ZEEUWSE SPAARBAI GESLOTEN ZIJN van 2> ben als eigenaar van Rozenoord de geldelijke zorgen en garanties. Dat is een te respecteren verantwoordelijkheid. De gang van de tijd doet vrezen, dat de zorgen eerder groter dan kleiner zullen worden, de algemene zorgen namelijk. Met volle overtuiging doen we dan ook een beroep op ieder particulier om de diaconieën te steunen door hun giften voor Rozenoord. Ze doen er een menselijk en Gode welgevallig werk mede. Het publiek is in het algemeen wat flegmatisch het komt moeilijk in be. weging en wekt desondanks toch vol doende vertrouwen om op onze weg voort te gaan. Binnenkort zullen we het u gemakkelijk maken door een huis-aan-huis-bestelling per post, die u portvrij kunt terugzenden, na uw opgaven te hebben ingevuld of aange geven. Hoe moeilijker de tijden worden, hoe meer wij juist uw steun behoeven Wil dat bedenken Namens het bestuur, M. Maas, Biervliet - Giro Verantwoording Vorig totaal f 312,50 N.N. te Biervliet f 2,50 E. d. S.-v. d. L., Wassenaar f 10, Met vriendelijke dank Totaal f 325, Voetbal. Hoewel ook ditmaal de regen als spelbre ker trachtte op te treden, bleken onze Zeeuwse voetbalvelden gelukkig bespeelbaar, uitge zonderd het terrein van R.C.S. Dat was maar gelukkig, omdat de competitie toch reeds lang zal duren. Zo moet Breskens nog 7 wedstrijden spelen en een ieder kan uitreke nen dat deze club niet voor de zomer gereed zal zijn. Intussen is dat feitelijk een onge zonde toestand, wanneer men ziet, dat Aar denburg nog slechts één wedstrijd moet spe len. Zou Aardenburg deze laatste wedstrijd (uit tegen Oostburg) verliezen, dan is er voor clubs als Zeelandia en Biervliet geen enkel gevaar meer, met het gevolg, dat de tegen stand van deze clubs niet zo groot meer zal zijn. De resultaten van Zondag waren zowel voor Oostburg als Breskens weer weinig be moedigend. Aan de kop bleef de spanning voortduren. De uitslagen waren n.l.: Nieuw BorgvlietDe Zeeuwen 24; Mid delburgOostburg 1o; AardenburgZee landia 22; BreskensBiervliet 12. De Zeeuwen omzeilden een lastige klip, daar Nw. Borgvliet op eigen terrein moeilijk te overwinnen is. Dat was tot voor Zondag slechts aan Middelburg gelukt. Middelburg won weliswaar van Oostburg, maar deze over winning was maar heel pover, waaruit moge blijken dat Oostburg goed partij heeft gege ven. Aardenburg veroverde één puntje in een wedstrijd waarin de thuisclub sterker was, doch het geluk aan de zijde van Zeelandia was. Ook Breskens was zeker niet de mindere van Biervliet, maar het maken van doelpun ten is nu éénmaal het zwakste gedeelte van Breskens. En daar de voorhoede van Biervliet de kansen beter wist te benutten, ging de winst naar de haringkakers. De stand luidt nu: Middelburg 16 13 o 3 5014 26 De Zeeuwen 17 11 4 2 7324 26 Odio 16 9 2 5 3326 20 Nieuw Borgvliet 15 816 38 19 17 Meto 17 7 2 8 4343 16 R.C.S. 14 7 1 6 30—31 15 Biervliet 17 6 2 9 3138 14 Zeelandia 15 4 5 6 3045 13 Aardenburg 19 5 2 12 3064 12 Breskens 13 3 2 8 2342 8 Oostburg 15 2 3 10 2240 7 Vierde klasse G. P.S.K.E.M.M. 15; RoburIerseke 3—0; HulstHoofdplaat 11o. De lui uit Philippine zijn er de laatste weken finaal uit en zakten thans, door de grote nederlaag tegen E.M.M., naar de vierde plaats. E.M.M. mocht dit niet meer baten, daar Hulst onbereikbaar is geworden. Alleen Robur heeft nog een klein kansje, maar dan moet Hulst de twee laatste wedstrijden ver liezen en Robur de twee laatste wedstrijden winnen en dat lijkt wel een onmogelijkheid, zodat wij het feest in Hulst verwachten. De stand luidt nu: Hulst 14 11 2 1 7315 24 Robur 14 10 1 3 58—22 21 E.M.M. 14 9 1 4 5232 19 P.S.K. 13 8 1 4 42—29 17 IJzendijke 11 2 5 4 1721 9 Hontenisse 13 4 1 8 3246 9 Ierseke 10 3 2 5 2723 8 Hoofdplaat 13 3 1 9 20—54 7 Patrijzen 12 o o 12 1186 o Insider. Breskens—Biervliet 12 Met een sterke Zuid Westen wind inde rug heeft Breskens een enigzins overwicht, maar de veelvuldige aanvallen gaan deels door slecht plaatsen en te zachte schoten te niet. Na 43 min. spelen weet Biervliet de leiding te nemen o1. M.i.z. een zuiver off-side punt. Met deze stand komt de rust. De tweede helft is nog maar pas begonnen of de Breskense keeper moet alle zeilen bijzet ten om z'n doel schoon te houden. De achterhoede weet ook de twee zeer ge vaarlijke corners van Biervliet af te weren. Van een misverstand in de Biervlietse achter hoede weet Steijaert te profiteren 1 1. Kort daarop pingelt de linkshalf van Breskens te veel en raakt de bal kwijt. Voor dat de keeper weet wat er aan de hand is ligt de bal in het net 12. Met nog wat middenveldspel komt het einde- voor die tijd trouwt, geef het haar dan op de avond voor haar huwelijk. Het is het enige huwelijksgeschenk dat ik haar geven kan - en het kost me meer dan je kunt begrijpen om het haar te geven". (Slot volgt). „MIRIAN". Na tien weken van studeren,. Van veel oefenen en leren, Bracht men wat amusement In onze Gemeente-tent. 't Was er wat een leuke boel En de baten voor een doel, Om de ziekten te bestrijden Van de mensen die veel lijden; Ik bedoel: voor 't Groene Kruis, Wat men kent in ieder huis. Want een ieder, groot of klein, Weet, wanneer er zieken zijn, Zeg gerust Uw noden maar Dan staat de Zuster voor U klaar. Wat kan men dan nu nog wensen,. Als men ziet dat er nog mensen, Zonder zelf te profiteren Voor zo'n doel gaan musiceren? Daarom, Mirian en Thalia, Hopenlijk doen meer U na! J- PR EDIK BEURTEN. Zondag 25 Maart (In bijna alle diensten Paascollecte) Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Schrale Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 9,30 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 2 uur, Ds. Schopenhauer St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Nieuwvliet, 2 uur, Ds. Wiebosch Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Retranchement, 11 uur, Ds. ten Cate Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Sluis, 9,30 uur, Ds. Schrale Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. Doorn Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg' Goede Vrijdag, 19,30 uur, Ds. Nolthenius Bediening H. Avondmaal ie Paasdag, 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, de heer de Bruijne Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. Heida, Vlaardingen 3 uur, Ds. Heida Voorbereiding H. Avondmaal 2e Paasdag geen dienst 2e Paasdag (Behalve in Groede in alle diensten Paascoll.) Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Groede, 10 uur, Eerw. Heer de Visser Schoondijke, 10 uur, Ds. Doorn Sluis, 10 uur, Ds. Schrale IJzendijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Plaatselijk Nieuws Hoofdplaat. Eervol ontslag Aan de besteller ie klasse der P.T.T. J. H. Vlaeminck alhier is wegens ziekte per 2 Juni 1951 eervol ontslag verleend. Schoondijke. Vergadering. Dinsdag j.l. hield de Rederijkerskamer „Nut en Genoegen" alhier haar algemene verga dering. De voorzitter, dhr. Jac. Tellier, sprak het openingswoord, waarna de notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en goedgekeurd. Daarna volgde rekening en ver antwoording. Voor de kascommissie werden gekozen de heren A. de Klerk en P. Hu- bregtse, terwijl »ls bode werd benoemd dhr. Jac. Brugge. Hierna volgde bestuursverkie zing, wegens periodieke aftreding van de heren J. A. de Hullu, A. Verhage, W. Ver sprille en een vacature. Gekozen werden J. A. de Hullu, A. Verhage, M. Goedhals en A. P. de Roo. Laatstgenoemde zal als regisseur op treden. Schoorsteenbrand. Gistermorgen pl.m. 5.30 u. werd in de gemeente brandalarm gemaakt. Toen de brandweer uitrukte en ter plaatse kwam, bleek het een schoorsteenbrand te zijn bij de heer J. V. aan de Steenoven. Door een gat in de schoorsteen te maken, was men het vuur spoedig meester en kon de brandweer weer inrukken. Oostburg. Winkeliersvereniging. Het Bestuur der Winkeliersvereniging al hier ontving vele tevredenheidsbetuigingen over de gehouden reis naar Tilburg. Reeds vele personen hebben gevraagd of er binnen kort nog eens zo'n dergelijke reis zal plaats hebben, daar zij dan hier gaarne voor in aanmerking zouden willen komen. Over deze vraag kan het bestuur nog geen mededelin gen doen. De gemaakte foto's zijn klaar en kunnen gratis worden afgehaald bij de secretaris, de heer P. A. v. d. Plas. Cadzand Vergadering V. V. V. Dat bovengenoemde vereniging voor de gemeente van groot belang wordt geacht, bleek wel uit de grote belang stelling voor de algemene vergadering, welke gehouden werd in het café van de heer Allaart. Door verhindering van de voorzitter leidde de secretaris de vergadering die een overzicht gaf over het afge> lopen jaar en tevens mededeelde, dat de vooruitzichten voor dit jaar wel zeer gunstig zijn, gezien het grote aan tal aanvragen om pensionruimte, dat nu reeds meer dan het dubbele be draagt van het vorig jaar. De secre taris zal de pensionhouders bezoeken teneinde over de nodige gegevens te beschikken. Na de rekening en verantwoording door de penningmeester werd overge gaan tot aanvulling van twee vacatures in het bestuur, ontstaan door het be danken van de voorzitter, de heer D van Male en het bestuurslid de heer G. Beun. In hun plaats werden geko zen de heren P. A. Vermeulen als voorzitter en B. Steenhart, bestuurslid, Uitvoerig werd gesproken over het voeren van de propaganda, o.m. ook over de mogelijkheid tot het uitgeven van wandelkaarten. Onder de gasten van vorig jaar zal een enquête worden gehouden omtrent hun bevindingen, terwijl het bestuur werd gemachtigd naar behoefte uit stapjes per autobus te organiseren naar Brugge, Brussel, enz. Het vraagstuk der contributieverho ging zal op een volgende vergadering nader worden bezien. De burgemeester, die als ere-lid aan wezig was, beantwoordde vele vragen betreflende aangelegenheden, die van groot belang zijn voor het vreemde- lingenbezoek, terwijl reeds vroeger een onderhoud had plaats gehad in verband met het opruimen van het strand, enz, Breskens. Droevig ongeval. In de Dorpsstraat alhier werd Maan dagmiddag het 8-jarig meisje T. du B. door een auto gegrepen en zwaar gewond. Het kind liep met haar vriendinnetje achterom een juist passerende auto en werd door een uit de tegenovergestelde richting komende jeep ge grepen. Dr. v. d. Maas, die onmiddellijk ter plaatse was, liet het slachtoffertje, dat zwaar gewond was, naar het St. Antonius ziekenhuis te Oostburg vervoeren, waar het in de loop van de nacht is overleden. Gistermiddag werd het stoffelijk overschot, onder zeer grote be langstelling, op de Algemene Begraafplaats alhier ter aarde besteld. Dammen. - Bij de onderlinge-damcompetitie alhier, behaalde de heer A. Wisse het club-kam pioenschap en als tweede eindigde de heer W. Luteijn. Hierdoor kwamen beiden in 't bezit van een medaille. Veel succes! Deze woorden schreven wij onder het artikel in „de Schakel," waarin wij de op richting der accordeonclub aankondigden ge naamd „Mirian". En een succes is het bij de eerste uitvoering Woensdagavond in alle op zichten geworden. Een succes voor „Mirian" en een succes voor het Groene Kruis te Breskens. Eén roep was er van de zijde van het zeer, zeer talrijke publiek dat de zaal vulde: „Wat een gezellige avond. HET WAS KNAL!" De band welke onder leiding stond van de heer K. van Veen gaf een programma dat klonk als een klok en wie dit groepje hoorde kon zich niet indenken, dat dit resultaat be reikt werd na amper twee maanden oefening. Als conferencier trad op de heer J. Bruijnooge, welke eveneens met voldoening op deze avond kan terugzien. Voeg daarbij de medewerking der leden van de toneelvereniging „Thalia," welke met enkele zeer humoristische schetsen de gehele zaal somtijds deden brullen van het lachen en de goede roep welke van hen uitgaat alleszins bevestigden, dan herhalen wij„h e t was knal!" Dit was nu eens een echte ouderwetse Breskense avond. Knus en echt gezellig, zo als dit voor de oorlog hier schering en in slag was. Het liedje gemaakt over het Groene Kruis en voorgedragen door twee dames, met refreinzang door de gehele band, was een volledig succes. Bij de spraakwaterval (intus sen ook een succes) bleek hoe moeilijk het is, al is het ook maar twee minuten, te vul len over een onderwerp welke men niet vol doende beheerst. Dit kwam zeer tot uiting over het opgegeven onderwerp: „Wat weet gij van het Groene Kruis?" En het was wel juist opgemerkt door de heer Carels, voorzitter van het Groene Kruis, toen hij na afloop woorden van oprechte dank sprak tot de medewerkers van deze avond, hen tevens een bloemenmand aanbiedend en het publiek de raad gaf enige jaren be stuurslid van het Groene Kruis te worden. Dan zouden de sprekers in de spraakwater val voorzeker wel in staat zijn bij een derge lijk onderwerp vlot en zonder haperen een uur en als het moest wel een dag, te praten over het onderwerp dat ons allen zo zeer ter harte moet gaan, n.l.: de Volksgezond heid. Vergadering voetbalvereniging. Op Vrijdag j.l. hield de v.v. „Breskens" zijn jaarvergadering in de zaal van de heer Valk. De voorzitter opende met een woord van welkom en sprak zijn tevredenheid uit over de opkomst. Hierna verleende hij het woord aan de secretaris voor het voor lezen der notulen en voor het jaarver slag. De vereniging telde 1 Jan. 1951 117 werkende leden, waarvan 16 ju- Wegens verplaatsing van het kantoor naar M A R K T 15 te C zal het kantoor Oostburg, alsmede zltdage tijdvak te houden, Daarna worden de spaarbankzaken voi Nutsspaarbank-Middelburg, B onder dagelijks beheer van J. A. BOIDIN, Assur Rentevergoeding tot f5000,— 2lU Dagelijkse renteberel GELDEN OP EERSTE HYPOT nior-leden. Verder vermeldde het nog de eindresultaten der competitie en gaf voorts een boeiende weergave van het wel en wee der vereniging. De voorzitter dankte de secretaris dan ook hartelijk voor de wijze, waarop hij zich van zijn taak gekweten had. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek het totaal aan inkomsten f 5406,94 te belopen en dat der uit gaven f 4523,80. Het batig slot be droeg dus f 883,14. Hierna volgden de verkiezingen, die vrij snel hun beslag kregen. De kascommissie en de elftal commissie werden zonder stemming herkozen. Ook voor de aftredende be stuursleden waren voor de vergadering geen tegen-candidaten opgegeven, zo dat ook dezen zonder stemming her kozen werden. Bij de rondvraag kwam als vanouds de terrein-kwestie aan de orde. De voorzitter wees op de grote moeilijk heden, hieraan verbonden en betreurde, dat deze zaak vrijwel onoplosbaar schijnt. Nadat nog over de training was gesproken, die eerstdaags weer kan aanvangen, sloot de voorzitter deze bijeenkomst en wekte allen op te ijve ren voor onze vereniging, die in deze tijd wel aller steun nodig heeft. Aanbesteding. Op 19 Maart j.l. is door de architect J. C. P. Loonen namens de Wed. v. d. Velde alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis met berging met bijbehorende werken aan de Boulevard alhier. De uitslag van deze aanbeste ding is als volgt Perceel II. Metsel-, Timmer- en Smeedwerk. W. Jacobs, Breskens f 9772, W. Burgers, Breskens f 9697, Fa. Cruson-Brevet, Breskens f 9163, Fa. Gebr. Vergouwe, Breskens f 9147, Fa. Gebr. Visser, Breskens f 8960, C. Daansen Zn, Breskens f 8779, J. van Roosevelt, Breskens f 8778, Perceel III. Lood-, zink-, water-, gas- en sanitairwerken. A. Brugge, Vlissingen f 675, Schippers Nauta, Breskens f 670, Fa. Gebr. Rookus, Breskens f 572, Perceel IV. Electra. W. v. d. Walle, Breskens f 354, A. Brevet, Breskens f 225, Schippers Nauta, Breskens f 189, Perceel V. Schilder-, glas- en behang- werk. G. Buitelaar, Vlissingen f 1475, A. Provoost, Breskens f 703, v. Haneghem&Zn., Breskens f 587,50 J. Basting Zn., Breskens f 582, Fa. Carels, Breskens f 521,50 Perceel I. Massa. W. Burgers, Breskens f 11182, Fa. Pleijte de Winde, Breskens f 11105, Fa. Gebr. Vergouwe, Breskens f 10634, Fa. Cruson-Brevet, Breskens f 10542, Fa. Gebr. Visser, Breskens f 10292, Het totaal der laagste inschrijvers in percelen is f 10060,50. De Begroting was f Aardenburg Ouderavond. In de openbare lagere school werd een ouderavond gehouden onder voor zitterschap van dr. J. de Hullu. Aan de ouders werd gelegenheid gegeven het werk van hun kinderen te bezich tigen en inlichtingen in te winnen om trent de vorderingen die zij maken. De heer W. Timmermans, hoofd der school, gaf een overzicht van de be reikte resultaten over het afgelopen jaar en wierp tevens een blik in de toekomst. Tenslotte hield de voorzitter nog een lezing over „Problemen rond het kind in verband met het rapport" en werd nog het filmpje vertoond „De tocht van Cornelis Houtman naar Indië".

De Schakel | 1951 | | pagina 2