Fa. SMOOR DE HULSTER, DorpssM 10, BRESKENS WASDAG FEESTDAG Firma Schippers Nauia ©e tente. ftac/eU „liaison Moderne", II M. mm DE VIIVER-Donze, Oorpsslr., Breskens Breskens dankt Groede voor hulp de bevrijdii Aanbesteding Aanbesteding MONTEURS een arbeider gebloemde en effen sloffen, garnering Geboortekaartjes Verlovingskaartjes Visitekaartjes Huwelijkscirculaires Rouwcirculaires Sambo en Jocko, van een leeuw en een aap. slotte sprak het hoofd der school, de heer J. B. Fondse. 's Avonds werd in de Herv. Nood kerk alhier een propagandasamen- komst gehouden, die werd opgeluisterd door de Chr. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Wat betreft de schoolgebouwen, deze zijn architectonisch weinig fraai, maar de inrichting is daarentegen aangepast naar de laatste eisen. Ceres. De vereniging „Ceres" kwam Dinsdagmiddag in algemene verga dering bijeen in café de Vuijst alhier, onder leiding van mevr. M. van CruijningenErasmus. In bespreking kwam een eventueel bezoek aan de tentoonstelling voor goede kleding, die van 9 t/m 11 April a.s. te Goes zal worden gehouden. Besloten werd deze tentoonstelling te bezoeken. In verband met de dure reiskosten per bus, zal men per trein gaan. Ir. K. A. Zweede, rijkstuinbouw- consulent te Wageningen, hield daar na een zeer interessante lezing over conserveren van groenten en fruit, o.a. door diepvries, over het laatste ir. Zweede aardige lantaarnplaatjes ver toonde. Na de lezing volgde een aangename gedachten wisseling. Te voren had de afd. „Ceres" van de Ver. v. Plattelandsvrouwen in de bovenzaal vergaderd. Aan de orde kwam hier alleen de bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van mevr. v. CruijningenErasmus, mevr. Ra- mondtWeijns en mevr. Luteijn Luteijn. De beide eerstgenoemde da mes werden herkozen, terwijl in de plaats van mevr. LuteijnLuteijn, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen, mevr. VerplankeHaak te Biervliet. Groede Aanbesteding. In hotel Beun alhier werd Dinsdag j.l. door architect de Groote van Zuid- zande aanbesteed het herbouwen van een woning en stallen met daarbij be horende werken, ten verzoeke van de heer J. de Vlieger alhier. Ingeschreven door Gebr. Risseeuw, Groede f 56.500, A. Bentschap Knook, Groede f 55.950, Gebr. Visser, Breskens f 51.441, P. Simpelaar, Oostburg f 49.950, Fa van Kerkvoort, Groede f 47.500, Fa Karels-Behage, Groede f 47.461, Fa v. Gorssel, Scherpenisse f 44.888, J. de Reu, Nieuwvliet f 42.200, Het werk is aan de laagste inschrij ver gegund. Uitbreiding Nutsbibliotheek. Door een aanzienlijke subsidie van het Hoofdbestuur is het de afdeling Groede van het „Nut" gelukt, haar reizende bibliotheek uit te breiden en aan te vullen met een aantal van de nieuwste uitgaven. Het ligt in de bedoeling van het Be stuur elk jaar een aantal nieuwe wer ken aan te schaffen, zodat het lees grage publiek uit Groede een keuze zal kunnen maken uit een groot aantal boeken óp verschillend gebied. De bibliotheek is geopend Vrijdags tussen 16 en 17 uur. Muziekuitvoering. Woensdag 28 Febr. en Donderdag 1 Maart gaf de muziekver. „Eendracht maakt Macht" alhier in hotel Beun haar voorjaarsuitvoering, met medewerking van de toneelclub „Groede" en de band „Amusemento". Beide avonden waren druk bezocht. De voorzitter, de heer Hoste, sprak het openingswoord, waarna een 5-tal muzieknummers op zeer ver dienstelijke wijze werden uitgevoerd. Na de pauze bracht de toneelclub de vrolijke mysterie in 3 bedrijven „Als de klok waarschuwt" voor het voetlicht. Het stuk werd zeer vlot vertolkt en een hartelijk applaus viel dan ook de ver tolkers ten deel. De band „Amusemento" verzorgde het dansmuziek. Het zijn twee gezellige avonden ge worden. Toneelconcours West Zeeuwsch-Vlaanderen Tegen Zaterdagavond zijn in hotel Mabesoone te Oostburg uitgenodigd, alle verenigingen die in de loop van dit winterseizoen hebben deelgenomen aan het toneelconcours. Op deze zgn. „contactavond" zal o.m. de jury de uitslag van dat concours bekend maken. Donderdagmorgen, om elf uur, vond in de Raadszaal van het Groese gemeentehuis de aanbieding plaats van een herinneringsbord, dat door het gemeentebestuur van Breskens aan het gemeentebestuur van Groede werd aangeboden, als dank van de Breskense be volking aan de burgerij van Groede, die in de benarde dagen van September 1944, toen de gemeente Breskens voor een groot gedeelte door bombardementen werd verwoest, de Breskense vluchtelingen hulp en onderdak bood. Het wandbord, uitgevoerd in fraai Delfts Blauw, vertoont aan de voorzijde de nauw verbonden wapens der beide gemeenten, waar onder de inscriptie„BRESKENS DANKT GROEDE". Enige maanden geleden nam de Raad van Breskens het initiatief, om dit bord te doen vervaardigen. Thans werd het overhandigd door de burgemeester van Breskens, de heer J. A. Eekhout, die met welgekozen woorden de bange bevrijdingsmaanden weer voor de geest riep en hulde bracht aan de spontane en algemene hulp-actie, waardoor honderden dakloze inwoners van Breskens in het toen malige Rode-Kruisdorp Groede tijdelijk een gastvrij onderkomen vonden. De burgemeester van Groede, de heer Everaars, wees er in zijn antwoord op, hoe zeer bevolking en gemeentebestuur deze har telijke geste van Breskens waarderen. Spre ker prees daarbij de prettige verstandhouding tussen beide gemeenten en legde de nadruk op het gulle West Zeeuwsch-Vlaamsche ka rakter, dat er borg voor is, dat wat Groede in 1944 deed, evenzeer door Breskens zou zijn gedaan indien dit nodig ware geweest. Nadat nog door verschillende leden van het toenmalige Comité tot hulpverlening aan de evacué's, alsmede door de wethouders van Breskens, het woord was gevoerd, bleef men nog geruime tijd bijeen, om oude herinne ringen op te halen. PREDIKBEURTEN Zondag 4 Maart Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Kuijlman Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Bediening H. Doop Collecte Kerkherstel Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte wederopbouw 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10,15 uur> Wika van Vliet Groede, 10 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, uur, Ds. Bergsma St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Nieuwvliet, 2 uur, Ds. van Beusekom Collecte Kerkherstel Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Bediening H. Doop Collecte noodl. Kerken en personen Retranchement, 10 uur, Ds. ten Cate Schoondijke, 10 uur, Ds. Hartjes, Vlissingen Sluis, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. Doorn Zuidzande, 9 uur, Wika van Vliet Doopsgei. Gem. Aardenburg Geen dienst Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. van Doorn Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. van Doorn Cadzand, 6,30 uur, Ds. van Doorn Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. Elshout, Koudekerke 3 uur, Ds. Elshout BURGERLIJKE STAND. Gemeente SCHOONDIJKE over de maand Januari 1951. GEBOORTEN 7, Abraham Cornelis, z. van I. Luteijn en J. A. de Zwart; 11, Maria Cornelia Adriana, d. van A. J. B. Risseeuw en Th. A. Hartog; 16, Simon Cornelis, z. van W. H. Boeije en L. M. van der Plas; 18, Johannis Martinus, z. van J. J. Boekhout en L. C. Heijmans; 26, Anthonie Pieter, z. van P. A. Cornelis en M. P. de Reu. HUWELIJKEN 4, J. Vinke, 24j.cn J. Eekhout, 20 j. OVERLIJDEN: 18, te Oostburg, S. C. Boeije, oud 2 dagen; 19, A. Leen- houts, 85 j.; 22, E. van Nest,' 94-jd 22, te Vlissingen, J. de Hulster, 69 j. INGEKOMEN 5, P. I. Haartsen en echtgenote van IJzendijke; 5, A. K. de Hullu van Wassenaar; 10, S. Versprille van Oostburg; 17, M. L. H. E. Gem- meke van Maastricht; 20, A. P. van Abel en gezin van Breda; 26, P. Goede- gebuur en echtgenote van Zuidzande; 29, M. A. I. Roefïen van Aalsmeer. VERTROKKEN 2, H. J. Wouterlood en gezin naar Middelburg; 4, M. J. Rijk naar Sluis; 10, P. B. N. Boonstra naar 's-Hertogenbosch; 15, P. A. Ver- hage en gezin naar Ede (Gld.); 15, A. P. Buijs naar Kapelle; 19, J. W. van der Hooft en gezin naar Vlissingen; 23, A. E. Minnaert naar Hoofdplaat; 29, J. Eekhout naar de Bilt. Gevonden voorwerpen. 2 sleutels. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Breskens en het daar onder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand Februari 1951 ingelegd f 158500,16, terugbetaald f 145393,22. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 22169. ADVERTENTIES Op Vrijdag 16 Maart 1951, des n.m. 8 uur, zal architect A. I. VAN MELLE in café DE MILLIANO te Breskens, voor de heer>P. A. DE MUNCK, in het openbaar aanbesteden het bouwen van een woning met schuurtje, aan de Scheldekade te Breskens. De aanbesteding geschiedt partieel, te weten ie. Het totale schilder- en behangwerk. 2e. Het loodgieters- en smidswerk. 3e. Het overige werk in het bestek voorgeschreven. Zolang de voorraad strekt, is vanaf 6 Maart 1951, bestek en tekening tegen betaling van f 5,aan het bureau van dit blad te verkrijgen. Tegen inlevering van een ongeschonden stel, zal op de dag der besteding f2,50 worden terugbetaald. A. I. VAN MELLE. Op Vrijdag 16 Maart 1951, des n.m. 9,30 uur, zal architect A. I. VAN MELLE, in café DUININCK te Breskens, voor de heer W. NEUF- EGLISE in het openbaar aanbesteden: het bouwen van een woonhuis met schuurtje aan de Pr. Julianastraat te Breskens. De aanbesteding geschiedt partieel, te weten ie. Het loodgieters- en smidswerk. 2e. Het overige werk in het bestek voorgeschreven, met uitzondering van het schilder- en behangwerk. Het schilder- en behangwerk zal niet openbaar worden aanbesteed. Zolang de voorraad strekt, is vanaf 6 Maart 195 1, bestek en tekening tegen betaling van f 5,aan het bureau van dit blad te verkrijgen. Tegen inlevering van een ongeschonden stel, zal op de dag der besteding f 2,50 worden terugbetaald. A. I. VAN MELLE. Gevraagd of aankomende. Garage BLIEK, Breskens. Gevraagd Gebr. FLIKWEERT, Breskens. Langeweg W 10, HIERVOOR HEBBEN WIJ o.a. een prachtsortering enz. Ook onze eerste nieuwe VOORJAARSHOEDEN hebben wij ontvangen. Onze metalen Wasmachines en Centrifuges helpen U om de waidag tot een waar genoegen te maken. Diverse merken en prijzen! Dorpsstr. 67, BRESKENS, tel. 165 Brouwerijstr. 13, OOSTBURG, tel. 58 Terwijl de beedTaar met zijn schatten Zich haastig uit de voeten maakt, Komt de politie op de proppen En een revolver-salvo kraakt! Maar ach, ze mikken in hun vuur Wat overhaast en niet secuur Een grote wagen met benzine Komt juist op 't ogenblik voorbij, En krijgt, door 't schieten van de [dienders Een niet zo malse averij, Terwijl Oom Toon z'n beste hoed Het eveneens ontgelden moet.

De Schakel | 1951 | | pagina 3