ROZENOORD ENGELSE LES tegenstelling met voorgaande jaren. Ook aan de décors en grime was veel aandacht besteed. Jammer, dat er nog veel geworsteld wordt met de uitspraak. Zij drong dan ook sterk aan op het instellen van twee afdelingen, zodat ook de verenigingen, die dit gebrek nog niet te boven zijn, doch overigens prima spel te zien geven - als voor beeld noemde zij Cadzand - een kans geboden wordt om een eerste prijs te winnen. Mevr. v. d. Broecke liet ver volgens alle gespeelde stukken, alsmede de hierin opgetreden spelers(sters) de revue passeren, waarbij zij in prettig gekozen woorden wees op de ver diensten en gemaakte fouten. Tot slot ging zij hierna over tot het bekend maken van de uitslag. „Thalia," Breskens („Glück Auf"), ie prijs met lof en ie prijs décor. Deze vereniging won nu definitief de wisselbeker, legde vervolgens be slag op de fraaie zilveren beker van het gemeentebestuur Oostburg en een lauwertak voor mooiste décor. „Oefening en Vermaak" („Wie zonder zonden is") en „St. Eloy" („De Zon daar"), beiden uit Oostburg, 2e prijs, waarvan eerstgenoemde vereniging tevens de 3e prijs behaalde voor décor. Toneelver. „Groede" te Groede („De Privé-secretaresse"), 3e prijs en 2e prijs décor. „Cadsandria," Cadzand („Zijn tweede huwelijk"), 4e prijs. „Oranjebloem," Sluis („Venijn"), 5e prijs. De regieprijzen werden toegekend aan de heren J. C. Ie Bleu te Breskens en J. v. Remortel, „St. Eloy," Oostburg. Prijzen dames ie prijs met lof mej. E. Ie Bleu, Breskens en mevr, M. Simpelaar, „Oefening en Vermaak," Oostburg. ie afdeling: ie prijs mevr. M. Brugge- man, Oostburg en mej. J. Schippers, Groede. 2e prijs: mevr. C. van Aert-Cruson, Breskens; mej. L. van Poucke, Oost burg; mevr. J. de Koene, Cadzand; mej. M. Hoste, Groede; mej. E. Klerks, Oostburg. Kleine rollen: Ie prijs met lof mevr. T. de Vlieger-Muizelaar, Breskens. 2e prijs: mevr. J. Jansen-Verhage en mevr. S. de Hulster-Kotvis, Breskens Prijzen heren: ie prijs met lof J. C. Ie Bleu, Bres kens en A. de Schot, „St. Eloy," Oostburg. ie afdeling: ie prijs W. Hoffman, M. van Meenen, P. Daansen, Breskens; R. Verschoore, Groede. ie afdeling B: ie prijs I. de Hulster, Breskens; E. van Hulle, Oostburg; G. Boerdam, Groede. 2e prijs: W. Ie Roy en F. Kareis, Oostburg; W. Blaecke, Sluis; J. du Bois en I. de Visser, Breskens. Kleine rollen: ie prijs met lof J. Jansen, Bieskens. 2e prijs: H. Lobbezoo, Oostburg; P. Vasseur, Cadzand; L. de Vlieger, Breskens en het hotelpersoneel van Groede, t.w. H. Cijsouw, J. Schip pers en mej. A. Risseeuw. Burgemeester Hoekzema reikte de beide bekers uit aan de vereniging liefde voor hem zo oppervlakkig en onbeduidend was geweest, dat ze ge storven was. Zijn gezicht werd hard. „Ik begrijp je," zei hij bitter. „Je hebt je wel heel gauw getroost, niet? Het zou wel een beetje behoorlijker zijn geweest als je althans een paar weken gewacht had, voor je je gene genheid zo openlijk op een ander over bracht". Ze kromp ineen onder de minach ting in zijn stem en onbewust was haar leed in haar ogen te lezen. Hij werd er door getroffen en vroeg zich af, of hij haar zelfs nu misschien toch nog verkeerd beoordeelde en of ze zich niet, gekwetst en bedroefd door zijn behandeling, had laten overhalen tot dit engagement met Severn. „Ik kan niet geloven dat het waar is," zei hij. „Het is niets voor jou om zo iets te doen, Herrick. Je hebt je door Severn laten domineren - terwijl je in Londen was en boos op mij". Hij legde zijn handen op haar schou ders en dwong haar hem te zien. „Antwoord me en wat je nu zegt, zal ik als de waarheid aanvaardenVer- „Thalia," waarna hij ook nog woorden van lof sprak tot Mevr. v. d. Broecke, die hij schetste als de culturele moe der van West Z.-Vlaanderen. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, die door het jurylid op duidelijke wijze werden beantwoord, waarna een goed geslaagde verloting volgde. De voorzitter sloot hierop het offi ciële gedeelte van de avond, waarbij hij als blijk van waardering voor het vele werk aan dit concours verricht, aan Mevr. v. d. Broecke een fijne doos bonbons en bloemen overhandigde. De avond werd besloten met een gezellig bal, dat tot in de kleine uurtjes duurde. Voetbal. Iedere Zondag opnieuw brengt de voetbal sport de nodige verrassingen en zo was het ook thans. Om in onze eigen omgeving te blijven, wie had gedacht dat Vlissingen in eigen huis van Desk zou verliezen, dat Oost burg bij Odio beide punten zou weghalen, dat Biervliet voor eigen publiek de puntjes aan Nw. Borgvliet zou moeten afstaan en dat E.M.M, van Robur zou verliezen. Door dit alles is de spanning toegenomen. In onze derde klasse D. waren de uitslagen: OdioOostburg i2; MiddelburgAarden burg 6o; BreskensMeto 33; Biervliet Nw. Borgvliet o2. Door de overwinning van Oostburg op Odio, hebben de jongens uit Ossendrecht, die lang een grote bedreiging vormden voor Middel burg en De Zeeuwen, hun laatste kans ver speeld. Oostburg blijft nog wel op de onder ste plaats, maar heeft nog een kans de dans te ontspringen, temeer waar er nog veel thuiswedstrijden wachten. Middelburg gaf Aardenburg geen schijn van kans en wij vrezen dat het lot van Aar denburg thans wel beslist is. Breskens ver overde een kostbaar puntje op Meto, want ook de positie van Breskens is verre van rooskleurig. Zelfs Biervliet moet, nu werd verloren, nog erg voorzichtig zijn, temeer nu de staartclubs zich gaan weren. Uit de stand is dat duidelijk zichtbaar. De Zeeuwen 15 10 3 2 6720 23 Middelburg 14 11 o 3 4714 22 Odio 15 9 1 5 3124 19 Nieuw Borgvliet 13 7 1 5 33 13 15 R.C.S. 13 7 1 5 29—27 15 Meto 16 6 2 8 3942 14 Zeelandia 13 4 4 5 2841 12 Biervliet 15 5 2 8 2936 12 Aardenburg 17 4 1 12 27—62 9 Breskens 12 3 2 7 2240 8 Oostburg 13 2 3 8 2036 7 Tweede klasse B. R.K.C.Rood Wit 22; VlissingenDesk 12; MoeDosko 13. In deze afdeling is het pleit voor de bo venste plaats beslecht. Dosko is door de over winning op de stadgenote Moe, onbereikbaar voor de anderen geworden en dus is er feest in Bergen op Zoom. Dosko mag nu trachten een plaats in de eerste klasse te heroveren, want Dosko is reeds eerder in de eerste klasse geweest, maar dat is bijna 30 jaar ge leden. R.K.C. en Rood Wit deelden de puntjes en daardoor blijven beide clubs in gevaar, al is de positie van R.K.C. bijzonder slecht. Voor Vlissingen, dat zelf verloor wordt het moeilijker, daar R.K.C. slechts twee verlies- punten meer heeft. Dosko 15 13 1 1 6120 27 Moe 15 8 1 6 23—17 17 Internos 16 7 3 6 2527 17 Desk 15 6 4 5 21—20 16 Goes 14 6 3 5 32—35 15 Alliance 14 5 3 6 2932 13 R.A.C. 14 5 2 7 19—22 12 Rood Wit 14 3 5 6 2430 11 Vlissingen 15 5 1 9 2437 11 R.K.C. 14 2 3 9 15—38 7 Derde klasse E. AxelTerneuzen 25; SteenVirtus 22; R.K.F.C.Clinge 5o; Sluiskil—B.S.C. 52; Corn BoysV.E.S. 32. Terneuzen zit op fluweel. Zelfs werd de moeilijke uitwedstrijd tegen Axel fraai gewon nen en Steen ontfutselde Virtus een puntje. Op die manier kon Terneuzen het kampioen- lang je werkelijk en oprecht om met hem te trouwen?" Met inspanning doorstond ze zijn blik. Ze moest zich goed houden en dit ogenblik doorstaan, daar kwam alles op aan. „Ik verlang eerlijk om met hem te trouwen," zei ze vast en er was iets in haar stem, dat de man naast haar overtuigde. „Ik zou niet gelukkig kun nen zijn als ik het niet deed". Ze wist, dat ze de zuivere waarheid sprak, hoe wel met een betekenis, die Kenyon met geen mogelijkheid raden kon. „Het - het spijt me Mac, maar ik kan niet met je trouwen, heus niet". „Goed," zei hij en zonder verder een woord te zeggen draaide hij zich om en ging heen. Ze bleef luisteren tot zijn voetstap pen waren weggestorven en de bloe men oprapende, keerde ze langzaam naar huis terug. Gedurende de weken die volgden deed Lady Bridget haar uiterste best om achter de waarheid te komen en te ontdekken of er een bepaalde reden was voor Herricks engagement met Severn. (Wordt vervolgd). 25 schap practisch niet meer ontgaan. In de onderste regionen wordt het steeds meer dringen. Wie zal met Ria degraderen? Nog drie clubs komen hiervoor in aanmerking, zelfs nog vier, daar ook R.K.F.C.ondanks de overwinning op Clinge, nog niet veilig is. Sluiskil mag zich, dank zij de zege op B.S C., iets behaaglijker voelen, maar er kan nog van alles gebeuren, getuigde de stand: Terneuzen 13 12 1 o 4712 Axel 16 8 5 3 49—35 BS.C. 17 9 3 5 49—31 V.E.S. 17 8 3 6 4840 19 Virtus 12 7 3 2 30—20 17 Corn Boys 12 6 o 6 3027 12 R.K.F.C. 16 6 o 10 3947 12 Clinge 14 4 3 7 20—36 11 Sluiskil 13 4 1 8 2934 9 Steen 15 3 2 10 25—49 8 Ria 13 o 3 10 1651 3 Vierde klasse G. Patrijzen—Ierseke 0—5; Hontenisse—Hoofd plaat t2; RoburE.M.M. 43. Het lot van Patrijzen is wel beslist. Deze club zal het volgend seizoen naar de onder afdeling verhuizen. Hoofdplaat stelde zich, door de overwinning op Hontenisse veilig en heeft zelfs kans deze laatste club te passeren. Robur speelde in de kaart van Hulst, door E.M.M. de laatste kans te ontnemen. Met nog drie wedstrijden te spelen en drie verliespun- ten minder dan de naaste concurrenten, heeft Hulst het kampioenschap en de promotie voor het grijpen. De stand luidt hier: Hulst 13 10 2 1 6215 22 Robur 12 8 1 3 5121 17 E.M.M. 12 8 1 3 4724 17 P.S.K. 12 8 1 3 4124 17 IJzendijke 11 2 5 4 1721 9 Hontenisse 13 4 1 8 3246 9 Hoofdplaat 11 3 1 7 1940 7 Ierseke 8224 2020 6 Patrijzen 12 o o 12 1186 o Insider. BreskensMeto 33. Breskens wint de tos en kiest voor de wind. Reeds na 3 min. spelen heeft P. Vermeulen succes, daar hij de Meto keeper, die te ver uitliep, verschalkte 1o. Hierna zet Meto de off-side val open en Breskens loopt daar netjes in. Na ongeveer 9 min. spelen verknoeit de Breskense voorhoede een paar mooie kansen. De Meto spelers komen er steeds beter in en passen zich aardig bij het gladde veld aan. Na ongeveer 19 min. spelen weet de midvoor van Meto, Overbeke, gebruik te maken van treuzelingen in de achterhoede van Breskens en 2x te doelpunten 12. Maar Breskens geeft geen krimp en Mookhoek zorgt weer voor de gelijkmaker 22. Nadat beide doel mannen nog verscheidene keeperstalenten mochten demonstreren komt de rust. De tweede helft is Breskens overwegend in de aanval, na 22 min. spelen heeft de voor hoede al 7 corners genomen, maar geen suc ces. Pas aan de 35ste min. weet Steijaart te doelpunten na een keurige voorzet van Post 3—2- Daar Breskens zich met in de verdediging terug trekt, zet Meto alles op alles vooral mid voor Overbeeke, die zijn moeite betoond ziet en Meto aan de gelijkmaker helpt 33. De corner-verhouding was 10-1 in het voor deel van Breskens. Eer brengt een arme vader Met vreugd zes kinders groot, Dan dat zes rijke kinderen Hem koesteren in zijn nood. Ds. N. Beets. De ouderen onder ons weten het nog, hoe het vroeger ging in de eeuwige kringloop van het duffe arbeidersbe staan. In min of meer grote gezinnen groeiden de kinderen op als het ware tegen de verdrukking in. Groter ge worden hielpen ze het gezin een korte tijd een zekere welstand beleven. Men gaf thuis geen kostgeld, doch droeg zijn verdiensten af tegen een matig zakgeld. Op vrij jonge leeftijd trouwden de jongeren, de „baton de maréchal" was toch bereikt en vader en moeder vielen terug op oudere leeftijd in kommer volle omstandigheden. Als een van beiden ontviel kwam nog het ergste, omdat het eigen huis niet behouden kon worden. De overblijvende kwam vaak in bij een van de kinderen met al de aankleve van dien. Enige kleur werd gebracht, toen 3 Dec. 1919 de ouderdomsrente een feit werd. Men kwam althans niet meer met lege handen om verzorging te er langen. De diaconieën hadden in die dagen vele zorgen, elk voor zich kleine zor gen, maar alles tesamen een grote zorg. Ze kwamen in aanraking met de vele ellende en tehuizen brachten een uit komst, zowel voor de oudjes als voor de getrouwde kinderen. Als we ons dit goed voor ogen willen stellen en doorvoelen, dan zullen we helpen om Rozenoord in stand te houden en uit te breiden. Al onze christenplicht dient daarop te worden geconcentreerd en gezamenlijk zullen we dan de lasten kunnen dragen. Namens het bestuur M. Maas. Giro 84634 Biervliet. Vorig totaal f 242,50 W. L., Den Haag f 2,50 Met dank f 245, INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid, der Redactie M. d. R. Met echte reclame-affiches werd op Zondag j.l. de Breskense bevolking (tegen een hoog entréegeld) uitgenodigd tot het bijwonen van experimenten „uit een andere wereld". Tevergeefs echter, de belangstelling was minimaal, waarmede waarschijnlijk het offensief der „bijzonder begaafden", voor het winterseizoen gesloten is. De Bressiaan- ders hebben er genoeg van. Ondanks alle „mysterie" hebben zij getoond nuchter te kunnen blijven. Het publiek heeft hier een antwoord gegeven, welke anderen, wier taak het was, verzuimden. Te laten spelen met het hoogste wat de mens bezit aan menselijke waardigheid en als amusement ten toon te spreiden, zou meerdere pennen in beweging moeten brengen. Het „domme publiek" sprak echter zijn veto uit. Buiten-zintuigelijke waarnemingen zijn zelden of nooit door toneel-hypnotiseurs verricht. Bijna alle verschijnselen uit een andere wereld werden verricht door mensen, die zelf niet wisten wat hun overkwam en hun bijzondere ver mogens soms als een bron van leed moesten meedragen in hun leven. Hypnotische experimenten zijn altijd echt. Zolang deze echter worden uit gevoerd door speculanten van allerlei allooi met de minste wetenschappelijke ontwikkeling en bedoeling, doet men het beste een antwoord te geven zoals het Breskense publiek deed. D. V. Les 21 De lijdende vorm ik word bemind - I am loved zij werd bemind - she was loved hij zal bemind worden - he will be loved Bovenstaande zinnen staan in de zgn. lijdende vorm. De bedrijvende vorm ismen be mint mij, enz. Uit het voorgaande blijkt, dat worden en zijn door to be vertaald worden. Het verleden deelwoord geworden is been (bien). Soms wordt in het Neder lands geworden weggelaten, bijv. hij is gestraft (geworden) - he has been punished (panist). Let op de volgende voorbeelden, waar worden geen hulpwerkwoord is oud worden - grow old arm worden - become poor smid worden - become a blacksmith bleek worden - turn pale (peel) dronken worden - get drunk ijs wordt water - ice turns into water ziek worden - fall ill het wordt morgen een week - to morrow it will be a week Oefening 21. De boden werden naar Tomsk gezon den. De kinderen werden geliefd door hun ouders. De boeren werden ge dwongen te verhuizen. Hun eigendom werd verkocht. Hun ouders werden begraven. Paul werd door zijn zuster bij de hand genomen. De kinderen werden naar de barak voor wezen ge bracht. Paul werd teruggehouden om zich voor de trein te werpen. De broer en zuster werden door hun smart tot elkander getrokken. Zij werden niet in de steek gelaten. Bridgen. In hotel „De Rode Leeuw" te Aardenburg werd een bridgen-drive gehouden, waarvoor de belangstelling ditmaal niet zo groot was. De ie prijzen werden behaald door de heer en mevr. Belderok, Oostburg; de heren Verstraetenv. d. Poel, OostburgTerneuzen. De 2e prijzen door De heren de RijckUit den Boogaart, Aardenburg; de heer en mevr. Sondag, Oostburg. De poeldelprijs werd gewonnen door mevr. Henrymevr. Uit den Boorgaart, Aardenburg. Wielersport in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Op Donderdag 1 Maart 1951 hielden in Hotel Mabesoone te Oostburg de wielersportverenigingen uit W. Z.-Vl. een vergadering. Er werd een bestuur gekozen, dat als volgt is samengesteld

De Schakel | 1951 | | pagina 2