vogels en rattengevaar voor de mens dreigen, als men het voedsel op de grond deponeert. EEN VONDST v. h. Verbond v. Veilig Verkeer Wij ontvingen van het „Verbond voor Veilig Verkeer," Centraal Bureau Servetstraat 5, Utrecht, een „Voor rangsstrip/Bordenklapper" met het ver zoek, deze uitgave onder de aandacht van onze lezers te willen brengen. Wij doen dit gaarne, aangezien wij deze uitgave ook echt als een vondst be schouwen. De „Voorrangsstrip/Bordenklapper' bestaat uit 2 boekjes in één omslag, waarop aan de ene zijde staat vermeld: „Voorrangsstrip," waarin de regels van voorrang zijn opgenomen, omdat deze over 't algemeen maar zeer op pervlakkig worden gekend. Aangezien de ervaring heeft geleerd, dat de ge schreven regels slecht tot het grote publiek spreken, zijn alle gevallen van voorrang met overzichtelijke tekeningen verduidelijkt. U draait vervolgens de Strip om en U heeft een nieuw boekje, met als op' schrift: „Verkeers-Bordenklapper," be vattende in overeenstemming met het Wegenverkeers-Reglement, alle geldige verkeersborden, -bakens en -lichten in de originele kleuren, alsmede de tekens van de verkeerspolitie. Het is een buitengewoon handig boekje voor hen, die een bepaald bord snel willen opzoeken om daar de be tekenis van te weten. Het is in de boekhandel verkrijgbaar tegen de prijs van f 0,75, of tegen storting van het verschuldigde bedrag op gironummer 240759 van het Verbond voor Veilig Verkeer, Utrecht. Voetbal. Het is de laatste paar weken weer hope loos mis met de afwerking van het voetbal programma. Met de Pasen kon er in onze derde klasse D zelfs geen enkele wedstrijd doorgaan en Zondag j.l. werd er alleen in Souburg een modderballet gehouden. Met dat al nadert de zomer en wanneer men dan ziet dat b.v.b. Breskens nog 7 wedstrijden moet spelen, kan* het niet anders of hier wordt voetbal een zomersport. Met dat al, zijn er nog steeds geen beslissingen gevallen in onze afdeling. De Zeeuwen omzeilde een lastige klip door in Souburg van R.C.S. met 31 te winnen, waardoor deze Vlissingers weer aan de kop zijn gekomen, alleen dank zij twee meer gespeelde wedstrijden. Middelburg staat er gunstiger voor, omdat deze club twee ver- liespunten minder heeft. Maar Middelburg moet nog bij De Zeeuwen op bezoek, zodat de kans op een gelijk eindigen niet uitgeslo ten is. Daar Middelburg nog vier en De Zeeuwen nog 2 wedstrijden moet spelen, zal het dus nog wel even duren, aleer de beslis sing bekend zal zijn. Dan nog promotiewed strijden, zodat ook hier menig zweetdruppeltje gelaten zal worden. Ook aan de staart is nog volop spanning. Breskens kan Zondag a.s. wat meer in vei ligheid komen, wanneer van Oostburg wordt gewonnen en Oostburg zal ongetwijfeld ook wanhopige pogingen doen om Bres kens te kloppen, omdat alsdan nog niet alle hoop is verloren. De stand is nu: De Zeeuwen Middelburg Odio Nieuw Borgvl Meto R.C.S. Biervliet Zeelandia Aardenburg Breskens Oostburg „Hier steek eens op, jongen ze zijn weer goed Hè, iedereen was aangedaan, maar nu was hij zijn ge voelens weer geheel meester en lachend nam hij een sigaar, beet de punt er af en even later zat hij breeduit in de club te roken en keek lachend naar al die bekende en onbekende gezichten: Daar had je tante Fien en oom Bert.. En de nichtjes Suus en Winnie En vader's procuratiehouder De Heus, nog grijzer geworden dan toen hij wegge gaan was, vier jaar geleden En daar Joop, zijn jongere broer, ook al in uniform O ja, hij was immers in Breda Een der dienstmeisjes kwam met koffie en koek rond. En daar kwamen nog meer kennissen en collega's van vader binnen. De salon was eivol en het leek wel, of er steeds meer men sen kwamen. Maar moeder zat naast hem, met verheerlijkt gezicht en de trots om haar oudste zoon was op haar gelaat te lezen Tante Fien, bedrijvig en druk als altijd, drong zich door de volte heen en kwam naar haar neef. Ze ging op 18 12 4 2 76—25 28 16 13 0 3 5°—14 26 16 9 2 5 33—26 20 15 8 1 6 38—36 17 17 7 2 8 43—43 16 15 7 1 7 31—34 15 17 6 2 9 31—38 14 15 4 5 6 30—45 13 19 5 2 12 30—64 12 13 3 2 8 23—42 8 15 2 3 10 2240 7 Tweede klasse B. In deze klasse was het Zondag voor Vlis- singen, dat zelf niet speelde, een goede dag, omdat R.K.C. in eigen huis gedecideerd ge klopt werd door R.A.C. (25). Hierdoor heeft Vlissingen twee punten voorsprong op R.K.C., terwijl ook Rood Wit, dat van Alliance ver loor (21) nog allerminst in veiligheid is. Zondag a.s. kan hier de beslissing vallen. R.K.C. krijgt n.l. bezoek van de kampioenen Dosko en Vlissingen van Moe. Mocht R.K.C. verliezen en Vlissingen winnen of gelijk spe len, dan moet R.K.C. degraderen. Zover is het echter nog niet en Vlissingen zal er goed aan doen, om Zondag alles te geven. De stand is hier: Dosko 17 15 1 1 7021 31 Desk 17 7 5 5 2925 19 Internos 18 8 3 7 2729 19 Moe 17 8 2 7 29—25 18 Alliance 18 7 3 8 3438 17 R.A.C. 16 7 2 7 2625 16 Goes 16 6 3 7 3342 15 Rood Wit 17 4 5 8 2938 13 Vlissingen 16 5 1 10 2434 11 R.K.C. 16 3 3 10 19—43 9 Terneuzen is kampioen. In de derde klasse E. is zowel met Pasen als Zondag het programma bijna geheel afge werkt kunnen worden en daardoor is er hier meer tekening in de strijd gekomen. Terneu zen behaalde door een o3 overwinning bij Virtus Zondag het kampioenschap en wel ongeslagen. Zeer zeker een mooie prestatie, waarover in Terneuzen veel vreugde is. De kans is dus groot dat Terneuzen het tweede klasserschap zal heroveren. Onder aan de ranglijst duurt de spanning voort. Ria zal de dans niet meer ontlopen en degradeert dus naar de vierde klasse. Wie dat lot zal delen, is echter nog een vraagteken. Sluiskil werkte zich door twee fraaie overwinningen prachtig omhoog, maar is nog niet veilig. Ook R.K.F.C. is nog in gevaar, maar het slechtst is de po sitie van Steen, dat een kostbaar puntje aan Ria verspeelde. De stand luidt nu: Terneuzen 17 15 2 o 5715 32 Axel 18 8 6 4 49—41 22 Virtus 16 9 3 4 4029 21 B S.C. 19 9 3 7 51—40 21 V.E.S 19 9 3 7 52—44 21 Corn Boys 16 8 o 8 4440 16 Clinge 17 6 3 8 3241 15 Sluiskil 17 6 1 10 3947 13 R.K.F.C. 17 6 o 11 39—48 12 Steen 18 4 4 10 3253 12 Ria 16 o 5 11 20—57 5 In de vierde klasse G werden de laatste twee weken geen wedstrijden gespeeld. Insider. Rijkspostspaarbank. Aan het Postkantoor Breskens en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand Maart 1951 inge legd f 82499,39, terugbetaald f178917,43 Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nr. 22188. Plaatselijk Nieuws Cadzand. Toneelvereniging. De toneelvereniging „Cadzandria" hield in het café van de heer H. Allaart alhier haar jaarlijkse algemene vergadering. De vergadering werd ge opend door de voorzitter, de heer S. Masclee, die alle aanwezigen hartelijk welkom heette. Vervolgens bracht de secretaris het jaarverslag uit over 1950, waarna de penningmeester verantwoor ding deed van zijn beleid. Er was een batig slot van f 356,15. Verder kwa men er verscheidene huishoudelijke aangelegenheden ter sprake. Besloten werd dit jaar mee te spelen in de tweede afdeling van het toneelconcours in West Zeeuwsch-Vlaanderen. In de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden S. A. Masclee en A. Vasseur herkozen, terwijl de heer A. Vasseurde Lijser penningmeester werd in de plaats van de heer A. VasseurWage, die als commissaris in het bestuur blijft. de rand zitten van de clubfauteuil, gaf hem een klap op zijn schouders en commandeerde kort en bondig: „Ver tel eens wat". Maar vader zei beslist, voor Kees had kunnen antwoorden: „Laat die jongen nu even met rust. Hij is net thuis. Later zal hij nog genoeg gelegen heid hebben om van zijn wedervaren in Indië te vertellen". Ja, vader had het nog over Indië. Vader was immers nog een van de oudere generaties, die zelf in zijn jonge jaren een tijd op Java had gewerkt Genietend dronk hij van zijn koffie. Na zoveel jaren weer een lekker bakje thuis. Heel wat anders dan wat hij daarginds te drinken gekregen had. Zelfs in de soos konden ze niet tip pen aan de koffie thuis Er werden gebakjes geserveerd en moeder, zijn smaak kennende, koos er een voor hem uit. Even beroerde haar hand de zijne en ontmoetten hun blik ken elkaar. Moeder bleef toch altijd moeder Maar ze was grijzer ge worden. Och ja, hoe kon het anders: eerst vijf jaren oorlog, daarna bijna Hoofdplaat. Vergadering muziekvereniging. De muziekvereniging „Oefening baart Kunst", alhier hield onder voorzitter schap van de heer A. Temmerman haar jaarvergadering. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat er een nadelig saldo is van f 113,04. Als bestuurslid werd bij ac clamatie herkozen de heer G. Termotte. In verband met een voorstel tot op richting van een instrumentenfonds, werd besloten om door vrijwillige bij dragen geld bij elkaar te brengen. Aan het jaarlijkse potverteren zullen in het vervolg nu ook de jeugdige werkende leden mee mogen doen, in dien zij de wekelijkse contributie van 20 ct. betalen. 55-jarig huwelijksfeest. Heden herdenkt het echtpaar Th. van Waes M. S. van Waes- Steijaert de dag, waarop zij voor 55 jaar alhier in het huwelijk traden. IJzendijke. Nieuwe uniformpetten. Het muziekcorps „Geduld Overwint" alhier heeft van het Gemeentebestuur, als blijk van erkentelijkheid voor de vele successen in het afgelopen jaar behaald, nieuwe uniformpetten gekre gen. Burgemeester v. Bönninghausen overhandigde dit geschenk met een toepasselijk woord. De heer Doens, voorzitter van „Geduld Overwint," sprak woorden van dank. Schietwedstrijd. Alhier werd een schietwedstrijd gehouden op de liggende wip bij de heer A. Groosman. Em. v. Hecke te Bouchaute wist de hoogvogel te schieten; ie zij vogel Ed. Buijsse; 2e zijvogel L. Bonte, Philippine; ie kal Arn. Dellaert; 2e kal Ed. Buijsse; hoogst aantal vogels: Cl. du Puy. De winnaars zonder vermelding van plaatsnaam, zijn uit deze gemeente. Oostburg. Aanbesteding. Vanwege Wederopbouw Boerderijen werd vorige week Donderdag in café de Vuijst alhier aanbesteed het bouwen van een landbouwschuur en wagen schuur met daarbij behorende werken voor de erven De Bruijne alhier. Ingeschreven werd als volgt: Fa. W. Focke, Zuidzande f 58.094, Fa. A. J. v. Lare, Zuidzande - 57.094, Fa. F. Morel, Oostburg - 56.325, Fa. F. J. Petri, Vlissingen - 53.680, Fa. P. I. Simpelaar, O'burg - 49.000, Fa. Gebr. Visser, Breskens - 46.600, Het werk is aan de laagste inschrij vers, Fa. Gebr. Visser te Breskens, gegund. Tafeltennis. De Oostburgse tafeltennisclub kreeg IJzendijke op bezoek. De gasten bleken veel sterker en zo werd Oost burg verslagen met 5—22. Eede Aanbesteding. Door architect L. A. J. van Dongen te Sluis is aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor rekening van de heer R. Reijniers, alhier. Ingeschreven was als volgt A. Standaert en Zn., Eede f 21.260, Standaert de Noyer, Eede f 20.900, H. J. v. d. Eisen, Sluis f 19.420, H. Leenknecht, Aardenburg f 18.770, vier jaren haar oudste zoon missen Tegen twaalven verdwenen de meeste kennissen. En Kees was daar dankbaar voor. Niet, dat deze belangstelling hem geen goed gedaan had. Integendeel. Hij vond het pretiig, dat er zoveel mensen waren geweest en al had hij een beetje pijn in zijn rechterhand van het in ontvangst nemen van gelukwensen en welkomstwoorden, die dan vergezeld gingen van een stevige handdruk, nu was hij toch blij, dat het wat rustiger werd. Het dienstmeisje was al aan het opruimen. Alleen oom Bert en tante Fien bleven. Ja, die zouden niet blij ven. Als er wat te doen was in de familie, was zij er het eerste bij Tijdens de maaltijd vertelde Kees zo het een en ander van zijn diensttijd, eerst op Java, daarna op Sumatra en ten slotte weer op Java. Van de beide polionele acties, de bezetting van Djokja vanuit de lucht en van de mensen, die daar woonden. Vader, bekend in de omgeving van Djokja, waar hij zelfen- kele jaren had gewerkt, vroeg bizonder- heden en Kees antwoordde, voor zover hij een antwoord wist. Biervliet Ongeval. In haar woning kwam mevr. C. P.- de S. op zo ongelukkige wijze uit te glijden, dat zij haar voet brak. Dr. Hage, die de eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Oostburg noodzakelijk. Nieuw raadslid. In de vacature-De Vogelaar is als raadslid benoemd verklaard de heer A. C. de Meijer. Uitnodiging. Ook de Koninkl. Harmonie al hier heeft een uitnodiging ontvangen voor het muziekconcours te Dour (België). Breskens. Vergadering Volksonderwijs. Dinsdag j.l. hield de Afd. „Breskens" van Volksonderwijs zijn jaarlijkse alge mene vergadering. De voorzitter gaf een kort overzicht van de werkzaam heden over het afgelopen jaar. Het leden-aantal dat bij de wederoprichting pl.m. 60 bedroeg, is inmiddels gestegen tot 140. Dit is het resulaat van de propaganda, die gevoerd is op uitvoe ringsavonden en ouder-bijeenkomsten, terwijl daarnaast de heer J. Keijmel, bestuurslid, door huisbezoek 15 nieuwe leden wist te werven. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat de finantiën er goed voor staan. Op verzoek van de voor zitter controleerden twee leden de geldmiddelen en bevonden alles in goede orde. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden, t.w. de heren F. Koster, voorzitter, R. v. Quekelberghe-Faas en E. Bonamie, werden bij acclamatie herkozen, terwijl tot leden van de kas- commissie werden benoemd de heren J. de Groote en A. v. d. Velde-Jacobs. Bij het punt propaganda gekomen, werd door de voorzitter nogmaals ieders medewerking ingeroepen en er op ge wezen dat men in het a.s. najaar er op mag rekenen, dat een Kinderuitvoe ring zal worden georganiseerd, waar voor het hoofd der school en leden van het personeel hun volle medewer king hebben toegezegd. De hoop uitsprekend dat dit moge bijdragen tot de groei van de afdeling, sloot de voorzitter de vergadering. Uitvoering. Hedenavond geeft de Chr. Zang vereniging „God is mijn lied" een uit voering in het gemeentelijk ontspan ningsgebouw. De zangnummers zullen worden afgewisseld door samenspraak, tableau, enz., terwijl ook het mannen koor zijn medewerking verleend. Zie verder de advertentie. Granaat gavonden. Op de haven, bij het scheeps werfje van de Gebr. de Klerck, is een granaat ontdekt. Ook bij de Vismijn zijn dergelijke projectielen gevonden. De hulpverleningsdienst is gewaar schuwd. Schaken. De schaakvereniging alhier speelde in Oostburg een vriendschappelijke wedstrijd tegen de schaakvereniging aldaar. De uitslag was 55. Schoondijke Gouden huwelijksfeest Het echtpaar C. de Kraker-de Putter Moeder zat meestal maar stil te luisteren en zorgde er voor, dat hij niets te kort kwam. Ja, zo was moeder altijd geweest. Maar hij liet alles zich goed smaken en deed de feestmaaltijd alle eer aan. 's Avonds zouden er andere familie leden komen en kennissen. Alsmede enkele buren. Maar vader vond, dat de middag in intieme kring zou worden doorgebracht en toen de thee kwam, nam Kees een stoel en ging bij zijn moeder in het hoekje bij het raam zit ten. Ze begreep hem onmiddellijk Was hij niet haar oudste? En was hij niet altijd met zijn nieuwtjes, vreugde en leed het eerste bij haar gekomen? ,,Nog wel eens wat van Eefje ge hoord, moeder?" vroeg hij zacht. Ze keek hem met haar zachte grijze ogen aan en streek hem even over zijn bruine, verweerde wang. „Je bent haar dus nog niet vergeten, jongen Hij schudde, een beetje mistroostig, zijn hoofd. „Hoe zou ik? We hebben toch van elkander gehouden? We heb ben elkaar toch immers trouw beloofd?" (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1951 | | pagina 2