Terug te bekomen bij Gebr. Cijsouw^ Kruisdijk O 161, Groede. Een zilveren halsketting, jongens broekriem, kindersandaal. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Breskens. Hoeveel radio-luisteraars telt Nederland. Het aantal aangegeven radio-ont vangtoestellen in Nederland bedroeg op 1 April 1.527.597 tegen 1.512.480 op 1 Maart. Op 1 Maart waren er 482.188 aan geslotenen op het Rijksradiodistributie- net tegen 484.006 op 1 Februari. PREDIKBEURTEN Zondag 8 April Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Schrale Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Doorn St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Nieuwvliet, 10 uur, Ds. H. W. Schutte, Brugge Collecte v/h Belg. Protestantisme Oostburg, xo uur, Ds. Fournier Retranchement, uur, Ds. Kuilman Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Sluis, 9,30 uur, Ds. Schrale Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Extra collecte voor de Kerkvoogdij IJzendijke, 6 uur, Ds. Doorn Zuidzande, 9 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur> Ds- Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds, Servaas Nieuwvliet, 10 uur, de heer Van Wijck Retranchement, 2,30 uur, Ds. Servaas Cadzand, 6,30 uur, Ds. Servaas Geref. Kerk Breskens 10 uur, de heer Vingerling, Goes 3 uur, de heer Vingerling Voor de eerste maal neemt Israël met een collectieve inzending aan de Utrechtse Jaarbeurs deel. Ter gelegen heid van deze gebeurtenis werd heden een bijeenkomst belegd, waar Dr. Justic, ADVERTENTIES Hiermede betuigen wij onze dank voor de zeer vele bewijzen van mede leven, ontvangen na het heengaan van onze lieve TAN N IE. Familie VERDUIJN. Breskens, April 1951 Dorpsstraat 126 Telefonisch aangesloten onder nummer Dorpsstraat 54 HET JUISTE ADRES voor Kruidenierswaren Specialiteit in Kaas, enz, Gevraagd tegen i Mei a.s. Zich aan te melden bij mevr. VROON Maarleveld, Dorpsstraat 76, Breskens. Gevraagd voor direct flinke mnl. of vrl. Sollicitaties aan F. A. L. VROON, Dorpsstraat 76, Breskens. Terstond gevraagd bij de S B.M. met standplaats Draaibrug. Aanmel dingen ten kantoreHaven, Breskens of te Draaibrug. hoofd van de collectieve inzending en secretaris van de Vereniging van Con- fectieindustrieën in Israël, enige bijzon derheden vertelde over de ontwikkeling van deze vrij jonge industrie, die reeds aan 7000 personen werkgelegenheid verschaft en naar een groot aantal landen exposeert. In het eerste halfjaar van 1948 nam Nederland de derde plaats in op de lijst van Europese landen, die aan Israël leverden. Medio 1949 stond Nederland op de zesde, in het midden van 1950 op de vijfde en tenslotte tegen het einde van dit jaar wederom op de 6e plaats. De credietverlening van Frankrijk en België bracht in 1951 een grote verandering teweeg. De totale import van Israël vertoont ech ter een stijging en ook de import uit Nederland was in 1950 enige millioenen guldens hoger, dan het jaar daarvoor. Aan de andere zijde mag echter niet worden vergeten, dat de concurrentie op de markt is toegenomen. Dit deelde de consul van Israël, de heer Yehuda Nassie mede, die de heer Justic in leidde. De heer Nassie wees er op, dat Nederland reeds een stevige positie heeft op de snel-expanderende markt. Israël vraagt meer schepen, vissers vaartuigen, visserijbenodigdheden, mo toren, machines, tele-communicatie en electrische uitrustingen, chemicaliën, vee en meer hulp bij het aanleggen van haveninstallaties en vliegvelden. Israël neemt nu aan de Jaarbeurs deel om enige artikelen te tonen, waar mede zij de importen zal kunnen be talen. Het laat echter alleen zijn Zon dagse kleren zien, ditmaal zowel let terlijk als figuurlijk bedoeld, omdat hier alleen textiel wordt getoond. Een volgende maal hopen wij met een vol lediger collectie uit te komen, aldus de heer Nassie. De heer Justic deelde voorts mede, dat ongeveer 150 fabrikanten zich in Israël toelegden op de vervaardiging van confectieartikelen, waaronder da meskleding, mantels, blouses, tricotage, herenkleding, kinderkleding, regenjas sen en bont. Deze fabrikanten zijn ver enigd in „Union of Fashion Industries". Ter beurze wordt de confectieindustrie vertegenwoordigd door de Silat, de officiële exportorganisatie van boven genoemde Unie. De textielindustrie is ter beurze aanwezig in haar export organisatie Mitex. Deze industrie om vat spinnerijen, weverijen en ververijen; duizenden vakarbeiders vinden hierin werkgelegenheid. Ondanks de grote immigratie be staat in Israël geen werkeloosheid. De grootste vraagstukken liggen bij de be huizing, de kleding en de voedselvoor ziening, welke alle culmineren in de handelsbalans. De import is zeven maal zo groot als de export. Israël moet daarom ten koste van alles de export vergroten, vandaar dat zij thans ook Dames- en Bakvismantels Sportjackets voor dames, Mantelcostuums heren en kinderen Blouses Rokken Opknooppakjes Zomerjaponnen Overjasjes (effen en gebloemd) Plusfourcostuums Meisjesmantels en -jurken Sportcostuums Dameshoeden Regenkleding, enz. MAAK THANS UW WONING GEZELLIG MET EEN Grote sortering Bezoekt onze toonzaal Dorpsstraat 67 BRESKENS Telefoon 165 M||M| fülMi 72. Maar Jocko stuurt de auto verder, Ze rijden spoedig uit de stad, En snorren voort langs veld en wegen, Tot Sam opeens roept: „Wat is dat??" Ze zijn gekomen aan een veld, Waar 'n luchtballon is opgesteld! O jongens, wat een consternatie! Het hele feest is eensklaps uit Men gilt, men vlucht naar alle kanten, Op 't zien van Sambo's leeuwensnuït! Ook de ballonman past er voor, Snijdt één, twee, drie, de touwen door te Utrecht vertegenwoordigd zijn. De confectieindustrie exporteert reeds naar Zwitserland, België, Denemarken en Zweden en Finland. Van de V.S. en Canada zijn orders in tricotage en dameskleding ontvangen. De confectieindustrie exporteert reeds naar Zwitserland, België, Dene marken en Zweden en Finland. Van de V.S. en Canada zijn orders in tri cotage en dameskleding ontvangen. De confectieindustrie is in handen van fabrikanten, atkomstig uit Centraal Europese landen en staat daarom in sterke mate onder invloed van de cen traal Europese stijl. Speciale aandacht wordt besteed aan de afwerking, zodat de producten uit Israël steeds naar de nieuwste mode v/orden aangeboden. Teneinde aan de wensen van de afne mers zoveel mogelijk tegemoet te ko men, is een speciale commissie van onderzoek ingesteld. kunnen geleverd worden door Firma SMOOR DE HULSTER. Breskens.

De Schakel | 1951 | | pagina 3